forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 HOGAR !
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 20/07/2009 : 15:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message  Reply with Quote









Edited by - BlekenDekara on 20/07/2009 15:19:04

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 20/07/2009 : 16:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message  Reply with Quote
Ove table su super, definitivno ima i smeshnijih, ali je i ovo super.
Svidja mi se uglavnom zato shto je kratak, a ubojit.
Uvek uspe da vam izmami osmeh. A humor je jedinstven :D
obozavam ovakvu vrstu humora, posle ironicnog naravno :D

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

hogar_5
New Member



Bosnia and Herzegovina
284 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 20/07/2009 : 18:03:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit hogar_5's Homepage  Send hogar_5 a Private Message  Reply with Quote
hogar je No1

www.hogarcaffe.com ...bh strip sajt
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 01/08/2009 : 17:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Hagar the Horrible, kako ga ameri izdaju.
Imao sam prilike da ga skoro redovno čitam u San Francisco Chronicle, dnevnim novinama iz SF-a dok sam bio u posetu kumu, ali pošto niko od mojih ne kupuje Politiku, retko stignem da pročitam po koji.

Nadam se da će Beli Put uraditi još koju antologiju sa radovima Dika Brauna, ali isto tako bilo bi sjajno kada bismo videli najbolje i od njegovog naslednika Krisa koji već dugi niz godina radi na Hogaru.

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 18/08/2009 : 14:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message  Reply with Quote
Hogar je legenda!!!

Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 27/08/2009 : 00:31:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
Svaka cast onome ko je okacio ove Hogar stripove. Bas sam uzivao dok sam ih citao.
Ja sam pre godinu dana kupio veliki strip na dosta strana (mrzi me sad da gledam koliko) koju je izdao beogradski izdavac "Beli put".
Uvek me je zanimalo kako je moguce da jedan isti strip izdaje vise izdavaca? Evo, "Beli put" i "Politika", koja to jos i kaci na internet. Da li je to dozvoljeno, da li neko zna?
Ne shvatite me pogresno, nije da ja sad zelim da neko dobije tuzbu, samo mi je zanimljivo, pa pitam. To je kao kad dva pevaca pevaju jednu istu pesmu, u isto vreme. :))


Pozdrav!

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 27/08/2009 : 14:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message  Reply with Quote
Dik Browne - good

Chris Browne - bad
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 28/08/2009 : 14:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
Niko ne zna da mi odgovori? :(

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24539 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 28/08/2009 : 14:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je reč o obliku u kom su stripovi izdani.
Politika objavljuje Hogara oduvek u PZ, ali ne bi, na primer, imala prava da štampa integral kao što je to BP uradio.
A BP je verovatno dobio prava na knjigu, u određenom tiražu, i to je to. Valjda ;-)


I welcome :-)

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/08/2009 : 15:21:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
Pa verovatno je tako.
BP je izdao antologiju sa uvodom, propratnim tekstovima itd. i ne verujem da planiraju još neko izdanje od Hogara.
U Politici izlaze sadasnji dnevni kaisevi od Chrisa (pogledati datume) koji izlaze jos u ko zna kolko dnevnih novina u ovom trenutnku.
U PZu ja mislim da izlaze sadasnje nedeljne table takodje od sina.
A u Stripoteci mesecno 4 "klasična" kaiša od Dika iz 70ih i 80ih.

Tako da verujem da se za svaku od ovih stavki posebno prodaju prava. I da li je nosioc prava uopste isti u sva 4 slucaja? Mrzi me da trazim...

I da, Chris na trenutke zablista, ali mu je prilican broj gegova isforsiran, u osnovi kopiran od ćaleta ili jednostavno nemaštovit. Ili je ipak Dik postavio previsoke standarde

Edited by - dimi on 28/08/2009 15:26:26
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 28/08/2009 : 15:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
:DD Neverovatno kako se isplatilo sto sam kukao. Odmah ste mi vas dvojica odgovorili. Hvala na odgovorima i dobrodoslici.
Aha, ako sam dobro shvatio, "Beli put" je kupio prava na tih ko zna koliko kaiseva, napisao tekstove i to izdanje zastitio copyrightom, a "Politikin zabavnik" je kupio pravo na ove nove kaiseve. U sustini, junak je isti u oba slucaja, ali oba izdavaca izdaju razlicite kaiseve i ne smeju da se preklapaju. Sad mi je jasnije. Hvala.
Krivo mi je jedino sto "Beli put" ne planira da izda jos takvih Hogar knjiga. Bilo bi lepo da jednog dana postoji takvih, recimo, 10 knjiga za Hogara. mislim da je Hogar jedan od retkih koji zasluzuje takvo izdanje. Malo sam skeptican prema ovom "Redovu Biliju" jer ono sto sam ja nekad citao nije delovalo ni priblizno genijalno kao Hogar.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

dimi
New Member



Serbia
235 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/08/2009 : 16:56:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit dimi's Homepage  Send dimi a Private Message  Reply with Quote
Nije "Beli put" nista napisao . To je izdato jos 1985, kako pise tamo u impresumu. BP drži prava za srpsko izdanje, tako da tu knjigu ne sme da izda niko osim njih u Srbiji. I konkretno ova antologija, pored toga sto su u njoj najbolji gegovi (kako sam naslov kaže), sadrži i priču likovima iz Hogara, o Brownu i njegovoj porodici, saradnji sa Walkerom, drugim Dikovim stripovima, anegdote, itd. što i sam vidiš. I kaiševi su razbacani, recimo, sećam se da sam dobar deo pročitao u nekim drugim magazinima i revijama. Mislim, ne može Stripoteka da se pobuni i kaže:"Ej pa mi smo taj_i_taj kaiš objavili u broju 956..."

