forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1006

izivko
Advanced Member



Germany
11714 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 10/05/2017 : 21:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Kako glasi genitiv od imena Stipo, Mijo, Frano, Mujo, Suljo, Haso...

Stipa, Mija, Frana, Muja, Sulja, Hasa...ili je Stipe, Mije, Hase, Muje....

Have mercy
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2804 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/05/2017 : 23:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message  Reply with Quote
Najava i preview za 100 Bullets :). Sigurno jeden najboljih stripova ever. Nadam se da ce stici za Crs..

Jack the Black.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20736 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2017 : 23:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
uf,250 kuna - nešto jača cena od očekivane (barem za drugu knjigu koja ima 400 stranica),ali šta je tu je.

Nego,zar nije po dvadeset svezaka u svakoj knjizi??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20736 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2017 : 23:19:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-specijal-28-omnibus/445/

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-77-kraj-epohe/444/

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12792 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 10/05/2017 : 23:34:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Nego,zar nije po dvadeset svezaka u svakoj knjizi??



Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20736 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 10/05/2017 : 23:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
aha;hvala Bušido.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6962 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 11/05/2017 : 01:10:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Neobican mi je format Magnusovog omnibusa. Kako ce to tocno izgledati?


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2017 : 06:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

uf,250 kuna - nešto jača cena od očekivane (barem za drugu knjigu koja ima 400 stranica),ali šta je tu je.

Nego,zar nije po dvadeset svezaka u svakoj knjizi??



Uf da, stvarno paprena cijena, s obzirom na broj stranica mislio sam max 200-220kn

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 11/05/2017 : 06:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ovaj je intervju napravljen u veljači, a tek sad je objavljen, ali, nažalost, kako sad stvari stoje, bio sam u pravu. Lanac knjižara Algoritam MK ide u stečaj što će imati ogromne posljedice po izdavaštvo u cjelini. Kao prvo, svi izdavači mogu zaboraviti na novac koji nam duguju, što će mnoge dovesti u velike probleme i to neće biti lako preživjeti, jer u pitanju su enormni iznosi. Kao drugo, ionako mali broj knjižara sada postaje još manji, što je dugoročno loše po izdavaštvo. Itd itd. U tom svjetlu, pokretanje produkcije o kojoj ja tu pričam i sanjam zvuči još luđe. Sve to skupa neće na dobro, bojim se. Fibra je koliko-toliko stabilna, ali ovo je ipak težak udarac.



https://www.tportal.hr/kultura/clanak/zatvoreno-tridesetak-algoritmovih-knjizara-cak-i-ona-u-hotelu-dubrovnik-20170510


http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2017 : 06:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Markos

Ovaj je intervju napravljen u veljači, a tek sad je objavljen, ali, nažalost, kako sad stvari stoje, bio sam u pravu. Lanac knjižara Algoritam MK ide u stečaj što će imati ogromne posljedice po izdavaštvo u cjelini. Kao prvo, svi izdavači mogu zaboraviti na novac koji nam duguju, što će mnoge dovesti u velike probleme i to neće biti lako preživjeti, jer u pitanju su enormni iznosi. Kao drugo, ionako mali broj knjižara sada postaje još manji, što je dugoročno loše po izdavaštvo. Itd itd. U tom svjetlu, pokretanje produkcije o kojoj ja tu pričam i sanjam zvuči još luđe. Sve to skupa neće na dobro, bojim se. Fibra je koliko-toliko stabilna, ali ovo je ipak težak udarac.



https://www.tportal.hr/kultura/clanak/zatvoreno-tridesetak-algoritmovih-knjizara-cak-i-ona-u-hotelu-dubrovnik-20170510





Uf, meni je zao ekipe koja tamo radi, em su im place smijesne, em sada ovo, ali isto tako nije posteno ni prema dobavljacima koje unistavaju ili su vec unistili, ali ipak je ovako vjerovatno bolje nego da produzuju agoniju.

I sto sad apropos dobavljaca? Mogu samo pokupit ostatak svoje robe a lovu nece vidit nikad, ili ipak ima neke nade?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18424 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 11/05/2017 : 08:09:22  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
nije kraj svijeta, netko drugi če to preuzet.. nadamo se bolji, pošteniji, jaći, agilniji....

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/05/2017 : 08:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Uf, meni je zao ekipe koja tamo radi, em su im place smijesne, em sada ovo, ali isto tako nije posteno ni prema dobavljacima koje unistavaju ili su vec unistili, ali ipak je ovako vjerovatno bolje nego da produzuju agoniju.

