forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markos nam se nesto ucutao...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 1006

sawitch
Advanced Member



Serbia
39417 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 06/04/2024 : 17:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Otišla je tura davno, ali izgleda da u Srbiji postoji neki nezvanični bojkot/opstrukcija/call_it_what_you_want hrvatskog uvoza tako da sva, ali doslovno SVA roba koja se iz HR uvozi u SR bude zadržana na Carini minimalno tjedan dana.
Tako da ti stvarno ne znam reći kad će stići do AF:(

Habibi reprint jest u nekom širem planu, da.



Veruj mi da ne postoji neki nezvanični bojkot/opstrukcija/call_it_what_you_want hrvatskog uvoza jer u Srbiji jednostavno nema dovoljno zaposlenih na carini. Dosta kupujem muzicka izdanja i knjige iz inostranstva i na carini stoji minimum mesec dana pre nego sto mi stigne pa cak i kada se ne carini. Takodje, firma u kojoj radim ceka ventilacione elemente iz Hrvatske vec predugo jer carina nema zaposlene da odrade svoj posao brze da bi spediter mogao da nam javi da je dostupno za preuzimanje.

A mozda je sve tako jer kupujem Fibrine i ostale HR stripove pa su me oznacili na carini i onda moju usporavaju isporuku.



Brkas dve stvari. Zvanicni uvoz transportom i postu. Ja uvozim svaki dan 3-4 kamiona i nema zastajkivanja.
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 06/04/2024 : 17:52:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte


Bajdvej, o tome se u srpskim medijima nigde nije čula ni reč (mislim na to paljenje lutke). Ni u jednim, čak ni u, ajd da kažemo, nerežimskim! Tolko o slobodi medija kod nas i cenzuri.
U kojoj mi državi živimo, brate mili...


Ukucaš u google paljenje Vučićeve lutke i izbaci ti linkove N1, Blic, Radio Slobodna Evropa, 021, Kurir...bukvalno šta hoćeš. To što je tebe zaobišlo, ne znači da se nije desilo.

Uostalom, u kom svemiru bi psiho propustio da sebe napravi žrtvom?

Izvinjavam se za politički off.
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/04/2024 : 18:26:25  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Hrvatskoj carini stalno pada sistem, a srpskoj nedostaje radnika.
Uglavnom, uspostavio se reciprocitet. Sada i kod jednih i kod drugih roba podjednako vreme čeka.
Opravite sistem, da mi uposlimo još radnika. ;)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1681 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 06/04/2024 : 19:04:06  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by KuntaKinte


Bajdvej, o tome se u srpskim medijima nigde nije čula ni reč (mislim na to paljenje lutke). Ni u jednim, čak ni u, ajd da kažemo, nerežimskim! Tolko o slobodi medija kod nas i cenzuri.
U kojoj mi državi živimo, brate mili...


Ukucaš u google paljenje Vučićeve lutke i izbaci ti linkove N1, Blic, Radio Slobodna Evropa, 021, Kurir...bukvalno šta hoćeš. To što je tebe zaobišlo, ne znači da se nije desilo.

Uostalom, u kom svemiru bi psiho propustio da sebe napravi žrtvom?

Izvinjavam se za politički off.


Iskreno, nije da se ubijam prateći vesti. Ajd gledam naslove redovno, uglavnom nemam živaca za čitanje celih vesti, tu i tamo poneku uz jutarnjju kafu. Al što je čudnije, promaklo je i mojoj ženi koja čita sve živo.
Enivej, kako god, mislim da nije bila neka udarna vest, ali očigledno je nešto zbog čega svi sad trpimo iživljavanje jednog degenerika.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 06/04/2024 : 19:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

quote:
Originally posted by AleksandarN

quote:
Originally posted by Markos

Otišla je tura davno, ali izgleda da u Srbiji postoji neki nezvanični bojkot/opstrukcija/call_it_what_you_want hrvatskog uvoza tako da sva, ali doslovno SVA roba koja se iz HR uvozi u SR bude zadržana na Carini minimalno tjedan dana.
Tako da ti stvarno ne znam reći kad će stići do AF:(

Habibi reprint jest u nekom širem planu, da.



