forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 998

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2019 : 20:27:31  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Hahaha. Čovjek se uči dok je živ:)



Referenca za I just died in your arms tonight, predivna pisma, a piva o... znamo o čemu. :)

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 31/01/2019 : 21:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Markos

Hahaha. Čovjek se uči dok je živ:)



Referenca za I just died in your arms tonight, predivna pisma, a piva o... znamo o čemu. :)


Pa predivan je i osećaj o kom peva
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7251 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 31/01/2019 : 22:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by Markos

Hahaha. Čovjek se uči dok je živ:)



Referenca za I just died in your arms tonight, predivna pisma, a piva o... znamo o čemu. :)


Pa predivan je i osećaj o kom peva



Ma to ja o ovim romantičarskim stihovima. Naravno, sve je to dio romanse. Barem je suptilnije od "kara kara karanfila". :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 03/02/2019 : 18:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
što reče kasper "anto,markos kao da je tebe gađao sa ovim najavama" - i zaista,u prošloj godini me Kolorke i nisu toliko pogađale,ali zato ove godine svi su mi francuzi sjajni.A tek idu najave Plašta i očnjaka,Teksaških kauboja,Katange,4.knjige Matea i Arapina budućnosti,druge Maršal Basa,Tvrđi,Nurijevog Fils du soleil.

Velman,Zidrou,Loazel,puuuuno Trondhajma,Van Ham,puuuno Nurija... ma sve za 10!!

edit:Velika smrt - jasno je da je tačniji prevod Veliki mrtvac,ali mi je ipak efektniji naslov Velika smrt.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 03/02/2019 20:22:31
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 03/02/2019 : 20:03:27  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Markos

Zato što Velika smrt nije točan naslov.

Kao prvo, nema smisla (što to uopće znači? Ili, što bi značila npr. mala smrt? Umreš samo malo?).
Kao drugo, naslov je jasan: Le grand mort - Le mort je mrtvac. La mort je smrt.
Kao treće, naslov se odnosi na ovu sliku. Što vidiš na njoj?



Nijemci preveli Der grosse Tote što je Veliki mrtvac.



Da, dok sam čitao u Stripoteci Veliku smrt, razmišljao sam da li je Velika smrt dobar prevod kad sam prvi put video taj gigantski kostur na osnovu koga je serijal dobio ime. Verovatno je Veliki mrtvac bolji.

Edited by - tantus on 03/02/2019 20:05:13
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1644 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 03/02/2019 : 20:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Korg

Od novonajavljenih uzimam Priču bez junaka, Velikog mrtvaca, EL Gaucho i Melvile.

Marko hvala za van Hamma


Ovdje ima puno dobrih, vrlo dobrih i izvrsnih stripova koje ne treba posebno preporučavati i hvaliti, ali ja bih svakako skrenuo pažnju na dva koja će možda ostati nezapažena, što bi bila ogromna šteta: Dani što nestaju i Melvile. Pročitajte.



Zanimljivo da sam pre nekoliko dana pogledao film Jonathan, koji ima vrlo sličnu radnju kao Dani što nestaju.

FILM SPOILER:
Jonathan ima brata blizanca i njih dvojica se rađaju u istom telu t.j. dele isto telo. Kao bebe stalno plaču i jedna naučnica vremenom dokazuje šta je u pitanju i uspeva da ih razdvoji t.j. da postigne da nauče da dele isto telo i da svako od njih ima na raspolaganju 12 sati u toku dana za život u njemu. Dok je jedan budan i aktivan, onaj drugi spava.
U nekom trenutku počinju da komuniciraju video kamerom, svaki od njih na kraju perioda od 12 sati ostavi poruku za onog drugog kako je proveo svoje vreme. Jednom pripada dan (od 7 do 19), a drugom noć (od 19 do 7).
Stvari počinju da se komplikuju kada se kod jednog devojka ubaci u kombinaciju, a u drugoj polovini filma se javlja zaplet sličan ovom koji je opisan u stripu, jedan od dvojice počinje da dominira.

