forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1006

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2014 : 15:45:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

da
ali nije toliko strasno
evo ima komplet 1-12 na aukcijama, a ovi zadnji brojevi kod fibre (od broja 40-79) se prodaju po jako niskim cijenama, po 45 i 36kn, tako da mozes jako jeftino proci, čak ako i lovis rasprodate nastavke po aukcijama


da živim u hrvatskoj verovatno bih se bacio u lov&kupovinu;ovako teško.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 14/11/2014 : 15:46:57  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

quote:
Originally posted by kasper

sve se izgleda raspada, stripovi izlaze a nema ko da stavi najavu
Marko, da l ima kakve sanse da se objavi sta od Wilfrid Lupana?



Dvije godine zaredom laureat Prix des Libraires de Bande Dessinée. Prije 2-3 dana, pao mi je šaka njegov "Les vieux fourneaux", zasad sam stigao samo nabrzaka pogledati, ali čini se vrlo zanimljivo. U svakom slučaju, zanimljiv autor.


Wilfrid Lupano - voleo bih da domaći izdavači obrate pažnju na stripove ovog scenariste - čovek dobija sjajne ocene,radi razne žanrove sa raznim i odličnim crtačima,i one shotove i serijale.
http://www.bedetheque.com/serie-9998-BD-Alim-le-tanneur.html -fantastika,4 albuma,zaokružena priča
http://www.bedetheque.com/serie-39347-BD-Ma-reverence.html - krimić,one shot, 120+ stranica
http://www.bedetheque.com/serie-34702-BD-Singe-de-Hartlepool.html - istorijski,one shot
http://www.bedetheque.com/serie-42200-BD-Vieux-fourneaux.html - komedija,dva albuma,ongoing
http://www.bedetheque.com/serie-27331-BD-Homme-qui-n-aimait-pas-les-armes-a-feu.html - vestern humoristički,3 albuma,ongoing
http://www.bedetheque.com/serie-32886-BD-Azimut.html - fantastika,2 albuma,ongoing
http://www.bedetheque.com/BD-Un-Ocean-d-amour-227927.html - grafički roman,one shot
...

interesantno da su u svim serijalima i one shotovima crteži predivni!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 14/11/2014 : 15:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by supermark

da
ali nije toliko strasno
evo ima komplet 1-12 na aukcijama, a ovi zadnji brojevi kod fibre (od broja 40-79) se prodaju po jako niskim cijenama, po 45 i 36kn, tako da mozes jako jeftino proci, čak ako i lovis rasprodate nastavke po aukcijama


da živim u hrvatskoj verovatno bih se bacio u lov&kupovinu;ovako teško.



ko ti je kriv kad nisi uzeo na vreme
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/11/2014 : 15:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
http://www.sanjamknjige.hr/hr/2014/press/novosti/nominirani-za-knjiznu-nagradu-kiklop-2014/

NAGRADA ZA NAKLADNIKA GODINE

O novouvedenoj kategoriji za nakladnika godine, isto kao i onoj za životno djelo, neće odlučivati široko biračko tijelo, već Upravni odbor. U trku za nakladnika godine 2014. ulaze naklade: FIBRA, FRAKTURA, NAKLADA LJEVAK i SANDORF, a pobjednik će biti proglašen na svečanoj dodjeli nagrade, zajedno s ostalim dobitnicima.


Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 17:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ima li tu love?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 18/11/2014 : 17:57:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Sretno Fibri u utrci iako sistem odlučivanja pobjednika nije baš najbolji.
P.S. Za Frakturu prije nisam ni čuo osim za onu zbog koje se završava u bolnici.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 18/11/2014 : 18:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

ima li tu love?



Samo skulptura Kiklopa, povelja i, ako se ne varam, boca vina ili biske. Ali stvar prestiža u struci, svakako.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 18/11/2014 : 18:31:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

P.S. Za Frakturu prije nisam ni čuo osim za onu zbog koje se završava u bolnici.


Jedan od najboljih izdavača u Hrvatskoj.

http://www.fraktura.hr/novosti/

U svakom slučaju, Fibra se zasluženo našla u odabranom društvu.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 18/11/2014 : 19:57:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DODSFERD

P.S. Za Frakturu prije nisam ni čuo osim za onu zbog koje se završava u bolnici.


Jedan od najboljih izdavača u Hrvatskoj.

http://www.fraktura.hr/novosti/

U svakom slučaju, Fibra se zasluženo našla u odabranom društvu.



Da, Fraktura je odličan nakladnik. Mene više čudi što se u užem izboru našao Ljevak, budući da dobar dio njihovih izdanja otpada na "popularnu" znanost, teorije urota, self-help literaturu i slično.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2014 : 20:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Realno, Fraktura je što se striktno književnog izdavaštva tiče trenutno svojevrsni "posljednji Mohikanac", jedini izdavač koji krizu ne koristi kao alibi za objavljivanje trivijalnih naslova, ljubića, krimića i self-help priručnika po 29,90 i 39,90 kn, već unatoč i usprkos svemu šiba s vrhunskim djelima.

