forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 BD - Lista želja
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 03/07/2009 : 14:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message  Reply with Quote

Aj, kad se ljudi već svađaju o pravima i malom broju naslova koje svi hoće, amo ovdje o onome šta nije kod nas objavljeno, a hitovi su u Francuskoj i ostatku svijeta, ili možda, previđeni klasici.

Ne spominjati reprinte serijala koji su već negdje izašli.



www.stripgen.com

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 03/07/2009 : 16:08:06  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
evo,tu ima par stvari:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=33452
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 03/07/2009 : 16:21:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Toliko toga - Emile Bravo, Loustal, familija Jouvrey, Thomas Ott...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/07/2009 : 16:40:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Može i prosječni album, samo nek' je BD. Sve prihvaćam!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 03/07/2009 : 16:51:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Hm, ova nova tura Integrala od B. mi je mucno pala. Ne mogu vise ocima da gledam te silne reprinte, koje ni u ono vreme nisam citao.
Evo jedne moje zelje u dva lepa integrala

http://www.coinbd.com/bd/albums/resume/84/garulfo/tome-1-de-mares-en-chateaux.html
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 03/07/2009 : 20:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Da li ste ovo sto preporucujete citali?

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3544 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 04/07/2009 : 02:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
Krcko vishe puta najavljivan, evo nedavno i zvanichno, ali ne propushtam priliku da ga i ovde pomenem!

Onda Percevan, skoro sam prochitao integral na engl. i taj strip definitivno zasluzuje da se pojavi i na "nashki"!

Dalje, siguran sam da Beli put sprema josh neko iznenadjenje a la Pogled. Zeleo bih vishe albuma poput Svagdanje borbe, Autoceste sunca... Ne neke serijale kojima se kraj ne nazire. (Kao... Recimo... Na primer... Bela tigrica.)

I sjajno mi deluje My Mommy is in America and she met Buffalo Bill Regnauda i Bravoa, ali pazaricu engl. izdanje, jbg... I, pomenuo vec i Le Samurai Bravoa, ali recimo serijal Boucle d'or et les sept ours nains.



http://www.bdselection.com/php/chronique.php?rub=pagesbd&id_bd=6334



Preslatko!
Go to Top of Page

Aleks009
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 10/06/2009

Posted - 10/09/2009 : 15:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Aleks009 a Private Message  Reply with Quote
Nedavno sam nabasao na par stranica nekih zanimljivih naslova, pa bih rado čuo bilo kakvu informaciju o objavljivanju istih na engleskom ili nekom od jezika s ovih prostora:

* Feux de Askell (Vatra Askella, http://www.bedetheque.com/serie-38-BD-Feux-d-Askell.html)
* Marlysa (http://www.bedetheque.com/serie-236-BD-Marlysa.html)
* Djinn (http://www.bedetheque.com/serie-528-BD-Djinn.html)

Osim ovih, na mojoj je listi želja na prvom mjestu objavljivanje (na hrvatskom) bilo integrala, bilo pojedinačnih albuma prekrasnog serijala "La Quete de l'oiseau du temps" (prevedenog na ovim prostorima kao "Ratnici sa Akbara", odnosno "Potraga za Pticom vremena").

Također bih volio vidjeti (prevedene ili na engleskom) i tomove iz serijala "Hugo" (tekst & crtež Bédu), od kojih posjedujem samo prvi dio, preveden i objavljen u jednom "Biser stripu", a evo i kompletne serije:
1. Le sortil#232;ge du haricot (1986)
* Hugo: Začarani pasulj, Biser strip #91 (1988)
2. Le nain de Corneloup (1987) (Patuljak iz Corneloupa)
3. Le pommier de Dieu (1988) (Božje drvo jabuke)
4. Le château des mouettes (1989) (Dvorac galebova)
5. La perle bleue (1990) (Plavi biser)

Ako netko ima kakvih saznanja o ovim stripovima, bio bih zahvalan! *trep*trep*
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16805 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/09/2009 : 15:28:49  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
Orlovi Rima.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2313 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 10/09/2009 : 15:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

Orlovi Rima.