Film me nije impresionirao, ali očekujem dosta od stripa.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 04/02/2019 : 13:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Markose možemo li očekivati nastavak serijala Kriminal ove godine ili eventualno sledeće?

I da li ćeš postaviti neke najave za Amerikance koji nas očekuju uskoro?

Pozz
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/02/2019 : 13:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Kriminal 5-7 ide krajem 2019. ili prvom polovicom 2020.
Nove najave ću postaviti kad bude gotov dizajn.

Trouble will find me
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 04/02/2019 : 13:54:43  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kriminal 5-7 ide krajem 2019. ili prvom polovicom 2020.
Nove najave ću postaviti kad bude gotov dizajn.


Hvala na brzom odgovoru!
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
14933 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 04/02/2019 : 19:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Kriminal 5-7 ide krajem 2019. ili prvom polovicom 2020.
Nove najave ću postaviti kad bude gotov dizajn.



super za kriminal..daj stisni da bude do kraja godine ,a usput ako može i info
za okvirni izlazak
KOLORKA SPECIJAL 26 Sleeper omnibus

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6037 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 05/02/2019 : 13:16:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
Kriminal, jeeee :D :D

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 05/02/2019 : 13:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ima nas jos!!!! Toooo, Kriiiimiiiinaaaalll!!



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

koze123
Average Member



882 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 10/02/2019 : 12:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Opet ja

Markose, imaš li u planu Doom Patrol ili Animal Mana od Morisona?
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/02/2019 : 13:34:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2019 : 13:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
sad pročitah sjajnog Ardalena te bacih ponovo pogled na fibrine trenutne najave i opet ću reći da je ovogodišnji izbor kolorki,ali i ostalih francuza sjajan:pretpostavljam da se najavljena Irena (kolorka 132) seli u Niku,a Aller-retour (kolorka 133) je srećom odleteo sa liste.Kažem srećom jer mi se čini da se radi o stripu tipa Tehnika međice,za čija izdavanja imam nekoliko pretpostavki:
1.markos je izgubio neku opkladu,pa mora da izda potpuno bezvezni strip
2.markos ga je izdao,čisto da vidi da li će se nekom svideti i glupost,samo ako nosi etiketu fibre
3.žena mu nije dala cele sedmice,pa je u nastupu besa rešio da izda neku nebulozu - bolje i to nego da je bacio stolicu u televizor
4.došao je kući pijan,i kad je slao izdavaču upit za dobijanje prava greškom je kliknuo na pogrešan naslov,koji se nalazio odmah ispod Ralf Azama,a posle ga je bilo sramota da ga povuče

sa obzirom da se još očekuju Mateo 4,arapin 4,Maršal Bas 2,P&O,Teksaški kauboji,Tvrđe,Katanga i Nurijev Fils du soleil,2019. je totalno ludilo sa bedejima!!!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 13/02/2019 : 13:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Hehe,to pod 4 je najblesavije. tako san jednom prije 4,5 godina pobrisa gomilu ljudi s fejsa a poslije mi bilo u q ponovno in slat zahtjev i objašnjavat.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/02/2019 : 18:41:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne seli se i nije odletio i Tehnika je dobar strip, nemaš pojma Antoane.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2019 : 18:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne seli se i nije odletio i Tehnika je dobar strip, nemaš pojma Antoane.


to prvo lajkujem,za ostalo troje palac dole.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

vukozec
Advanced Member



4828 Posts

Member since 17/08/2013

Posted - 13/02/2019 : 19:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send vukozec a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

