forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Dampyr - Dampyr fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 131

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 20/01/2010 : 20:05:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
@Kiky
A šta misliš o Dampiru? Čisto da se malo vratimo na primarnu temu...:)
@mikado
Shvatam tvoje argumente. Fina rasprava.;)
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/01/2010 : 20:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message  Reply with Quote
Dopada mi se. Dobro izdefinirani likovi... tri zgubidana, svaki sa vlastitim (unutarnjim) demonom, na putu pročišćenja i iskupljenja, kroz borbu sa silama zla. Večinom klasične horror pričice, sa sjajnom goth atmosferom... skoro da mi dođe da opalim Sepluturu i Megadeth dok čitam ovaj strip... skoro...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/01/2010 : 20:17:06  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
http://www.youtube.com/watch?v=BwxJ46HWXbA
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 10:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
e evo i mene otvorih topic a ne znadoh da ovdje raja uveliko razglabaju o dampyru novom junaku kojeg citam svaki dan dok ne padnem u nesvijest ... jer u hercegovini ga je bilo tesko za nabaviti , trebalo je vremena . Ja sam početnik sto se tice ovog serijala citam prve epizode ....
Sad par rijeci sto se tice ovih prvih epizoda procitao sam ih prvih deset .... price su prosjecne sa nekim bljeskom , jedna od boljih mi je pjescane utvare , zabranjena zona kao i obala skeleta....takodje jedva cekam ove nove epizode da procitam ali moram malo misliti i na zdravlje heheheehehhehe.....
takodje smatram negdje sam to na forumu procitao da bi trebalo malo drugih cudovista da se ubaci iz raznih mitologija kao i na neki nacin detektivskih prica ... traganja za nacinom ubijanja tih cudovista ... kao i malo napetosti traganja istrazivanja kao i malo drugih lokacija van evrope ( evropa je super )i druge lokacije to zasluzuju , mape , stari artefakti - u stripu ih on nadje ne znam kako ......super mi je bilo kad je nasao ocevu podzemnu biblioteku.... da nije sve bum tres bang itd ... valjda ce to doci i hoce kako vidim po komentarima....jedva cekam
Nadam se da serijal nece doci u monotoniju puno nade dajem u njega , dugo sam cekao da ovako nesto se pojavi na nasim kioscima ... ali svejedno kupovacu kakav god bio....

Jos sam primjetio u ovih par prvih epizoda uvijek postedi zene gospodare noci , da nije nas Harlan malo slab na njih ... ne znam je li se to mijenja u narednim epizodama ....

SAD NEVEZANO ZA DAMPYRA : MOZE LI NEKO DA MI OBJASNI KAKO SE SLIKA POSTAVLJA KAO I SMAJLICI U PORUKAMA NE MOGU NIKAKO DA ODGONETNEM A I OVO MI JE PRVI PUTA DA SAM NA FORUMIMA ......

feka
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1354 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 21/01/2010 : 11:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
Slab je na žene naš Balkanac - rasmislja k...cem, evo i u najnovijoj epizodi se nabacuje nekoj starijoj maloletnici, a Teslu bi opalio samo da nije alergična na njegovu krv (čitaj semenu tečnost). Mada oni kao da nisu čuli za kondome ha!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 21/01/2010 : 12:39:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kiky

Dopada mi se. Dobro izdefinirani likovi... tri zgubidana, svaki sa vlastitim (unutarnjim) demonom, na putu pročišćenja i iskupljenja, kroz borbu sa silama zla. Večinom klasične horror pričice, sa sjajnom goth atmosferom... skoro da mi dođe da opalim Sepluturu i Megadeth dok čitam ovaj strip... skoro...



Opali Black Sabbath...Stavi "Sabbath bloody Sabbath" i uzivaj...
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/01/2010 : 14:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
@feka 82
Ako te je prvih deset epizoda uspjelo zaintrigirati i vezati za serijal, onda ćeš tek poluditi kada pročitaš ostatak serijala!:) Šalu na stranu, među prvih deset epizoda imamo samo dvije natprosječne priče, ''Ispod kamenog mosta'' i ''Obala skeleta'', sa par grandioznih promašaja kao što su ''Nokturno u crvenom'' i ''Kuća krvi''. U sledećim brojevima te čekaju epizode Dampira koje su mi najdraže, prvenstveno ''Izgubljena duša'' i ''Delta bluz''. Ja se ne brinem da će serijal zapasti u monotoniju i ponavljanje. Teme kojima se bavi su prilično široke i teško iscrpive; svaka evropska legenda i mit može se ukomponovati u Harlanov svijet. Drago mi je što vidim da se broj čitalaca Dampira povećava polako ali sigiurno; ljudi počinju da prihvataju novog junaka.
Što se tiče slika, pogledaj temu ''Autostoperski vodič kroz forum'', a ako hoćeš smajlije, nemoj koristiti tablu za ''brzi odgovor'', već kliknu na dugme ''reply to topic'', koje je na vrhu stranice.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/01/2010 : 14:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82


SAD NEVEZANO ZA DAMPYRA : MOZE LI NEKO DA MI OBJASNI KAKO SE SLIKA POSTAVLJA KAO I SMAJLICI U PORUKAMA NE MOGU NIKAKO DA ODGONETNEM A I OVO MI JE PRVI PUTA DA SAM NA FORUMIMA ......



