forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 510

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 16:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

slovenski i makedonski?


Oni su malo manje "domaći" jer ne razumijem jezik, ali poanta sa ZS-om je jasna.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 18:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar
Što se tiče stripova općenito, meni su domaći svi sa područja ex-yu, to je također dio nasljeđa Zlatne Serije iz djetinjstva.



Da, ali ne možemo se držati okolnosti iz djetinjstva, kada su one opovrgnute.
Sada vladaju jasne opreke hrvatskog i srpskog (u svemu; ako ne vjeruješ pogledaj vijesti, pogledaj njihovog predsjednika, pogledaj što oni organiziraju po New Yorku, pogledaj kako vide Stepinca, pogledaj kako vide Oluju itd.), te čovjeku to valja uvažiti.
Ovo ne znači da se mora odreći, ali ne može zabiti glavu u pijesak djetinjstva. Jer on, ili ti, u tim borbama sudjeluješ, htio-ne htio. "Svih mi bućkuriša dede apotekara" je anakronizam i tvrdoglavljenje bez razloga, a ako se još argumentacija kreće u anacionalističkim gabaritima, kao kod tebe (i goinga), to ne mijenja ništa u faktičnoj borbi hrvatskog i srpskog (koja ide po nac. liniji). U određenom smislu je ta argumentacija lažna, jer živi od povoljnih okolnosti drugih koji su izborili poziciju koja privremeno omogućuje dezainteresiranost.

Znači, moja kritika ide vama obojici. Ona ne znači da se pod svaku cijenu morate mijenjati, nego vam omogućuje uvid u tokove misli koji vam ne daju za pravo da budete zadovoljni u (tobožnjem) pacifizmu.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 18:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Da, ali ti pretpostavljaš da ja nisam kritički vrednovao te okolnosti iz djetinjstva i da su one još uvijek u predrefleksivnoj svijesti, što nije točno.

Jasno da postoje opreke između hrvatskog i srpskog, ali jednako tako postoje opreke između hrvatskog i talijanskog ili engleskog, a to možemo spustiti na individualnu razinu gdje postoje opreke između mene i svake druge individue, ali to ne znači da ne postoje dodirne točke i zajedničke vrijednosti oko kojih možemo izgraditi kvalitetan i smislen odnos.
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/03/2018 : 18:55:36  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
ne hranite trola
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2018 : 19:10:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by solar
Što se tiče stripova općenito, meni su domaći svi sa područja ex-yu, to je također dio nasljeđa Zlatne Serije iz djetinjstva.



Da, ali ne možemo se držati okolnosti iz djetinjstva, kada su one opovrgnute.
Sada vladaju jasne opreke hrvatskog i srpskog (u svemu; ako ne vjeruješ pogledaj vijesti, pogledaj njihovog predsjednika, pogledaj što oni organiziraju po New Yorku, pogledaj kako vide Stepinca, pogledaj kako vide Oluju itd.), te čovjeku to valja uvažiti.
Ovo ne znači da se mora odreći, ali ne može zabiti glavu u pijesak djetinjstva. Jer on, ili ti, u tim borbama sudjeluješ, htio-ne htio. "Svih mi bućkuriša dede apotekara" je anakronizam i tvrdoglavljenje bez razloga, a ako se još argumentacija kreće u anacionalističkim gabaritima, kao kod tebe (i goinga), to ne mijenja ništa u faktičnoj borbi hrvatskog i srpskog (koja ide po nac. liniji). U određenom smislu je ta argumentacija lažna, jer živi od povoljnih okolnosti drugih koji su izborili poziciju koja privremeno omogućuje dezainteresiranost.

Znači, moja kritika ide vama obojici. Ona ne znači da se pod svaku cijenu morate mijenjati, nego vam omogućuje uvid u tokove misli koji vam ne daju za pravo da budete zadovoljni u (tobožnjem) pacifizmu.



Iz VC i ZS smo dosli na Stepinca i Oluju!? A onda se neki cude kad idu banane.


A bolje da se ove gluposti i ne komentira na ovom topicu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 19:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Jasno da postoje opreke između hrvatskog i srpskog, ali jednako tako postoje opreke između hrvatskog i talijanskog




Ne jednako tako.
Prije 200 ili 100 godina bi možda bilo jednako tako, danas ne. Sada su ove opreke izraženije, upravo negatorske.
Te ZATO ne vidim nijednu zajedničku vrijednost oko koje bismo se složili.

