forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Autorski izlog
 crteži strip fanova
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 61

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4091 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/02/2013 : 17:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Tex ti je fenomenalan! Ako bi se baš tražila zamjerka onda su to malo ''ćevapasti'' prsti. No i ovako je stvarno super!

Zagorova poza je malo čudna, kao da provjetrava pazuhe. I možda malo pretanak vrat.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 22/02/2013 : 17:58:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Heh kad tako kazes, jesu malo prsti "10 u pola s lukom" :D

:) Skracenje je frljavo pa sam se fokusirao da sama velicina saka bude OK, tj malo veca, u tome prsti izvukose deblji kraj, doslovice.

Zagor je kao u nekoj schemi pracenja tragova, ili lova...kratkotrajni cucanj da "namirise" plijen, ali da...mogao sam ruke nesto prirodnije uraditi, no sad sta je-tu je, Dylan čeka svoj poster :)

Hvala u svakom slucaju.
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 22/02/2013 : 18:06:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Deers
Inače crtež ti je odličan a tuširanje fenomenalno.


Ako smijem pitati šta ti se tačno kod tuširanja sviđa? Pa da vidim može li biti još bolje

Oduvijek me nekako razdvajanje crteža na "crtež" & tuš; zbunjivalo...nije li tuširanje takodje crtanje tintom?...ako je olovka loša, dobar tuser moze poboljsati, za obratno nisam bas siguran, cak naprotiv, moze unistiti sve.

P.S.
Ovo je tema za crtacki dio foruma, kasno skontah.

Edited by - MisterYES on 22/02/2013 18:08:09
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 22/02/2013 : 18:35:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Eh, kad bi se ljudi usredsredili na razne žvrljotine koje nam stižu iz Bonelija, kao što to čine sa radovima amatera ili, u ovom slučaju, poluprofesionalaca... Možda bi i bilo manje žvrljotina.

Za Texa nemam nekih zamerki, osim možda one koja se tiče prstiju leve ruke. Kao da im nije posvećeno dovoljno pažnje, ništa više. Kolor, odličan!

Zagor- faca pogođena, kolor fenomenalan, možda preuska majica, niti je u Feri fazonu, niti u, recimo, Dela Monika fazonu. Sve ostalo, zaista, odlično! I, koliko znam, ilustracija ti nije oduzela puno vremena, i to je bitno.

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."

Edited by - Rick on 22/02/2013 18:36:14
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 22/02/2013 : 19:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by MisterYES

quote:
Originally posted by Deers
Inače crtež ti je odličan a tuširanje fenomenalno.


Ako smijem pitati šta ti se tačno kod tuširanja sviđa? Pa da vidim može li biti još bolje

Oduvijek me nekako razdvajanje crteža na "crtež" & tuš; zbunjivalo...nije li tuširanje takodje crtanje tintom?...ako je olovka loša, dobar tuser moze poboljsati, za obratno nisam bas siguran, cak naprotiv, moze unistiti sve.

P.S.
Ovo je tema za crtacki dio foruma, kasno skontah.



Mislim na sigurnost poteza i kako svaka crta izgleda da je točno na mjestu na kojem mora biti pa crtež, barem meni laiku, izgleda potpuno profesionalno.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/02/2013 : 20:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Zagor je odlican, Tex je fantazija!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 22/02/2013 : 20:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Zaboravio sam napisati: "Villa, move over!"

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 22/02/2013 : 22:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Crteži su stvarno odlični, tuširanje fenomenalno...

Male zamjerke koje mi 'bodu oči', naravno samo u svrhu da ih imaš na umu dok crtaš... Puno si bolji crtač od mene pa ne želim da ispadne da pametujem...

Kod Texa mi baš strši što vanjska nadstrešnica nije u perspektivi sa zidom... Većina to neće ni primijetiti, ali meni je na prvi pogled bilo vidljivo, profesionalna deformacija valjda...

Kod Zagora sjene nisu baš najlogičnije... Primjerice, po sjeni na rubovima ruku dalo bi se zaključiti da je izvor svjetlosti ispred Zagora... Glava na vrat baca sjenu iz gornjeg lijevog kuta, ruka na nogu iz gornjeg desnog, a čizma Zagorove lijeve noge svjetlo dobiva s desne strane... To nisu ogromne greške i ne smetaju crtežu, ali ako se misliš oprobati profesionalno (za što svakako imaš itekakve predispozicije), takve stvari urednici gledaju...

Ali ponavljam, tuširanje je na zavidnoj razini i samo još malo rada na olovci i to je to... Sretno!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 22/02/2013 : 23:02:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
@Beva,

Hvala, da šega bude veća, ja sve te stvari i jesam imao na umu od pocetka ali sam ih ostavio kakve jesu :) Manjak iskustva...