A ono što se tice toga da BP nece vise izdavati Hogara to je vise bila moja pretpostavka nego tvrdnja. Mada kao da sam nešto slično pročitao na temi vezanoj za ovo izdanje. Ja sam konkretno išao razmišljanjem da ako bi hteli da izdaju kompletnog ne bi izdavali prvo ovo miksovano izdanje. Mada to opet može da bude i neka vrsta navlakuše na sledeća izdanja, tj. seriju.
Ali pošto je prošlo već skoro 4 godine od ove antologije, odgovor se sam nameće...

Što se Bilija tiče, meni je to drag strip koga pratim mesečno u Stripoteci, mada me ti sami vojnički gegovi manje oduševljavaju od Hogarovog "mračnog" srednjeg veka, i deluje mi kao da ima manje tema za eksploatisanje. Mada mi Bili deluje kao gost u sopstvenom stripu. Po meni Hogar je snažniji lik, a Bili ima jaču plejadu sporednih likova (što ne znači da kod Hogara oni nedostaju). Uostalom, to je sve ista škola humora. A Dik i Mort su zajedno radili na stripu "Hi and Lois" o porodici Flagston, koja se prvobitno pojavljivala u Biliju, pa je kasnije dobila sopstvenu seriju. (Lois je sestra Redova Bilija). Strip, interesanto, sada rade njihova deca.

I, da, zaboravih da ti poželim dobrodošlicu. Dobrodošao!

Edited by - dimi on 28/08/2009 17:02:34
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 29/08/2009 : 02:56:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
procitah vecinu kaiseva koji su nakaceni na ovoj temi .... i ni jednom se nisam nasmejao

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Šovinista
New Member



Serbia
178 Posts

Member since 27/08/2009

Posted - 06/09/2009 : 20:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Šovinista a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dimi

Nije "Beli put" nista napisao . To je izdato jos 1985, kako pise tamo u impresumu. BP drži prava za srpsko izdanje, tako da tu knjigu ne sme da izda niko osim njih u Srbiji. I konkretno ova antologija, pored toga sto su u njoj najbolji gegovi (kako sam naslov kaže), sadrži i priču likovima iz Hogara, o Brownu i njegovoj porodici, saradnji sa Walkerom, drugim Dikovim stripovima, anegdote, itd. što i sam vidiš. I kaiševi su razbacani, recimo, sećam se da sam dobar deo pročitao u nekim drugim magazinima i revijama. Mislim, ne može Stripoteka da se pobuni i kaže:"Ej pa mi smo taj_i_taj kaiš objavili u broju 956..."

A ono što se tice toga da BP nece vise izdavati Hogara to je vise bila moja pretpostavka nego tvrdnja. Mada kao da sam nešto slično pročitao na temi vezanoj za ovo izdanje. Ja sam konkretno išao razmišljanjem da ako bi hteli da izdaju kompletnog ne bi izdavali prvo ovo miksovano izdanje. Mada to opet može da bude i neka vrsta navlakuše na sledeća izdanja, tj. seriju.
Ali pošto je prošlo već skoro 4 godine od ove antologije, odgovor se sam nameće...

Što se Bilija tiče, meni je to drag strip koga pratim mesečno u Stripoteci, mada me ti sami vojnički gegovi manje oduševljavaju od Hogarovog "mračnog" srednjeg veka, i deluje mi kao da ima manje tema za eksploatisanje. Mada mi Bili deluje kao gost u sopstvenom stripu. Po meni Hogar je snažniji lik, a Bili ima jaču plejadu sporednih likova (što ne znači da kod Hogara oni nedostaju). Uostalom, to je sve ista škola humora. A Dik i Mort su zajedno radili na stripu "Hi and Lois" o porodici Flagston, koja se prvobitno pojavljivala u Biliju, pa je kasnije dobila sopstvenu seriju. (Lois je sestra Redova Bilija). Strip, interesanto, sada rade njihova deca.

I, da, zaboravih da ti poželim dobrodošlicu. Dobrodošao!


Zahvaljujem na pojašnjenju i dobrodošlici. :)
Izvinjavam se što tek sad odgovaram.

You can fool some people sometimes, but you can't fool all the people all the time.
Go to Top of Page

broj jedan
Junior Member



Croatia
325 Posts

Member since 13/07/2009

Posted - 12/11/2009 : 13:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send broj jedan a Private Message  Reply with Quote
evo našao na netu malo hogara:




Bolje živjeti sto godina kao bogataš nego sedam dana u bijedi!

Edited by - broj jedan on 12/11/2009 13:04:58
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 15/11/2009 : 02:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Ja sam negdje na ovom sajtu pročitao da BP planira da izda još jednu knjigu 2010.Sad,da li je to tačno ne znam.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000