forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1006

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/10/2022 : 10:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Niti ja nisam uspio doći dalje od stotinjak stranica ali pripisujem to činjenici da je Moore ionako sam po sebi dosta težak za čitanje na engleskom. Stoga jedva čekam ovo izdanje, samo se nadam da mi neće završiti isto kao i Top 10.
Ali dizajn je genijalan! Inače ne volim takve šarene overthetop šljašteće džumbuse ali ovo je prekrasno, skoro sam se pretvorio u jednoroga! Dizajn za hrbat posebno nevjerojatan, pogotovo font i pozicioniranje

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/10/2022 : 10:33:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Di je puklo sa Top 10?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Jerry Krause
stripovi.com suradnik



Western Samoa
7069 Posts

Member since 12/11/2009

Posted - 06/10/2022 : 10:38:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jerry Krause a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Jel bi moga reći ko par riči o Prometeji? Nikad čitao nisam, a ne znam jel Bradonja više bija u top formi u toj fazi....



Počinje kao superherojština ali se negdje na pola pretvori u predavanje o povijesti magije. Ako voliš puno teksta popraćenog raskošnim crtežom sa čudnim layoutima i ako još voliš da taj tekst kojeg je puno govori o magiji, onda je Prometeja strip za tebe.


Ako je riječ o superherojštini + magičnim elementima nije to moja šalica čaja. Džaba crtež, džaba dizajn izdanja, najbitniji mi je sadržaj.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39449 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/10/2022 : 10:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Niti ja nisam uspio doći dalje od stotinjak stranica ali pripisujem to činjenici da je Moore ionako sam po sebi dosta težak za čitanje na engleskom. Stoga jedva čekam ovo izdanje, samo se nadam da mi neće završiti isto kao i Top 10.
Ali dizajn je genijalan! Inače ne volim takve šarene overthetop šljašteće džumbuse ali ovo je prekrasno, skoro sam se pretvorio u jednoroga! Dizajn za hrbat posebno nevjerojatan, pogotovo font i pozicioniranje



Meni je engleski sasvim OK. Svaki dan vec godinama imam sastanke sa ljudima na engleskom, pisem izvestaje, mailove, sve bez problema. Ali probao sam Vendetu da citam ili da gledam bez prevoda, pa to je robija. Stvarno bi trebalo vremena da pohvatas sve...
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9232 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 06/10/2022 : 10:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Jerry Krause

quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Jel bi moga reći ko par riči o Prometeji? Nikad čitao nisam, a ne znam jel Bradonja više bija u top formi u toj fazi....



Počinje kao superherojština ali se negdje na pola pretvori u predavanje o povijesti magije. Ako voliš puno teksta popraćenog raskošnim crtežom sa čudnim layoutima i ako još voliš da taj tekst kojeg je puno govori o magiji, onda je Prometeja strip za tebe.


Ako je riječ o superherojštini + magičnim elementima nije to moja šalica čaja. Džaba crtež, džaba dizajn izdanja, najbitniji mi je sadržaj.



Ali, nije to samo to. Strip je sve! Holistički pristup stvaranju, Cervantes stvarnosti i Dante sadašnjosti.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

KOMIKO
Senior Member



Serbia
1950 Posts

Member since 05/02/2012

Posted - 06/10/2022 : 11:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit KOMIKO's Homepage  Send KOMIKO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je engleski sasvim OK. Svaki dan vec godinama imam sastanke sa ljudima na engleskom, pisem izvestaje, mailove, sve bez problema. Ali probao sam Vendetu da citam ili da gledam bez prevoda, pa to je robija. Stvarno bi trebalo vremena da pohvatas sve...



Nauka je dokazala da čitanje na maternjem jeziku stvara dubinsko razumevanje pročitanog i duže pamćenje, organsko sećanje pročitanog iskaza.

Čitanje na stranom jeziku omogućava razumevanje pročitanog, ali to ne ostaje tako dubinski urezano u memoriju niti aktivira iste i sve senzore kao kada se čita na maternjem jeziku.

www.komiko.rs
www.zlatnodoba.com
info@komiko.rs
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 06/10/2022 : 11:33:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by sawitch

Meni je engleski sasvim OK. Svaki dan vec godinama imam sastanke sa ljudima na engleskom, pisem izvestaje, mailove, sve bez problema. Ali probao sam Vendetu da citam ili da gledam bez prevoda, pa to je robija. Stvarno bi trebalo vremena da pohvatas sve...