Po meni, ispravnije je to ovako jasno reći - te onda eventualno može početi izgradnja smislenog odnosa. Smisleni odnos može biti i nemanje dodira (kao s Talijanima danas, recimo ili Mađarima, s kojima imamo više zajedničkih vrijednosti kroz povijest), a može biti i nekakav dodir (koji je već prirodno upućen, jer se skroz razumijemo dok s Mađarima ne uopće); ali za to je pretpostavka da Srbija preraste mitomaniju i filozofiju palanke (koje, istina, ima svugdje, ali nije slučajno da je baš tamo evidentirana i analizirana).


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 19:15:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli
bla bla




kaj tebe muči, pušikariću

nisi skužio do sada da mi se uopće ne sviđaš, ti mali prijetvorni sroljo

pa si ti sad misli
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 19:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
Jasno da su opreke između hrvatskog ili srpskog veće nego li između hrvatskog i talijanskog ili nečeg trećeg.
Ali postavlja se pitanje zbog čega bi nacionalna odrednica bila ključna kod komunikacije i uspostavljanja smislenog odnosa među ljudima.

Zapadna civilizacija prvenstveno počiva na individualcu i njegovoj vrijednosti pa tek onda dolaze plemenske/nacionalne odrednice.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2018 : 19:30:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Jao, necu moci spati danas. I to zbog jedne nebitne male duse.


Nego, kad vec zaseres skoro svaki topic na kojem se izrigas, nadam se da ti barem daleko nese...


A Markos se smilovao i vratio te kad si vec jednom zauvijek dobio nogu u guzicu.


Ajde, idi stuj Stepinca. Ali bolje na nekom drugom topicu.


Cauci bauci bebica mala.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 19:30:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Ali postavlja se pitanje zbog čega bi nacionalna odrednica bila ključna kod komunikacije i uspostavljanja smislenog odnosa među ljudima.




Odnosi među ljudima mogu biti dvojaki:

1. kao odnosi među pojedincima, konkretni: tada nacionalno nema presudnu ulogu, tj. probijaju se te granice
2. kao odnosi među narodima, apstraktni: tada nacionalno ima veću, pa i veliku važnost, što je baš očito u odnosu hrvatskog i srpskog
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 19:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Poli
bla bla




kaj tebe muči, pušikariću

nisi skužio do sada da mi se uopće ne sviđaš, ti mali prijetvorni sroljo

pa si ti sad misli


Kojeg vraga krećeš ovim putem kad znaš gdje vodi!?
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/03/2018 : 19:32:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Dobro, hoće li neko da zaustavi ovog ili treba sada da se svi naređamo da odgovaramo na nebuloze?
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 17/03/2018 : 19:34:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Pa, svakome kralju treba luda. A ovoga se hoce i trazi, te se tako stalno vraca. Ko bumerang je.


A izgleda da snazno zeli svoje onaniranje podjeliti sa nama. Tuzno mu je tako samome u svojoj sobi...



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 17/03/2018 19:35:00
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 19:34:54  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by solar

Ali postavlja se pitanje zbog čega bi nacionalna odrednica bila ključna kod komunikacije i uspostavljanja smislenog odnosa među ljudima.




Odnosi među ljudima mogu biti dvojaki:

1. kao odnosi među pojedincima, konkretni: tada nacionalno nema presudnu ulogu, tj. probijaju se te granice
2. kao odnosi među narodima, apstraktni: tada nacionalno ima veću, pa i veliku važnost, što je baš očito u odnosu hrvatskog i srpskog


Pa ponavljam, Zapad kreće od individualca i njegove vrijednosti pa tek onda dolaze plemenske/nacionalne odrednice.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 19:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
moj put je istina i život, solar
ni meni se ne sviđa tvoje kompromiserstvo u ovoj nekakvoj exyu montaži na bazi markosovog oportunizma... ali opet ne toliko kao ove niškoristi koje dobacuju sa strane
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 19:39:47  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

ni meni se ne sviđa tvoje kompromiserstvo u ovoj nekakvoj exyu montaži na bazi markosovog oportunizma...


Ok, pošteno, to je tvoje mišljenje ali tu se nećemo složiti.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 19:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by solar

Pa ponavljam, Zapad kreće od individualca i njegove vrijednosti pa tek onda dolaze plemenske/nacionalne odrednice.



Ha, ne baš. Prvo ulaziš u konstelacije koje nisi birao niti one ovise o tvojim snagama, nahođenjima, mislima. Ulaziš u svijet koji su drugi izborili te otuda krećeš - tvoja individualnost ima uvažiti i te silnice.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 19:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by solar

Pa ponavljam, Zapad kreće od individualca i njegove vrijednosti pa tek onda dolaze plemenske/nacionalne odrednice.



