forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1002

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2014 : 15:23:08  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
vrlo dobar ili jako solidan?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2014 : 15:36:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
bre Anto ocekivao sam od tebe da ti je privlacniji Portugal ili SOS
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20704 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 23/09/2014 : 16:07:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

bre Anto ocekivao sam od tebe da ti je privlacniji Portugal ili SOS


Portugal mi je svakako privlačniji (ili barem jednako privlačan), ali ne verujem da će biti popularan kao Jastreb među širim narodnim masama.

Što se tiče SOS-a, to je Van Ham u godinama kada je bio najkreativniji na XIII-ci, ai kod Torgala je bio "pri odličnom šutu" - pa je moguće da ovo bude i najprijatnije iznenađenje oktobarskih kolorki.

Što se tiče Lepotice - malo mi vuče na Pinokia,malo na Tvrđe - jel može bolje??

Lepo putovanje Zidroua i Springera je slice of life, žanr kojeg tako malo ima, a koji mi je zadnjih godina najomiljeniji (posebno kod Fibre)

Naša majka rat - ježem li ga, i ovo deluje dojajno;ratni strip, lepo nacrtan,lepo ocenjen,...

Uf, biće hebeno finansijski ispratiti sve ovo + Tvrđe + avgustovsku turu (Kirbija i Lopeza)

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/09/2014 : 16:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Pročitao sam ga prije par dana, meni jako solidan. Crtež izvrstan a priča slabi kako radnja odmiče dalje. Na kraju mi je bio i dosadan
Vidićemo kakav je drugi ciklus, ova 2 albuma su objavljene i na njemačkom

Have mercy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2014 : 16:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Portugal mi je svakako privlačniji (ili barem jednako privlačan), ali ne verujem da će biti popularan kao Jastreb među širim narodnim masama.

A ja sam mislio da govoriš o stripu koji je tebi osobno kandidat za izdanje godine.

Inače, moj je dojam da bi to trebao biti Sandman.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 16:30:49  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido



Inače, moj je dojam da bi to trebao biti Sandman.


Je li i ti mislis da bi trebao biti, ili si jednostavno misljenja da ce biti?

Ja mislim da ce biti, ali sigurno ga necu staviti u moj top 10 izdanja godine.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2014 : 16:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido



Inače, moj je dojam da bi to trebao biti Sandman.


Je li i ti mislis da bi trebao biti, ili si jednostavno misljenja da ce biti?

Ja mislim da ce biti, ali sigurno ga necu staviti u moj top 10 izdanja godine.


Da sam kladioničar, rekao bih da će većina ljudi odabrati Sandmana kao izdanje godine, posebice jer će izdanje samo po sebi biti prilično impozantno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 16:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Da sam kladioničar, rekao bih da će većina ljudi odabrati Sandmana kao izdanje godine, posebice jer će izdanje samo po sebi biti prilično impozantno.


Istog sam misljenja. Da li je i tebi to najbolji album godine, mislim po prici, na stranu HC izdanje i oprema?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2014 : 16:47:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Da sam kladioničar, rekao bih da će većina ljudi odabrati Sandmana kao izdanje godine, posebice jer će izdanje samo po sebi biti prilično impozantno.


Istog sam misljenja. Da li je i tebi to najbolji album godine, mislim po prici, na stranu HC izdanje i oprema?


Hm, ne bih znao. Nije baš da sam pročitao sve što je objavljeno ove godine. Kao i ono što tek treba biti objavljeno.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2014 : 16:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto
Lepo putovanje Zidroua i Springera je slice of life, žanr kojeg tako malo ima, a koji mi je zadnjih godina najomiljeniji (posebno kod Fibre)

Uf, biće hebeno finansijski ispratiti sve ovo + Tvrđe + avgustovsku turu (Kirbija i Lopeza)



nemam lepo misljenje o tom Zidrou (Lidija), tako da sam taj problem resio
valjda nam ispratiti naredna dva meseca, a onda da odmorimo novcanike od ovoga na par meseci

