forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 WILDSTORM
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 08/07/2009 : 00:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
Evo, cisto me zanima ima li WS fanova na forumu. Cita li iko World's End?

http://theauthority.ws/

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 08/07/2009 : 02:15:25  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
samo authority... i ok mi je.
za ostale uglavnom nezainteresovan sem za te nove "creator owned" ture kojom pokushavaju malo da se povrate(i ne bash najsretjniji plan za +$$$)...
mysterius obetjavao konceptom i izvedbom ali je na chitanje konfuzan i razocharavajutji.
chekam north 40 i red herring, mada pouchen ovim iskustvom - ne ochekujem puno.
za redovni WS universe poprilichno nezainteresovan(kao i za vetjinu matorijih previshe povezanih i zavisnih superherojskih univerzuma)
wildcats probao v2 i jedva se dokotrljao do caseyevog runa(kojeg tju overiti kad-tad ali prvo da zaboravim na fabiana)
authority ok ellis, odlichan millar(prvi ark makar), na (robbie) morrisonu se smorio i preskochio odma na V4 i kao shto gore rekoh - chitljivo je to.
nishta epohalno ali imaju ti britanci nekog finog shmeka kojima podmazu te zardjale superherojade.
i pre nego shto krenete - znam da su britanci kreatori authorityja - pricham generalno o superherojima i konkretno o abnettu i lanningu.
adaptacije igrica i filmova me pri WSu ne interesuju.
planetary mi je verovatno najchitljiviji i najbolji ellisov uradak te uglavnom uzivao u the intimates, crimsonu i out there(cliffhanger ali se vodio kao imprint WSa, ne?)
od sleepera odustao posle tretje sveske.
pored nastavka wildcatsa planiram i welcome to tranquility da stavim na listu chitanja...

to je sve shto mi pade na pamet do sada overeno od WSa... verovatno sam neshto i omashio ali da je vredelo setio bih se valjda:)

rezime:fan nisam ali pogledam svako tako shta se deshava ne bi li ostao u toku:)
preporuke za chitanje primam i pozdravljam.


**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 08/07/2009 : 02:37:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Od WS su mi Astro City i Ex Machina apsolutna remek dela i medju najboljim stripovima koje sam ikada prochitao. I mene je Mysterius razocharao - svi sastojci koje inache volim - ali mi strip - dosadan. Killapaloozin prvi broj nisam uspeo da zavrshim. Prototype se kanim da pochnem, makar zbog Robertsona.

Od nabudzene superherojshtine nisam puno chitao, mada zamalo da pochnem kada je bio onaj ribut od pre nekog vremena kada je morison pocheo da radi neke stvari, ali to niti je valjalo, niti je opstalo. kad ti najbolji naslov nakon ributa bude wetworks, znash da si uradio losh posao. :p

Iskreno, i Tranquility mi potpada pod Mysterius baner, mada je malo bolji. Ali, opet, ishlo to josh i nekako, i onda neki bedast kraj, i sad jedva da se stripa uopshte secam, osim par super trenutaka.

E, da, i Simonin Gen 13 sam samo zbog nje zapocheo. Bezveze. Ona jedino valja kada pishe Secret Six (e, a to je vec komotno preporuka, iako nije vajldstorm).
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 08/07/2009 : 03:09:43  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
tjah, znao sam da tju neshto bitno omashiti*:)
pored ex machine - koju slovim za najbolji BKV uradak.



kilapaluza mi je super odbojna crtezom(pola vremena nemam pojma shta se deshava i ko je ko ali jbmlga - prochitao oba broja
i josh me interesuje shta tje biti dalje:) nishta epohalno i super originalno ali mene vozilo.

samuraj, lozish se na robertsona?
nesretjo...:)pPpp





*abc?:)

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 08/07/2009 : 13:11:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by BlekenDekara

samuraj, lozish se na robertsona?
nesretjo...:)pPpp

Jebiga, ipak je tip radio Transmeta. :)

Mada, jeste se od tada pogorshao, ali ipak...
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 08/07/2009 : 13:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message  Reply with Quote
ma bio je i tada gadan ali onde se mogao shlepati na Ramosa da ga unishtava:))

**************************************
Nash cilj je tako velik da ga ne mozemo promashiti!
Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 08/07/2009 : 18:30:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
Nije mi medju favoritima, ali mi njegov stil prija. Vishe mi je medju tolerable nego medju nekima kojih sam istinski fan.

