forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 PLAVE BLUZE
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 20

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 26/05/2012 : 16:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote































Treći album 3. integrala naslova “Velika ophodnja” nije jedna cjelovita epizoda već zbirka kratkih priča i gegova, to su najraniji Salveriusovi radovi.









Edited by - dsormaz1 on 05/06/2012 20:30:44
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/05/2012 : 17:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
hahaha!!!! ovi gegovi moraju biti jako smiješni haha!!! Ja sam upravo pročitao skydivers (jako smiješni, možda smiješniji od "mornara"....iako je teško reči.....stvarno kvalitetan humor
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9919 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/05/2012 : 19:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
bua dsormaze:) namjerno necu gledati tvoje slike:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Sekta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
767 Posts

Member since 26/11/2009

Posted - 26/05/2012 : 19:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Sekta a Private Message  Reply with Quote
Divni stripovi. Čim nešto ukradem, kupiću ih.

???? ????? ???? 100, ??? ?? ?? ?????? ???
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 27/05/2012 : 01:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

bua dsormaze:) namjerno necu gledati tvoje slike:)



Ali barem ovo pogledaj...

Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/05/2012 : 18:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
Danas sam pročitao "greenhorn" i za ovoga mogu lako reči da je najmanje smiješan od svih 4 koje sam do sada pročitao....ali svejedno zanimljiva priča, prekrasan crtež u boji,...sve u svemu dobar strip. Več me grabi panika jer imam još samo jedan strip za pročitati od Plavih Bluza....tko če čekati do januara............razmišljam da bi uzimao i ove od Bookglobe ali mi je malo glupo da mi se podvajaju epizode a i dosta je skupo ako računam i poštarinu, tako da ne znam....ovi kod cinebooka, kod njih je super jer možeš za 5-6 eura dobiti epizodu na svoju adresu (ptt beplatan), problem je jedino jer je treba čekati tako dugo da izdaju epizodu....Nadam se da če ubuduče ubrzati ritam.....inače zbog jezika mi je svejedno jer su mi i hrvatski i engleski strani jezici pa mi je svejedno, razumijem oba dva jezika....šteta što ne znam francuski, tada bi mogao nabaviti svih 55 stripova do sada mislim da ili čak 56
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 27/05/2012 : 19:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro
.Nadam se da če ubuduče ubrzati ritam.....inače zbog jezika mi je svejedno jer su mi i hrvatski i engleski strani jezici pa mi je svejedno, razumijem oba dva jezika....šteta što ne znam francuski, tada bi mogao nabaviti svih 55 stripova do sada mislim da ili čak 56


Izašlo ih je 54.
Inače sumnjam da će Cinebook ubrzati ritam. Osim toga preskočili su sve Salveriusove epizode, a Bookglobe ih je objavio. Što se Salveriusovog rada tiče ostao je još album br.10 "Plavci i Bluze", koji bi Bookglobe trebao objaviti u četvrtom integralu. I to je zbirka više kratkih priča (kao i "Velika ophodnja"), iz rane faze Salveriusovog rada.
U četvrtom integralu trebala bi ići i odlična epizoda ("Des Bleus en Noir et Blanc") koja je svojedobno objavljena u Biser stripu br.29., originalno album br.11.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/05/2012 : 17:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by 1Euro
.Nadam se da če ubuduče ubrzati ritam.....inače zbog jezika mi je svejedno jer su mi i hrvatski i engleski strani jezici pa mi je svejedno, razumijem oba dva jezika....šteta što ne znam francuski, tada bi mogao nabaviti svih 55 stripova do sada mislim da ili čak 56


Izašlo ih je 54.
Inače sumnjam da će Cinebook ubrzati ritam. Osim toga preskočili su sve Salveriusove epizode, a Bookglobe ih je objavio. Što se Salveriusovog rada tiče ostao je još album br.10 "Plavci i Bluze", koji bi Bookglobe trebao objaviti u četvrtom integralu. I to je zbirka više kratkih priča (kao i "Velika ophodnja"), iz rane faze Salveriusovog rada.
U četvrtom integralu trebala bi ići i odlična epizoda ("Des Bleus en Noir et Blanc") koja je svojedobno objavljena u Biser stripu br.29., originalno album br.11.



pa ovdje piše 55.....

http://www.dupuis.com/catalogue/UK/s/136/les_tuniques_bleues.html
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 28/05/2012 : 19:29:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

pa ovdje piše 55.....



