forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Da li je Conan zapostavljen!
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 15

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 15/12/2020 : 19:36:24  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Evo ja ću, baš gledam prvi broj:
dosta tanak i polusjajan ..
nije onako blješteći, ali bome ni mat.
Može proći, iako bih više volio da je malo deblji.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2020 : 19:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Jel imaš volje udarit par fotografija?

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

john connor
Senior Member

Serbia
2456 Posts

Member since 15/02/2011

Posted - 15/12/2020 : 19:57:58  Show Profile Show Extended Profile  Send john connor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by koze123

Nisam pratio temu i ne znam koliko ste upoznati, ali ove godine je krenuo sa izlaženjem Epic Collection Marvelovog Konana - zasad izašla prva knjiga (Coming of Conan) i obuhvata prvih 13 brojeva kao i Chamber of Darkness 4, a u martu ide druga knjiga. Šta mislite, vredi li krenuti sa tim izdanjem, da ga ne ugase posle godinu dana i ostanem suvog Konana?

Izgleda je i prvi Omnibus rasprodat i za Konana i za SSoC...


Ovaj pocetni CotB imas u Dw hronikama, ja cu mozda nastaviti gde je Dw stao...
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2020 : 19:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
U pocetku tanki mat papir a sada tanki ne bas sjajni ne bas mat,moze proći iako mi je oni stari bija super.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2020 : 19:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by koze123

Nisam pratio temu i ne znam koliko ste upoznati, ali ove godine je krenuo sa izlaženjem Epic Collection Marvelovog Konana - zasad izašla prva knjiga (Coming of Conan) i obuhvata prvih 13 brojeva kao i Chamber of Darkness 4, a u martu ide druga knjiga. Šta mislite, vredi li krenuti sa tim izdanjem, da ga ne ugase posle godinu dana i ostanem suvog Konana?

Izgleda je i prvi Omnibus rasprodat i za Konana i za SSoC...


Ovaj pocetni CotB imas u Dw hronikama, ja cu mozda nastaviti gde je Dw stao...


U Epicu je originalna boja.
Po meni puno b9lja od DH boje.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 15/12/2020 : 20:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Pitanje ovdje, jel jos uvijek darkwood izdaje chronicles of conan ?
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 15/12/2020 : 20:31:16  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Jel imaš volje udarit par fotografija?




Nije problem, nešto kasnije večeras.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/12/2020 : 20:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by john connor

quote:
Originally posted by koze123

Nisam pratio temu i ne znam koliko ste upoznati, ali ove godine je krenuo sa izlaženjem Epic Collection Marvelovog Konana - zasad izašla prva knjiga (Coming of Conan) i obuhvata prvih 13 brojeva kao i Chamber of Darkness 4, a u martu ide druga knjiga. Šta mislite, vredi li krenuti sa tim izdanjem, da ga ne ugase posle godinu dana i ostanem suvog Konana?

Izgleda je i prvi Omnibus rasprodat i za Konana i za SSoC...


Ovaj pocetni CotB imas u Dw hronikama, ja cu mozda nastaviti gde je Dw stao...


Ma znam, nego mi se ne da ganjati to kad je većina Hronika rasprodata, ko mi kriv što sam kasno krenuo sa stripovima.

Ozbiljno se razmišljam za Epic, e sad ako gašenje nije problem, problem može biti ritam - recimo idu dva godišnje od 300 stranica, ne verujem da će brže od toga ići... Čitao sam u skenu neke prve epizode i baš sam uživao, simpa je skroz.
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/12/2020 : 20:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

To je izdao i BP i DW doduše sa novim kolorom.
Mislija sam i ja Epic Conana kupit ali mi je malčice preskup.
Ovaj drugi Epic broj je crtački bolji.


Na koji drugi Epic misliš, ne razumem baš najbolje?
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 15/12/2020 : 20:59:23  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Misli na EPIC Conana br.2, izlazi kroz koji mjesec.

