forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1002

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/10/2022 : 10:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kasper

a ja racunam da nema tog betmena za fibru jos puno...



Ima ima Ima puno boljih neobjavljenih Batmana nego pola ovih što je Fibra do sada objavila.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

DK24
Average Member



Croatia
587 Posts

Member since 24/04/2020

Posted - 28/10/2022 : 10:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DK24 a Private Message  Reply with Quote
Ako se Batman dobro prodaje kod Fibre, automatski bi trebalo značiti da se i vani jednako tako prodaje. Radi toga će se kako bude išlo vrijeme pojavljivati i novi Batmani.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 28/10/2022 : 10:15:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ovako šta mi na prvu pada na pamet, ovo bi otprilike očekivao da će se kad-tad pojaviti:
- Broken City (Azzarello/Risso, nema greške)
- Ego and Other Tails (ili griješim ili je Markos ovo već negdje najavio?)
- Gothic (rani Morrison, poprilično atmosferična priča)
- Mad Love and Other Stories (treba li išta govoriti o ovome?)
- Nöel (Lee Bermejo, predivno izgleda strip, mada je radnja onako)
- The Imposter (jako dobar moderni Batman nevezan za ikakav kontinuitet)

A ovo su moje želje koje mi ne djeluju toliko realne, al eto, nikad se ne zna:
- Batman/Dracula (Moench/Jones, možda nije za svakoga, al mislim da bi našao svoju publiku. Crtež fenomenalan)
- Batman by Matt Wagner (Monster Men i Mad Monk priče, pravi pulp Batman, čista zabava)
- Demon Trilogy (možda isključivo zbog crteža, priče su pomalo naivne, no gušt ih je čitati)
- Knight of Vengeance (Flashpoint tie-in priča, Azzarello/Risso, možda u kombinaciji s Broken City u istoj knjizi kao u američkom izdanju)
- Night Cries (ozbiljna, teška priča popraćena fenomenalnim crtežom)

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

don_draper
Advanced Member



3718 Posts

Member since 08/06/2018

Posted - 28/10/2022 : 10:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send don_draper a Private Message  Reply with Quote
Za Ego je Markos rekao iduce godine
Noel mi djeluje kao logican izbor
Volio bih da u biblioteku udu Dinijevi i Kingovi uraci
Za Dinija cak drzim velike sanse, pogotovo jer mu se dio opusa veze za Husha

I sell the fact that I can't be bought
Go to Top of Page

Ðango nema milosti
Starting Member



57 Posts

Member since 15/02/2015

Posted - 28/10/2022 : 19:12:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Ðango nema milosti a Private Message  Reply with Quote
Gledam na policama koliko imam tih Batmena...a trebaju mi isto koliko i pečenka na Židovskoj svadbi!
Go to Top of Page

Chui
Average Member



931 Posts

Member since 13/12/2020

Posted - 28/10/2022 : 19:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Chui a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ovako šta mi na prvu pada na pamet, ovo bi otprilike očekivao da će se kad-tad pojaviti:
- Broken City (Azzarello/Risso, nema greške)
- Ego and Other Tails (ili griješim ili je Markos ovo već negdje najavio?)
- Gothic (rani Morrison, poprilično atmosferična priča)
- Mad Love and Other Stories (treba li išta govoriti o ovome?)
- Nöel (Lee Bermejo, predivno izgleda strip, mada je radnja onako)
- The Imposter (jako dobar moderni Batman nevezan za ikakav kontinuitet)

A ovo su moje želje koje mi ne djeluju toliko realne, al eto, nikad se ne zna:
- Batman/Dracula (Moench/Jones, možda nije za svakoga, al mislim da bi našao svoju publiku. Crtež fenomenalan)
- Batman by Matt Wagner (Monster Men i Mad Monk priče, pravi pulp Batman, čista zabava)
- Demon Trilogy (možda isključivo zbog crteža, priče su pomalo naivne, no gušt ih je čitati)
- Knight of Vengeance (Flashpoint tie-in priča, Azzarello/Risso, možda u kombinaciji s Broken City u istoj knjizi kao u američkom izdanju)
- Night Cries (ozbiljna, teška priča popraćena fenomenalnim crtežom)