A shto se Kilapaluze tiche, ja isto pola vremena nisam shvatio shta se deshava, a onaj mrachni crtezh kao darkerska verzija imidza iz 90-tih me je toliko odbio da mi dzabe psiho-spajdermenovskih doskochica, kad nit mogu da ljudski chitam, nit da gledam.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 11/07/2009 : 00:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Citao dosta stvari tamo negdje krajem 90tih dok su izlazili u Image.
Teski superherojski uzas koji je zivio samo od crteza.
Kada sam nedavno vidio da Wild CATS pise Alan Moore, morao sam pet minuta da se šamaram da dođem sebi.

Edited by - King Warrior on 11/07/2009 00:05:52
Go to Top of Page

nolo contendre
Junior Member



Serbia
411 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 11/07/2009 : 18:33:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nolo contendre a Private Message  Reply with Quote
Skoro sam natrčao na WoW,pa sad to čitam.Vazda šarenila,nije čak ni loše za one koji to vole.Moj utisak je da baš i nisu uhvatili duh Warcrafta,al' volim taj žanr(a,i Warcraft) pa ću pročitati još koju epizodu.

Džim Li je uhvatio taktiku Uve Bola;pretakanje popularnih igara u drugi medij(u ovom slučaju strip,jelte).
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 21/07/2009 : 02:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
Bez upustanja u neku zucniju raspravu - od 90-ih Wildstorm je potpuno drugaciji od vremena pod Imageom.

Dakle fan sam WS-a od tada, od te tranzicije u nesto vise od superherojskog klisea. A po kopiranju atmosfere, kadriranja (i samih ideja kao npr "bleed") i Marvel i DC su cesto dokazali da je WS u mnogim stvarima bio vodja pravca.

Brubakerov bestseller serijal na Cap. America (koji takodje zaista volim) je zapravo imao svoju pretecu u "Point Blank"-u i "Sleeper"-u koji su u svakom pogledu superiorni spijunski Noir.

"DV8" i "Team Achilles" su ispunjavali stranice krvavo-crnim humorom i psihoticnim super-herojima deceniju pre Ellisovih "Thunderbolts"-a

Da ne govorimo koliko je Morrison pomaznjavao "Planetary", "Majestic-a" i "Authority". Gotovo od reci do reci.

Takodje, WSU je uvek bio nekako prirodno povezan...motivacije glavnih likova su uvek bile isprepletene, tako da su se svi serijali spontano odrazavali na hronologiju svih ostalih. Nije bilo pretencioznih, vestacki sklepanih "Event"-a kao u Image-u, Marvel-u ili Dc-u, jer nije bilo potrebe - citav WSU se kretao glatko a isprepleteno, kao jedan veliki organizam.

Wildstormov glavni problem je bio i ostao los marketing te onih nekoliko "mekih" reboota. Trenutno u okviru WS-a izlaze neki od najboljih superherojskih stripova, a malo ljudi to uopste zna.

Najtoplije preporucujem Wildstorm:Armageddon, Captain Atom:Armageddon i trenutni serijal Authority i Stormwatch Phd: World's End. U pitanju je jedna celovita prica.

Takodje kao all-time favourites: Cybernary 2.0 (ne prvi serijal), Deathblow, Sleeper, Authority v1 & World's End.

Na kraju, ako neko zeli da procita samo jedan jedini WS serijal, to definitivno treba da bude "Stormwatch:Team Achilles"
Volim Authority, obozavam Sleeper-a, ali Team Achilles je nesto zaista jedinstveno. Pametan, suptilan, brutalno duhovit i prelepo nacrtan.. Moj omiljeni strip, uopste.

Nadam se da je ovo bilo od koristi bar nekome

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 26/02/2011 : 08:32:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Skappy

"DV8" i "Team Achilles" su ispunjavali stranice krvavo-crnim humorom i psihoticnim super-herojima deceniju pre Ellisovih "Thunderbolts"-a

Da, samo što je Ellis pisao na taj način još puno prije Team Achilles i svojih Thunderbolts. Tako da ti ta tvrdnja baš i ne stoji.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 05/03/2011 : 14:25:52  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
http://www.demonoid.me/files/details/1766409/48406626/

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000