forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Oh my gosh...Eurosong!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 14/05/2022 : 23:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
Konstraktin "Triptih" u koji spada i Corpore sano, je ono sto stranci zovu "art pop", dakle u osnovi pop muzika ali drugacija, "pomerena", sto se vidi iz latinskog teksta i pevanja u stilu gregorijanskih korala. Pritom Konstrakta peva kao da recituje, a sam performans zaista lici na ovo sto je Delboj rekao, na pozorisni nastup. Kod art popa (malo je idiotski taj izraz, ali odomacio se na internetu) tekstovi cesto sadrze igre reci, sarkazam, ironiju, slojevitost, dublju poentu, kritiku drustva i slicno, i znacajno odudaraju od tekstova tipicnih za pop. I cesto je takodje mesanje muzickih zanrova, ubacivanje rok, folk i drugih elemenata u pesmu.

Evo sta kaze Rate Your Music:

Art pop is a loose subcategory of Pop that is characterized for its manipulation of signs and its synthesis of cultural art forms; where artists reflect an affinity with art school practices or other musical/non-musical art sources such as pop art, literature, cinema, traditional music, theater performances, Experimental, Electronic, and so on. This can be musically expressed through the subversion or deconstruction of various styles, for example, by reimagining historical genres in a disparately contemporary setting, or by adopting traditions from 'serious music' (like those from Western Classical Music). In any case, the music remains in a fairly pop context.

While many art pop examples may also be considered 'experimental pop' or 'avant-garde pop', the music does not have to be challenging or inaccessible. In addition to this, relatively complex or atypical structures (for pop) should not be considered an inherent feature of the genre. Art pop's main distinction from Art Rock (a related genre which contains overlapping characteristics) is that it does not confine itself to Rock idioms through the extensive use of guitars, electric bass, drum kits, etc.

Early artists who helped to develop the genre, without necessarily always fully embracing it, include Brian Wilson, John Cale, David Bowie and Brian Eno, most of whom integrated inspirations from their art school studies to their music. They were followed in the 1970s by musicians such as Sparks, Todd Rundgren, Slapp Happy, Godley & Creme and Japan, who continued to integrate art school sensibilities prominently in their work. In the 1980s, Kate Bush was influential to a new wave of melodramatic art pop, while in the 1990s, Björk characterized the genre with a heightened emphasis on digital electronics. Recently, art pop artists come increasingly more often from an Indie Pop/Indie Rock background, examples including St. Vincent, alt-J, and Julia Holter. There are also art pop artists with Contemporary R&B sensibilities, examples being Janelle Monáe and FKA twigs.


Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6803 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 15/05/2022 : 01:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Top 5

I treba.
Nije mi džabe bio koncert Zemlje gruva jedan od boljih u životu, a gledao sam podosta svetskih izvođača, od Simply Red do Leonarda Cohena.
Go to Top of Page

ridiculus
Senior Member



1402 Posts

Member since 11/06/2008

Posted - 15/05/2022 : 09:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ridiculus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jocko

Kod art popa (malo je idiotski taj izraz, ali odomacio se na internetu) tekstovi cesto sadrze igre reci, sarkazam, ironiju, slojevitost, dublju poentu, kritiku drustva i slicno



To se nekad zvalo pop.

In Love, if Love be Love, if Love be ours,
Faith and unfaith can ne'er be equal powers
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 15/05/2022 : 10:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ridiculus

quote:
Originally posted by Jocko

Kod art popa (malo je idiotski taj izraz, ali odomacio se na internetu) tekstovi cesto sadrze igre reci, sarkazam, ironiju, slojevitost, dublju poentu, kritiku drustva i slicno



To se nekad zvalo pop.



Thumbs up :)
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 16/05/2022 : 09:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Možda griješim, ali čini mi se da joj redatelj nije bio baš naklonjen i da cijeli nastup i montaža nije izvukla najviše od nje. Valjda nisu znali što sa osobom koja samo sjedi.

Inače Triptih mi je genijalan s tim da mi je Nobl dio najjači.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 00:02:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
mama šč i let 3
kurcem po čelu putina
iz skloništa ćemo gledat eurosong :)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2023 : 01:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Koliko god volio Let3, pjesma je preloša.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 10:03:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god volio Let3, pjesma je preloša.


ne znam kako se može volit let 3, a da se ne voli i ova pjesma
skroz je 'njihova'

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 10:04:42  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
možda ti treba još koje slušanje :)

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/02/2023 : 10:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Ja nikad nisam volio let 3, ovo im je najbolja pjesma u karijeri. Konacno su se iskreno i ciljano ogolili u svojoj lošosti.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/02/2023 : 10:36:00  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
Zenit su davno prošli, ali najbolji, najoriginalniji i najvažniji HR rock bend, svih vremena. Jedva mi ikakva konkurencija pada na pamet.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2023 : 10:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ken2

quote:
Originally posted by Paka01

Koliko god volio Let3, pjesma je preloša.


ne znam kako se može volit let 3, a da se ne voli i ova pjesma
skroz je 'njihova'



Loša melodija, nepostojeći riffovi, kompozicija zbrda-zdola. Makni kostime i teatralnost i šta ostaje? Praktički ništa.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 11:03:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
ne može se kod njih odvojiti ovo ili ono
to je paket, u kojem osim toga ima i zaraznog ritma, skrivene i otvorene poruke...
i sve to ide ni manje ni više nego na euroviziju
i ta činjenica je dio paketa