Nauka je dokazala da čitanje na maternjem jeziku stvara dubinsko razumevanje pročitanog i duže pamćenje, organsko sećanje pročitanog iskaza.

Čitanje na stranom jeziku omogućava razumevanje pročitanog, ali to ne ostaje tako dubinski urezano u memoriju niti aktivira iste i sve senzore kao kada se čita na maternjem jeziku.



daj neke reference da se uputimo i mi u tu materiju xD

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20744 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/10/2022 : 11:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pcoro

quote:
Originally posted by prop_ovednik

Jel bi moga reći ko par riči o Prometeji? Nikad čitao nisam, a ne znam jel Bradonja više bija u top formi u toj fazi....



Počinje kao superherojština ali se negdje na pola pretvori u predavanje o povijesti magije. Ako voliš puno teksta popraćenog raskošnim crtežom sa čudnim layoutima i ako još voliš da taj tekst kojeg je puno govori o magiji, onda je Prometeja strip za tebe.


znači,dobar zalet i još bolji preskok.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2526 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 06/10/2022 : 11:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KOMIKO

quote:
Originally posted by sawitch

Meni je engleski sasvim OK. Svaki dan vec godinama imam sastanke sa ljudima na engleskom, pisem izvestaje, mailove, sve bez problema. Ali probao sam Vendetu da citam ili da gledam bez prevoda, pa to je robija. Stvarno bi trebalo vremena da pohvatas sve...



Nauka je dokazala da čitanje na maternjem jeziku stvara dubinsko razumevanje pročitanog i duže pamćenje, organsko sećanje pročitanog iskaza.

Čitanje na stranom jeziku omogućava razumevanje pročitanog, ali to ne ostaje tako dubinski urezano u memoriju niti aktivira iste i sve senzore kao kada se čita na maternjem jeziku.


izgleda da je to ipak individualno. meni su neke stvari pročitane na engleskom ostavile dublji prostor za kontemplaciju, slađi vizualno-slušni uron u radnju nego što sam imao kod domaćeg prijevoda. doduše zavisi i o vrsti štiva, npr. Brubakerov Criminal mi je na maternjem jeziku ok, ali mu fali ono nešto što ima original, izvorni noirovski štih mi je nepotpun. nekako mi je sve to na nivou sinkroniziranih dreamworksovih ili pixarovih animiranih filmova, od solidnog do dobrog, rijetko kad odličnog, gotovo nikad boljeg, jednostavno mi je intenzivniji doživljaj kod originala. dok mi je s poezijom uglavnom obrnuto, a kod stručne literature domaći prijevod je obavezan. naravno, presudna je kvaliteta prijevoda i nivo poznavanja stranog jezika.

hejt, jal & rock 'n' roll
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/10/2022 : 12:12:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
@verab

+1
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7838 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 06/10/2022 : 13:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Meni je recimo pao na pamet sin city, to mi je toliko upecatljivije i efektnije na engleskom nego u prijevodu. Nikad mi nije palo na pamet kupovat domaca izdanja.

The less I have the more I am a happy man
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11742 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 06/10/2022 : 13:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Da, Sin City je odličan primjer.

Have mercy
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10078 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 06/10/2022 : 13:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tonto

Meni je recimo pao na pamet sin city, to mi je toliko upecatljivije i efektnije na engleskom nego u prijevodu. Nikad mi nije palo na pamet kupovat domaca izdanja.



Isto i kod mene.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/10/2022 : 13:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
100 Bullets također.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 06/10/2022 : 14:04:50  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Citam ovih tjedana "the Sandmana" na engleskom, osjecaj razumijevanja je solidan, ne gubim nista u prijevodu, ali za fantasy strip ima previse nepotrebnih razgovora koji su cista distrakcija od teme.
Narucio sam jucer "V for Vendetta" i nadam se malo light tekstova i vizuelnom rasterecenju u odnosu na Snenog Snovka.
Citam reviewe za "Prometeju" i kolicina ezoterizma i pojmova istog je enormna da se i ja pitam koji prijevod je bolji za kupiti.

Btw naletio na klip, naslovnice su sa Absolute verzije.

https://www.youtube.com/watch?v=2JURzpdBCXo

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"

Edited by - emirem on 06/10/2022 14:05:57
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4134 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 06/10/2022 : 14:13:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Di je puklo sa Top 10?


