forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nick Raider fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 49

pcoro
Senior Member

Croatia
2151 Posts

Member since 17/01/2006

Posted - 28/04/2021 : 09:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send pcoro a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spock

Evo i moja premijerna recenzija Nicka Raidera:

https://www.stripovi.com/recenzije/nick-raider-nr-sd-1-pogodba/2634/




Ova recenzija je probudila uspomene. Te davne 94te stripovi su tek bili počeli ponovno izlaziti nakon pauze od nekoliko godina. Oduševljenje je bilo bezgranično. Nije to bilo kao danas, na početku se nije znalo što će sljedeće izaći. Prvi je bio Dilan Dog, tjedan poslije izašao je Zagor. Treći tjedan došao je Nik Rajder. Stripovi su izlazili u četvrtak ili petak, a jedini način da se sazna koji je idući je bio da se u srijedu zaviri u Slobodnu Dalmaciju kamo bi bila reklama.

Znači, nekako sam zavirio u tu Slobodnu i znao sam da će idući biti Nik. Naslovna je bila super, epizoda ok. Poslije su došli Marti i Nathan i onda je krug išao iz početka. Nisam bio skroz oduševljen tim planom - pošto su stripovi izlazili jednom tjedno, trebalo je čekati 5 tjedana da dočekaš nastavak ako strip nije bio od jedne epizode. Bio je to značajan nazadak od doma ZS i LMS kad bi već drugi tjedan čitao nastavak ako je epizoda bila u više dijelova. Najviše me zabrinjavalo takvo stanje u vezi Zagora - em se on uvijek nastavljao, em je ritam od 5 tjedana značio da ćemo sve više i više kasniti za Talijanima, a i onako smo kasnili. A iizbor junaka nije bio skroz po mom guštu - nije bilo meni dražih Teksa i Mister Noa, a bili su tu ti srednji Marti, Nik i Dilan. Nathana sam tek upoznavao.

Od Nika su izašle svega 3 epizode - sve tri pristojne ali ne i vrhunske, ova prva je možda bila najbolja. Ili treća, ne znam. Onda je na ljeto Slobodna jedne srijede najavila Teksa umjesto Nika. Bio sam zadovoljan jer sam priželjkivao Teksa. Bio je to i tihi oproštaj s Nikom, za kojim nisam previše žalio. Bio je dobar, ali ima i boljih i eto... Niče, ja te ne bi ugasio, ali kad te drugi već jesu, što možemo? Takav je život.

To je ujedno bilo i doba kad su stripovi prestajali imati onu veliku čar koju su imali prije. Kad sam bio klinac u Jugi, svaka epizoda Zagora je bila odlična, a one najbolje fenomenalne. A sad su svi ti stripovi postajali meh.. neki dobri, neki lošiji, ali ni onaj najbolji više nije bio ni do koljena onom osjećaju kad bi prije čitao nekog običnog, danas prezrenog Toninelija. Nešto se mijenjalo i nisam volio taj osjećaj. Ne volim promjene, nikad ih nisam volio, ni tada ni sada. Bolje i loše poznato nego strašno novo, to je oduvijek moj moto.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 01/05/2021 : 00:26:53  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Lep post Pcoro!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2363 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 01/05/2021 : 15:57:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message  Reply with Quote


Radujem se svakom trobroju Nick-a, ali priče baš umeju da me razočaraju.
Sve tri priče iz ovog broja su veoma slabe, totalno klišeizirane, jedva dovoljne za "ubijanje" jednog slobodnog popodneva.

“Hitac u potiljak” govori o korumpiranosti policajaca i surovom uklanjanju svakoga ko im se nađe na putu.
Nick će na kraju kroz jedan zamršen zaplet otkriti prave krivce i rešiti slučaj.
Kroz samu priču upoznajemo se i sa nesrećnom sudbinom mladića koji je žrtva disfunkcionalne porodice (pre svega oca ratnog veterana).
Priča je totalni kliše, crterž Del Vecchio-a malo popravlja stvar.

