forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/06/2009 : 12:37:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Claudio Nizzi, koji se proslavio scenarističkim radom za Texa, kreirao je lik Nicka Raidera, detektiva iz Odjeljenja za Ubojstva u njujorkškoj policiji. Serijal je izlazio od 1988. pa sve do 2005. godine.



Nick Raider - tekst o junaku

Nick Raider - recenzije

Nick Raider - Sergio Bonelli Editore



Sinoc sam procitao ponovo keca - Bezimena zrtva,ovaj put u izdanju Libellusa.
I stari dobri Nick mi je i dalje dobar,nije ga pregazilo vreme kao pocetne epizode nekih junaka. Ili je to samo moj utisak.
Lepo bi bilo da nas ima dovoljno pa da ne moramo da cekamo godinu dana na nove 4 knjige.
Oni pametniji nek pisu o crtezu,scenariju...ja ovoliko zasad

Edited by - solar on 18/02/2020 20:49:00

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/06/2009 : 12:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Sasvim solidan junak,zasluzuje mesto medu legendama .

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 27/06/2009 : 12:51:06  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
Sad kada se Magični pojavio na kioscima, moja sledeća želja je Nik Rajder, i to tamo gde je Dnevnik stao.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/06/2009 : 12:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sad kada se Magični pojavio na kioscima, moja sledeća želja je Nik Rajder, i to tamo gde je Dnevnik stao.


Pa nije ni Wizard počeo gdje je Sfera stala.
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 27/06/2009 : 13:10:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Kako nije?
Sfera je stala na 18, a Wizard poceo na 19.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 27/06/2009 : 13:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
I podrska ovom junaku
Zna li neko zasto su prestali da ga objavljuju u Italiji?
Losa prodaja, tako zamislili, ili nesto trece?

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/06/2009 : 13:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by anto

Sad kada se Magični pojavio na kioscima, moja sledeća želja je Nik Rajder, i to tamo gde je Dnevnik stao.



I Julia.
Bas nedostaje ovaj zanr. Nekako svega ima,osim pravog detektivskog stripa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/06/2009 : 13:38:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by kreŠa

I podrska ovom junaku
Zna li neko zasto su prestali da ga objavljuju u Italiji?
Losa prodaja, tako zamislili, ili nesto trece?



Verovatno losa prodaja,nije se ni kod nas proslavio sto se tice popularnosti.
A steta jer je stvarno super strip. Nesto kao Tex - puca il' udara pa tek onda postavlja pitanja
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/06/2009 : 13:41:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
@anto
Mozda bas Wizard iznenadi sa kiosk izdanjem.

@kico
Za nas nestrpljive nadam se da ce Libellus malo brze da ide s Nickom.
I kad ce specijalci?
Citao sam samo onog pirata i bas mi je dobra prica
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 27/06/2009 : 13:46:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by anto

Sad kada se Magični pojavio na kioscima, moja sledeća želja je Nik Rajder, i to tamo gde je Dnevnik stao.



I Julia.
Bas nedostaje ovaj zanr. Nekako svega ima,osim pravog detektivskog stripa.


I Legs.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/06/2009 : 13:59:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cibalia


I Legs.



Tebi izgleda nedostaju zenske. Gde nju nadje da trpas u isti kos s Nickom i Juliom
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 27/06/2009 : 14:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Nick Raidera nisam citao skoro 15 godina, tada nije ostavio neki poseban utisak na mene. Spremam se da u toku leta opet procitam ceo serijal i bas me interesuje kako cu ga doziveti posle toliko vremena.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/06/2009 : 14:31:00  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam Nik Rajdera, neću kupovati ovo od Libellusa, jer ne mogu da pratim sve što izdaju.
Po meni solidan strip junak.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 27/06/2009 : 15:24:59  Show Profile Show Extended Profile  Reply with Quote
Nick Raider je odlican strip. Eh, da hoce Wizard da krene sa njim, to bi bila prava stvar..i jos najbolje kad bi krenuli od pocetka. Uradili bi oni to dobro, bilo bi to super kiosk izdanje...

Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 27/06/2009 : 15:40:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by docA

Nick Raider je odlican strip. Eh, da hoce Wizard da krene sa njim, to bi bila prava stvar..i jos najbolje kad bi krenuli od pocetka. Uradili bi oni to dobro, bilo bi to super kiosk izdanje...





