forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 molba za nekog iz novog sada...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/02/2009 : 23:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TraX

tog mog prijatelja je prevario sa nikom crvenimundir, svijet je stvarno mali!!!


Kako ga je prevario, šta je u pitanju?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 01/03/2009 : 06:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Kao "bax"-a ga nisam znao ali kao "mundira" ga poznajem...nismo se istina culi ni videli odavno ali cu ga probati nazvati danas u toku dana da vidim o cemu se radi...?
Ne kazem da cu bilo sta resiti ili pomoci nekome oko vracanja novca, samo cu probati naci odgovore na neka pitanja...



"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/03/2009 : 09:49:33  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sa Crvenim mundirom saradjivao bez ikakvih problema

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 01/03/2009 : 16:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by TraX

tog mog prijatelja je prevario sa nikom crvenimundir, svijet je stvarno mali!!!


Kako ga je prevario, šta je u pitanju?



standardno, ovaj poslao novac, ovaj potvrde primio, kao poslat ce stripove sutra, pa onda imao nekih obaveza, pa mu se vratili stripovi.... standardno zavlacenje koje traje oko 3 mjeseca mislim...

nemam potpis!
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 01/03/2009 : 16:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by TraX

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by TraX

tog mog prijatelja je prevario sa nikom crvenimundir, svijet je stvarno mali!!!


Kako ga je prevario, šta je u pitanju?



standardno, ovaj poslao novac, ovaj potvrdio da je primio, kao poslat ce stripove sutra, pa onda imao nekih obaveza, pa mu se vratili stripovi.... standardno zavlacenje koje traje oko 3 mjeseca mislim...


nemam potpis!
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 01/03/2009 : 19:22:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message  Reply with Quote
Možda je još koji Crveni mundir, šta znam, moram to zaboraviti i ubuduče od svakog, da prije vidim adresu ili da se razpitam je li taj i taj u redu. A težko je danas u koga imati poverenja.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

jezer
Starting Member

62 Posts

Member since 30/01/2004

Posted - 02/03/2009 : 11:38:49  Show Profile Show Extended Profile  Send jezer a Private Message  Reply with Quote
LOPOV "crvenimundir" iz Novog Sada je ŽELJKO SUBOTIN !!!
Kod prodavača "crvenimundir" sam osvojio u decembru, 2008. strip ZS 91 (Mark). Registrovan na taj nik je Ilić Goran, no ubrzo mi se javio ŽELJKO SUBOTIN i rekao da je on stvarni nosilac, da se prijavio na druga, jer je ranije izbačen sa foruma zbog prepiranja sa jednim članom (mislim da mu je raniji nik bio "Zexx"). Kod tog ŽELJKA sam bio kratko u kući u Novom Sadu, u jesen 2006. i kupio sam neke stripove . On stanuje u............ Pošto se znamo, poslao sam mu 35 eura za taj strip, za ZS 1083 i za poštarinu . Javio mi se da je dobio novac, ali je stalno nešto zavlačio i lagao oko slanja stripova koje nikad nisam dobio . Javljao sam se tom ŽELJKU mailovima i rekao mu da sumnjam da je stripove i poslao, a on mi više uopšte nije odgovarao . Očito je zadovoljan što mi je ukrao novac i to mu je dovoljno . Ovome se zaista nisam nadao, jer sam ga poznavao koliko-toliko ! Vidim da je pokrao dosta ljudi, da često mijenja nikove, ali ime i prezime ovog kradljivca ostaje isto .
Sada mi je cilj da javnost zna pravi identitet ovog lopova, a tog malog jadu ću pritisnuti onako kako je i zaslužio !!!