Nagrada je već i samo naći se u ravnopravnom društvu s takvom konkurencijom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/11/2014 : 20:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by DODSFERD

P.S. Za Frakturu prije nisam ni čuo osim za onu zbog koje se završava u bolnici.


Jedan od najboljih izdavača u Hrvatskoj.

http://www.fraktura.hr/novosti/

U svakom slučaju, Fibra se zasluženo našla u odabranom društvu.



Da, Fraktura je odličan nakladnik. Mene više čudi što se u užem izboru našao Ljevak, budući da dobar dio njihovih izdanja otpada na "popularnu" znanost, teorije urota, self-help literaturu i slično.



Na sto tocno ciljas s popularnom u navodnicima ako nije tajna. Self help i teorije urota me stvarno ne zanimaju ali ima stvarno fantasticnih popularno znanstvenih knjiga mada moram priznati nisam citao nijednu ovog izdavaca . S druge strane povijest putovanja zeljeznicom je fantasticna knjiga u izdanju ljevka.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 18/11/2014 : 20:38:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Pazi, rekao sam "dobar dio izdanja", što ne znači da nemaju jako dobrih knjiga. Inače, "Povijest putovanja željeznicom" izvrsna je knjiga, čitao sam je i ja. "Popularna" sam namjerno stavio u navodnike, da ne bih koga uvrijedio; klikni na njihovu web stranicu, pa ćeš lako vidjeti na što ciljam.
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 18/11/2014 : 21:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ma zapravo sam bacio oko na brian greena koji spada pod popularnu znanost a ne znam kakav je. Nista drugo.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 18/11/2014 : 21:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
Poanta toga što sam htio reći jest u tome da nakladnici poput Fibre ili Frakture i još ponekih objavljuju, svaki u svojoj branši, zaista probrana izdanja. Ljevak ima dobrih izdanja, ali ne libi se izdati ni najgori šund ako donosi zaradu.
Go to Top of Page

Vlatko C.
New Member



Croatia
111 Posts

Member since 05/09/2014

Posted - 18/11/2014 : 22:10:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlatko C. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Realno, Fraktura je što se striktno književnog izdavaštva tiče trenutno svojevrsni "posljednji Mohikanac", jedini izdavač koji krizu ne koristi kao alibi za objavljivanje trivijalnih naslova, ljubića, krimića i self-help priručnika po 29,90 i 39,90 kn, već unatoč i usprkos svemu šiba s vrhunskim djelima.

Nagrada je već i samo naći se u ravnopravnom društvu s takvom konkurencijom.





Zapravo, nije baš jedini, pada mi na pamet još "Šareni dućan", kad bih malo promislio, eventualno bih se sjetio još 2-3 mala nakladnika. Ali da su zaista rijetki, tužna je istina.
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 18/11/2014 : 22:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Realno, Fraktura je što se striktno književnog izdavaštva tiče trenutno svojevrsni "posljednji Mohikanac", jedini izdavač koji krizu ne koristi kao alibi za objavljivanje trivijalnih naslova, ljubića, krimića i self-help priručnika po 29,90 i 39,90 kn, već unatoč i usprkos svemu šiba s vrhunskim djelima.

Nagrada je već i samo naći se u ravnopravnom društvu s takvom konkurencijom.



Khm, a Larsson? a Zafon? a SPQR? a Monaldi i Sorti? a, ima toga još da ne nabrajam....

Fraktura izdaje ozbiljne knjie to je istina, al da svako toliko ne pukne najgoru trivijalu...pukne (nema tu ništa loše da se razumijemo....bilo je i vrijeme da na kioske dođu strane knjige F kategorije; zato što one utiru put projektima poput "Balkan noir" itd...)

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2014 : 23:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Realno, Fraktura je što se striktno književnog izdavaštva tiče trenutno svojevrsni "posljednji Mohikanac", jedini izdavač koji krizu ne koristi kao alibi za objavljivanje trivijalnih naslova, ljubića, krimića i self-help priručnika po 29,90 i 39,90 kn, već unatoč i usprkos svemu šiba s vrhunskim djelima.

Nagrada je već i samo naći se u ravnopravnom društvu s takvom konkurencijom.



Khm, a Larsson? a Zafon? a SPQR? a Monaldi i Sorti? a, ima toga još da ne nabrajam....

Fraktura izdaje ozbiljne knjie to je istina, al da svako toliko ne pukne najgoru trivijalu...pukne (nema tu ništa loše da se razumijemo....bilo je i vrijeme da na kioske dođu strane knjige F kategorije; zato što one utiru put projektima poput "Balkan noir" itd...)





Načelno si u pravu, u smislu poticanja i afirmacije domaće (žanrovske) književnosti, ali meni su Larssonovi romani znatno bolji i draži od primjerice onih Hrvoja Šalkovića i Merite Arslani koji su objavljeni u ediciji Balkan noir. Štoviše, za razliku od ostalih koje navodiš, njegove romane ne bih svrstao u "najgoru trivijalu" i "F kategoriju".