I sto sad apropos dobavljaca? Mogu samo pokupit ostatak svoje robe a lovu nece vidit nikad, ili ipak ima neke nade?



S lovom se mozemo pozdravit.

Trouble will find me
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/05/2017 : 08:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by Mali_Mate

quote:
Originally posted by Markos

Ovaj je intervju napravljen u veljači, a tek sad je objavljen, ali, nažalost, kako sad stvari stoje, bio sam u pravu. Lanac knjižara Algoritam MK ide u stečaj što će imati ogromne posljedice po izdavaštvo u cjelini. Kao prvo, svi izdavači mogu zaboraviti na novac koji nam duguju, što će mnoge dovesti u velike probleme i to neće biti lako preživjeti, jer u pitanju su enormni iznosi. Kao drugo, ionako mali broj knjižara sada postaje još manji, što je dugoročno loše po izdavaštvo. Itd itd. U tom svjetlu, pokretanje produkcije o kojoj ja tu pričam i sanjam zvuči još luđe. Sve to skupa neće na dobro, bojim se. Fibra je koliko-toliko stabilna, ali ovo je ipak težak udarac.



https://www.tportal.hr/kultura/clanak/zatvoreno-tridesetak-algoritmovih-knjizara-cak-i-ona-u-hotelu-dubrovnik-20170510





Uf, meni je zao ekipe koja tamo radi, em su im place smijesne, em sada ovo, ali isto tako nije posteno ni prema dobavljacima koje unistavaju ili su vec unistili, ali ipak je ovako vjerovatno bolje nego da produzuju agoniju.

I sto sad apropos dobavljaca? Mogu samo pokupit ostatak svoje robe a lovu nece vidit nikad, ili ipak ima neke nade?




Čekaj, jel ti pričaš o Agrokoru?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10126 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 11/05/2017 : 08:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Uf, meni je zao ekipe koja tamo radi, em su im place smijesne, em sada ovo, ali isto tako nije posteno ni prema dobavljacima koje unistavaju ili su vec unistili, ali ipak je ovako vjerovatno bolje nego da produzuju agoniju.

I sto sad apropos dobavljaca? Mogu samo pokupit ostatak svoje robe a lovu nece vidit nikad, ili ipak ima neke nade?



S lovom se mozemo pozdravit.



Pa prije par miseci smo pričali o ovome.
Zadužnice,mjenice?
Ili hrvatska klasika, stečajna masa manja od dugovanja?

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/05/2017 : 09:47:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Agrokor, Algoritam...svi u Hr ocito posluju na isti nacin...
S time da sam radio negdje pocetkom 2000-ih u jednoj firmi koja je distribuirala hranu, izmedju ostalih i todoricu. Pa mi je tada kolega prica da em uvjetuju velike odgode placanja od 90+ dana, em onda ni ne plate i pojeo vuk magare.
A pazi, oni su se tek sad odlucili pisat o tome, bice da je ivica stao nekom na zulj.
A opet ce se na kraju sve to uzet id nasih novaca (poreza) i spasit gazdu, slicno su napravili i americani sa nekom bankom/brokerskom firmom (ne sjecam se vise) u ovoj zadnjoj "krizi" iz 2008/09.

Meni je ugl zao i radnika i dobavljaca i njihovih radnika koji svi pate zbgo jednog ili par pohlepnih koji simogu dopustat ovakve stvari...

E sad sam oso u gadni OT, sorry.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25938 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/05/2017 : 14:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Ne treba spašavat "Gazdu" jer on osobno nije ni dužan.
Dužna je njegova tvrtka.
Dobrodošao u kapitalizam.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

hagal
Starting Member



53 Posts

Member since 15/09/2015

Posted - 12/05/2017 : 00:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send hagal a Private Message  Reply with Quote
Marko, da li je ovo konačna verzija naslovnice Magnusova omnibusa ili je radna? :) Pitam jer ovo OMNIBUS stavlja Magnusa u drugi plan i na prvi dojam, kad gledaš cover, ispada da je riječ o superjunaku koji se zove Omnibus. Skužiš da je Magnusova knjiga u pitanju tek kad pažljivije analiziraš crtež i pogledaš što piše iznad. Nije mi namjera prosipati pamet, a kamoli učiti Melinu njenom poslu, no kako i ja patim od tih profesionalnih deformacija koje i ti spominješ u svom intervjuu, osjetio sam potrebu sugerirati na taj detalj koji mi je zapeo za oko.
Go to Top of Page

Jocko
stripovi.com suradnik



Serbia
1138 Posts

Member since 22/11/2016

Posted - 12/05/2017 : 05:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Jocko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Pitam jer ovo OMNIBUS stavlja Magnusa u drugi plan i na prvi dojam, kad gledaš cover, ispada da je riječ o superjunaku koji se zove Omnibus.


