forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VC - nove edicije na vidiku (pre svega Dylan Dog)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 16/03/2009 : 11:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
Razmisljao sam da li da postavim ovu temu, jer ne bih hteo da budem poput Vronskog i "otkrivam" planove redakcije Vesli cetvrtak, i izazivam bes moderatora, otvarajuci 52468 temu o Veselom cetvrtku, ali mislim da pravilno postupam.

Prvo, informacija je iz dnevnih (renomiranih) novina, i nju ce moci da procita 10-ine hiljada ljudi, tako da se ne radi ni o kakvoj "ekskluzivi" dobijenoj iz prve ruke, ili u poverenju.

Drugo, otvaram novu temu, jer ce, ako postavim post u temi "Veseli cetvrtak", za tili cas biti potisnut 3-4 strane iza, tako da onaj ko dode na forum posle 2-3 dana, nece ga ni primetiti.

Izvor "Blic-online"
Spremam strip o Dilanu Dogu
Autor: Biljana Tasic | 16.03.2009. - 05:00
Marcelo

Popularni domaci reper Marcelo, za koga su mnogi rekli da vraca veru u generaciju mladih umetnika, ne prestaje da iznenaduje javnost svojim talentom ali i plemenitim potezima. Za „Blic” govori o tome zašto više nije clan rep scene, šta ga je navelo da mlade romske hip-hopere iz grupe BBC pozove da mu budu predgrupa i kako je poceo da radi za „Dilan Dog”.

Vaši tekstovi odudaraju od klasicnog repa, a cini se da svaki vaš album doživljava vecu popularnost… Postoji li neka pesma na albumu koja ima posebnu pricu?
- Svaka je posebna, inace ne bi ni bila razlog za pesmu, pricu ili kolumnu. I svakoj sam prisustvovao, u stvarnosti ili u glavi. U neku ruku, ja sam hronicar.

Nedavno ste uradili pesmu sa romskom grupom „Kal”?
- Dragana Ristica i njegov bend upoznali smo u Nemackoj, na jednom sjajnom festivalu muzike sa Balkana - tu su, pored „Kala” i nas, bili još i Bilja Krstic i „Bistrik” i „Dubioza kolektiv”. Ubrzo nakon što smo doputovali nazad, Dragan me nazvao da popricamo o pesmi - što je ekipi i meni bilo sjajno jer nam se jako dopalo to što on radi. No, onda smo došli na ideju da pesmu stavimo na oba albuma, ali da svako producira svoju verziju. To je bilo zabavno iskustvo - i milo mi je što novi album „Kala” otvara upravo njihova verzija „Krasnokalipse”.

Inace, nedavno ste rekli da više niste clan rep scene…
- Da, tako sam rekao. To znaci da ostajem u muzici i pisanju, ali više nema žanrovskih ogranicenja ni tekstualno ni muzicki, pa samim tim ni svrstavanja pod okrilje žanra. Ljudi od žanrova prave religiju i veoma su osetljivi kad im „podvaljuješ” - stoga smo stvar isterali na cistinu: veoma smo zahvalni delu rep-publike koji nas i dalje prati jer elementi repa kao što su skrecovanje ili samo repovanje tekstova na ritam uvek ce biti elementi naše muzike; sa druge strane, sa ovim „religioznijim” delom publike odavno imamo poteškoca u komunikaciji, pa smo to sad presekli i stavili jasno do znanja ko smo i cime se bavimo.

U rep muzici se cesto koriste psovke.
- Psovke postoje i u književnosti, naprosto zato što postoje i u svakodnevnoj komunikaciji, cak ni nisu tako nužno vezane za vredanje. Tako da interesovanje javnosti za taj „problem” potice samo od snobizma, a dovodenje psovki u neraskidivu vezu s nekulturom, osim što je znak teške neiskrenosti, predstavlja i pouzdan signal da je neko glup i bezobrazan; dok god je „Grand” jedna od najgledanijih emisija, žuta štampa obavezna lektira, a gole silikonske lutke s ambicijom da se udaju za lokalnog mafijaša predstavljaju idole dece (i majki te dece), uzbudivati se zbog „pizda ti materina” jeste vrhunac idiotluka tog istog društva.

Zanimljivo je da ste poceli da raditi i za kultni strip „Dilan Dog”.
- Da, a u meduvremenu, postao sam i urednik jedne nove edicije „Dilana” o kojoj ne smem da pricam pre vremena, ali recimo da tajna nece dugo ostati tajna. Sve tri edicije izdavace „Veseli cetvrtak” i za sve tri radim adaptaciju prevoda i uvodnike - s tim što mi je u toj najnovijoj ediciji dodatno još pripalo i urednicko kormilo.