“Za umrijeti od smijeha” govori o tome kako ljudi ne biraju sredstva da bi došli do svog cilja (prvenstveno zarade).
Čelni ljudi televizijskih kuća će u sprezi sa mafijom ukloniti sve zarad podizanja gledanosti i popularnosti.
Ovo mi je najslabija priča, jer ne samo da je zaplet naivno urađen već su i likovi jednodimenzionalni i površni.
Ono što mi se posebno nije dopalo je Dell’agnol-ov katastrofalan crtež.

“Nebeski pašnjaci” su najmanje loša priča u ovom izdanju.
Nick i Violet odlaze na zasluženi odmor na jezero, ali sticajem okolnosti bivaju umešani u obračun kriminalaca i njihovu potragu za davno opljačkanim plenom.
Nick će se u stilu iskusnog policajca obračunati sa kriminalcima i vratiti novac (opet totalni kliše).
Bespotrebno ubacivanje fantastičnih elemenata nije doprinelo boljem kvalitetu same priče.
Crtež korektan.

Sve u svemu preporuka za čitanje samo za okorele fanove Raidera.
Svi ostali apsolutno ništa neće propustiti ako zaobiđu ovaj trobroj.

Carpe diem
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1338 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 03/05/2021 : 09:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
Pročitao knjige 5 i 7, moram reći da je ovo u odnosu na prve četiri značajan rast u kvaliteti - Nizzi kao da je uhvatio korak i sad struktura priča ima više smisla i manje je glupavih popunjavanja stranica. Peta knjiga sadržava baš solidne priče, dok je 7 ispunjena odličnim epizodama -> "Otmica" uz smiješnu priču ima i genijalan crtež, dok i "Okrutrni grad" i "Vampirova sjena" nose baš emocionalne naboje, atmosfera je super, taj mrak, tama grada i zlo koje se krije u njemu.
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11384 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 26/05/2021 : 23:03:30  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Evo kako ce izgledati Nikova redovna serija u izdanju Golconde!
Jedva cekam jun !

Nik Rajder #1




Nik Rajder #14




Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 26/05/2021 : 23:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote

Juznjak!
Tex Willer.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11233 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 12/06/2021 : 21:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote



https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18435 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 12/06/2021 : 23:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Odlican dizaj izdanja..
Bravo.. Raider opet živi za ljudje sa normalnim primanjima..

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/06/2021 : 08:53:13  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
Pa živio je i prije pa ga nitko nije kupovao.
Eno imaš trenutno akcije kod LL prvih jeftinih tiraža od 500 komada koje rasprodaju i nakon 10 godina. I to jeftinijeg i kvalitetnijeg pakiranja od ovog - sa tvrdim koricama, dodatnim naslovnicama Perovića itd.
Povećanje cijene hrvatskog izdavača je uzrokovano što je sad tiraža samo 200 komada za one najvjernije kupce.
Tako da ti je ovo promašen post jer dakle tko je htio jeftino kupovati mogao je i prije i sa normalnim primanjima.
Iako ni ovo Golcondino izdanje nije jeftino s obzirom da se radi o SC-u (kiosk forma).

Logika : Kad mi je jeftino i dostupno - neću kupiti, a kad se smanji tiraža i normalno poskupi onda ću kukati kako je skupo pa opet neću kupiti.

Edited by - logo111 on 13/06/2021 09:12:42
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 13/06/2021 : 09:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Koliko kn ce to biti?

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/06/2021 : 09:26:05  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by brni

Koliko kn ce to biti?


Pa redovna cijena dvobroja Specijala NR od Golconde je 1500 dinara sto je negdje oko 95-100 kuna. Dakle....tu negdje s obzirom da je ovo trobroj.
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 13/06/2021 : 09:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message  Reply with Quote
Nije ni malo, meni je kiosk izdanje Ken Parkera optimalno za Bonelli strip..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

956 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2021 : 10:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
Imate sad akciju Libellusa gdje nerasprodana izdanja Nicka možete dobiti za 70-tak kuna.
Inače bez te akcije almanasi su po 85 kuna (200-tinjak stranica, dvije priče), i neraspordana izdanja (redovna trobroji) su oko 130 kuna.