Ha, ne baš. Prvo ulaziš u konstelacije koje nisi birao niti one ovise o tvojim snagama, nahođenjima, mislima. Ulaziš u svijet koji su drugi izborili te otuda krećeš - tvoja individualnost ima uvažiti i te silnice.


Jasno, nitko nije birao gdje će se i od koga roditi, kakvu kulturnu i ekonomsku poziciju će naslijediti, kakvo će mu obrazovanje ili životna iskušenje biti i baš je zato iznimno bitno krenuti od individue a ne od tih vanjskih uvjetovanosti.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 19:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Te "vanjske uvjetovanosti" su tvoja orijentacija u svijetu.
Osoba je više od svega toga. Ali ovo ostaje obvezatno, ništa ne vrijedi ignoriranje, jer svijet i dalje postoji takav kakav jest. Tek u tom odnosu, ne izvan njega, se probijaju granice - ako je čovjeku dano (ili on to može trudom bez obzira?? ovo ti ne bih znao reći, ali mi izgleda kada vidim i ovakve kakvih je pun forum da nije to baš ni svakome dano).
Da bi probio granice, čovjek mora biti sloboda, eto, mora ovako pisati na scomu poput mene, recimo. Onda on ima izvor u bezuvjetnom i svašta može (pa i detektirati tko valja na scomu a tko ne valja).
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/03/2018 : 19:59:43  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Te "vanjske uvjetovanosti" su tvoja orijentacija u svijetu.
Osoba je više od svega toga. Ali ovo ostaje obvezatno, ništa ne vrijedi ignoriranje, jer svijet i dalje postoji takav kakav jest.

Pretpostavljam da tu ciljaš na zabranu političkih topica na forumu?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 20:07:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Nisam mislio izričito na to, nego na stav koji se provlači kroz tvoje i goingove argumentacije. Vi biste htjeli dobro, ali sama namjera je bespomoćna. Ja mislim drugačije od vas: da se dobro ostvaruje u muževnom suočavanju sa svim okolnostima. Borba, u ovom ili onom obliku, se ne da izbjeći. Pa i taj, tobože apolitični scom, je prožet borbama, i to onim najnižim oblicima: u prijetvornosti, u izvrdavanju, niveliranju, dvosmislenosti, podjebavanjima, napose klanskome.
Da, scom je skroz pogrešno postavljen, ali, pravo rečeno, to me se više i ne tiče toliko - ne doživljavam ga više kao moj svijet.
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/03/2018 : 20:10:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by stinky

Nisam mislio izričito na to, nego na stav koji se provlači kroz tvoje i goingove argumentacije. Vi biste htjeli dobro, ali sama namjera je bespomoćna. Ja mislim drugačije od vas: da se dobro ostvaruje u muževnom suočavanju sa svim okolnostima. Borba, u ovom ili onom obliku, se ne da izbjeći. Pa i taj, tobože apolitični scom, je prožet borbama, i to onim najnižim oblicima: u prijetvornosti, u izvrdavanju, niveliranju, dvosmislenosti, podjebavanjima, napose klanskome.
Da, scom je skroz pogrešno postavljen, ali, pravo rečeno, to me se više i ne tiče toliko - ne doživljavam ga više kao moj svijet.



Što plačeš onda?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 20:27:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
A koji si pak ti?
Tvoje budalaštine mi ne znače. Do sada nisi rekao ništa muževno, dečko, a opet bi htio uskočiti u razgovor muževa?? Ne ide to tako. Daj se odluči: ili ćeš obrisati sline i uključiti se u razgovor (a razgovor je kada bez fige u džepu dođeš i kažeš neki stav. kužiš, STAV. da bih ti priznao rang stava, budi barem minimalno povezan, složi rečeničnu cjelinu.) ili idi na zahod i stavi si mokru krpu na glavu.
Go to Top of Page

zovko
New Member

200 Posts

Member since 21/08/2012

Posted - 17/03/2018 : 20:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send zovko a Private Message  Reply with Quote
Ja ću staviti mokru krpu (onom kojom si ti udaren po glavi), a ti odi u zahod po uloške, curiš.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12713 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 17/03/2018 : 20:39:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message  Reply with Quote
Tako možeš pričati sa svojom sortom, zato se bolje drži razine na kojoj možeš sudjelovati. Nekome možda znači i tvoj "doprinos". Meni ne znači. A sad putuj.
Go to Top of Page
Page: of 510 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000