Koji su vaši dalji planovi?
- Ove godine cekaju nas koncertne promocije albuma i zalet za novu muziku. Takode, „Vega Media”, kuca koja je objavila moj prvi roman, priredice i zbirku mojih radova.

Ja, licno, rap muziku uopšte ne volim, narocito onaj gagsta rap, ali ovog Marcela sam gledau u emisiji "Fajront republika", na Fox tv, i cini mi se da je ok decko. Nije glup, ne ku..ci se, ne izigrava nekog mafijaša (kao Djuice, Sha Ila, i ostali reperi iz Srbije..). A dokaz da je ok lik je i ovo što cita i radi na stripovima :)

http://www.blic.rs/zabava.php?id=83721

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/03/2009 : 11:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
Pa verovatno su u pitanju postojece - redovna serija i Superbook. Znaci ostaje prostor za jos jednu kao iznenadjenje.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24652 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 16/03/2009 : 11:14:37  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Zbog ove tri recenice koje si boldovo satvarno nije bilo potrebe za otvaranjem novog topica. A u temi VC bi ga videli oni koje to i zanima, ako topic bude potisnut na 3.-4- stranicu, to znaci da interesovanja nema, pa samim tim i nema potrebe za novim topicom.
Obrni- okreni, išcupati ne mogu. ;-))))

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 16/03/2009 : 11:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
Pa dobro. Prebaci ih u drugi topik, ovaj izbrisi.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/03/2009 : 11:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Bez obzira kako bude, ili ce otici na ko zna koju stranu topica, ili ce topic potonuti na ko zna koju stranu podforuma. Meni je interesantna najava a najvaznije je da VC razmislja pozitivno i u vremenima krize i da ide napred sa novim projektima.
Go to Top of Page

stripoholicar
Starting Member



Serbia
81 Posts

Member since 01/04/2008

Posted - 16/03/2009 : 12:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send stripoholicar a Private Message
Od VC imamo reguralnu seriju koja je krenula od 210 broja, i SuperBook koji obuhvata sve ostale propratne serijale. Tako da bi mogoa ici reprint od prvog broja. Doduše tu je pitanje da li ce ici pojedinacne epizode ili ce biti nešto tipa 3 u 1 (Grande Ristampa). No tu je ipak problem sa one 4 epizode za koje Boneli ne prodaje prava.
Ono što bi još moglo ici je neko izdanje tipa odabranih prica, mada to bi mi bilo malo glupo jer medju prvih 60 epizoda vecina je stvarno dobra a pojedine imaju status kultunih, pa bi njih verovatno najviše bilo. Zato je najbolje krenuti od pocetka.

Edited by - stripoholicar on 16/03/2009 12:31:09
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/03/2009 : 13:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by stripoholicar

Od VC imamo reguralnu seriju koja je krenula od 210 broja, i SuperBook koji obuhvata sve ostale propratne serijale. Tako da bi mogoa ici reprint od prvog broja. Doduše tu je pitanje da li ce ici pojedinacne epizode ili ce biti nešto tipa 3 u 1 (Grande Ristampa). No tu je ipak problem sa one 4 epizode za koje Boneli ne prodaje prava.
Ono što bi još moglo ici je neko izdanje tipa odabranih prica, mada to bi mi bilo malo glupo jer medju prvih 60 epizoda vecina je stvarno dobra a pojedine imaju status kultunih, pa bi njih verovatno najviše bilo. Zato je najbolje krenuti od pocetka.



Grande ristampa bi bio super potez ako izdejstvuju pravo za ona 4 broja.
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 16/03/2009 : 13:08:31  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message
Jedina želja mi je da je jedna od novih edicija Mister No od prvog broja. Ostalo može po vašim željama. Ionako izdaju vec skoro sve što je po mom ukusu.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/03/2009 : 13:09:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Zbog ove tri recenice koje si boldovo satvarno nije bilo potrebe za otvaranjem novog topica. A u temi VC bi ga videli oni koje to i zanima, ako topic bude potisnut na 3.-4- stranicu, to znaci da interesovanja nema, pa samim tim i nema potrebe za novim topicom.
Obrni- okreni, išcupati ne mogu. ;-))))



Ma u pravu je Mezzano,onde bi mozda i promakla vest jer se trenutno nagadja koj' ce Zagor specijalac sledeci da izadje,koliko ce Blazina da upropasti naslovnu i to ce verovatno da se otegne na 5 strana.
Neka ga topic bar neko vreme pa ce sam da odleprsa kad ne bude bilo interesovanja.
Bar nije jos jedan topic o Zagoru
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/03/2009 : 13:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by goksi

Jedina želja mi je da je jedna od novih edicija Mister No od prvog broja. Ostalo može po vašim željama. Ionako izdaju vec skoro sve što je po mom ukusu.