Realnost je da smanjenje tiraža (odnosno potražnje) cijene rastu i vrlo vjerojatno će rast. Pogotovo kad Hrvatska za par godine uđe u zajedničku monetranu zonu u EU.

Naravno da je i realnost da si ne može svatko priuštiti Libellus knjige (pa i strip uopće).
Naravno da je i realnost da se po pitanju dizajna ukusi ne poklapaju.

Realnost je da i Nick Raider nije baš kao Julia (ili Zagor, Tex, Mr No) na ovim "našim" meridijanima.

Da li će Izdavači uspijeti istjerat te serijale je ipak veliki upitnik. Znamo kako je to u povjesti već bilo.

Ja osobno ću se držat i dalje Libellusa jer mi njihove knjige izgledaju bolje a i bezveze mi je sad "miješat".
A Nick mi nije toliko drag lik da bih duplirao.
Srećom još mogu podnijeti povećanje cijene.
Više me brine da li ću doživjeti otisnuto sve od Nicka.
Go to Top of Page

SPQRoma
Average Member



Italy
821 Posts

Member since 30/06/2015

Posted - 13/06/2021 : 10:56:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit SPQRoma's Homepage  Send SPQRoma a Private Message  Reply with Quote
Cijena redovnog Nika u promo periodu biće 1000 dinara.

HOKA-HEY
Go to Top of Page

Golconda
Average Member



Serbia
567 Posts

Member since 23/08/2019

Posted - 13/06/2021 : 11:07:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Golconda's Homepage  Send Golconda a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mmihoci

Imate sad akciju Libellusa gdje nerasprodana izdanja Nicka možete dobiti za 70-tak kuna.
Inače bez te akcije almanasi su po 85 kuna (200-tinjak stranica, dvije priče), i neraspordana izdanja (redovna trobroji) su oko 130 kuna.

Realnost je da smanjenje tiraža (odnosno potražnje) cijene rastu i vrlo vjerojatno će rast. Pogotovo kad Hrvatska za par godine uđe u zajedničku monetranu zonu u EU.

Naravno da je i realnost da si ne može svatko priuštiti Libellus knjige (pa i strip uopće).
Naravno da je i realnost da se po pitanju dizajna ukusi ne poklapaju.

Realnost je da i Nick Raider nije baš kao Julia (ili Zagor, Tex, Mr No) na ovim "našim" meridijanima.

Da li će Izdavači uspijeti istjerat te serijale je ipak veliki upitnik. Znamo kako je to u povjesti već bilo.

Ja osobno ću se držat i dalje Libellusa jer mi njihove knjige izgledaju bolje a i bezveze mi je sad "miješat".
A Nick mi nije toliko drag lik da bih duplirao.
Srećom još mogu podnijeti povećanje cijene.
Više me brine da li ću doživjeti otisnuto sve od Nicka.


Nama nije ni cilj, ni namera da "preotmemo" ničiju publiku, oni koji vole HC i dalje će kupovati HC, a što se cene tiče, nema potrebe ni to da upoređujemo, kod nas će jedna epizoda koštati nekih 333 dinara, što je tek nešto više od prosečnog kiosk izdanja u Srbiji, a znamo da tiraž diktira cenu (na kioske se ne ide ispod 2000)...
Što se dizajna tiče, nama je naš najbolji, po više osnova, opet kažem, kome se čitava priča ne sviđa, potpuno je besplatno da izdanje zaobiđe...

FACEBOOK | INSTAGRAM | WEB
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7629 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 13/06/2021 : 11:15:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
Ovo sa libelusovim akcijama jeste povoljno, ali nije to dostupno mnogima...da jeste, prodalo bi se brzo..
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/06/2021 : 11:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by mmihoci

Imate sad akciju Libellusa gdje nerasprodana izdanja Nicka možete dobiti za 70-tak kuna.
Inače bez te akcije almanasi su po 85 kuna (200-tinjak stranica, dvije priče), i neraspordana izdanja (redovna trobroji) su oko 130 kuna.