Ta nadstresnica je pokusaj docaravanja da se radi o saloonu koji je rucno komplet slagan od drveta pa samim tim su moguca raznorazna zakrivljenja svukuda, sto naravno ne opravdava distorziju, niti gledalac/citalac mora nuzno to da zna unaprijed da bi mu crtež "sjeo". A ne pomaze ni to sto sam je ocito previse naherio svakako. Takodje je bila dilema da Tex logo bude preko toga pa sam manje brinuo o perspektivi. Gledacu da ubuduce idem prostijom, banalnijom logikom.

Zagorove sjenke pogotovo. U startu nisam bio nacisto odakle svjetlo dolazi. Ideja je kao neko nedefinisano "odozgo" svjetlo, a i mogucnost više izvora istog nije izbacena, mada je nerealna za zamisliti u takvom ambijentu. A kako se radi o posteru, nisam se htio previše razbacati sa sjenama, isao sam da bude čistiji sto je vise moguce. Sjena na desnoj cizmi bi kao trebala biti od same Zagorove figure iznad nje, a ne od izvora svjetla desno, ali...potkoljenica iznad to ne prati...itd itd...

Evo jedna moja lična; trava je mogla biti više trava a manje morska

Dobro mi je Rick u nekom emailu sugerisao da nadjem balans ismedju previse postivanja izvora svjetla i onoga kada od toga namjerno treba pobjeci u korist ukupne citkosti crteža. Na meni je da se "upraksam".

Edited by - MisterYES on 22/02/2013 23:13:04
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 23/02/2013 : 17:48:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Trava ko trava :)

Stijene i drvo u pozadini su odlični, općenito okolinu crtaš jako dobro... S likovima je uvijek malo teže, i greške su uočljivije... Meni recimo nekad zasmeta što crtaš preoštre prijelaze sjene na licima likova (kao primjerice na prvoj varijanti Zagora, na drugoj si to popravio)... No to su stvarno sitnice...

Više me zanima, dugoročno, je li ti cilj kompletno skinuti Villin stil ili planiraš ubacivati nešto svoje? Ovime ne mislim ništa loše, super si skinuo Villu, ali uglavnom se originalnost najviše cijeni... I znam koliko je teško biti originalan (ja nisam uspio, vjerojatno ni neću), ali ako nađeš neki samo tvoj stil, šanse da uspiješ kao strip crtač jako se povećavaju...

Mada, na primjeru Marca Vernija vidimo da originalnost kod Bonellija i ne igra neku ulogu, tako da to vrijedi samo ako misliš raditi više autorske stripove...

Ali ako planiraš išta slati Bonelliju (ovo samo pretpostavljam, nemam pojma kakvi su ti planovi), moraš biti triput bolji od Talijana da te prime... Što je šteta, jer ako si u stripu dobar kao s ovim ilustracijama, svakako zaslužuješ priliku...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 24/02/2013 : 18:13:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Što se stila tiče, ja više manje imam "svoj" stil (koji možeš vidjeti na blog pageu http://harisvarajic.blogspot.com/ ) narocito u stripovima Cactus i Mečka, "rezervisan" za autorske radove. Mada su i tu otvorene opcije za varijacije.

S druge strane, Villa mi jeste No1 i kao uzor i kao crtač pa mi je uvijek drag izazov da pokusam biti sto sličniji, pogotovo u radovima kojima se, da, svakako pokusavam pribliziti (sto ide dosta dobro) Bonelliju. Posto svakako stoji sto si i sâm rekao vezano za tretman originalnosti, ne vidim problem da, kad vec svakako volim raditi slicno Villi, sve sto je vezano za Bonelli, svakako bude "u tom stilu". (Generalno imam problem sto me oduvijek mnogo bolje islo kopiranje tudjih stilova nego gradnja nekog vlastitog izraza; prosto to pokusavam okrenuti makar u svoju korist)
Mada, nije sad da bjezim od nekog mog potpisa, a i ne mislim da cu, ma koliko se trudio, svakako ikada "skinuti" Villu u mjeri u kojoj bih zelio, tako da vjerujem da ce se ispod haube uvijek vidjeti i nesto moje. Za to (izgradnju vlastitog stila) treba i vremena, i vjezbe takodje, pa i od tih faktora zavisi kada ce se autenticniji potezi pojaviti. Mislim na neki stil baziran na Villi, realistican, ne o polukarikaturalnom stilu iz pomenutih stripova. Nesto sto bi moglo biti OK i za Bonelli takodje. Takodje sam rastao, u crtackom smislu, na bjesomucnom tracingu i kopiranju ranih naslovnica Dylana tako da se i time, Villina linija i razmisljanje uvuklo pod kozu i nelako se istjeruje

Na Bloggeru svakako ima 5 probni tabli Zagora, a uskoro ce mu se pridruziti Dylan, Tex i Saguaro (pa opet Dylan); iz toga mozes vidjeti takodje kako radim konkretno table stripa.