Ja bi najradije da ubrzaju sva ova izdanja koja trenutno idu dok ne stignu zabare,pa tek onda da se krene s novim izdanjima.
Tex,Zagor,DD,Mr No na 2 nedelje
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 16/03/2009 : 13:18:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mezzano


Ja, licno, rap muziku uopšte ne volim, narocito onaj gagsta rap, ali ovog Marcela sam gledau u emisiji "Fajront republika", na Fox tv, i cini mi se da je ok decko. Nije glup, ne ku..ci se, ne izigrava nekog mafijaša (kao Djuice, Sha Ila, i ostali reperi iz Srbije..). A dokaz da je ok lik je i ovo što cita i radi na stripovima :)

http://www.blic.rs/zabava.php?id=83721



Tu ti je on na forumu(Leo Charm),a posle nekih njegovih analiza pojedinih DD sam se zapitao dal' smo citali isti strip
Ako neko treba da radi na DD onda je to on.
Mada,otkako mu se udala devojka koja mu je prevodila s Italijanskog nove DD ne znam vise koliko je u toku
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 16/03/2009 : 13:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Marchelo, drukaro!
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 16/03/2009 : 13:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
Tu ti je on na forumu(Leo Charm)...



Kako je svet mali...
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 16/03/2009 : 13:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
Mozda ce biti Dylan Dog Kolekcionarsko izdanje?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

okiboki
Advanced Member



Serbia
10835 Posts

Member since 23/11/2008

Posted - 16/03/2009 : 13:51:59  Show Profile Show Extended Profile  Send okiboki a Private Message
Da,verovatno ce ici nesto od prvog,najverovatnije po 2-3 price u jednom pa na tri meseca.Videcemo,bas ce biti iznenadjenje.

Ni živih se nisam boja, dok su bili za užasa, a nekmoli mrtvih pasa.
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 16/03/2009 : 14:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
iako fan dylana ne bih prezivio jos jedan reprint od prvog broja :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 16/03/2009 : 15:54:49  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
Pa samo neka reprint varijanta...ne vidim ništa drugo kao mogucnost i to je ok...
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7889 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 16/03/2009 : 15:56:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
ja sam za to da posaljemo mail redakciji ,u smislu -nemojte nikad objaviti d.d od 1 broja,m.noa od 1 broja.posto su oni kontrasi,uradice suprotno.
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 16/03/2009 : 16:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message
Mislim da ce vam se jedna stvar u vezi sa novim Dilan Dog projektom mnooogo dopasti. Takoreci, "izbacice" vas iz koloseka.
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 16/03/2009 : 16:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Uz svakog tog novog DD besplatan primerak "Rodijevih podviga"?
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 16/03/2009 : 16:50:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message
Mislim da je Raspucin bio vidovit.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/03/2009 : 17:28:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Uz svakog tog novog DD besplatan primerak "Rodijevih podviga"?



Pa mogao bi ti i da guknes ponesto, kad vec pola foruma zna... Da budem iskren, to je i najlogicniji potez u komercijalnom pogledu u ovom momentu (ako je zaista rec o DD) jer Zagora vec ima dovoljno a najverovatnije mu je po prodaji samo DD tu rame uz rame.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/03/2009 : 17:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by Colt

Uz svakog tog novog DD besplatan primerak "Rodijevih podviga"?



Hihihahaha! Ja sam toliko odusevljen ovim podvigom da odbijam dauzmem ijedan primerak ukoliko mi ne dozvolite da platim za njega! ZA takav jedan dodatak mi vala nije zao ni jedne pare!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/03/2009 : 17:29:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Naravno, mislio sam na COlta da gukne nesto ozbiljno, dalje od Rodija i slicnih podviga
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/03/2009 : 17:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by mezzano


Ja, licno, rap muziku uopšte ne volim, narocito onaj gagsta rap, ali ovog Marcela sam gledau u emisiji "Fajront republika", na Fox tv, i cini mi se da je ok decko. Nije glup, ne ku..ci se, ne izigrava nekog mafijaša (kao Djuice, Sha Ila, i ostali reperi iz Srbije..). A dokaz da je ok lik je i ovo što cita i radi na stripovima :)

http://www.blic.rs/zabava.php?id=83721



Tu ti je on na forumu(Leo Charm),a posle nekih njegovih analiza pojedinih DD sam se zapitao dal' smo citali isti strip
Ako neko treba da radi na DD onda je to on.
Mada,otkako mu se udala devojka koja mu je prevodila s Italijanskog nove DD ne znam vise koliko je u toku



Tek sad sam uklavirio da je Leo Charm anagram od Marchelo
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9542 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 16/03/2009 : 17:50:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
To se u poslednje vreme siri ko epidemija na forumu

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000