forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Steve Canyon - Checkers - iznenađenje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 20/05/2009 : 13:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote

Amazon poslao S.C. 1955 godina, za koju nisam vjerovao ni da će izaći. Iznenađenje je bilo kada sam knjigu (SC) počeo izvlačiti iz kutije. Checkersov Steve Canyon nije više portrait 4x3 US ekvivalent A4, već je lijepa kockica, ala IDW-ovi Scorchy Smith ili budući Rip Kirby.

Ne treba više povećalo za čitanje, lijepo 3 trake na jednoj stranici, jedini zez je šta prelome i nedjeljnu tablu, ne možeš sve:). U svakom slučaju, ovakav Steve Canyon je puno upotrebljiviji, izdanje je krasno iznenađenje.

www.stripgen.com

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 20/05/2009 : 13:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Jel to iz ove edicije:
http://www.amazon.com/Milton-Caniffs-Steve-Canyon-1947/dp/0971024995/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1242818211&sr=8-3
Tih sam knjiga nagomilao prvih 4-5 godina, nikako da kupim ostatak.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/05/2009 : 13:20:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A koji ce mi sad kua kad su sjebali prvih 7-8 godina. Em u premalom formatu, em losa rezolucija, em grejscale, itd itd.

Trouble will find me
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 20/05/2009 : 13:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

Jel to iz ove edicije:
http://www.amazon.com/Milton-Caniffs-Steve-Canyon-1947/dp/0971024995/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=books&qid=1242818211&sr=8-3
Tih sam knjiga nagomilao prvih 4-5 godina, nikako da kupim ostatak.



Je.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 20/05/2009 : 13:25:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A koji ce mi sad kua kad su sjebali prvih 7-8 godina. Em u premalom formatu, em losa rezolucija, em grejscale, itd itd.



Prve godine su ionako, da prostite, sranje; taman do onde dokle je Stripoteka stala:). Dakle, početak Nostalgija, ostatak Stripoteka, i 1950-1955 Checkers, to je moja "kolekcija" (bleagh, povrat, povrat, na tu riječ). I ništa mi ne fali (osim 5 za napravit 6:).

www.stripgen.com
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 20/05/2009 : 13:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
je li još oni šugavi sjajni papir?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 20/05/2009 : 14:00:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

je li još oni šugavi sjajni papir?



Oćeš reć: vrhunski sjajni papir. Je.

www.stripgen.com
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 06/12/2009 : 20:49:55  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
Ovako je Dean Mullaney ispred IDW-a odgovorio na pitanje da li postoji šansa da izdaju hardcover Canyona:
"Since they're already doing it, there's no reason for anyone to do it again, even in hardcover. Eventually, it could be done, but you need to wait a whole generation before it gets reprinted again.”

Pošto se i Markos nećka, kupio sam prvih osam godina Chekerovog izdanja (1947-1954). 1955. je rasprodata, dok 1956. još nije izašla. Velika nepravda učinjena je ovom stripu. Sve što je Markos naveo stoji. Ono što me je dodatno iznerviralo je to što su kaiševi skraćivani. Ima ih i koji su celi ali su vrlo retki (najmanje je stradala epizoda "Jewels Of Africa" a ona je jedna od kraćih).

Evo primera:

Iz knjige „Meanwhile“ R. C. Harveya (slikano foto aparatom)


Checker (skenirano)





Iz knjige „Meanwhile“ R. C. Harveya (slikano foto aparatom)


Checker (skenirano)





Original (sa neta)


Checker (skenirano)



Interesantno, ali strip bolje izgleda u Harveyevoj knjizi, koja je u još manjem formatu nego Checker, zato što su i papir i štampa bolji.

Što se mene tiče, i pored svih mana, ovo izdanje se mora imati jer je strip remek delo. Poslužiće dok se ne pojavi kvalitetnije.


