forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1014

john connor
Senior Member

Serbia
2557 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 20/06/2024 : 21:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Ne vidim zašto se i na webshop ne bi postavilo, ako ništa drugo vijest u stilu "Od danas ponovno u prodaji...". Ne prate svi Instagrame/Facebooke/forume, a takvi po tome što kažeš bi trebali refreshati stranicu svakog stripa koji je rasprodan dok se status ne promijeni


Tacno :)
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/06/2024 : 00:24:24  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Nemam pritisak za tracking za domaće isporuke, jedino za inozemne.



Kad smo kod toga, jedna trivijalna ispravka bi ucinila ugodjaj nama u inostranstvu ocekivanijim . Kada dobijem email od Fibre da je moja narudzba poslata, u njemu pise:

Vaša narudžba #... je upravo poslana i u roku tri radna dana trebala bi stići na vašu adresu:

Lako bi moglo da se detektuje da li je poslato u Hrvatsku ili ne i ako nije da se umesto "tri radna dana" kaze nesto u stilu "stici ce u zavisnosti od udaljenosti vase zemlje, od nekoliko dana do dve nedelje". To je inace uobicajen odgovor koji se salje za inostranstvo (pogotovu danas).

Mozda nekome izgleda cudno ali ja kada sam ovaj email prvi put dobio prosle godine sam mislio da je Fibra izracunala ili dobila od carrier-a kada mi stize i da je to iskomunicirano (jer ja sam i dobijao knjige za tri dana ovde sa balkana ali pre kovida i DHL-om koji je sad preskup).

Sada vidim da je ovo hard-kodirano i tacno samo za Hrvatsku.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26235 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/06/2024 : 09:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A brate upilali ste ...

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/06/2024 : 18:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A brate upilali ste ...



Trolovanje? Besmislice? Ili besplatni QA / PM sati... Neka Markos odluci A on ce odluciti ne po babu i po stricevima nego po metrikama -- implementirace ono sto misli da ce mu povecati prodaju.


U medjuvremenu pre nego sto nas istera odavde evo jos jednog predloga koji ce sigurno povecati prodaju:

Kada krene akcija popusta, napravi jedan mali batch job koji prolazi kroz sve liste zelja clanova Fibra.hr i gleda da li je strip iz liste zelja na popustu. Ako jeste, posalji mu/joj email u stilu "vasa lista zelja je upravo postala jeftinija! -- idite na fibra.hr i kupite pre nego sto se rasproda". Kao bonus (vise rada ali efektnije), moze da tacno i nabroji sta je sve na popustu i koliko bi se ustedelo da se sve to naruci.

Ovo odavno rade Amazon i Sony (za digitalne igrice) i mnogi drugi. Mnogo sam stvari kupio ovako. A verujem da bi ovo pomoglo i da se izbegne "nisam znao za popust, nisam proveravao sajt" sto se sigurno desava. Tesko je proceniti koliko Fibra gubi u tim "lost sales" ali sam ubedjen da bi ROI za ovaj feature bio ogroman.

EDIT: mozda ovo vec postoji, nisam koristio do sada listu zelja. Izvinjenje ako postoji.

Edited by - wintermute on 22/06/2024 18:03:31
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
995 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 22/06/2024 : 18:06:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Kod Fibre to i nije od neke koristi, jer kad su popusti, onda su popusti na cijeli asortiman pa bi bilo redundantno.

Edited by - Wolfman on 22/06/2024 18:08:45
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 22/06/2024 : 18:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Wolfman

Kod Fibre to i nije od neke koristi, jer kad su popusti, onda su popusti na cijeli asortiman pa bi bilo redundantno.



OK. Nisam znao. Lepo i velikodusno od Markosa.
Go to Top of Page

matori paraliticar
Senior Member



1340 Posts

Member since 23/12/2022

Posted - 24/06/2024 : 20:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send matori paraliticar a Private Message  Reply with Quote
Cini mi se da je najava jos vise nego zadnji put kad sam zavirio tamo :)

Lepo, pre svega za ljude sa manjim do srednje velikim kolekcijama

Zapravo lepo je svima..

Nego Buda je bio Buddha
zasto Feniks nije Phoenix
kapiram ima veoma prosto objasnjenje ali
koje? :)

@borg zar ptica? : p - ma meni je dobro kako jeste nego eto pitam da li ima nekog logicnog objasnjenja zasto je izabrano ono sto jeste :)

Shvatio sam da mi Sclavi dosta ide na nerve sa svojim pi*darijama i filozofiranjem.

Edited by - matori paraliticar on 24/06/2024 21:17:24
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1846 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 24/06/2024 : 21:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Meni žao što nije Žar ptica.

@matori, zezam se. Verovatno imena ljudi ne transkribuju a životinje transkribuju.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 24/06/2024 22:36:15
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/06/2024 : 21:53:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
MRZIM te nametljive agresivne sales push taktike i MRZIM kad me spamaju i nagovaranu i cimaju za rukav, pa onda to ne zelim raditi svojim kupcima/publici. Fuck that ahit. Tko hoce kupiti nesto, kupit ce, ne trebam ga ja gurkati i gnjaviti. Reklama na fejsu je maksimalni kompromis na koji sam spreman.