Realnost je da smanjenje tiraža (odnosno potražnje) cijene rastu i vrlo vjerojatno će rast. Pogotovo kad Hrvatska za par godine uđe u zajedničku monetranu zonu u EU.

Naravno da je i realnost da si ne može svatko priuštiti Libellus knjige (pa i strip uopće).
Naravno da je i realnost da se po pitanju dizajna ukusi ne poklapaju.

Realnost je da i Nick Raider nije baš kao Julia (ili Zagor, Tex, Mr No) na ovim "našim" meridijanima.

Da li će Izdavači uspijeti istjerat te serijale je ipak veliki upitnik. Znamo kako je to u povjesti već bilo.

Ja osobno ću se držat i dalje Libellusa jer mi njihove knjige izgledaju bolje a i bezveze mi je sad "miješat".
A Nick mi nije toliko drag lik da bih duplirao.
Srećom još mogu podnijeti povećanje cijene.
Više me brine da li ću doživjeti otisnuto sve od Nicka.


Nama nije ni cilj, ni namera da "preotmemo" ničiju publiku, oni koji vole HC i dalje će kupovati HC, a što se cene tiče, nema potrebe ni to da upoređujemo, kod nas će jedna epizoda koštati nekih 333 dinara, što je tek nešto više od prosečnog kiosk izdanja u Srbiji, a znamo da tiraž diktira cenu (na kioske se ne ide ispod 2000)...
Što se dizajna tiče, nama je naš najbolji, po više osnova, opet kažem, kome se čitava priča ne sviđa, potpuno je besplatno da izdanje zaobiđe...



Ta cijena je možda u Srbiji za vrijeme promo perioda.

U Hr striparnicama je druga cijena. Priče su 99 kuna, Magični 90 kuna....što je za SC kiosk izdanje - dosta visoka cijena. Tu negdje će biti i NR.

Ali slažem se, postoji izbor pa nek bira tko što želi samo da je to tako jeftino, barem što se tiče HR, i nije.
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

956 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2021 : 11:54:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by mmihoci

Imate sad akciju Libellusa gdje nerasprodana izdanja Nicka možete dobiti za 70-tak kuna.
Inače bez te akcije almanasi su po 85 kuna (200-tinjak stranica, dvije priče), i neraspordana izdanja (redovna trobroji) su oko 130 kuna.

Realnost je da smanjenje tiraža (odnosno potražnje) cijene rastu i vrlo vjerojatno će rast. Pogotovo kad Hrvatska za par godine uđe u zajedničku monetranu zonu u EU.

Naravno da je i realnost da si ne može svatko priuštiti Libellus knjige (pa i strip uopće).
Naravno da je i realnost da se po pitanju dizajna ukusi ne poklapaju.

Realnost je da i Nick Raider nije baš kao Julia (ili Zagor, Tex, Mr No) na ovim "našim" meridijanima.

Da li će Izdavači uspijeti istjerat te serijale je ipak veliki upitnik. Znamo kako je to u povjesti već bilo.

Ja osobno ću se držat i dalje Libellusa jer mi njihove knjige izgledaju bolje a i bezveze mi je sad "miješat".
A Nick mi nije toliko drag lik da bih duplirao.
Srećom još mogu podnijeti povećanje cijene.
Više me brine da li ću doživjeti otisnuto sve od Nicka.


Nama nije ni cilj, ni namera da "preotmemo" ničiju publiku, oni koji vole HC i dalje će kupovati HC, a što se cene tiče, nema potrebe ni to da upoređujemo, kod nas će jedna epizoda koštati nekih 333 dinara, što je tek nešto više od prosečnog kiosk izdanja u Srbiji, a znamo da tiraž diktira cenu (na kioske se ne ide ispod 2000)...
Što se dizajna tiče, nama je naš najbolji, po više osnova, opet kažem, kome se čitava priča ne sviđa, potpuno je besplatno da izdanje zaobiđe...