http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=7820
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
e HVALA MHEJL PRAVI SI ...UVIJEK SI TU PRI RUCI

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:27:29  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
evo je ja mislim .... checking

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
http://profile.imageshack.us/user/arsenalbosna/

feka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/01/2010 : 14:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
http://forum.stripovi.com/forum.asp?FORUM_ID=8

Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
malo sam naporan sorry ....uspio sam staviti sliku ali nije ovo sto sam ja zelio ja sam zelio ono sliku ispod svog imena kao slika mhejl , king wariora i ostalih clanova .... kako se to postavlja ,a i hvala na ovome ....

feka
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22300 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/01/2010 : 14:36:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by feka82

malo sam naporan sorry ....uspio sam staviti sliku ali nije ovo sto sam ja zelio ja sam zelio ono sliku ispod svog imena kao slika mhejl , king wariora i ostalih clanova .... kako se to postavlja ,a i hvala na ovome ....


odes gore na vrhu stranice po "Profile"
kad udjes unutra, pod avatari izaberes neku sliku(ima ih dosta u izboru)
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:49:12  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
e hvala

feka
Go to Top of Page

feka82
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
2647 Posts

Member since 03/01/2008

Posted - 21/01/2010 : 14:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send feka82 a Private Message  Reply with Quote
evo ga napokon ...

feka
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
918 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 29/01/2010 : 17:13:49  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Danas pročitah Dampyr 31 - More smrti.
Crtež odličan (detalji su izuzetni). Priča kreće da obećava, ali kraj je totalno zasran. Ima dosta referenci na predhodne epizode. Samu priču neću da komentarišem da ne bih pokvario doživlja onim koji čitaju Dampyra u izdanju VČ-a.

Edited by - misterx381 on 29/01/2010 21:49:19
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10853 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 29/01/2010 : 22:05:18  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Plasis me
Go to Top of Page

misterx381
Average Member



Serbia
918 Posts

Member since 17/02/2007

Posted - 30/01/2010 : 00:42:43  Show Profile Show Extended Profile  Send misterx381 a Private Message  Reply with Quote
Pročitah sad i Dampyr 32 - Nezasitni.
Priča je puno bolja od predhodne, ali i ona pati od istih nedostataka kao i predhodna, a koji su izgleda posledica želje scenarista da prošire Dampyr-ov svet uvođenjem novih demona i gospodara noći koji će se kasnije vraćati. Jeste da je serijal koncipiran tako da ima beskonačno epizoda, ali ipak ne mogu da se otmem utisku da scenaristi previše stvari ostavljaju za kasnije. Ocena 7/10.
Go to Top of Page

Panon
Senior Member



2656 Posts

Member since 16/08/2007

Posted - 31/01/2010 : 15:57:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Panon a Private Message  Reply with Quote
Zadnja epizoda koju sam pročitao od Dampyra je 'Dvorac u Karpatima'. Imam sve do 'Mračne milicije', ali nemam vremena čitati. U svakom slučaju, radije čekam ova VČ izdanja, nego da si u knjižnici posudim SA-ove. U svakom slučaju se nadam da će kvalitet epizoda biti sve bolji i bolji...
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 31/01/2010 : 16:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
Da li neko zna - koliko je knjiga o Dampiru objavljeno ui izdanju "Book globe"? Nabavio sam prve tri knjige...Hteo bih reci da je serijal sve zanimljiviji,i da mnogo ocekujem od buducih epizoda. Od prvih Dampyrovih avantura svakako se po kvalitetu izdvaja "Ispod kamenog mosta" (avantura u Pragu"). Izvanredno - fin scenario,odlican crtez,divno docarana atmosfera starog Jevrejskog geta! Od kasnijih epizoda favoriti su mi "Dvorac u Karpatima" i "Transvilvanijski ekspres". Pozdrav svim fanovima Dampyra od Pravednog! Srecan sam sto se pojavio ovako zanimljiv i kvalitetan serijal...
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/01/2010 : 16:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message  Reply with Quote
sesnaest komada

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

pravedni
Advanced Member



Serbia
4057 Posts

Member since 03/12/2009

Posted - 31/01/2010 : 17:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send pravedni a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mamlaz

sesnaest komada


Hvala na informaciji prijatelju!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20990 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 31/01/2010 : 18:25:58  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
hvala luka , ovde sam već par godina , a nisam znao za foru sa replay to topic na vrhu stranice
Nema šta, trebalo bi da konkurišem za forumaša-ovcu godine
Nažalost, meni je Dampir teški prosek, ali nadam se pomaku u budućnosti.U svakom slučaju kupovaću ga , barem mi nije žao dati 190 dinara mesečno

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 31/01/2010 : 20:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by pravedni
Srecan sam sto se pojavio ovako zanimljiv i kvalitetan serijal...


Druže, ako si profesor-inz, onda dobro glumiš...(malo se šalim, ne zamjeri)
Znam da je to tvoja stvar, ali zašto kupuješ Bookglobe knjige kada je VČ daleko jeftiniji? Nisi zadovoljan kvalitetom ili je nešto drugo u pitanju?

Edited by - Mhejl on 31/01/2010 20:16:53
Go to Top of Page
Page: of 131 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000