Edited by - manhunter on 02/03/2009 20:52:21
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 02/03/2009 : 20:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Ja sam sa njim takodje trgovao.Bio je ok,ali doduse do nekog muljanja i nije moglo doci jer sam i ja iz Novog Sada i licno sam se nasao sa njim.Ono sto bih ipak izdvojio je to da mi se javio i pretstavio kao Bax(a to mu je nik na sajtu Kolekcionar)iako sam stripove osvojio ovde gde je on crvenimundir.Takodje,iako sam mu ja ostavio pozitivne komentare,on ih meni nikada nije ostavio.Dobro,s obzirom na sve meni to nije puno smetalo,ali sada vidim da je dosta ljudi prevario.To svakako nije u redu,taj broj prevarenih uopste nije mali i nesto bi tu trebalo da se uradi.
Pozivam i odgovorne ljude na sajtu da preduzmu nesto povodom nika crvenimundir,bez obzira bio to neki Goran Ilic,ocigledno je da oni saradjuju a da je zrtava sve vise.Uostalom,kada sam se nasao sa njim,zajedno je u njegovom drustvu bio jos neki momak.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 02/03/2009 : 20:39:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message  Reply with Quote
Nista, najbolje je da se ljudi iz Ex-Yu prikljuce Mafestovom karavanu pa da se organizuje javni linc u Novom Sadu, sada kada se vec znaju ime, adresa i drustvo doticnog... Dekara je vec vidjen kao dzelat.
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 02/03/2009 : 20:47:45  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Colt

Nista, najbolje je da se ljudi iz Ex-Yu prikljuce Mafestovom karavanu pa da se organizuje javni linc u Novom Sadu, sada kada se vec znaju ime, adresa i drustvo doticnog... Dekara je vec vidjen kao dzelat.



Mislim da niko ne poziva na linc,i zaista nikakvi ishitreni i nepromisljeni potezi nisu na mestu.Ono sto bi najvise pogodilo doticnog,a samim tim sprecilo dalje zrtve prevara jeste da lepo bude izbacen i on i njegovi pomagaci i da bude u nemogucnosti da se opet pojavi.Dobro,to bas nije lako izvesti,ali ako nista drugo ljudi od sada pamet u glavu u vezi doticnog nika.
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 02/03/2009 : 21:07:50  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
zanima me, da li postoji mogucnost da ta osoba zakonski odgovara?? ako bi neko podigao recimo optuznicu protivnjega, pa se i ostali prevareni prikljucili?? da li bi to pilo vode??

nemam potpis!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/03/2009 : 21:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Naravno da bi pilo vode. Samo sto ostećeni brzo odustaju. Medjutim, kad ustraju, da vidiš kako lopovi vraćaju pare kad im policija zakuca na vrata par puta. Bilo je takvih slučajeva nekoliko puta već ovdje. I kad će više ljudi konačno shvatiti da trebaju meni prijaviti članove koji koriste lažna imena i adrese i da se s takvima ne posluje!???

Crveni mundir je, naravno izbačen, ali to ga ne spriječava da se opet sutra prijavi s nekim novim imenom i adresom. Ja tu ne mogu ništa. Ali zato kupac, kad dobije mail s aukcija da je prodavač Pero Perić, a ovaj mu se predstavi kao Jovo Jović, treba reagirati i prijaviti takvog člana - jer za takve postupke nema NIKAKVOG opravdanja.

Trouble will find me
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/03/2009 : 21:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Pa Porter je nešto slično isterao, kasnije i onog su ukebali što je zezno onog za onaj LMS 4, tako da mislim, da se može i ovaj uhvatiti.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 02/03/2009 : 21:28:50  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Naravno da bi pilo vode. Samo sto ostećeni brzo odustaju. Medjutim, kad ustraju, da vidiš kako lopovi vraćaju pare kad im policija zakuca na vrata par puta. Bilo je takvih slučajeva nekoliko puta već ovdje. I kad će više ljudi konačno shvatiti da trebaju meni prijaviti članove koji koriste lažna imena i adrese i da se s takvima ne posluje!???

Crveni mundir je, naravno izbačen, ali to ga ne spriječava da se opet sutra prijavi s nekim novim imenom i adresom. Ja tu ne mogu ništa. Ali zato kupac, kad dobije mail s aukcija da je prodavač Pero Perić, a ovaj mu se predstavi kao Jovo Jović, treba reagirati i prijaviti takvog člana - jer za takve postupke nema NIKAKVOG opravdanja.