Meni bi bilo draže da ste umjesto Nicka jače "stisnuli" Juliu.
Em je žešča, em zgodnija, Nick joj ne bi mogao biti ni šegrt.
Dobro, možda sam zadrti, balkanski muškarčina pa zato, ali...
Još da konačno da se granice otvore pa da moj najdraži diler ove vrste droge relativno brzo može dobaviti stripove izvan HR, nitko sretniji od mene.
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2476 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/06/2021 : 12:21:49  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by mmihoci

Imate sad akciju Libellusa gdje nerasprodana izdanja Nicka možete dobiti za 70-tak kuna.
Inače bez te akcije almanasi su po 85 kuna (200-tinjak stranica, dvije priče), i neraspordana izdanja (redovna trobroji) su oko 130 kuna.

Realnost je da smanjenje tiraža (odnosno potražnje) cijene rastu i vrlo vjerojatno će rast. Pogotovo kad Hrvatska za par godine uđe u zajedničku monetranu zonu u EU.

Naravno da je i realnost da si ne može svatko priuštiti Libellus knjige (pa i strip uopće).
Naravno da je i realnost da se po pitanju dizajna ukusi ne poklapaju.

Realnost je da i Nick Raider nije baš kao Julia (ili Zagor, Tex, Mr No) na ovim "našim" meridijanima.

Da li će Izdavači uspijeti istjerat te serijale je ipak veliki upitnik. Znamo kako je to u povjesti već bilo.

Ja osobno ću se držat i dalje Libellusa jer mi njihove knjige izgledaju bolje a i bezveze mi je sad "miješat".
A Nick mi nije toliko drag lik da bih duplirao.
Srećom još mogu podnijeti povećanje cijene.
Više me brine da li ću doživjeti otisnuto sve od Nicka.


Nama nije ni cilj, ni namera da "preotmemo" ničiju publiku, oni koji vole HC i dalje će kupovati HC, a što se cene tiče, nema potrebe ni to da upoređujemo, kod nas će jedna epizoda koštati nekih 333 dinara, što je tek nešto više od prosečnog kiosk izdanja u Srbiji, a znamo da tiraž diktira cenu (na kioske se ne ide ispod 2000)...
Što se dizajna tiče, nama je naš najbolji, po više osnova, opet kažem, kome se čitava priča ne sviđa, potpuno je besplatno da izdanje zaobiđe...



Ta cijena je možda u Srbiji za vrijeme promo perioda.

U Hr striparnicama je druga cijena. Priče su 99 kuna, Magični 90 kuna....što je za SC kiosk izdanje - dosta visoka cijena. Tu negdje će biti i NR.

Ali slažem se, postoji izbor pa nek bira tko što želi samo da je to tako jeftino, barem što se tiče HR, i nije.


Znaci sada gledas cene u Hr striparnicama, a celo vreme potenciras cene Libelusovog Nika na rasprodaji, izdanja od pre vise godina ...Libelusov Nik po tim cenama nije dostupan u Srbiji, a i da jeste, to su ponavljam izdanja na rasprodaji...

Trenutno stanje je da Libelusov Nik u AF na promo popustu u prva dva meseca iznosi 2900in, puna cena 3600...Golcondin ce iznositi 1000-1100, puna cena 1300...sve ostalo je zlonamerno...

Libelus ima manji tiraz, tvrde korice, i ekskluzivne Peroviceve naslovne...kome to znaci platice vise, i naravno maticni jezik ce igrati veliku ulogu...
Go to Top of Page

logo111
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 11/09/2016

Posted - 13/06/2021 : 12:33:09  Show Profile Show Extended Profile  Send logo111 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by Golconda

quote:
Originally posted by mmihoci

Imate sad akciju Libellusa gdje nerasprodana izdanja Nicka možete dobiti za 70-tak kuna.
Inače bez te akcije almanasi su po 85 kuna (200-tinjak stranica, dvije priče), i neraspordana izdanja (redovna trobroji) su oko 130 kuna.