Emir Imamović Pirke i Pavao Pavličić su drugi par rukava, ali edicija Balkan noir ipak nije sama po sebi automatski bolja samo zato što objavljuje domaće pisce.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 18/11/2014 : 23:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Realno, Fraktura je što se striktno književnog izdavaštva tiče trenutno svojevrsni "posljednji Mohikanac", jedini izdavač koji krizu ne koristi kao alibi za objavljivanje trivijalnih naslova, ljubića, krimića i self-help priručnika po 29,90 i 39,90 kn, već unatoč i usprkos svemu šiba s vrhunskim djelima.

Nagrada je već i samo naći se u ravnopravnom društvu s takvom konkurencijom.





Zapravo, nije baš jedini, pada mi na pamet još "Šareni dućan", kad bih malo promislio, eventualno bih se sjetio još 2-3 mala nakladnika. Ali da su zaista rijetki, tužna je istina.




Svakako i apsolutno, Šareni dućan. Sad sam na Interliberu kupio njihova izdanja Kafke koja dosad nisam čitao, a otkrili su mi i genijalnog Knuta Hamsuna, na čemu im vječna hvala.
Plus dakako Salinger, Bukowski, Marc Chagall i tako to, pa Maurović, Crumbova Muzika... zapravo nemaju slabog izdanja.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 18/11/2014 : 23:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Realno, Fraktura je što se striktno književnog izdavaštva tiče trenutno svojevrsni "posljednji Mohikanac", jedini izdavač koji krizu ne koristi kao alibi za objavljivanje trivijalnih naslova, ljubića, krimića i self-help priručnika po 29,90 i 39,90 kn, već unatoč i usprkos svemu šiba s vrhunskim djelima.

Nagrada je već i samo naći se u ravnopravnom društvu s takvom konkurencijom.



Khm, a Larsson? a Zafon? a SPQR? a Monaldi i Sorti? a, ima toga još da ne nabrajam....

Fraktura izdaje ozbiljne knjie to je istina, al da svako toliko ne pukne najgoru trivijalu...pukne (nema tu ništa loše da se razumijemo....bilo je i vrijeme da na kioske dođu strane knjige F kategorije; zato što one utiru put projektima poput "Balkan noir" itd...)





Načelno si u pravu, u smislu poticanja i afirmacije domaće (žanrovske) književnosti, ali meni su Larssonovi romani znatno bolji i draži od primjerice onih Hrvoja Šalkovića i Merite Arslani koji su objavljeni u ediciji Balkan noir. Štoviše, za razliku od ostalih koje navodiš, njegove romane ne bih svrstao u "najgoru trivijalu" i "F kategoriju".

Emir Imamović Pirke i Pavao Pavličić su drugi par rukava, ali edicija Balkan noir ipak nije sama po sebi automatski bolja samo zato što objavljuje domaće pisce.





ma naravno da nije, baš sam čitao tog Šalkovića i to je prilično loše...ne sad što ja volim ili ne volim njegov stil, nego je taj roman zanatska nula....

al ima ta biblioteka potecnijala da postane dobra iz više aspekata...i to makretinškog potencijala kojeg ne bi bilo da se zadnjih godina nije stvarao hajp oko šveskih krimića i krimića općenito itd...

no to je već zešći offtopic za ovu temu. U svakom slučaju čestitke Marku za nominaciju. Jedino što ne volem jest što se odlučuje iza zatvorenih vrata; al aj...pretpostavit ćemo da je Upravni odbor il tko već dodjeljuje naučio nešto iz slučaja s Nives Celzijus i da se neće opet igrati snobova.

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/11/2014 : 23:43:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
O čemu vi to??

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/11/2014 : 08:48:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pusti jaki, nije to za tebe.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/11/2014 : 11:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Vlatko C.

Poanta toga što sam htio reći jest u tome da nakladnici poput Fibre ili Frakture i još ponekih objavljuju, svaki u svojoj branši, zaista probrana izdanja. Ljevak ima dobrih izdanja, ali ne libi se izdati ni najgori šund ako donosi zaradu.



Aha, pretpostavljam da si pod "popularna" mislio na ovako nesto:

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-16472-e-na-kvadrat

a ne na ovako nesto:

http://www.ljevak.hr/knjige/knjiga-17219-skrivena-stvarnost

Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 19/11/2014 : 17:35:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Da se malo korigiram, nađe se i kod Šarenog dućana poneko šrot izdanje, recimo nesretna biografija Georgea Michaela koju mi već godinama pri svakoj kupovini na Interliberu ubace u vrećicu kao nekakav poklon, a ja ju proslijedim u prvu kantu za smeće.
Nema puno, ali nađe se.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2014 : 20:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido


Jedan od najboljih izdavača u Hrvatskoj.

http://www.fraktura.hr/novosti/



Samo sam na brzinu pregledao. A gde je ovde epska fantastika?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37357 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/11/2014 : 11:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Zar je Blast 4 izasao sada?

http://www.stripovi.hr/detalji_proizvoda.b64999df7416424d8497d42f13b4c871.blast-4-nadajmo-se-da-budisti-varaju.aspx



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page
Page: of 1006 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.25 seconds. Snitz Forums 2000