Edited by - MisterYES on 24/02/2013 18:41:17
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 24/02/2013 : 20:43:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Covering fire mi se najviše sviđa, najujednačeniji je i mislim da bi s takvim crtežom najbolje prošao (subjektivno, naravno)...

Zagor table su OK, samo mislim da bi bile još bolje da nisu toliko detaljne... Opet, ovo je subjektivni dojam i naravno da ćeš raditi kako misliš da je najbolje, ali ponekad kontrast crno-bijelo pomaže istaknuti bitne stvari na crtežu...

U svakom slučaju sretno, bilo bi mi drago da uspiješ i prođeš kod Bonellija!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 27/02/2013 : 16:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote


Skidam kapu majstore

Nažalost imam par primedbi

1.položaj glave mi je nelogičan u odnosu na pokret tela
2.kada ga gledam od struka naniže izgleda mi prilično zdepasto. Kao da su trup i noge kraće nego što bi trebalo
3.logo mi zbog boja nikako ne ide na ostatak crteža...

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 28/02/2013 : 00:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
1. Ček jeli mislis na sliku koju si zakacio u quote ili "original"? http://mistrija.deviantart.com/art/Tex-355462732

Kako god, vec sam napisao sve (prethodna strana, zadnji post) o glavi i polozaju iste "šta-kako-zašto".

2. Na ovom crtezu koji si zakacio konkretno, Xilrion je povecao glavu tako da-da, sada struk i noge jesu zdepaste.

3. Meni je logo idealan, jer crvene nema nigdje drugo. Recimo žuto-plavi logo (ko fol "u tonu sa Texom") bi bio katastofalan. Puno me to ne kopka, pogledaj samo kakve kombinacije Bonelli radi na svojim naslovnicama.

Edited by - MisterYES on 28/02/2013 00:31:31
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 28/02/2013 : 01:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ne, gledao sam tvoj crtež, original. Xilrionov nisam ni primetio da ga je menjao, samo sam skapirao da je manjeg formata pa sam ga zbog preglednosti postavio

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 28/02/2013 : 20:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Evo final "digitalno remasterizovan" sa Manga Studio 5
Go to Top of Page

melkajk
Average Member



509 Posts

Member since 07/10/2011

Posted - 28/02/2013 : 21:53:29  Show Profile Show Extended Profile  Send melkajk a Private Message  Reply with Quote
Genijalno stari, jebenica
Koliko ti treba vremenski za tako nešto?

“Yesterday is but a dream,
Tomorrow is only a vision.
But today well lived makes every yesterday a dream of happiness, and every tomorrow a vision of hope.”
Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5609 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 28/02/2013 : 22:09:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message  Reply with Quote
Dosta je bolje s popravljenim sjenama...

Drago mi je vidjeti da uvažavaš konstruktivnu kritiku i ne shvaćaš je kao napad na sebe... Ako ni zbog čega drugoga, samo zbog te osobine ti želim svu sreću i držim ti fige da uspiješ!

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

MisterYES
Average Member



Bosnia and Herzegovina
559 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 28/02/2013 : 23:46:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit MisterYES's Homepage  Send MisterYES a Private Message  Reply with Quote
Hvala obojici.

@Beva; Apsolutno, nema frke ;)
@melkajk; Nisam nesto precizno mjerio ali okvirno za ovakve "one shoot" ilustracije, cca 2-3 dana. Po dan za olovku, tus, i color. Pod "dan" mislim da nekih 8 radnih sati, ne na 24h full.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 09/03/2013 : 13:09:28  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Moje zafrkancije. Moram da spustim nivo topica nakon crteza Mr. Yes-a !

Invincible



Robin



The walking dead







"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Peci
New Member



173 Posts

Member since 13/01/2013

Posted - 18/03/2013 : 18:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peci a Private Message  Reply with Quote
[/URL]


Edited by - Peci on 05/06/2013 12:39:16
Go to Top of Page

Peci
New Member



173 Posts

Member since 13/01/2013

Posted - 18/03/2013 : 18:26:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Peci a Private Message  Reply with Quote
[/URL]


Edited by - Peci on 05/06/2013 12:39:39
Go to Top of Page

CZdravko
New Member



287 Posts

Member since 06/03/2010

Posted - 25/03/2013 : 03:07:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit CZdravko's Homepage  Send CZdravko a Private Message  Reply with Quote
Nema bas veze sa strip junacima, ali ima sa crtezima i s junacima neke druge vrste...
Uglavnom ovo je moj mali doprinos euforiji pred utakmicu BiH-Grcka!


Blog www.zdravkocvjetkovic.blogspot.com
Moji radovi na FB https://goo.gl/ZtF6s8
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9176 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 26/03/2013 : 11:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 27/03/2013 : 21:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page
Page: of 61 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.42 seconds. Snitz Forums 2000