Veruj mi da ne postoji neki nezvanični bojkot/opstrukcija/call_it_what_you_want hrvatskog uvoza jer u Srbiji jednostavno nema dovoljno zaposlenih na carini. Dosta kupujem muzicka izdanja i knjige iz inostranstva i na carini stoji minimum mesec dana pre nego sto mi stigne pa cak i kada se ne carini. Takodje, firma u kojoj radim ceka ventilacione elemente iz Hrvatske vec predugo jer carina nema zaposlene da odrade svoj posao brze da bi spediter mogao da nam javi da je dostupno za preuzimanje.

A mozda je sve tako jer kupujem Fibrine i ostale HR stripove pa su me oznacili na carini i onda moju usporavaju isporuku.



Brkas dve stvari. Zvanicni uvoz transportom i postu. Ja uvozim svaki dan 3-4 kamiona i nema zastajkivanja.



Elementi za ventilaciju za firmu u kojoj radim - zvanicni uvoz transportom (kamion)
Sto se ovoga gore tice, samo napominjem da nije stiglo na vreme kad su obecali zbog jebavanja sa carinom.

Muzicka izdanja i knjige - posta

Sta sam tacno pobrkao tu?

Nisam znao da se bavis uvozom kamiona...

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx

Edited by - AleksandarN on 06/04/2024 19:40:58
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 06/04/2024 : 23:13:11  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Chui

Previewovi za nove orke su potvrdile da nas čeka super uzbudljiva runda, meni osobno puno uzbudljivija od ove serije kolorki.



I meni mnogo zanimljivija tura od prethodne.
Žao mi što Markos nije ubacio ceo Welcome to Springville, al dobro, izdaće ga srpski izdavač "uskoro".
I što Nitko nije došao sa boljim materijalom.

Košta me prijatno iznenadio. Voleo bih da jednom od njega dobijemo i pravi ručni rad. Markosu čestitka za podršku domaćim autorima. Macan, Košta, Godišnjak... Lepo je krenulo.

Mislio sam da preskočim Eternaut 1969. Ali mislim da ću teško odoleti.

Eh, da, Colorado train me nešto nije kupio iz zavira. Možda sam stekao pogrešan dojam, al kao da je neka tinejdž sapunica?






Resistance is futile.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28982 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/04/2024 : 23:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Colorado train je triller, nije sapunica.
Nitko je materijal poboljšan koliko se dalo poboljšati.

Trouble will find me
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 06/04/2024 : 23:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
blizu je 1000.stranica;ajde ko se upiše prvi na njoj,može da ti traži da objaviš nešto po njegovoj želji?

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

borg
Senior Member



Serbia
1749 Posts

Member since 13/01/2020

Posted - 07/04/2024 : 00:38:01  Show Profile Show Extended Profile  Send borg a Private Message  Reply with Quote
Druuna u box-u. Sigurno si na to pomislio. :)


Resistance is futile.
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2024 : 00:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Džona Heks;ili peta i šesta knjiga Bloša.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Red Marquis
Advanced Member



Serbia
3139 Posts

Member since 06/11/2017

Posted - 07/04/2024 : 01:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Red Marquis a Private Message  Reply with Quote
Zekan integrali
Go to Top of Page

Shaner
Advanced Member

Croatia
6971 Posts

Member since 24/09/2012

Posted - 07/04/2024 : 01:38:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Shaner a Private Message  Reply with Quote
Kud će vam duša... Pa valjda L&R box?!


http://onlineimpressions.blogspot.com/
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39417 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 07/04/2024 : 07:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@AleksandarN

Ne uvozim kamione :) Vec svaki dan mi u firmu stize minimalno 3-4 kamiona robe iz EU. Prosle nedelje sam uvezao 4 kamiona masina bez ikakvog zastoja na Batrovcima. I taj uvoz se ne poredi sa cekanjem poste koja stoji po par nedelja na carinama u BG-u i NS-u gde ceka kontrolu.