Par fotki -
teško je točno uslikati,
evo pod sličnim kutom svjetla za usporedbu:

EPIC Conan br. 1:
https://imgur.com/a/hPdtDVZ
(papir je inače bijel, djeluje ovako zbog svjetla)

Poprilično glossy papir:
https://imgur.com/a/G6oP5Sa

Skroz mat:
https://imgur.com/a/U5XBntS

Split your lungs with Blood and Thunder

Edited by - fler on 15/12/2020 21:02:08
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2020 : 21:14:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/12/2020 : 21:51:37  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Evo Paka, ovde se ja mislim jako dobro vidi:

Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2020 : 22:00:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Da, baš sam maloprije pogledao taj video. Izgleda super, al malo me koči sama cijena.
Također, nadam se da će Marvel prije ili kasnije izbaciti i Savage Sword of Conan u Epic izdanju. E to bi uzeo bez razmišljanja.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/12/2020 : 22:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Da, baš sam maloprije pogledao taj video. Izgleda super, al malo me koči sama cijena.
Također, nadam se da će Marvel prije ili kasnije izbaciti i Savage Sword of Conan u Epic izdanju. E to bi uzeo bez razmišljanja.


Isto razmišljam, SSoC bih uzeo na keca, a ovde mi je cena malo jača... Mogli su jos stotinjak strana da ubace pa da se isplati .
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 15/12/2020 : 22:07:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne znam jesi li vidio, ali onaj Busiekov run na Dark Horse Conanu je također reprintan u Epic trejdovima i to je prava stvar. Oko 500 stranica ima svaka knjiga. Tribalo je tako i ovdje

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 15/12/2020 : 22:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Paka01

Ne znam jesi li vidio, ali onaj Busiekov run na Dark Horse Conanu je također reprintan u Epic trejdovima i to je prava stvar. Oko 500 stranica ima svaka knjiga. Tribalo je tako i ovdje


Videh, čitao sam prva tri trejda u skenu, neverovatno me svrbe prsti - no imam prva dva trejda u DW izdanju pa nikako da opalim po tom "add to cart" .
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25905 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2020 : 22:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Tko hoće Dark Horseove trejdove evo na aukciji od jednog simpa lika prva tri ali u HC sa dust jacketom u odličnom stanju:
https://www.stripovi.com/aukcije/conan-hc-1-3-dark-horse/17915363/

Odavno ih nema kupiti u tvrdim koricama.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 15/12/2020 23:00:11
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11350 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 16/12/2020 : 01:24:56  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
Divlji mac Simerije je predobro stivo (ono malo sto sam procitao u DW izdanju) ako o tome pricaju Paka i Koze.

A evo Darkwood najavio:
quote:
Originally posted by Zlix




Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 16/12/2020 : 10:42:18  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
Proveravam DH Konane u Epicu, i jedini koji je nedostupan na BD-u je treći tom - da li je moguće da je on rasprodat a da su svi ostali na broju?
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/12/2020 : 11:16:49  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Decki, samo da vas podsjetim, napravio sam popis Marvelovih novih izdanja i reizdanja Konana na cetvrtoj stranici topika, apdejtirao prije neki dan: http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=34832&REPLY_ID=2310862

Kaj se tice ostalih stvari, meni je papir u Conan DH EPicima lijep, to sto kazete niti sjajni niti mat, meni se svidja i pase mi. Ali iskreno, Epici me opcenito dizajnom i uvezom podsjecaju na debele kataloge, ne znam zasto. Al to je do mene.

Ja razmisljam ovako. Imao sam DW Konane i jos imam Hronike kojih sam voljan se rijesiti, imam i ovih par novih DH u izdanju DW, ali od kad je Marvel krenuo, manio sam se domacih izdanja. Svaka cast svima na izdavackoj volji, ali kako Marvel izdaje doslovno ritmom kao buldozer, to mi je najizglednija prilika da skupim kompletne Konane. CtB u omnibusima je prakticki napola objavljen, DH Conan u Epicima je s ovima najavljenima na korak do kraja, novi Marveli sibaju samo tako.

Konan je Marvelu zlatna koka i mislim da ovi CtB Epici nece stati tako skoro. Ja bih ti savjetovao da pregrizes cijenu, uzmes CtB Epike ili jos bolje omnibuse, ako nadjes ovaj prvi, da ti poslije ne bude zao, i cao djaci.

Btw, za srpanj iduce godine najavljen vec treci CtB EPic :)


Go to Top of Page

koze123
Average Member



883 Posts

Member since 05/11/2018

Posted - 16/12/2020 : 12:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Send koze123 a Private Message  Reply with Quote
E nisam video ovo što si popisao, to mi baš treba, hvala! Ništa, krećem sa Konanom od Marvela, žao mi je rasprodatih omnibusa (posebno SSoC) ali šta da se radi.