Zar nisu Rimski orlovi!?!

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 10/09/2009 : 20:42:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Aleks009

* Djinn (http://www.bedetheque.com/serie-528-BD-Djinn.html)


O ovome imaš i na srpskom, ne samo francuskom. ;)

http://www.stripovi.com/djinn.asp

DISCLAIMER: Mišljenja izražena u mojim postovima mišljenja su jednog forumaša, a ne izdavackih kuca sa kojima saradjujem. Ko hoce da se raspravlja u vezi njih – može, naravno, ali raspravlja se sa forumašem Djoletom, ne sa „urednikom toga-i-toga” ili „prevodiocem toga-i-toga”. Za zvanicno mišljenje u vezi nekog izdanja, dogadjaja ili licnosti možete se obratiti izdavackim kucama putem njihovih zvanicnih kanala komunikacije. Hvala.
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 10/09/2009 : 22:55:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
dread mac farlane, the third testament, orlovi rima, the song of excalibur, integral tugovanke, ratnika akbara, lutku od slonovace i jos mnogo toga
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 10/09/2009 : 23:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
Možda će neko steći utisak (pogrešan, sigurno) da samo provociram, ali meni je besmisleno u temi o listi želja francuskih stripova ponajviše tražiti integralna izdanja reprinata. Ili se traži to ili neka trećerazredna BD produkcija za koju se nekim čudom čulo ovde.
Ogroman je broj naslova koji Francuzi svake godine izbace, a mi sebi dopuštamo da želimo samo stare stvari u novom ruhu.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 11/09/2009 : 07:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
Čitao sam i dobro je!
quote:
Originally posted by delboj

Orlovi Rima.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29198 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/09/2009 : 08:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Šovinista

Možda će neko steći utisak (pogrešan, sigurno) da samo provociram, ali meni je besmisleno u temi o listi želja francuskih stripova ponajviše tražiti integralna izdanja reprinata. Ili se traži to ili neka trećerazredna BD produkcija za koju se nekim čudom čulo ovde.
Ogroman je broj naslova koji Francuzi svake godine izbace, a mi sebi dopuštamo da želimo samo stare stvari u novom ruhu.


Da, dobra primjedba. To je tako kod nas, ali i ne samo kod nas. Ljudi sporo i tesko prihvacaju nove stvari i puno lakse kupuju reprinte starih naslova koji su im vec poznati (makar ih nakon kupovine i ne pročitali).

Trouble will find me
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 11/09/2009 : 09:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
ljudi kupuju reprinte stvari koje su voljeli a koje NIKAD!!!!nisu bili u mogućnosti pročitati u kompletu (koji je od tih silnih serijala uopće započet i završen kod nas?) i to je presudna razlika...mada ne smatram da su zbog toga zatvoreniji za novije stvari
jasno je da nešto što si duže pratio i zavolio ima prednost
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15493 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 11/09/2009 : 09:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

ljudi kupuju reprinte stvari koje su voljeli a koje NIKAD!!!!nisu bili u mogućnosti pročitati u kompletu (koji je od tih silnih serijala uopće započet i završen kod nas?) i to je presudna razlika...mada ne smatram da su zbog toga zatvoreniji za novije stvari
jasno je da nešto što si duže pratio i zavolio ima prednost



slažem se u potpunosti

10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO " CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE " DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/09/2009 : 09:40:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
@sovinista
losa primjedba

zasto bi necija zelja bila besmislena (naravno, pricamo o konkretnoj temi izdavanja stripova)?