Edited by - kasper on 23/09/2014 16:53:01
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 16:55:20  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
pitam samo. Smatrao sam ovaj serijal uvijek vise uzdignutim nego sto zasluzuje. Trenutno na svom blogu planiram da napravim 100 recenzija najboljih americkih stripova po mom ukusu. Dosao sam tek do deset, Sandman nece biti u tih top 100. Jos povezujem u recke i srodne price (npr.zero hour i emerald twilight), tako da je broj epizoda mnogo veci.
Nikada nisam shvatio sta ljudi posebno vide u ovom serijalu, na stranu price sa paklom, koje su uvijek bili najbolji trejdovi u serijalu. Solidan do dobar -da, ali bas toliko dobar koliko je izvikan...ne znam bas...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2014 : 16:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
sendmen je sjajan, nema boljeg . svaka cast Fibri na ovoj lepoti
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 17:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

sendmen je sjajan, nema boljeg . svaka cast Fibri na ovoj lepoti


Eto, volio bih da vidim tu i tamo detaljno obrazlozenje zasto je dobar/sjajan ili sta vec. Tek da vidim sta mi je to mozda promaklo, sta to mozda nisam shvatio a drugi jesu, jer procitao sam i imam u kolekciji sve sto je povezano sa Sandmanom.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10822 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/09/2014 : 17:00:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by kasper

sendmen je sjajan, nema boljeg . svaka cast Fibri na ovoj lepoti


Eto, volio bih da vidim tu i tamo detaljno obrazlozenje zasto je dobar/sjajan ili sta vec. Tek da vidim sta mi je to mozda promaklo, sta to mozda nisam shvatio a drugi jesu, jer procitao sam i imam u kolekciji sve sto je povezano sa Sandmanom.



imas toga na netu u kilogramima, samo potrazi
mada ne treba da se opteracujem time, mene je Okruzen mrtvima dosadan, naporan, uzas jedan zivi, i bas me briga sta drugi misle o tome.

Edited by - kasper on 23/09/2014 17:02:20
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 17:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Ma znam, ali volio bih da cujem npr. tvoje misljenje, ili misljenje nekog drugog forumasa.
Je li mislis da je sjajan jer to i drugi govore, ili ima razlog zasto je tebi sjajan?

Edited by - King Warrior on 23/09/2014 17:03:00
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2014 : 18:51:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

pitam samo. Smatrao sam ovaj serijal uvijek vise uzdignutim nego sto zasluzuje. Trenutno na svom blogu planiram da napravim 100 recenzija najboljih americkih stripova po mom ukusu. Dosao sam tek do deset, Sandman nece biti u tih top 100. Jos povezujem u recke i srodne price (npr.zero hour i emerald twilight), tako da je broj epizoda mnogo veci.
Nikada nisam shvatio sta ljudi posebno vide u ovom serijalu, na stranu price sa paklom, koje su uvijek bili najbolji trejdovi u serijalu. Solidan do dobar -da, ali bas toliko dobar koliko je izvikan...ne znam bas...


Pa, sumnjam da će te ičiji argument natjerati da promijeniš mišljenje o određenom stripu.

Ali mogu ti reći jedan dobar razlog zbog kojeg je ovaj strip toliko hvaljen i cijenjen: jedinstven je. Jednostavno, ne postoji ništa slično. Čak i u današnje vrijeme.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 19:04:01  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ali mogu ti reći jedan dobar razlog zbog kojeg je ovaj strip toliko hvaljen i cijenjen: jedinstven je. Jednostavno, ne postoji ništa slično. Čak i u današnje vrijeme.


Da, jednistven kao i 1000 drugih serijala, ali to ne znaci nuzno da je vrh...no dobro.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2014 : 19:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ali mogu ti reći jedan dobar razlog zbog kojeg je ovaj strip toliko hvaljen i cijenjen: jedinstven je. Jednostavno, ne postoji ništa slično. Čak i u današnje vrijeme.


Da, jednistven kao i 1000 drugih serijala, ali to ne znaci nuzno da je vrh...no dobro.


Poanta je u tome da nije derivativan. Koncept je originalan i malo se stripova može usporediti s njime po pitanju likova, ideja, stila i načina pripovjedanja.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 23/09/2014 : 19:36:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
ma nemoj. a Zagor?
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 23/09/2014 : 20:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Ali mogu ti reći jedan dobar razlog zbog kojeg je ovaj strip toliko hvaljen i cijenjen: jedinstven je. Jednostavno, ne postoji ništa slično. Čak i u današnje vrijeme.


Da, jednistven kao i 1000 drugih serijala, ali to ne znaci nuzno da je vrh...no dobro.