Edited by - JAH WOBBLE on 06/12/2009 21:05:23
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/12/2009 : 21:21:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Uzas. Ne mogu vjerovati da su to toliko iskasapili. Katastrofa.

Trouble will find me
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25898 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 06/12/2009 : 21:26:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Uzas. Ne mogu vjerovati da su to toliko iskasapili. Katastrofa.


hajde kad se već probudio tvoj pravednički gnjev objavi to u cjelovitom obliku i na obićnom papiru i ja sigurno kupujem.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28966 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/12/2009 : 21:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ovo za objavljivanje jos i nekako, ali običan papir... praktično nemoguće:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10058 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 07/12/2009 : 11:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Uzas. Ne mogu vjerovati da su to toliko iskasapili. Katastrofa.


U potpunosti se slažem. Šokantno!!!

Meni se svojedobno dopalo izdanje Steve Canyon od Kitchen Sinka.

To je bila predivna umjetnička strip revija s obiljem fotografija, skica, crteža i podataka o Caniffu, a objavljivan je u njoj i strip Steve Canyon od početka do 1957 godine. S brojem 22 do broja 26 izlazio je kao trade paperback. Uz Canyona objavljivan je i strip Scorchy Smith od Sicklesa.

Tko to nabavi neće zažaliti.

http://en.wikipedia.org/wiki/Steve_Canyon
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 07/12/2009 : 14:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
jea Steve Canyon magazine je bio dobar i jos se moze naci na ebay i drugim mjestima...tako je i checkers trebao u A4 izdati ali oni su upropastili to ..tako ko ce to sareni izdanje sad da kupuje u raznim formatima i sucusno
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 07/12/2009 : 20:45:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Najbolje ti to objavi na engleskom. Bice bolje od checkersovog, a i mozes tiskati u malo vise komada pa prodavati nesretnim amerima. Plus ne moras platiti prijevod i lekturu. Kod nas ionako i mala djeca znaju engleski.
Go to Top of Page

JAH WOBBLE
Average Member



628 Posts

Member since 20/01/2009

Posted - 13/01/2010 : 14:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send JAH WOBBLE a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JAH WOBBLE
Original (sa neta)


Checker (skenirano)




Kada se pažljivije pogledaju skenovi originalnih kaiševa sa neta, mogu se uočiti crtice na krajevima (levo i desno). Njihovim spajanjem tačno se dobija ono skraćenje koje je prisutno kod Checkera. To je oko jedne šestine, odnosno u gornjem slučaju sve ispod natpisa Copyright (sa leve strane). Pretpostavljam da su kaiševi išli u štampu u obe varijante, u zavisnosti od novina.

Zanima me Kitchen Sinkovo izdanje. Može li neko ko ga ima da fotografiše nekoliko kaiševa do 1954. godine, da uporedim sa Checkerom. Interesuje me da li su kod Kitchen Sinka išli kompletni kaiševi.

Završavam čitanje III toma (1949. godina) i uživam, bez obzira na sve manjkavosti izdanja. Stigao sam do epizode „Dragonflies“ kada se Canyon sukobljava sa Kinezima. Svojevremeno, u Stripoteci, pored svakojakog sakaćenja i izostavljanja, brisane su i petokrake sa kapa. U svetlu skorašnjih američkih autogol-intervencija, to što se Canyon bori za interese američkih kompanija u azijskim vukojebinama više mi ne izgleda tako naivno ali je barem iskreno. Caniff verovatno nije mogao ni da sanja da će na njegovim stripovima danas pisati Printed in China.



Steve Canyon i Male Call na netu:

Doug Drexler continues his reprinting of the "Eel Island" story from 'Steve Canyon' over at Drex Files.
http://drexfiles.wordpress.com/2009/12/06/steve-canyon-35/

Daily reprints of Steve Canyon
http://riphaywire.com/stevecanyon/?p=877

Weekly reprints of Male Call
http://riphaywire.com/malecall/?p=102






Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000