Znači "Indien, mon frere" je novi album, nisam znao, ja uvijek gledam na ovoj stranici, a tu još nisu uvrstili taj novi album...Već sam se pitao da nisu stali s Plavim bluzama :)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/05/2012 : 22:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
haha, drago mi je da sam ja bio u pravu a ne ti i to samo zbog toga jer želim da izađe što više Plavih Bluza haha ( i nadam se da neče stati! ali ionako takvim sporim ritmom jedan na godinu..... mi čemo svi prije umrjeti nego čemo pročitati sve....)

Eto, ja sam završio svojih 5, sada trebam čekati januar....dobro u međuvremenu ču pročitati Džudasa, i ostale stripove. Željno iščekujem i Meksikajnarji 4 ( nisam siguran da če to ove godine) i 5 knjigu od Genghis Khana (serijal Counquerer od Conn Igguldena, ali sito tako se pitam jel če to prevesti ove godine ili da nabavim englesku verziju).

Inače ovaj Rumberley je super priča! Od ovih 5 koje sam pročitao jedino Greenhorn nije tako zanimljiv (je zanimljiv ali manje) nego preostale 4 za koje bi teško rekao koja epizoda je bolja...
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 29/05/2012 : 07:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

haha, drago mi je da sam ja bio u pravu a ne ti i to samo zbog toga jer želim da izađe što više Plavih Bluza haha ( i nadam se da neče stati! ali ionako takvim sporim ritmom jedan na godinu..... mi čemo svi prije umrjeti nego čemo pročitati sve....)


Da, na žalost teško ćemo dočekati da sve kompletiramo...
Od Bookglobea si odustao?
Da ne čekaš godinu dana do novog cinebookovog albuma,možeš si pokušati nabaviti one 2 epizode iz Biser stripa, isto su odlične.
Evo još par tabli iz 3. integrala, album "Velika ophodnja", Salverius...




Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 29/05/2012 : 12:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
paaaaaaaaa, ne znam haha. Mislim u vezi bookglobe....možda nabavim, vidjet ču, za sada izgleda ne, nigdje ne žurim, ima vremena, malo mi j eglupo duplirati izdanja, iako je glupo i to čekanje...ali ima i drugih serijala koje pratim ili bi trebao nabaviti (uparvo sam pljunuo 100 eura za Džudasa) ,nabavio sam i PSDZ (možda počnem redovito kupovati), onda je tu Zagor, Kit Teler, razmišljam da bi kupio i Tim i Dasty, još uvijek ne znam šta je sa Mat Meriotom,....tako da stvarno ne znam...vidjet ču....Što se tiče Biser Strip, pročitao sam jednu priču u Biser Stripu i nekoliko stranica u CAK-u (jer nije bilo cjele priče unutra), samo sada ne znam koji Biser strip sam pročitao a koji ne (hahaha)
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 30/05/2012 : 07:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by 1Euro

paaaaaaaaa, ne znam haha. Mislim u vezi bookglobe....možda nabavim, vidjet ču, za sada izgleda ne, nigdje ne žurim, ima vremena, malo mi j eglupo duplirati izdanja, iako je glupo i to čekanje...

Ako se jednog dana odlučiš za Bookglobe, onda svakako nabavi 1. integral, jer ćeš izbjeći dupliranje epizoda. Tamo su prve 3 epizode koje je Salverius crtao, a Cinebook ih je preskočio i ne vjerujem da će ih ikad objaviti. I to su vrlodobre epizode.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 30/05/2012 : 09:58:12  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by 1Euro

paaaaaaaaa, ne znam haha. Mislim u vezi bookglobe....možda nabavim, vidjet ču, za sada izgleda ne, nigdje ne žurim, ima vremena, malo mi j eglupo duplirati izdanja, iako je glupo i to čekanje...