Išao sam malo popratiti na brzinu recke tih stripova po netu pa nisam došao do bog zna kakvih odgovora, al bi mi pomoglo ako bi složio neki svoj top 10/15 koji uključuje te priče koje Fibra nije do sad objavila.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/10/2022 : 08:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
Vidim da Bibliomula iz Córdobe nije stigla u Darkwood ili nije objavljena na sajtu. Jel opet neka zabrana?

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/10/2022 : 09:44:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne znam sa sigurnošću. Ne vjerujem, ali isto tako sam na primjer mislio da Čarobna knjiga nema veze s cijelom tom pričom, pa sam se gadno prevario.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Hajo
Senior Member



1854 Posts

Member since 26/12/2008

Posted - 29/10/2022 : 10:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Hajo's Homepage  Send Hajo a Private Message  Reply with Quote
Ček, ček, nisam u toku, o čemu je točno riječ, kakve zabrane?

''Prijatelji postoje da bi cinili uzaludne stvari'' -Groucho
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6056 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 29/10/2022 : 10:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Hajo

Ček, ček, nisam u toku, o čemu je točno riječ, kakve zabrane?



U najkraćim crtama, Marko nema za neke stripove ''worldwide'' prava za distribuciju, i Golconda, a očito po novome i Čarobnjaci su se uhvatili toga i odlučili se valjda pravnicima priprijetiti srpskim striparnicama i knjižarama da nelegalno prodaju Fibrine stripove. Od sada pa nadalje, Marko će ubaciti ''worldwide'' prava i bok.

Do cijele zavrzlame je došlo jer se neko izdanje preklopilo sa Golcondinim i to ako sam dobro skužio, Fibra je izbacila odmah integral dok je Golconda krenula sa pojedinačnim epizodama, pa je u pitanje došla vj isplativot Golcondinog izdanja. Imaš primjer i 5 Zemalja gdje je Fibra objavila cijeli ciklus u 1 knjizi, a ČK samo 3 epizode (od 5).

Ugl, Santa Barbara i ostale sapunjare, nekorektni potezi i slično.
I na sve to se srpski izdavači čini mi se ljute jer su njihova izdanja u hr skuplja nego u sr dok je za hr izdanja čini mi se obratno...pa sad ti vidi tko je tu lud.

Za sve ostalo, za nas u hr tu je Osmo.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...

Edited by - DiSkAcH on 29/10/2022 10:32:45
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1765 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 29/10/2022 : 10:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Ne znam sa sigurnošću. Ne vjerujem, ali isto tako sam na primjer mislio da Čarobna knjiga nema veze s cijelom tom pričom, pa sam se gadno prevario.



Ne verujem da su bas taj naslov zaboravili da stave na sajt...
Cuo sam se sa Maretom iz Alan Forda, Bibliomula ce biti u Alan Fordu.

Nego, Marko, da li si obezbedio worldwide za sva buduca izdanja da ne bude ovakvih problema?
Zelim sam da biram koje cu izdanje da kupim a neko da mi diktira kao u doba fasizma.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

panda
New Member



Serbia
229 Posts

Member since 30/10/2011

Posted - 29/10/2022 : 11:09:15  Show Profile Show Extended Profile  Send panda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

Cuo sam se sa Maretom iz Alan Forda...




Marko AF - nevidljiva zrtva ovog izdavackog prepucavanja

Edited by - panda on 29/10/2022 11:09:36
Go to Top of Page

Edi B
Average Member



Croatia
779 Posts

Member since 21/05/2020

Posted - 29/10/2022 : 12:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Edi B a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH



U najkraćim crtama, Marko nema za neke stripove ''worldwide'' prava za distribuciju, i Golconda, a očito po novome i Čarobnjaci su se uhvatili toga i odlučili se valjda pravnicima priprijetiti srpskim striparnicama i knjižarama da nelegalno prodaju Fibrine stripove. Od sada pa nadalje, Marko će ubaciti ''worldwide'' prava i bok.