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2023 : 11:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Tjah, ako se muzika ne može odvojiti od vizualnog/teatralnog, onda to jednostavno nije dobra muzika. Po mom mišljenju, jel.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 12/02/2023 : 12:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Pa još od Bombardiranja ne rade pjesme nego… nešto. Od tada i nemaju neku pjesmu. Ja sam s ovim nastupom malo razočaran. Ko što Paka kaže, fali nešto da to poveže, neka melodija ili nešto, jer zvuči kao da su je imali ali su je namjerno izostavili. Mislim da je Mrle izjavio u nekom intervjuju da je to zapravo song iz neke predstave. Što može dosta toga objasniti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 12:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Tjah, ako se muzika ne može odvojiti od vizualnog/teatralnog, onda to jednostavno nije dobra muzika. Po mom mišljenju, jel.


može se i tako reći, ali koliko sam ja tebe 'snimio', ti si roker, metalac ili u tom smjeru, a to se nikako, ali nikako ne može odvojiti od vizualnog
kao ni ostale vrste rocka i općenito pop kulture
da je važna samo muzika, nitko ne bi išao na koncerte ili se furao u nekom stilu

if you tolerate this, then your children will be next

Edited by - ken2 on 12/02/2023 12:05:02
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2023 : 12:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma može, naravno da može Uzmi KISS ili Alice Coopera kao primjer, izvođače koji su karijeru praktički izgradili na teatralnosti... No svejedno makneš li sve te elemente i upališ "naslijepo" te pjesme, još uvijek imaš dobre pjesme. Ma uzmi čak i raniji Let3, idalje imaš dobru muziku čak i kad makneš blesave kostime i sve što ide uz to. Ovo što su jučer prikazali nikako ne može u istu kategoriju s njihovim ranijim djelima. Naslijepo ta pjesma jednostavno ne funkcionira.

Mislim, da ne bi bilo zabune, meni su scenski nastupi super inače, ne bježim od toga. Volim što je KISS baš onako over-the-top, volim što koncerti King Diamonda izgledaju kao kazališna predstava s vrhunskom muzikom, Rammstein s onim vatrama i svime što ide uz to, itd itd... No oću reći da čak i kad se makne sve to, kad ostane samo "gola" muzika, to su idalje vrhunske stvari. Novi Let3 to jednostavno nije.

Naravno, sve ovo govorim iz svoje perspektive Poštujem tvoje stajalište, ne pokušavam te uvjeriti u suprotno.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7869 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 12/02/2023 : 12:19:52  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
nisam ja ni napisao da je meni ovo njihov top, i meni su oni bolji bili do prije 15ak godina
ali nije baš ni da je zakurac
u dugo vremena nisu imali ništa bolje

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/02/2023 : 13:19:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Eurosong je cirkus, parada kiča i neukusa. Let 3 su cirkusanti koji su pogodili suštinu tog glupavog natjecanja. Ova pjesma je njihovo životno djelo jer je to sve što (danas) mogu, glupiranje odvesti do krajnosti. Rekli su europi: "hoćete overteatralne besmislene imbecilne pizdarije umotane u političku poruku - e pa to ćete i dobiti." Za mene su oni već pobjednici eurosonga.

Inače se slažem sa pakom, glazba koja ne može stajati sama za sebe nije dovoljno dobra glazba.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/02/2023 : 13:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
...ili da citiram frenda: ovo je laibach za sirotinju.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Macbeth
Junior Member



361 Posts

Member since 19/08/2022

Posted - 12/02/2023 : 13:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Macbeth a Private Message  Reply with Quote
Jebiga, imaju nastup, ali ne i pjesmu.
Dok s druge strane, upravo obrnuto zamjeraju onim curama što pjevaju Neveru - dobra pjesma, stage presence nula.
Da ih je spojiti u jedno, hm?
Go to Top of Page

Qwertz
Senior Member

Croatia
1590 Posts

Member since 03/09/2021

Posted - 12/02/2023 : 13:35:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Qwertz a Private Message  Reply with Quote
Let 3
Napravili sprdnju od cijelog "natjecanja" i pobijedili hahahahahaha.
Zapravo me podsjećaju na one Talijane koji su bili pobijedili nedavno, samo su puuuuno bolji hahahahaha

Pod punom kaznenom i zakonskom odgovornošcu tvrdim da je Python bolji i lakši od C++-a.
Najružnija istina je bolja od najljepše laži, sve što želiš to i traži, sve što misliš to i kaži.
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4849 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 12/02/2023 : 13:42:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

...ili da citiram frenda: ovo je laibach za sirotinju.



I htio sam napisati nešto u stilu Let 3 je Laibach, samo nemjerljivo zabavniji, slušljiviji i maštovitiji.

Laibach je Let 3 za zapadnu buržoaziju, kojoj već 40 godina prodaju jednu te istu foru :p

Edited by - vukozec on 12/02/2023 13:45:22
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7760 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 12/02/2023 : 13:47:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Tonto

...ili da citiram frenda: ovo je laibach za sirotinju.



I htio sam napisati nešto u stilu Let 3 je Laibach, samo nemjerljivo zabavniji, slušljiviji i maštovitiji.

Laibach je Let 3 za zapadnu buržoaziju, kojoj već 40 godina prodaju jednu te istu foru :p


Meni je svejedno, ne volim ni laibach. Spojim vas pa se svađajte.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/02/2023 : 13:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Laibach mi je poprilično hit-or-miss, ovisi od albuma do albuma, neki su mi albumi odlični, neki užasni.
Međutim, mora im se priznati da imaju taj odličan faktor iznenađenja, jednostavno ne znaš šta ćeš sljedeće dobiti. Ne uklapaju se u nikakve okvire i super mi je ta neizvjesnost kod njih

EDIT:
Šta se tiče eurosonga, najveći fak-of eurosongu ikad su napravili crnogorci kad su poslali Ramba Amadeusa E ono je vrh!

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 12/02/2023 13:49:12
Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000