Zaista. Nikad ne bih rekao da je o Magnusu reč.




Edited by - Jocko on 12/05/2017 05:05:35
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2017 : 08:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by hagal

Marko, da li je ovo konačna verzija naslovnice Magnusova omnibusa ili je radna? :) Pitam jer ovo OMNIBUS stavlja Magnusa u drugi plan i na prvi dojam, kad gledaš cover, ispada da je riječ o superjunaku koji se zove Omnibus. Skužiš da je Magnusova knjiga u pitanju tek kad pažljivije analiziraš crtež i pogledaš što piše iznad. Nije mi namjera prosipati pamet, a kamoli učiti Melinu njenom poslu, no kako i ja patim od tih profesionalnih deformacija koje i ti spominješ u svom intervjuu, osjetio sam potrebu sugerirati na taj detalj koji mi je zapeo za oko.


Baš mi je jučer kolega poslao screenshot vaše male raspravice na fejsu... Dakle, da parafraziram jednog koji je očito htio prosipati pamet, objašnjenje je toliko logično da ti čak ne treba mozak, samo baciš pogled i odmah znaš o čemu se radi:

Dizajn Omnibusa je preuzet od Neznanca. Ideja je da cijela Magnusova kolekcija unutar Fibre ima isti dizajn i onda se koriste isti elementi na svim knjigama. Sutra kad bude neka treća Magnusova knjiga, i ona će imati iste fontove i veličine fontova itd itd kao i prethodne. Isti je i sa svim npr. Lavričevim stripovima, Bourgeonovim itd itd, koje je Fibra objavila, sve imaju isti dizajn. Ali dobro, što Melina i ja znamo o dizajnu i izdavaštvu, idući put ćemo pitati Mladena Zekića da nam on kaže kako treba.

Trouble will find me
Go to Top of Page

hagal
Starting Member



53 Posts

Member since 15/09/2015

Posted - 12/05/2017 : 09:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send hagal a Private Message  Reply with Quote
Dobre kolege zlata vrijede. :) Siguran sam da Mladen nije mislio ništa loše. U grupi se komentira sve i svašta, pa tako i Fibra. Ne trebaš to shvaćati osobno, pogotovo jer ogromna većina tih komentara dolazi od redovnih kupaca.

No da se vratim na ono bitno. Hvala na pojašnjenju. Jasna mi je logika i ideja. Ja sam ti iznio pogled iz druge perspektive.
Bio Magnus više ili manje istaknut na naslovnici, sigurno neće utjecati na moju odluku da Omnibus pronađe svoje mjesto pored Neznanca na mojoj polici. ;)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2017 : 09:54:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Pa ako čovjek kaže "Neki put se zapitam ko tim ljudima daje da rade. Da li to itko pogleda pre nego ode u štampu... a toliko je logično da ti čak ne treba mozak, samo baciš pogled i odmah znaš o čemu se radi" onda nekako sumnjam da nije mislio ništa loše. Ali nebitno.

Trouble will find me
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6073 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/05/2017 : 09:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Ma dobro, pretpostavljam da si se odavno pomirio sa time da nemozes ugodit svima.
Bacis na ignor i aj bok ;)

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 12/05/2017 09:58:52
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2017 : 10:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ma nebitno mi je to, nisam član te grupe niti bih to vidio. Neka svatko misli što hoće, briga me.

Trouble will find me
Go to Top of Page

hagal
Starting Member



53 Posts

Member since 15/09/2015

Posted - 12/05/2017 : 10:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send hagal a Private Message  Reply with Quote
Trebaš vidjeti rasprave o drugim izdavačima. Uglavnom onima iz susjedne države. Fibra je po tom pitanju skoro pa dogma. :) Spomene se jednom u 100 godina u ovakvom kontekstu da netko ima neku zamjerku... No stvarno neću više offtopičariti.

Ono što mi je drago jest da (ako se da čitati između redaka iz tvog jutrošnjeg posta) u budućnosti nam se smješi i Družina od vješala... :)
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28980 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/05/2017 : 10:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Srećom, pa ne pratim više takve rasprave okolo, jer nema smisla.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 1006 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.19 seconds. Snitz Forums 2000