da, mene je licno zaprepastio broj do sada prijavljenih slucajeva. ljudi se sada javljaju i pricaju kako su prevareni, a ako se nevaram nik crveni mundir nema nijedan negativan komentar na aukcijama (mozda grijesim, nisam 100% siguran), niko prije nije otvoreno upozorio na njegovu nepostenost, nazalost! neznam, nije mi jasan taj lik, valjda je ocekivao a ga nikada niko nece sntati?? srecom nisam licno prevaren. zanimam se zbog ovog prijatelja, jos sam mu se nudio da licno preuzmem stripove od navedenog prodavaca. on je bio odbio, kao sve je ok, neka ide postom

nemam potpis!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 02/03/2009 : 21:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Obecao sam da cu probati kontaktirati Zeljka (crvenimundir)...i najzad sam tek veceras to i uspeo...
Kako sam najavio zeleo sam videti sta se dogadja...dakle nisam hteo glumiti serifa i isterivati pravdu
Zeljka znam povrsno...saradjivali smop par puta i otud mi i njegov broj telefona...

Ukratko Zeljko mi je preneo sledece...finansijski krah u porodici...Majka nije primila platu tri meseca(Zbog kredita i porasta evra u odnosu na dinar) Otac na prinudnom odmoru bez primanja a on(zeljko) niti pre nije imao nekog postenog posla...Telefon iskljucen...tacnije moze primati samo dolazne pozive, internet takodje iskljucen...doslo se dotle da je bio prinudjen bukvalno prodatavi stripove kako bi kupili osnovne zivotne namirnice...

Porucio je svima da se strpe i da ce dobiti svoje stripove...tvrdi da su spakovani ali nema love da ih posalje...Svestan je da ce biti izbacen sa sajta ali trenutna situacija je toliko crna da mu te stvari dodju smesne...
Eto toliko.

E sad...na vama kojima on duguje je da procenite sta cete raditi...uostalom i ne preostaje vam nista vise od nade da cete kad-tad dobiti kupljenu robu...Mozete mu dati negativne komentare iako sada ni to nema smisla jer ga je Markos svakako izbacio sa aukcija...
Sledeci put dobro otvorite oci kada kupujete i saljete svoj novac...



"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 02/03/2009 : 23:01:20  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Koje mu je to opravdanje? Pa kako nije imao da pošalje stripove, a dobio je lovu za poštarinu od kupaca? I što se nije njima javio i objasnio situaciju, ma daj, nema tu opravdanja, kao da ja nešto super dobro živim, niko danas ne živi baš onako kako bi želeo, pa ne vara i ne zavlači ljude po tri-četiri meseca, nema tu opravdanja.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

TraX
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
449 Posts

Member since 15/05/2006

Posted - 03/03/2009 : 08:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send TraX a Private Message  Reply with Quote
neznam, vjerujem da se ljudi mogu naci u teskim situacijama. da je on imao postene namjere, i da je zelio, mogao je to ljudima fino objasniti. siguran sam da bi ga svi razumjeli. a i sto kaze srdjan svi su platili tu postarinu...

nemam potpis!
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/03/2009 : 08:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message  Reply with Quote
Naravno da nema opravdanja...i ja sam mu rekao sinoc da ne bi bilo problema da nije primio novac...ovako je potpuno neozbiljno od njega sto stripove nije poslao ljudima koji su mu platili za to...
Sta da kazem ljudi...dobro pazite kada saradjujete sa nekim...nemojte da vas mrzi, pitajte,posavetujte se sa jos nekim kada radite sa ljudima koji su relativno novi na aukcijama...


"Bijah uhvacen u zamku,I pozvan da se predam,Al taj nisam ja,Stuc u ruke i crta.
Kako gordo teku suze,Skrivao sam mnoge ljude,Kao i imena,A sad i ona ginu sa mnom

Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 03/03/2009 : 16:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message  Reply with Quote
ŽELJKO SUBOTIN jeste crveni mundir, ali ja ni najmanji problem nisam imao sa doticnim gospodinom cak mi je i komentare ostavio. doduse moj racun kod njega je bio 1000 din.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2009 : 17:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Pa do sada nije, ali vidiš da je od sad počeo...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/03/2009 : 18:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Razmislite o ovome. Doba je krize i oni slabijeg karaktera, okreću se sve više krađi. Radim u trgovini. Nedavno su mi majstori (koji su popravljali nešto), ukrali sok iz ormarića, a primjećujemo i dosta kupaca da krade. Jedan profesor nam je redovno dolazio po kruh, a usput je krao konzerve šunke, mesni narezak i slično...Nekim ljudim je dovoljno viknuti glasno VUK pa da zaborave na moral i daju se u kriminal. Za neke ljude je potrebna policija, pravila, kazne. Drago mi je što ja nisam jedan od tih ljudi...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jezer
Starting Member

