forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1006

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/05/2022 : 14:40:50  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
To je zato jer si pasivan i ne mućkaš glavom

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Nema nikakve "nestašice papira", to je jedan izraz koji se zloupotrebljava. Riječ je o davno najavljenom postupku, po meni je pravilnije reći projektu (jer nema ništa humano u sebi) digitalizacije svega, počevši od novca, koji ide lagano, puzajući, a sve je samo manifestacija, predstava. Ne trebaju više nikome troškovi distribucije, sad sve ide preko tipkovnica.
Pa, jbt, dajte mućnite tim glavama, ta pasivnost će nas dovesti do toga da vam sutra bude normalno i logično i da voda 700% poskupi, ...



Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/05/2022 : 14:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
OK. pizdarije na stranu, hoćeš li moći zadržati najavljene cijene nadolazećih izdanja?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2022 : 16:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Trilogija Inkala u pojedinačnim albumima formata Indija u delux kutiji za 1999 kuna.Uzimam

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2522 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 02/05/2022 : 16:19:42  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
16 albuma u kutiji 1999 kn? Preskupo.
1100 kuna max. na fibrinim akcijama 880 kn, tako definitivno uzimam.

jasno, samo ako je mat papir
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2022 : 17:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

OK. pizdarije na stranu, hoćeš li moći zadržati najavljene cijene nadolazećih izdanja?


Ne znam. Trenutna situacija je da je papir na kojem ja inzistiram narucen, ali se cijena NE ZNA. Kako to mislite da se cijena ne zna? Pa znat ce se kad dodje.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2022 : 17:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Trilogija Inkala u pojedinačnim albumima formata Indija u delux kutiji za 1999 kuna.Uzimam


Koji trol:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25908 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/05/2022 : 17:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Šta ekskluzivnije i over the top to bolje!

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 02/05/2022 : 18:23:21  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Pa zar Hrvatska nije imala neku veliku fabriku papira? Znam da je nekad bila jedna od usputnih destinacija ekskurzija...

Ovo sa papirom stvarno podseća na teorije zavere na globalnom nivou.

Kad prelazite na evro? Tek će tu da bude monetarne gimnastike.

Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 02/05/2022 : 18:35:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Imala je Hrvatska štošta...

Euro, ako bude sve prema planu, 1.1.2023.

Trouble will find me
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6873 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 02/05/2022 : 18:42:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Neće jer je pitanje kad će nova tura doći. Ogromni su problemi s papirom, vise nije dovoljno da si spreman platiti te preskupe nove cijene, nije garancija da ćeš ga dobiti:(



Isto je sa čelikom. Verujem i sa mnogim drugim sirovinama.
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 02/05/2022 : 19:17:08  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
Prošli tjedan sam kupio auto i položio kaparu. Ako sve bude dobro, možda ga i dobijem ove godine. Međutim, u ugovoru mi piše da je cijena za koju sam ga kupio podložna promjeni s obzirom na stanje sirovina na tržištu (čitaj: s obzirom na inflaciju, koja trenutno u Sloveniji iznosi 6.9% godišnje), i sigurno ću ga platiti par tisuća eura više. Tako da, samo polako ljudi, sve će još više ići gore, bez nervoze.

Go kneel and weep
Go to Top of Page

brko17
Junior Member



Croatia
380 Posts

Member since 30/08/2011

Posted - 02/05/2022 : 19:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Send brko17 a Private Message  Reply with Quote
Auto sam naručio 2.9.2021,dobio ga 8.3.2022, dva mjeseca prije navedenog roka. Vezano za promjenu cijene i u mom ugovoru je pisalo isto-moguća promjena.
Auto sam platio po cijeni definiranoj pri narudžbi 2.9.2021. Samo da napomenem da je po konfiguratoru u tih 6 mjeseci auto poskupio 23 tisuće kuna

Edited by - brko17 on 02/05/2022 19:45:54
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20722 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 02/05/2022 : 22:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
opa momci,pa lepo se kod vas živi ako se kupuju nova kola;ozbijno kažem - šta se onda žalite na bilo šta.
Kupovina novih kola u Srbiji je nemoguća misija - barem za običnog čoveka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 02/05/2022 : 22:10:00  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

opa momci,pa lepo se kod vas živi ako se kupuju nova kola;ozbijno kažem - šta se onda žalite na bilo šta.
Kupovina novih kola u Srbiji je nemoguća misija - barem za običnog čoveka.



cek, cek kako to kad je kod nas kao i u HR zlatno doba
Go to Top of Page

malimarinko
New Member



137 Posts

Member since 01/01/2021

Posted - 03/05/2022 : 07:10:52  Show Profile Show Extended Profile  Send malimarinko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alaniusfordius
cek, cek kako to kad je kod nas kao i u HR zlatno doba



Istina - eno ga na polici
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/05/2022 : 10:11:06  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg

Pa zar Hrvatska nije imala neku veliku fabriku papira? Znam da je nekad bila jedna od usputnih destinacija ekskurzija...

Ovo sa papirom stvarno podseća na teorije zavere na globalnom nivou.

Kad prelazite na evro? Tek će tu da bude monetarne gimnastike.