Do cijele zavrzlame je došlo jer se neko izdanje preklopilo sa Golcondinim i to ako sam dobro skužio, Fibra je izbacila odmah integral dok je Golconda krenula sa pojedinačnim epizodama, pa je u pitanje došla vj isplativot Golcondinog izdanja. Imaš primjer i 5 Zemalja gdje je Fibra objavila cijeli ciklus u 1 knjizi, a ČK samo 3 epizode (od 5).

Ugl, Santa Barbara i ostale sapunjare, nekorektni potezi i slično.
I na sve to se srpski izdavači čini mi se ljute jer su njihova izdanja u hr skuplja nego u sr dok je za hr izdanja čini mi se obratno...pa sad ti vidi tko je tu lud.

Za sve ostalo, za nas u hr tu je Osmo.



Vecina ljudi to ne kuži, narucuju srpska izdanja po hr striparnicama i to po višim cijenama nego kod Osme.
Nepotrebno, ako mene pitaš
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 29/10/2022 : 12:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Uvek treba podržati legalnog prodavca pre švercera. Od toga što ti legalno kupiš, plaćaš i profesora i doktora i policajca i vojnika... Znam, deluje utopijski, ali tako država funkcioniše.
Al, ako baš krene cenzura, onda su šverceri čak i poželjni za društvo.


Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/10/2022 : 13:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Ne znam sa sigurnošću. Ne vjerujem, ali isto tako sam na primjer mislio da Čarobna knjiga nema veze s cijelom tom pričom, pa sam se gadno prevario.



Ne verujem da su bas taj naslov zaboravili da stave na sajt...
Cuo sam se sa Maretom iz Alan Forda, Bibliomula ce biti u Alan Fordu.

Nego, Marko, da li si obezbedio worldwide za sva buduca izdanja da ne bude ovakvih problema?
Zelim sam da biram koje cu izdanje da kupim a neko da mi diktira kao u doba fasizma.


Radi se na tome.

Trouble will find me
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

944 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 29/10/2022 : 13:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Niti je Osmo švercer, niti je jeftiniji (ili znatno jeftiniji) od striparnica.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 29/10/2022 : 14:08:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Bibliomula je stigla u AF, tako da, zasad, razmena kulturnih dobara ide po starom.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 29/10/2022 : 16:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

ali isto tako sam na primjer mislio da Čarobna knjiga nema veze s cijelom tom pričom, pa sam se gadno prevario.



Čini mi se da te neko onomad na Dw forumu upozorio na to šta generalno očekivati od gnjida i bacio koju ideju kako ih pravilno tretirati... ja, ako me pamćenje ne vara.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2342 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 29/10/2022 : 23:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

Bibliomula je stigla u AF, tako da, zasad, razmena kulturnih dobara ide po starom.


+1
https://alanford.co.rs/stripovi/fibra/kolorka/kolorka-238-bibliomula-iz-cordobe/

Carpe diem
Go to Top of Page

ivke80
New Member



198 Posts

Member since 24/06/2017

Posted - 30/10/2022 : 20:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ivke80 a Private Message  Reply with Quote
Vezano za tu pricu oko worldwide prava - sve ce ti ljudi oprostiti osim uspjeha.
Fibra je objektivno bar klasu iznad svih i drugi se u svojoj nemoci love ( nekorektno ) i za ‘sitna slova’.
Iz principa Fibra treba nabaviti worldwide prava na hrvatskom, podrzavam.
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39305 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/10/2022 : 23:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Ja da dam sutra izdavac dosao bih u Fibru i pitao da li mozemo da ne preklapamo izdanja, da vidimo kome je sta u planu i da pozajmim koji foru od iskusnijeg pa da posle jedan drugom pomognemo kako mozemo. Ovo ratovanje nije nesto sto bih ja praktikovao..
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28935 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/10/2022 : 23:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Saša, ja ne ratujem ni sa kim. Kad god sam mogao, pomogao sam. Ali ovo što se trenutno događa u Srbiji, cijela ta kampanja protiv Fibre, to je jadno, bijedno i suludo.