Eve ga i Vranjanac
Ja procit'o sad i Tajnu odsecene ruke - sto je ovo dobro za opustanje
Go to Top of Page

Kit Carson
Advanced Member



Serbia
11593 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 27/06/2009 : 16:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kit Carson a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by docA

Nick Raider je odlican strip. Eh, da hoce Wizard da krene sa njim, to bi bila prava stvar..i jos najbolje kad bi krenuli od pocetka. Uradili bi oni to dobro, bilo bi to super kiosk izdanje...





Eve ga i Vranjanac
Ja procit'o sad i Tajnu odsecene ruke - sto je ovo dobro za opustanje



Ja to sinoc objasnjavao ovom ludom Vranjancu u "Juznoj pruzi".
Nick je pravo osvezenje na strip sceni.

Ubrzajte Texa u koloru na 2 mesecno!
Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 27/06/2009 : 16:58:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
Dajte zar niko ne pominje Napoleona ,pa valjda je on Ambrozinijevo dete a znate kakav je to kalibar crtaca i autora.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 27/06/2009 : 17:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

Dajte zar niko ne pominje Napoleona ,pa valjda je on Ambrozinijevo dete a znate kakav je to kalibar crtaca i autora.


Da sudimo na osnovu jedne epizode upitnog prijevoda?
Ta nemam pojma o čem se radi u serijalu!
Go to Top of Page

culfis
Advanced Member



6738 Posts

Member since 01/12/2006

Posted - 27/06/2009 : 17:10:15  Show Profile Show Extended Profile  Send culfis a Private Message  Reply with Quote
Uvek rado gledam `Policajac sa Beverli Hilsa` i citam starog dobrog Nika!

Jel to štos iz Minhena?
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 27/06/2009 : 20:39:05  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
odlican strip

kad skupim nathana prelazim na nika

imam sve izasle epizode kod nas ali su u kupusu :(


Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 28/06/2009 : 07:00:10  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message  Reply with Quote
Meni se k'o klincu sviđao NR.
I posle sto godina, prvi Nik mi je pao u šake pre neki dan. I to Libellusov drugi almanah. Prva priča o nekim piromanima. Dosadno i naivno, al radnju bi još i svario nekako, međutim srtež je žešći kriminal, tako da sam batalio na pola... I hajd reko, ima još jedna priča... Kad tamo isti taj zlotvor. Ja gori crtež odavno nisam vidio. Dotični crtač se zove J. E. Caramuta :S

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2009 : 10:15:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ovako odokativno

jel to onaj sto je crtao dzimi i huanita :D epizodu

odo provjeriti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/06/2009 : 10:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
:D nije
sad imamo dvojicu odrona

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20719 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 28/06/2009 : 11:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by anto

Sad kada se Magični pojavio na kioscima, moja sledeća želja je Nik Rajder, i to tamo gde je Dnevnik stao.



I Julia.
Bas nedostaje ovaj zanr. Nekako svega ima,osim pravog detektivskog stripa.


Hteo sam da kažem i ja Nik i Julija, ali da ne bude mnogo.
Ali , ako ćemo onda do kraja, od Bonelija ( sc kiosk izdanje ) su mi nedostajali magični, nik, julija i NN; sad kad je MV krenuo, ostala su da se pojave još ova tri junaka

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

badseed
Junior Member



308 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 28/06/2009 : 13:11:08  Show Profile Show Extended Profile  Send badseed a Private Message  Reply with Quote
Nick mi je uvijek ostao u dobrom sjećanju od kada sam kao mulac ljetujući na Cresu na kiosku nabasao na njegovo prvo izdanje. Tada sam pročitao cirka 6-7 slijedećih brojeva i to je to. MIslim se sada iz sentimentalnin vrijednosti vratiti "giallo nicku", ali me zanima samo jedna stvarčica.

Vidio sam na Libellusu ova HC izdanja Raidera, tipa prve tri priče u vol1 i onda neki vol17, i 18. Može li me netko samo prosvjetliti oko ovoga, gdje su ovi "međubrojevi"?
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 28/06/2009 : 13:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Pa Libellus ide sa principom 3 knjige sa novim epiyodama i jedna knjiga sa starim.
Ove nove idu od broja gde je Slobodna Dalmacija stala, a stare od broja 1

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000