Trouble will find me
Go to Top of Page

wintermute
Junior Member



USA
446 Posts

Member since 15/10/2023

Posted - 24/06/2024 : 23:35:44  Show Profile Show Extended Profile  Send wintermute a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

MRZIM te nametljive agresivne sales push taktike i MRZIM kad me spamaju i nagovaranu i cimaju za rukav, pa onda to ne zelim raditi svojim kupcima/publici. Fuck that ahit. Tko hoce kupiti nesto, kupit ce, ne trebam ga ja gurkati i gnjaviti. Reklama na fejsu je maksimalni kompromis na koji sam spreman.



Ako se ovo odnosi na podsetnik da je nesto u wish listi na rasprodaji -- ne slazem se. Sto naravno ne znaci da sam u pravu. Ja sam mnogo mnogo puta kupio na takav "podsetnik". Nekad ne znam da je popust u toku. Nekad je popust toliko dobar da ne odolim. Nekad naprosto zaboravim da sam nesto i stavio na listu. Nekad mi takav mail stigne bas kada imam neki ekstra novac za trosenje. Nekad odem na sajt pa kao posledicu tog maila kupim jos nekih drugih stvari koje su se u medjuvremenu pojavile, itd.

Ali naravno ti ces raditi onako kako mislis da je najbolje za Fibru. Ja samo prilazem svoje licne utiske iz svog licnog iskustva -- nadam se da ne zameras. A ako sam dosadan prestacu. Zaista mi nije bio cilj da se uzbudjujes i nerviras (sudim po tonu poruke).
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
995 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 24/06/2024 : 23:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Što se rasprodanih izdanja tiče, bilo bi fora da postoji kvačica u stilu "Obavijesti me kada ponovo bude na zalihama" ili tako nešto.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/06/2024 : 00:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma ne nerviras me nimalo, vidi se da znas o cemu pricas s tehnicke strane i da si dobronamjeran.
Ali Laki je danas malo nervozan jerbo nogomet plus pisem na mobu plus nemam naocale:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3198 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 25/06/2024 : 01:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Marko, nakon koliko otprilike od izlaska tvoje nove ture stignu u knjižare u ZG? Konkretno, bio sam danas u Znanju u Gajevoj, vidim još nema...

Edited by - Red Marquis on 25/06/2024 01:17:12
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29093 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 25/06/2024 : 08:38:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Obično bude u roku par dana, ali trenutno imamo gužvu sa webshop akcijom pa nisam stigao odvesti. Vjerojatno danas/sutra stignem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1846 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/06/2024 : 01:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Ter mi je zanimljiv naslov. Al bacih pogled na najave pa skontah da je Terra možda nastavak?
Jel to neki serijal? Završen ili izlazeći?

Bilo bi dobro kada bi u opisu stripa koji daješ stavio info da je to prvi deo od tri, četiri, pet knjiga iz serijala ili prvi deo serijala koji trenutno izlazi ili šta već...

U kolorci ima gomila nekih serijala. To više čovek ne može da pohvata...


Resistance is futile.
Go to Top of Page

dino1984
Junior Member



Austria
473 Posts

Member since 31/05/2007

Posted - 27/06/2024 : 08:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dino1984 a Private Message  Reply with Quote
[quote]Originally posted by borg

Ter mi je zanimljiv naslov. Al bacih pogled na najave pa skontah da je Terra možda nastavak?
Jel to neki serijal? Završen ili izlazeći?

E ovo je odlicno pitanje.





Good night white pride!!

Edited by - dino1984 on 27/06/2024 08:44:55
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12843 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 27/06/2024 : 09:33:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Ter mi je zanimljiv naslov. Al bacih pogled na najave pa skontah da je Terra možda nastavak?


Da, Terra je nastavak Tera.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1846 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/06/2024 : 12:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by borg

Ter mi je zanimljiv naslov. Al bacih pogled na najave pa skontah da je Terra možda nastavak?


Da, Terra je nastavak Tera.



Jel zavšen? Koliko ima toga još?


Resistance is futile.
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12009 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 27/06/2024 : 14:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
TER je završen, ukupno 3 albuma. Po mom mišljenju solidan serijal.

Terra je isto završen serijal, nedavno objavljen 3. album.

Čitao sam samo prvi, sjećam se samo lijeog crteža dok sam priču zaboravio.

Have mercy
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1846 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 27/06/2024 : 15:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

TER je završen, ukupno 3 albuma. Po mom mišljenju solidan serijal.

Terra je isto završen serijal, nedavno objavljen 3. album.

Čitao sam samo prvi, sjećam se samo lijeog crteža dok sam priču zaboravio.



Jel nema posle toga? Tipa Ter, Terra, pa neka Terrana.


Resistance is futile.

Edited by - borg on 27/06/2024 17:04:53
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37590 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 27/06/2024 : 15:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Teretana?


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
995 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 27/06/2024 : 16:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Terrarium
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26235 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/06/2024 : 16:59:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Terca?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12550 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 27/06/2024 : 18:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message  Reply with Quote
Terran.

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1827 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 27/06/2024 : 18:45:17  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

quote:
Originally posted by izivko

TER je završen, ukupno 3 albuma. Po mom mišljenju solidan serijal.

Terra je isto završen serijal, nedavno objavljen 3. album.

Čitao sam samo prvi, sjećam se samo lijeog crteža dok sam priču zaboravio.



Jel nema posle toga? Tipa Ter, Terra, pa neka Terrana.




Meni je sokantno koliko je ljudima lakse da ovde nesto pitaju nego da potraze malo. Google je cudo.

Na ovom linku ces naci sve sto te zanima.
https://www.bedetheque.com/auteur-128-BD-Rodolphe.html
Ne znam francuski pa sam se snasao.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 1014 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.3 seconds. Snitz Forums 2000