Trouble will find me
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1709 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 31/10/2022 : 01:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam skontao iz priča u poslednje vreme, videh da postoje dva problema.
Prvo je nejednako ponašanje hrvatskog tržišta prema srpskim izdavačima i srpskog tržišta prema hrvatskim izdavačima. Gde se Fibra pominje u kontekstu. Prosto kao da postoji jedno prećutno pravilo hrvatskih prodavaca.

A drugi deo problema je damping koji Fibra svesno sprovodi.

Rešenje prvog problema je uspostaviti reciprocitet- ili će se hrvatsko tržište ponašati kao srpsko ili će se srpsko ponašati kao hrvatsko.

Rešenje drugog problema je da cena Fibrinog stripa u Srbiji bude skuplja nego u Hrvatskoj. Jer ako ostane ovakva situacija, na kratke staze ja sam srećan, imam jeftino Fibru. A na duže staze propadaju srpski izdavači, pa neću ni imati alternativu.

Možda sam ja sve to pogrešno shvatio, i možda nema istine u ovim mojim zaključcima, al šta ću kad mi nisi nagovestio bar par nekih reprinta za sledeću godinu, da imam bar neki okvirni spisak izdanja o kojima ću da razmišljam. ;)


Resistance is futile.

Edited by - borg on 31/10/2022 01:53:44
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3125 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 31/10/2022 : 02:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg


Rešenje drugog problema je da cena Fibrinog stripa u Srbiji bude skuplja nego u Hrvatskoj. Jer ako ostane ovakva situacija, na kratke staze ja sam srećan, imam jeftino Fibru. A na duže staze propadaju srpski izdavači, pa neću ni imati alternativu.


Po broju izdavača u Srbiji, koji se samo povećava, kao i broj izdanja, ne deluje mi da bilo kome preti propadanje.
Go to Top of Page

blueberry9
New Member

213 Posts

Member since 14/11/2016

Posted - 31/10/2022 : 03:00:42  Show Profile Show Extended Profile  Send blueberry9 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by borg


Rešenje prvog problema je uspostaviti reciprocitet- ili će se hrvatsko tržište ponašati kao srpsko ili će se srpsko ponašati kao hrvatsko.



Mislim da ovde nisi u pravu. Reciprocitet vec postoji, zna se kako se bilo koja roba uvozi i iz EU u Srbiju i obrnuto. I jedni i drugi placaju zakonom propisanu carinu i porez, a bilo kakva dodatna "pravila" i "reciprocitet" mogu spadati samo u oblast Al Kapone "pravila" "poslovanja".

quote:
Originally posted by borg
Rešenje drugog problema je da cena Fibrinog stripa u Srbiji bude skuplja nego u Hrvatskoj.


Ne verujem da Markos prodaje stripove ispod cene samo da bi napakostio srpskim izdavacima, niti da bere kune na drvecu i da bi uopste bio to u stanju da radi. Za srpsko trziste daje popust jer je to trziste manje platezno sposobno pa mora da se prilagodi. I u Hrvatskoj se moze kupiti po toj ceni vise puta godisnje, tako da ni tu nema misterije.

A srpskim izdavacima bi bolje bilo da se potrude da budu konkurentni kvalitetom i cenom izdanja, a ne nekim pokusajima mafijaskog uterivanja svojih izmisljenih "pravila" Alan Fordu.

Ja znam, na primer, da vise necu kupiti ni jedan strip od Golkonde zbog toga sto su pretili Alan Fordu. Ama nek zabrane Fibru u Srbiji i nek izdaju sve najbolje stripove na svetu, necu kupiti ni jedan jedini, u inat.
Go to Top of Page
Page: of 1002 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.47 seconds. Snitz Forums 2000