Vidim kod tebe na spisku je Return to Cimmeria DH Epic dostupan, znači da verovatno trenutno nemaju na BD-u, što je ohrabrujuće.
Go to Top of Page

fandango
Senior Member



1550 Posts

Member since 10/06/2004

Posted - 16/12/2020 : 19:02:12  Show Profile Show Extended Profile  Send fandango a Private Message  Reply with Quote

Joj, nemoj se ti u mene pouzdavat jer to ne radi ni moja zena Salu na stranu, nisam ja nikakav insajder niti radim za Marvel niti Marvel za mene. Taj popis je moja osobna evidencija da znam sta kupujem da se ne zajebem pa da ne kupim duplo, a stavio sam ga na forum da pomogne drugim entuzijastima i Konanoljupcima. Ja uglavnom sve narucujem unaprijed pa ove starije ne mijenjam, osim kad vi ostali na forumu javite da je nesto rasprodano. Pa cu staviti da je ovaj treci DH Epic rasprodan - vidim da ga ni na Amazonu nema.

Ali mislim i da ce i ove omnibuse i taj epic vjerojatno opet stampat, tako su i prije radili s mnogim rasprodanim izdanjima. Neki omnibusi vec idu i u trecem izdanju.

Go to Top of Page

Gil-galad
stripovi.com suradnik



Serbia
3526 Posts

Member since 19/05/2008

Posted - 16/12/2020 : 20:35:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Gil-galad a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fandango

...Epici me opcenito dizajnom i uvezom podsjecaju na debele kataloge, ne znam zasto. Al to je do mene.



Ima istine, ali to im i jeste svrha. Epici nisu kolekcionarska izdanja, nego za čitanje; poput Essentiala pre njih, koji su podsećali na telefonske imenike, još deblje od kataloga.

Uz odnos cena/kvalitet, meni su Epici dosad najbolji način za sakupljanje klasičnog Marvela.

PreliStAvanje - YouTube kanal za promociju strip-kulture
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 19/01/2021 : 18:50:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message  Reply with Quote
Od Conana sam pročitao sve od Busieka do Trumana, točnije prvih 11 volumea od Dark Horsea. I većinom su mi bili dosta dobri s par izvrsnih priča, i par prosječnih.
Nakon toga slijedio bi Wood, no crtež samog Conana u tim volumeima mi je izrazito odbojan, kao neki mali žgoljavi emo. A ono što sam pročitao u recenzijama kaže da je i scenarij takav, neki teenagerski emo ljubić. Šteta što su sagu o Belit upropastili, no odlučio sam to ne dirati, kao ni onaj kasniji karikaturalni run.
Taj Conan serijal je za mene završio volumeom 10, koji nije savršen, ali je Conan. Točnije, mlađi Conan.
Srećom, tu saga Dark Horseovog Conana ne staje, jer scenarist Truman, crtač Giorello i kolorist Villarubia okupili su se i napravili mini serijal od 5 volumea o King Conanu, koji sakuplja neke od najpoznatijih Howardovih priča. I napravili su po meni najbolji, kvalitetom najkonzistentniji serijal stripova o Conanu. Napravili su remek-djelo. Koliko su se ispraksirali u ranijem serijalu, koji je imao nekih prosječnih priča, ovdje su iskazali sve što znaju i za mene su ultimativni tim za Conan stripove. Nema boljeg, nema conanskijeg, od ovog serijala.

No, kako to uvijek biva, nije mi dosta Conana. Možda sam vidio njegov kraj, no kad tad ću htjeti novi početak.
Vidim da je Marvel ponovno dobio prava na Conana te da je pokrenuo čak dva paralelna serijala, ako izuzmemo spinoffe i teamupove s Avengersima. Da, Conan je sad Avenger. Ne znam što da mislim o tome, no ostat ću otvorena uma, za neku daljnju budućnost.
No, ovi normalniji serijali su Conan the Barbarian i Savage Sword of Conan, novi serijali iz 2019.
Valjaju li, koje su razlike, koji je bolji?

EDIT
Vidim da je kolega fandango pisao o tim serijalima par stranica prije pa mi je sad jasnije.
Definitivno su mi na meti, no nešto kasnije.

Edited by - Windwalker on 19/01/2021 19:08:30
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10757 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 19/01/2021 : 20:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Gledao neki dan te savagee,jedinica prodana ostale do petice.
Ima na youtubeu previewi i misljenja.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page
Page: of 15 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.36 seconds. Snitz Forums 2000