sad pročitah sjajnog Ardalena te bacih ponovo pogled na fibrine trenutne najave i opet ću reći da je ovogodišnji izbor kolorki,ali i ostalih francuza sjajan:pretpostavljam da se najavljena Irena (kolorka 132) seli u Niku,a Aller-retour (kolorka 133) je srećom odleteo sa liste.Kažem srećom jer mi se čini da se radi o stripu tipa Tehnika međice,za čija izdavanja imam nekoliko pretpostavki:
1.markos je izgubio neku opkladu,pa mora da izda potpuno bezvezni strip
2.markos ga je izdao,čisto da vidi da li će se nekom svideti i glupost,samo ako nosi etiketu fibre
3.žena mu nije dala cele sedmice,pa je u nastupu besa rešio da izda neku nebulozu - bolje i to nego da je bacio stolicu u televizor
4.došao je kući pijan,i kad je slao izdavaču upit za dobijanje prava greškom je kliknuo na pogrešan naslov,koji se nalazio odmah ispod Ralf Azama,a posle ga je bilo sramota da ga povuče

sa obzirom da se još očekuju Mateo 4,arapin 4,Maršal Bas 2,P&O,Teksaški kauboji,Tvrđe,Katanga i Nurijev Fils du soleil,2019. je totalno ludilo sa bedejima!!!



Anto popljuvao neki strip? Odmah mi je skočio na vrh wishliste ;)
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/02/2019 : 20:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec
Anto popljuvao neki strip? Odmah mi je skočio na vrh wishliste ;)



Poslušaj Antu. Čitao.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 13/02/2019 : 21:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Nemoj slušati Anta, nije ni čitao strip, priča napamet. A ni Peyu, koji je pristran u korist "klasičnog" stripa.

Kad smo kod toga, Peyo kako to da si uopće čitao ovo?

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20658 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 13/02/2019 : 22:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by vukozec


Anto popljuvao neki strip? Odmah mi je skočio na vrh wishliste ;)


retko zalaziš u boneli i superherojske teme.
quote:
Originally posted by Peyo


Poslušaj Antu. Čitao.


Anta!
quote:
Originally posted by Shaner

Nemoj slušati Anta, nije ni čitao strip, priča napamet. A ni Peyu, koji je pristran u korist "klasičnog" stripa.


pa sad,i da i ne;glede pričanja napamet.
na prethodnom sajmu knjiga sam pročitao nekih desetak stranica,i prelistao strip do kraja - i nije loš,ali nije moj đir;stvar je u tome da je toooliko drugih boljih stvari,da Tehnika prosto ne zaslužuje privilegiju da se objavljuje u Kolorci.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 13/02/2019 22:07:50
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10019 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/02/2019 : 22:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shaner

Nemoj slušati Anta, nije ni čitao strip, priča napamet. A ni Peyu, koji je pristran u korist "klasičnog" stripa.

Kad smo kod toga, Peyo kako to da si uopće čitao ovo?




Vrlo malo Fibri još nisam pročitao. Ovu sam pročitao prije 10-ak dana.

Nisam se htio izjašnjavati o ovom naslovu zato što sam odlučio osvrtati se samo na naslove koji mi se jako svide.

Malo me ovaj strip u jednom dijelu podsjeća na Kubrickov Eyes Wide Shut, ali samo nakratko i to je jedini kompliment koji mu mogu dati.

Zapravo ne znam što bih uopće o njemu napisao da ima smisla.

Što se tebi u njemu svidjelo?

P.S. U pravu si volim dobar klasični strip, ali sam otvoren i za sve drugo.
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6856 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 14/02/2019 : 09:06:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
@anto

Slažem se da ima puno drugih, boljih stvari, ali već su objavljene i neke (meni) lošije. Činjenica je da mjerilo za Kolorku, kao uostalom i za cijelu Fibru, nije ni tvoj ni moj već Markov ukus, i sve što možemo je biti sretni kad se preklapa s našim.

@Peyo

Ma nije se ni meni Tehnika nešto posebno svidjela. Zanimljiva mi je tema i likovi, a čak i crtež bi mi bio interesantan da je otišao u potpuno eksperimentalnom smjeru, no izvedba je na kraju nekako nedorečena i u narativnom i u vizualnom djelu. Inače, imaš na temi o stripu vrlo dobar Jockov osvrt pa ako već nisi, pročitaj.

http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3112 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 14/02/2019 : 16:06:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Odviše se pohvalno Jocko osvrnuo...
Go to Top of Page
Page: of 998 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.72 seconds. Snitz Forums 2000