62 Posts

Member since 30/01/2004

Posted - 03/03/2009 : 18:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send jezer a Private Message  Reply with Quote
Potpuno se slažem sa ljudima kao što su "srdjandj" i "Obi-wan", a cijenim trud koji je uložio "sdragan@". Tom ŽELJKU ne treba vjerovati, meni je lagao da je stripove poslao, a to se nikad nije desilo . Neka on ŠTO PRIJE ili vrati otuđeni novac ili pošalje stripove ! Ako to uskoro ne uradi, predlažem da podignemo SUDSKU tužbu protiv njega u Novom Sadu - pa krađa se svugdje zove istim imenom i isto se tretira. I za njega je najbezbolnije da ispoštuje ovo što treba i da se ne susreće sa zakonskim ili drugim ( još gorim ) mjerama po njega !
Go to Top of Page

srleb
Average Member



Serbia
634 Posts

Member since 08/11/2006

Posted - 04/03/2009 : 14:32:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srleb a Private Message  Reply with Quote
Evo i ja da se prijavim u klub prevarenih od Crvenogmundira. Meni je rekao da je bolestan. OK, zbog bolesti bih ga cekao i 6 meseci. A sto se tice postarine u mom slucaju nije trebao ni da plati postarinu vec da mi stripove posalje brzom postom koju bih ja platio.
Pare za stripove sam mu uplatio 06.01 i na njemu je samo da ode (ako mu je vec iskljucen tel. i ne moze da ih zove) do kurirske sluzbe i preda paket.

Pozdrav!!!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 04/03/2009 : 17:18:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Naravno da bi pilo vode. Samo sto ostećeni brzo odustaju. Medjutim, kad ustraju, da vidiš kako lopovi vraćaju pare kad im policija zakuca na vrata par puta. Bilo je takvih slučajeva nekoliko puta već ovdje. I kad će više ljudi konačno shvatiti da trebaju meni prijaviti članove koji koriste lažna imena i adrese i da se s takvima ne posluje!???

Crveni mundir je, naravno izbačen, ali to ga ne spriječava da se opet sutra prijavi s nekim novim imenom i adresom. Ja tu ne mogu ništa. Ali zato kupac, kad dobije mail s aukcija da je prodavač Pero Perić, a ovaj mu se predstavi kao Jovo Jović, treba reagirati i prijaviti takvog člana - jer za takve postupke nema NIKAKVOG opravdanja.


Marko, da li si sigurno dobro napravio? Postoje:
Crveni Mundir (Zagreb)
crvenimundir (Novi Sad)
Ključić je kraj ovoga iz Zagreba, a čini mi se da to nije krivac...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 04/03/2009 17:19:40
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 04/03/2009 : 18:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message  Reply with Quote
Zexx je prosle godine pokrao clana Darkwood na Kolekcionaru za par stotina eura.
Onda je izbacen sa Kolekcionara ali se vratio pod imenom Bax.
Ovde je bio pod imenom crvenimundir.Verovatno se vec vratio pod nekim trecim.
Naravno da je Zexx ustvari Dmaksa.Ista tehnologija i metod koji se primenjuju vec godinama.
Napravi prvo par pozitivnih komentara sa par ljudi a onda ide kradja kada se vecina opusti.
Jedino sto je kod one varijante sa Dmaksom imao jos neciju asistenciju.Uveren sam da je uzeo tudje stripove i slikao za aukcije.Imao sam i neku sumnju cije ali nemam dokaz.
Lik je potpuno opskuran.Pretnje i molbe ne pomazu.Upozoravan je vise puta da vrati novac i kada je bio Darkwood u pitanju pa nije.Kradje obicno vrsi sa inostranim kupcima jer se tako oseca bezbednim.
Resenje su policija ili batine.Treceg nema.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000