forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Da li je Conan zapostavljen!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

fandango
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 03/08/2024 : 20:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
A ono, Dragonero je Bonelli i u dobrom i u losem smislu toga. Bonellijev fantasy amalgam svega i svacega iz fantasyja (Vjestac, zmajevi, Tolkien, tehno-fantasy ovako mi pada na pamet), ima kilavih epizoda, ima ih dobrih i boljih. Meni osobno Luca Enoch jedan od boljih Bonellijevih scenarista, i sto jest, jest, Dragonero zna imat fantastican crtez.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/08/2024 : 07:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Evo nakon dugo vremena sam azurirao popis izdanja na cetvrtoj stranici topika, pa ako kome moze posluziti kao vodic, slobodno. Bas me zanima kako ce Titan sa svim tim najavljenim omnibusima, samo najavljuju, a nista ne izlazi.
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
2013 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 07/08/2024 : 12:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Hvala za (konstantan) trud

Pustili su nedavno fotke spremnih izdanja,
pretpostavljam da su problemi riješeni
pa valjda više neće biti odgoda.

EDIT:
našao:



Pretpostavljam da neće biti razlike u papiru,
ali možda iznenade s nekim polu-sjajnim.

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 11/08/2024 16:17:50
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 07/08/2024 : 15:40:07  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
Ma nema na cemu, to ja ionako sebi radim da znam sto i kako, a evo stavio sam jos neke stvari, izmedju ostalog i link na Wikipedijin popis svih knjiga o Conanu. Kao zanimljivost, Rusi su u devedesetima napisali pedesetak romana o Conanu, ima na kraju clanka link.

Super da su stavili fotke i nadam se da je sve rijeseno, bilo je prica da su materijali za nekih desetak narednih omnibusa vec spremni. Vidjet cemo najesen.

Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3479 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 07/08/2024 : 19:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message  Reply with Quote
nije strip nego knjiga ali mozda nekom bude zanimljivo (ima slika!): https://www.kickstarter.com/projects/pulsebooks/barbarians-book
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1591 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 09/08/2024 : 20:19:34  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote
@fler - Super izgleda, hvala za fotku, i tocno, rekli su da ce sve ostati identicno dizajnom i papirom da se ne remeti kolekcija.

@Vlaadisha - Prva liga, i ona knjiga After the World Ends isto izgleda primamljivo
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 17/08/2024 : 19:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Enok,Vijeti&Nuti:Dragonero&Konan - Senka zmaja (Čarobna knjiga)

Nisam ni imao neka specijalna očekivanja od Senke zmaja,pa se može reći da sam dobio ono čemu sam nadao.Ne kažem ovo zato što ne gotivim nekog od junaka ovog albuma,već jednostavno što smatram te krosovere mamcem za uzimanje love od fanova.

Priča čak i počinje dobro,ali se polako razvodnjava,i na kraju je ispala samo jedna "trči,skoči,izbegni,ubi,zakolji..." akciona avantura,smešten malo u Dragonerov,malo u Konanov svet.
Crtež nije loćikav,ali nisam ja ciljana ovih modernih crteža gde boja koriguje sve mane crtača.Dosta je tu nekoh detalja koje nisam mogao da provalim šta predstavljaju.

Od mene 2.5/5, uz opasku da je vrlo moguće da će se strip dosta više dopasti (nego što meni jeste) fanovima ova dva strip junaka.

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20940 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 15/09/2024 : 19:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message  Reply with Quote


Flajšer,Bjusema,Varli&Rusos:Konan,hronike srebrnog platna (Darkwood)

Napravio je Darkvud dobar potez izdavši ova dva stripa,adaptacije kultnih filmova sa Konanom varvarinom.Pretpostavljam da su svi njegovi fanovi (gde se i ja ubrajam,iako me strip ne pogađa više kao nekada) u nekim zrelijim godinama,i da smo tih davnih godina gutali oba filmska ostvarenja.
Dodatni plus je što Bjusema popisuje obe adatacije.
U izdanju imamo i Varvarina i Uništitelja (na 49,odnosno na 47 stranica),a između su intervjui,razni dodaci (svi do jednoga prava poslastica za čitanje).
Sami stripovi su sjajni,verovatno je tu odigrala ulogu i nostalgija,ali Bjusema na velikom formatu,priče iz naše mladosti...šta ćeš lepše.
Za boju ne znam šta da kažem - meni ne smeta,da je išlo bez nje,i to bi mi bilo ok.
Najbitnije mi je bilo da priča bude dobra (za vizuelni deo se nisam plašio),i smatram da je Majkl Flajšer odradio dobar posao sa adaptacijom scenarija.
Kad se sve nabrojano uzme u obzir,nije ni čudo što izdanje pretenduje da bude jedno od najbrže rasprodatih ikad.
4.5/5 za oba stripa, 5+/5 za izdanje

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

Edited by - anto on 15/09/2024 19:24:09
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26442 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/09/2024 : 20:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12281 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 17/09/2024 : 15:54:53  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
Svidio mi se ovaj novi serijal koji radi Jim Zub.
Prvi album nosi naziv Bound in Black Stone 1-4 a crtao je Roberto De La Torre. Jako dobar, povremeno i odličan, klasičan crtež.

Evo par probranih tabli:



- Conan zna što mu je činiti. Uzima strani čelik, robusnu kacigu i prvi put napušta Cimmeriu.



- Stoga je krenuo u daleki svijet u potrazi za smislom.
Čeznuo je za izazovom koji bi doista testirao njegovu snagu.



- Pokazao si veliku hrabrost iako je bila uzaludna. Na tome ti zahvaljujem.
+ Više bih volio zlato, vino i dobro mjesto za spavanje.


Have mercy
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000