Svakako nema dovoljno carinika, ja sam do prosle godine imao carinika u firmi, sada ne mogu sebi da priuste, kancelarija im je prazna. Nema ih dovoljno. Ali to ne remeti uvoz na granicama.
Go to Top of Page

AleksandarN
Senior Member



Serbia
1774 Posts

Member since 24/10/2019

Posted - 07/04/2024 : 07:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Send AleksandarN a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

@AleksandarN

Ne uvozim kamione :) Vec svaki dan mi u firmu stize minimalno 3-4 kamiona robe iz EU. Prosle nedelje sam uvezao 4 kamiona masina bez ikakvog zastoja na Batrovcima. I taj uvoz se ne poredi sa cekanjem poste koja stoji po par nedelja na carinama u BG-u i NS-u gde ceka kontrolu.

Svakako nema dovoljno carinika, ja sam do prosle godine imao carinika u firmi, sada ne mogu sebi da priuste, kancelarija im je prazna. Nema ih dovoljno. Ali to ne remeti uvoz na granicama.




Bas sam se pitao sta radis sa silnim kamionima. Salim se!

Poznajem coveka koji je radio u postinoj carini u Zemunu. Bolje da ne pisem kakvi su uslovi i sta mi je pricao. Dovoljno je reci da je dao otkaz i da je jos uvek nezaposlen jer su tamo robovlasnicki uslovi za rad.

Kupili su i brendirali ne-znam-koliko pikapa i stoje tamo ispred carine, zute se i suncaju se. Mogli su da zaposle radnike ali tako ne mogu da pokradu ili operu pare.


Kad vec svi pisu zelje, ja bih Kelly Green ali Markos mi je rekao da to nema sanse jer su losi materijali.
Moze i Dan Dare ali je ista prica kao za Kelly Green.

"Whatever it is, I'm against it."
Groucho Marx
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2470 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 07/04/2024 : 08:24:02  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
Jerome 5 ponajpre :)
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3570 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 07/04/2024 : 08:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Hellblazer.
Go to Top of Page

ivi skoj
Senior Member



Croatia
2120 Posts

Member since 07/12/2015

Posted - 07/04/2024 : 08:58:39  Show Profile Show Extended Profile  Send ivi skoj a Private Message  Reply with Quote
Integral Papak 1 i 2 od Petruše

samo još vjeverice, Pola i Slatea cekam
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20738 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 07/04/2024 : 10:22:22  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
papak 2??

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Salkan
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
472 Posts

Member since 20/01/2021

Posted - 07/04/2024 : 10:51:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Salkan a Private Message  Reply with Quote
Crepax
Neki integral sa Tardijevim ludorijama

Škafiškafnjak
Go to Top of Page

kuzman
New Member



Croatia
296 Posts

Member since 25/02/2021

Posted - 07/04/2024 : 11:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send kuzman a Private Message  Reply with Quote
Kobra,barem ove epizode iz Profila u jednom integralu kao Kata.
Znači Čovek s dva života,Anđeo pakla,Pustinjski monstrum,Papan i Arizona heat.
Od Paheka Astroiđani u integralu.
Bernard Panasonic.
Maurović sve.
Papak.
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 07/04/2024 : 11:41:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kuzman


Od Paheka Astroiđani u integralu.



Ovo.
+ Lope de Aguirre i Charlie Moon.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Tonto
Advanced Member



7825 Posts

Member since 11/02/2012

Posted - 07/04/2024 : 11:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonto a Private Message  Reply with Quote
Kompletni Lone wolf and cub u jednoj knjizi, formata 1,76 × 2,5 metara, betonske korice, na papiru od kalifornijske sekvoje.

The less I have the more I am a happy man

Edited by - Tonto on 07/04/2024 11:52:50
Go to Top of Page

Chief Warhead
Senior Member



1213 Posts

Member since 28/08/2011

Posted - 07/04/2024 : 11:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Chief Warhead a Private Message  Reply with Quote
U tom formatu bi morale ići armiranobetonske korice.

Tri ljuta moderatora suzbijala spam.
Jedan dobi povišicu, ostade ih dva...
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 07/04/2024 : 12:19:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Ja potpisujem za Ljubav i rakete i podižem za Pogo Volta Kelija.
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1872 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 07/04/2024 : 12:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
Takođe i za kompletnog Kanifa. Dakle Stiv Kenjon i Teri i pirati.

A pošto će sledeći post biti odlučujući, predlažem da to budeee:
Go to Top of Page
Page: of 1006 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 1.38 seconds. Snitz Forums 2000