ja bih, na primjer, htio vidjeti hrpu starih BD izanja u novom ruhu, a to ne znaci da nisam otvoren prema novim izdanjima. a ono sto ces ti mozda nazvati "trecerazrednom BD produkcijom za koju se nekim cudom culo ovdje", meni ce se mozda odmah svidjeti. osim toga, kako ocekujes da ljudi u listu zelja upisu neke nove stvari (koje vjerojatno i jesu dobre) ako ne znaju za njih. imas topic s BD preporukama pa nabaci par savjeta. ja cim vidim neku preporuku odmah idem kopati po netu da vidim je li to za mene ili nije. tako sam davno naletio na "orlove rima" i zaljubio se u njih (u strip, naravno :-))

sto se tice novih BD stvari objavljenih kod nas, ima ih koje su me odmah osvojile, a ima ih koje ne bih uzeo ni na dar.
npr. Lincoln odlican, Kookabura mi nije legla iako sam je kupio na preporuku, Gospodin Jean vrhunski, Biljeske za ratnu pricu nisam probavio ni poslije treceg citanja privjua, larga wincha sam jedva docekao da krene, murena mi je pak bila malo zbunjujuca (navodno je poslije bolja), gibratova odgoda mi je u planu za jednu od sljedecih kupnji, a pierre kod mene nije prosao, itd.

uglavnom, da povucem paralelu s filmom, vjerujem da bi vecina filmskih ljubitelja/kolekcionara na slican topic odmah upisala kolekcionarska izdanja kuma i slicnih legendarnih filmova ili, pak, nekih koji su njima dragi, prije nego zaokruzila opciju objavljivanja novih stvari za koje ni ne znaju da postoje, ali neka se objave ako su dobre

mozda sam sve ovo malo konfuzno napisao, ali istovremeno pokusavam raditi :-D
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10849 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 11/09/2009 : 09:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Sem Torgala, Alvara, Bluba (samo glavni serijal do broja 17), Korta (ono sto nije izdala Komuna) i mozda (hm) josh poneceg, HC reprinti me uopste ne interesuju.

Edited by - kasper on 11/09/2009 09:55:07
Go to Top of Page

Aleks009
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 10/06/2009

Posted - 11/09/2009 : 10:41:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Aleks009 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Djole
O ovome imaš i na srpskom, ne samo francuskom. ;)
http://www.stripovi.com/djinn.asp



Egzotično Otomansko cartvo u svojim poslednjim danima, lepe žene koje koriste seks kao oružje, nestalo blago, zdrava doza erotike i samo trunka crne magije – šta vam više treba? Pa ipak, Djinn nudi više. Dufaux nam efektivno dočarava umiruće dane jednog velikog carstva u vreme dok su carstva još uvek postojala...

Evo, zaljubih se...
Nakon ovako lijepe recenzije, morat ću ovo svakako nabaviti... čim izađe na nekom od meni razumljivih jezika (engleski, njemački, hrvatski, srpski... )
...ili počinjem učiti francuski...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26469 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 11/09/2009 : 16:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

Da, dobra primjedba. To je tako kod nas, ali i ne samo kod nas. Ljudi sporo i tesko prihvacaju nove stvari i puno lakse kupuju reprinte starih naslova koji su im vec poznati (makar ih nakon kupovine i ne pročitali).




Tako sam ja napravija sa zadnjom turom Kena

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1713 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 11/09/2009 : 17:01:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Može i prosječni album, samo nek' je BD. Sve prihvaćam!



Pridružujem se željama i pozdravima!

Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16805 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 11/09/2009 : 17:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by delboj

Orlovi Rima.



Zar nisu Rimski orlovi!?!


Mislim da je ipak bolje Orlovi Rima.
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7436 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 11/09/2009 : 19:18:03  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
ako se odnosi na simbol onda svakako mora ići rimski orlovi
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 11/09/2009 : 20:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message  Reply with Quote
mislim da je rimski orlovi ispravnije, ali orlovi rima bolje :-D
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2313 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 11/09/2009 : 20:50:18  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dok Lester

mislim da je rimski orlovi ispravnije, ali orlovi rima bolje :-D



Tako nekako...ovo drugo bi i bilo blize samom stripu...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000