Hmm ne sjećam se točno ali tamo negdje kod božićne epizode ili nordijskih bogova. Samo mi je u jednom trenutku sve počelo ići na živce, i nizanje događaja i previše likova i neki izrazi i sve. Prilično drugačiji ugođaj od onoga kad sam čitao u skenovima no očito je da mi se ukus kroz tih nekoliko godina promijenio (kristalizirao! ). Doduše, planiram jednog dana pročitati drugi integral.

@sawitch: pa upravo to, nije problem u razumijevanju engleskog nego je Mooreov stil zajeban i za čitanje a bogami i za adaptaciju prijevoda. Ne slovi on bezveze za magičarskog poetu.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

zkne
Junior Member

482 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 06/10/2022 : 14:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zkne a Yahoo! Message  Send zkne a Private Message  Reply with Quote
Apropo Gospodina Jeana,Jeromea i Bosonogog Gena koji nemaju neku trzisnu isplativost moze se napraviti poll sa brojem zainteresiranih ili neko pretplatno placanje ili funding za iste. Volio bi da postoji opcija u kojoj bi obje strane bile zadovoljne,pa i da cijena konacnog proizvoda bude veca.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2022 : 14:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne, nikakve pretplate me ne zanimaju. Ne želim nikome uzimati novac unaprijed.

Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1778 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/10/2022 : 14:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ti isto sigurno voliš kad ti netko pokloni nešto što ti ne treba i ne zanima te?



Svejedno mi je za to ali ono sto mi treba nemam problem da platim, cak mi je i drago da platim.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28988 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2022 : 14:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Ti isto sigurno voliš kad ti netko pokloni nešto što ti ne treba i ne zanima te?



Svejedno mi je za to ali ono sto mi treba nemam problem da platim, cak mi je i drago da platim.


Ne razumiješ. Ti predlažeš da umjesto majica poklanjam Žeroma. Ali Žerom se loše prodaje, čak i po bagatelnoj cijeni. To znači da ljude Žerom, nažalost, baš i ne zanima. I sad, da te poslušam i onda umjesto majica poklonim Žeroma, znači poklanjam im nešto što ne žele ili im ne treba. Umjesto da ispadnem galantan i velikodušan, ispadam gnjavator koji im uvaljuje nešto bezveze, samo da se riješi. Nema baš smisla, zar ne?

Trouble will find me
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1778 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/10/2022 : 15:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Ti isto sigurno voliš kad ti netko pokloni nešto što ti ne treba i ne zanima te?



Svejedno mi je za to ali ono sto mi treba nemam problem da platim, cak mi je i drago da platim.


Ne razumiješ. Ti predlažeš da umjesto majica poklanjam Žeroma. Ali Žerom se loše prodaje, čak i po bagatelnoj cijeni. To znači da ljude Žerom, nažalost, baš i ne zanima. I sad, da te poslušam i onda umjesto majica poklonim Žeroma, znači poklanjam im nešto što ne žele ili im ne treba. Umjesto da ispadnem galantan i velikodušan, ispadam gnjavator koji im uvaljuje nešto bezveze, samo da se riješi. Nema baš smisla, zar ne?



Kao ni Anto, ni ja ne mogu da razumem da se taj strip ne kupuje/prodaje. Ali zaista je tako. Imao sam samo jednu kolorku (Cernobilj) kada sam nabavio Zeroma. Mene je Zerom odusevio - zanimljiva prica, prelep crtez, sve kako treba i opet ljudi ne kupuju. Ne razumem ljude. Potpisujem da bi se prodavao kao lud da si ga stavio u kolorku! Stavi lepo nove integrale u kolorku pa ce ljudi kupiti o one stare.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10829 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 06/10/2022 : 15:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
dobar je markos covek, stampace on nama jeroma
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25969 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/10/2022 : 15:53:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Može me odma pitat za cijenu

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6076 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 06/10/2022 : 16:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zkne

Apropo Gospodina Jeana,Jeromea i Bosonogog Gena koji nemaju neku trzisnu isplativost moze se napraviti poll sa brojem zainteresiranih ili neko pretplatno placanje ili funding za iste. Volio bi da postoji opcija u kojoj bi obje strane bile zadovoljne,pa i da cijena konacnog proizvoda bude veca.



A što će ti poll, kada su ljudi već glasali novčanicima. Ne prodaje se.
Tu očito ne prolazi ona da sexa uporan a ne lijep.


-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1778 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/10/2022 : 19:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

dobar je markos covek, stampace on nama jeroma



Dobar ne znaci lud.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page
Page: of 1006 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.2 seconds. Snitz Forums 2000