Realnost je da smanjenje tiraža (odnosno potražnje) cijene rastu i vrlo vjerojatno će rast. Pogotovo kad Hrvatska za par godine uđe u zajedničku monetranu zonu u EU.

Naravno da je i realnost da si ne može svatko priuštiti Libellus knjige (pa i strip uopće).
Naravno da je i realnost da se po pitanju dizajna ukusi ne poklapaju.

Realnost je da i Nick Raider nije baš kao Julia (ili Zagor, Tex, Mr No) na ovim "našim" meridijanima.

Da li će Izdavači uspijeti istjerat te serijale je ipak veliki upitnik. Znamo kako je to u povjesti već bilo.

Ja osobno ću se držat i dalje Libellusa jer mi njihove knjige izgledaju bolje a i bezveze mi je sad "miješat".
A Nick mi nije toliko drag lik da bih duplirao.
Srećom još mogu podnijeti povećanje cijene.
Više me brine da li ću doživjeti otisnuto sve od Nicka.


Nama nije ni cilj, ni namera da "preotmemo" ničiju publiku, oni koji vole HC i dalje će kupovati HC, a što se cene tiče, nema potrebe ni to da upoređujemo, kod nas će jedna epizoda koštati nekih 333 dinara, što je tek nešto više od prosečnog kiosk izdanja u Srbiji, a znamo da tiraž diktira cenu (na kioske se ne ide ispod 2000)...
Što se dizajna tiče, nama je naš najbolji, po više osnova, opet kažem, kome se čitava priča ne sviđa, potpuno je besplatno da izdanje zaobiđe...



Ta cijena je možda u Srbiji za vrijeme promo perioda.

U Hr striparnicama je druga cijena. Priče su 99 kuna, Magični 90 kuna....što je za SC kiosk izdanje - dosta visoka cijena. Tu negdje će biti i NR.

Ali slažem se, postoji izbor pa nek bira tko što želi samo da je to tako jeftino, barem što se tiče HR, i nije.


Znaci sada gledas cene u Hr striparnicama, a celo vreme potenciras cene Libelusovog Nika na rasprodaji, izdanja od pre vise godina ...Libelusov Nik po tim cenama nije dostupan u Srbiji, a i da jeste, to su ponavljam izdanja na rasprodaji...

Trenutno stanje je da Libelusov Nik u AF na promo popustu u prva dva meseca iznosi 2900in, puna cena 3600...Golcondin ce iznositi 1000-1100, puna cena 1300...sve ostalo je zlonamerno...

Libelus ima manji tiraz, tvrde korice, i ekskluzivne Peroviceve naslovne...kome to znaci platice vise, i naravno maticni jezik ce igrati veliku ulogu...


Normalno da gledam u HR striparnicama. Sto bi me trebala zanimati cijena stripa u Zanzibaru ?
I nista ne potenciram ako citas sa razumijevanjem sto nije slucaj kod tebe. Ili namjerno ne zelis vidjeti sto je napisano.

Samo za tebe - Rasprodaju nisam spomenuo zbog cijene vec zbog toga da se jeftini stripovi koji su izlazili u vecem tirazu nisu rasprodali godinama jer nitko nije kupovao ni tada po niskoj cijeni.

Tako da se bezveze ne zalijećeš sa tom "zlomnamjernosti", a da nisi ni razumio napisano, jer ako je netko ima to si ti.