Bila je u Rijeci ogromna Tvornica papira... Evo samo mali izvadak s wikipedije :
U okviru tvornice 1972. g. proradila je jedina jugoslavenska tvornica parafinskih šibica, koje su se proizvodile u količini od 55 milijuna kutija godišnje. Uspon tvornice se i dalje nastavljao pa 1991. tvornica drži drugo mjesto u Europi po količini proizvedenog cigaretnog papira, a u svijetu je držala čak 5% ukupne količine proizvedenog papira. O važnosti tvornice govori činjenica da je tada zapošljavala 1150 radnika, a 80% proizvodnje je bilo namijenjeno izvozu.

Nažalost, uslijedila su teška ratna i poratna vremena. Tvornica papira je izgubila gotovo sve svoje nekadašnje tržište što je konačno dovelo do ogromnih gubitaka, pokretanja stečajnog postupka te njegovim okončanjem 2005. godine ova nekad slavna tvornica prestala je postojati.
Go to Top of Page

sumohrvat
Advanced Member

4000 Posts

Member since 22/11/2004

Posted - 03/05/2022 : 10:14:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sumohrvat a Private Message  Reply with Quote
Trenutno se tvornica raspada, sve je derutno, a prostor uz samu rijeku, u strogom centru grada koji bi u bilo kojoj normalnoj državi bio elitni kvart je danas prazan i sklonište pokojem beskućniku....
Go to Top of Page

kifi
Junior Member

432 Posts

Member since 30/10/2005

Posted - 03/05/2022 : 19:03:21  Show Profile Show Extended Profile  Send kifi a Private Message  Reply with Quote
Postojao je i PAN u ZG. Poprilično na lošem glasu među radnicima.
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/05/2022 : 19:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
Ista je stvar i sa vinilima, ne možeš dobiti rok do kad ćeš ih dobiti, a čekaju se najmanje 6 mjeseci pa na dalje.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/05/2022 : 19:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jel to novi Chui ide na vinil?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/05/2022 : 19:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jel to novi Chui ide na vinil?


pa trebao bi da, evo zadnja stvar je na mixu, i onda bacamo vinil master, ide uskoro digitalno album van jer je sad u 6 mjesecu 10 godina benda pa da se proslavi, a vinil kad stigne sa štampe jebga. A cover albuma ima posebnu priču radio je netko čije ste radove svi ovdje sigurno čitali, ali još malo strpljenja molim
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 03/05/2022 : 19:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nekako bih tipovao na Igora Hofbauera, al sve mi se čini da sam u krivu Njegov stil bi mi bio baš super kombinacija s vašom muzikom. Baš sam mislio doći na svirku u Kocku sad za vikend, al zalomilo se da su Urban&4 tu u Makarskoj pa ipak ostajem. Drugi put, nadam se

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/05/2022 : 19:20:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Nekako bih tipovao na Igora Hofbauera, al sve mi se čini da sam u krivu Njegov stil bi mi bio baš super kombinacija s vašom muzikom. Baš sam mislio doći na svirku u Kocku sad za vikend, al zalomilo se da su Urban&4 tu u Makarskoj pa ipak ostajem. Drugi put, nadam se


ništa neću odgovoriti oko covera a jebga urbano samo urbano
Go to Top of Page

Chui
Average Member



935 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 03/05/2022 : 19:22:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Neće jer je pitanje kad će nova tura doći. Ogromni su problemi s papirom, vise nije dovoljno da si spreman platiti te preskupe nove cijene, nije garancija da ćeš ga dobiti:(


pa jebemu miša, a ja sve nešto štedim za zagrebački comic con, taman sam naciljao subotu 4.6. između dva koncerta 3. i 5.6.
Go to Top of Page

alaniusfordius
Senior Member

1006 Posts

Member since 10/04/2017

Posted - 04/05/2022 : 22:23:27  Show Profile Show Extended Profile  Send alaniusfordius a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by borg

Pa zar Hrvatska nije imala neku veliku fabriku papira? Znam da je nekad bila jedna od usputnih destinacija ekskurzija...

Ovo sa papirom stvarno podseća na teorije zavere na globalnom nivou.

Kad prelazite na evro? Tek će tu da bude monetarne gimnastike.


Bila je u Rijeci ogromna Tvornica papira... Evo samo mali izvadak s wikipedije :
U okviru tvornice 1972. g. proradila je jedina jugoslavenska tvornica parafinskih šibica, koje su se proizvodile u količini od 55 milijuna kutija godišnje. Uspon tvornice se i dalje nastavljao pa 1991. tvornica drži drugo mjesto u Europi po količini proizvedenog cigaretnog papira, a u svijetu je držala čak 5% ukupne količine proizvedenog papira. O važnosti tvornice govori činjenica da je tada zapošljavala 1150 radnika, a 80% proizvodnje je bilo namijenjeno izvozu.

Nažalost, uslijedila su teška ratna i poratna vremena. Tvornica papira je izgubila gotovo sve svoje nekadašnje tržište što je konačno dovelo do ogromnih gubitaka, pokretanja stečajnog postupka te njegovim okončanjem 2005. godine ova nekad slavna tvornica prestala je postojati.



Fascinantno mi je da je fabrika koja izvozi 80% proizvodnje propadne, cak i u tim uslovima. nekako bih razumeo da je taj procenat bio plasiran na prostorima SFRJ, ovako je to za udzbenike menadzmenta
Go to Top of Page
Page: of 1006 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.47 seconds. Snitz Forums 2000