Ako se jednog dana odlučiš za Bookglobe, onda svakako nabavi 1. integral, jer ćeš izbjeći dupliranje epizoda. Tamo su prve 3 epizode koje je Salverius crtao, a Cinebook ih je preskočio i ne vjerujem da će ih ikad objaviti. I to su vrlodobre epizode.



uff hvala na ideji....ovaj bi onda uzeo prvom prilikom, nadam se da če ga još biti.
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 16/07/2012 : 05:37:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
uff ovi Bookglobovi integrali su naj, super odrada...jos kad bi izdali onog Crnobradog gusara (mornar Nik) u istim integralima bilo bi vrh....

Neki od mojih naj stripovi u zadnje vrijeme:
Plave Bluze
Lincoln
Sammy (SA)
Iznogoud
Lucky Luke
Bijela Tigrica
Gil Jourdan
+
Rat-Man od Fibre
Asterix (engleski)integrali
Groo engleski

Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 16/07/2012 : 05:39:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
zaboravih Agent 327
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2012 : 15:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Raymond

zaboravih Agent 327


- odličan strip !!!
I ja takođe priželjkujem jednog dana Crnobradog u integralima, a tvom tvom spisku dodaću i :
Nataša (BG)
Krcko (SA)
Spirou (Lib)
Tvrđa/Zekan (Fibra)
Maslin Granko (BG)
Tintin (Algoritam)

jedina mi je nepoznanica (nikad nisam čitao ) Bijela Tigrica

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 16/07/2012 15:21:34
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 16/07/2012 : 15:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Raymond

zaboravih Agent 327


- odličan strip !!!
I ja takođe priželjkujem jednog dana Crnobradog u integralima, a tvom tvom spisku dodaću i :
Nataša (BG)
Krcko (SA)
Spirou (Lib)
Tvrđa/Zekan (Fibra)
Maslin Granko (BG)
Tintin (Algoritam)

jedina mi je nepoznanica (nikad nisam čitao ) Bijela Tigrica



meh, ni ne trebaš....nije u rangu s navedenima

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2012 : 15:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok onda

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Raymond
Senior Member



USA
1023 Posts

Member since 05/05/2006

Posted - 16/07/2012 : 18:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Raymond a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by Raymond

zaboravih Agent 327


- odličan strip !!!
I ja takođe priželjkujem jednog dana Crnobradog u integralima, a tvom tvom spisku dodaću i :
Nataša (BG)
Krcko (SA)
Spirou (Lib)
Tvrđa/Zekan (Fibra)
Maslin Granko (BG)
Tintin (Algoritam)

jedina mi je nepoznanica (nikad nisam čitao ) Bijela Tigrica


I te sto si naveo planiram da pazarim uskoro sem Tintina kojeg imam na engeskom format veci od A4

Bijela Tigrica mi je simpatican strip meni dosta smijesan..ako ti ispadne nedje koji ekstra dinar mozda procitaj..meni je u rangu Lincolna, samo druga tematika..
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 16/07/2012 : 21:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
ok onda

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12214 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 05/01/2013 : 15:35:47  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message  Reply with Quote
još 5 dana do Bronco Benny-a!!!:

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/02/2013 : 20:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Izašao je i 56. album Plavih bluza. Teško da ćemo to ikad dočekati u nekom našem izdanju. Za one koji ne razumiju francuski (kao ja npr.) ostaje tračak nade da će to Cinebook možda objaviti za nekih 50-ak godina...a do tada tko živ tko mrtav.







Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/02/2013 : 21:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Sudeći po naslovima i ove epizode bi mogle biti zanimljive...



Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 24/02/2013 : 21:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote



Go to Top of Page
Page: of 20 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000