Edited by - logo111 on 13/06/2021 13:10:38
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2476 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 13/06/2021 : 15:37:12  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
A zasto bi mene zanimale cene stripova na rasprodaji u Hr striparnicama...lepo sam ti napisao, ti ne ulzelis da razumes, jer si iz nekog razloga pristrasan....sada jos spominjes "jeftine stripove u vecem tirazu", ja protiv libelusovih cena nemam nista, mali tiraz, naslovne renomiranih autora po narudzbi, hc, sve to kosta, i oni nikada nisu bili jeftini, i tada sa tirazima od 500 primeraka...
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/06/2021 : 16:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by logo111

Pa živio je i prije pa ga nitko nije kupovao.
Eno imaš trenutno akcije kod LL prvih jeftinih tiraža od 500 komada koje rasprodaju i nakon 10 godina. I to jeftinijeg i kvalitetnijeg pakiranja od ovog - sa tvrdim koricama, dodatnim naslovnicama Perovića itd.
Povećanje cijene hrvatskog izdavača je uzrokovano što je sad tiraža samo 200 komada za one najvjernije kupce.
Tako da ti je ovo promašen post jer dakle tko je htio jeftino kupovati mogao je i prije i sa normalnim primanjima.
Iako ni ovo Golcondino izdanje nije jeftino s obzirom da se radi o SC-u (kiosk forma).

Logika : Kad mi je jeftino i dostupno - neću kupiti, a kad se smanji tiraža i normalno poskupi onda ću kukati kako je skupo pa opet neću kupiti.




Promašio si poantu s ovom pričom
Onaj tko hoće Nicka ne želi čekati 10 godina zato da bi kupio pojedine epizode na akciji
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15088 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 13/06/2021 : 17:49:20  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by logo111

Pa živio je i prije pa ga nitko nije kupovao.
Eno imaš trenutno akcije kod LL prvih jeftinih tiraža od 500 komada koje rasprodaju i nakon 10 godina. I to jeftinijeg i kvalitetnijeg pakiranja od ovog - sa tvrdim koricama, dodatnim naslovnicama Perovića itd.
Povećanje cijene hrvatskog izdavača je uzrokovano što je sad tiraža samo 200 komada za one najvjernije kupce.
Tako da ti je ovo promašen post jer dakle tko je htio jeftino kupovati mogao je i prije i sa normalnim primanjima.
Iako ni ovo Golcondino izdanje nije jeftino s obzirom da se radi o SC-u (kiosk forma).

Logika : Kad mi je jeftino i dostupno - neću kupiti, a kad se smanji tiraža i normalno poskupi onda ću kukati kako je skupo pa opet neću kupiti.




Promašio si poantu s ovom pričom
Onaj tko hoće Nicka ne želi čekati 10 godina zato da bi kupio pojedine epizode na akciji



tak je..

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

mmihoci
Average Member

956 Posts

Member since 01/02/2018

Posted - 13/06/2021 : 18:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mmihoci a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by logo111

Pa živio je i prije pa ga nitko nije kupovao.
Eno imaš trenutno akcije kod LL prvih jeftinih tiraža od 500 komada koje rasprodaju i nakon 10 godina. I to jeftinijeg i kvalitetnijeg pakiranja od ovog - sa tvrdim koricama, dodatnim naslovnicama Perovića itd.
Povećanje cijene hrvatskog izdavača je uzrokovano što je sad tiraža samo 200 komada za one najvjernije kupce.
Tako da ti je ovo promašen post jer dakle tko je htio jeftino kupovati mogao je i prije i sa normalnim primanjima.
Iako ni ovo Golcondino izdanje nije jeftino s obzirom da se radi o SC-u (kiosk forma).

Logika : Kad mi je jeftino i dostupno - neću kupiti, a kad se smanji tiraža i normalno poskupi onda ću kukati kako je skupo pa opet neću kupiti.




Promašio si poantu s ovom pričom
Onaj tko hoće Nicka ne želi čekati 10 godina zato da bi kupio pojedine epizode na akciji



tak je..


Pa i nije baš tak.
Akcije su gotovo svakih 6 mjeseci.
A tih starijih knjiga imaš već godinama, po meni, dosta prihvatljivim cijenama.
Ima i aukcija na ovom portalu.
Ako netko čeka Nicka 10 godina, sam si je kriv.




Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17669 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 13/06/2021 : 19:49:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
očito su starije knjige kupili svi koji žele

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page
Page: of 49 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000