Poanta je u tome da nije derivativan. Koncept je originalan i malo se stripova može usporediti s njime po pitanju likova, ideja, stila i načina pripovjedanja.


U sustini jeste derivativan.
Likovi iz Sandmana su svi mahom mitoloska bica/bica iz narodnih saga.
Strip Sandman je slobodna interpretacija tih likova.
Nista novo, takvih je stvari bilo od kada je jeka i vijeka. Ne samo u stripovima, vec i u drugim umjetnostima.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/09/2014 : 22:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Da sam kladioničar, rekao bih da će većina ljudi odabrati Sandmana kao izdanje godine, posebice jer će izdanje samo po sebi biti prilično impozantno.


Istog sam misljenja. Da li je i tebi to najbolji album godine, mislim po prici, na stranu HC izdanje i oprema?


Zajeban je taj izbor za album godine...ruku na srce,ja mislim da bar 95% članova koji glasaju za album godine ocjenjuju izdanje i opremu,a strip vjerovatno nikada neće ni pročitati...kako bi inače prvi libellusov kolor Zagor bio strip godine ili onaj Moebius komplet album godine? ...ti svi prvi Zagori kao i nekoliko albuma iz Moebiusovog kompleta su meni potpuno nečitljivi.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/09/2014 : 22:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
Volio bih se uključiti u raspravu o Sandmanu,ali baš nikada taj strip nisam imao u ruci:(
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5124 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 23/09/2014 : 22:21:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by kasper

sendmen je sjajan, nema boljeg . svaka cast Fibri na ovoj lepoti


Eto, volio bih da vidim tu i tamo detaljno obrazlozenje zasto je dobar/sjajan ili sta vec. Tek da vidim sta mi je to mozda promaklo, sta to mozda nisam shvatio a drugi jesu, jer procitao sam i imam u kolekciji sve sto je povezano sa Sandmanom.



imas toga na netu u kilogramima, samo potrazi
mada ne treba da se opteracujem time, mene je Okruzen mrtvima dosadan, naporan, uzas jedan zivi, i bas me briga sta drugi misle o tome.


Kasper, King te je zatražio detaljno obrazloženje,pa onda ljepo daj obrazloži čovjeku svoje razloge zašto je Sandman sjajan strip? To što na netu ima tonu pozitivnih kritika nije uvjet da je nešto dobro jer i na ovom forumu ima previše kopiraj pa zaljepi kritika...i ja bih volio znati zašto je Sandman sjajan strip-opiši nam svoj doživljaj čitanja Sandmana!!!!
...inače meni je Okružen Mrtvima odličan strip, prava stripovska sapunica sa zombijima gdje se često dogodi da ti isti zombiji budu sporedna stvar u priči,a zapleti u scenariju su u većini slučajeva fenomenalni i neočekivani...od dosade u WD nema ni d!!!
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2014 : 22:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Ja sam procitao prva 2 trejda Sendmena i prvi trejd Propovednika i Propovednik mi je neuporedivo bolji!

Propovednik me je odmah kupio, ima sve sto treba jednom stripu: crni humor, brutalnost, lude likove, ludacke situacije, a i pricu ima ludacku, mislim traze Boga koji je dao otkaz!

Sendmen je vrlo dobar strip, ali po meni ne moze da se poredi sa Propovednikom za sada, a bogami ni sa Sin Cityjem koji je takodje stripcina!
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9199 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 23/09/2014 : 23:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
Propovednik i Sandman su dva različita stripa koja se drukčije čitaju i koje je teško uspoređivati. Meni osobno su oba bila odlična na svoj način (čitao sam samo trejdove od Belog puta) ali pamtim da sam kod Propovednika na kraju svakog trejda bio lagano razočaran što nije ispunio hype koji je pumpan tokom trejda.

Kod Sandmana me kupilo sve. Mitologija koju i koju je Gaiman uklopio u naš svijet i u svijet heroja, postavke serijala koji izgleda kao bajka ali s tom razlikom da nam sve one brutalne dijelova itekako istakne pa i na kraju njegovo pametovanje.

Detaljnije napišem kad pročitam novo Fibrino izdanje u međuvremenu čekam Kingovo objašnjenje po čemu je Zero Hour toliko dobar. Za mene je to kao outsidera prosječan event koji ne bih nikad, kao ni Kraljevstvo tvoje, stavio ispred Sandmana.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page
Page: of 1002 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.2 seconds. Snitz Forums 2000