forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/04/2018 : 07:51:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Kod mene je to stara boljka..kupi odmah ili pati...





Koliko vidim, izašao je i Vol 2:

https://www.bookdepository.com/Aliens-Original-Comic-Series-2-Sam-Kieth/9781506703565?ref=grid-view&qid=1523425899703&sr=1-1

Moje pitanje je da li mi uopće treba prvi dio (skinuo sam sken za svaki slučaj ), ili je ovo drugi, neovisan serijal?

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 11/04/2018 : 14:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Dobra cijena - 30,82 €
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 11/04/2018 : 14:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Dobra cijena - 30,82 €



Cijena se korigira preko proxy-a

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 11/04/2018 : 20:39:52  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by markolar

Dobra cijena - 30,82 €



Cijena se korigira preko proxy-a


'Ajde budite dobri decki, pa mi objasnite to sa proxyijem?
Znam da je pojam vezan za IP,lokaciju i protok podataka, ali kakve veze ima sa bookdepositoryijem i kako to jeftinije naruciti?
Vidim pisete, sto si blizi poslovnici npr. bookdepoa uk.co. jeftinije je...
Merci!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/04/2018 : 08:46:44  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
Stvar je prosta: kad si na netu, tvoj računar ima neku globalnu adresu koja je sastaljena od 12 cifara od kojih su prve 3 oznaka zemlje iz koje pristupaš netu. Ovo može da se zamaskira tim nekim programima koji ti promene te prve tri cifre i onda te svi "vide" kao da pristupaš netu iz neke druge zemlje.

To je za BD bitno jer su oni barabe, pa se cene razlikuju za isti strip od zemlje do zemlje. Nema pravila da li je ta zemlja bliža Engleskoj iz koje se, uglavnom, distribuiraju knjige za Evropu ili ne.

Zato uzmeš neki program, ja koristim TunnelBear, podeseš da si iz recimo Amerike i onda ti cena za neki strip umesto 20e ako si iz Hrvatske, bude recimo 15e. Ja obično proverim cene za Ameriku (obično najjeftinije), Englesku, Holandiju i Nemačku.
Onda se uloguješ i kupiš. Iz iskustva, bitno je da cene gledaš pre nego što se uloguješ, jer koliko sam primetio, kad se loguješ, pa izloguješ, BD nekako zapamti tu prvu adresu sa koje si pretraživao, bez obzira da li je Mozilla, Chome ili neki treći bourser, pa ti šiba tu prvu cenu stalo, dok se ne restartuješ.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 12/04/2018 : 10:41:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem
'Ajde budite dobri decki, pa mi objasnite to sa proxyijem?
Znam da je pojam vezan za IP,lokaciju i protok podataka, ali kakve veze ima sa bookdepositoryijem i kako to jeftinije naruciti?
Vidim pisete, sto si blizi poslovnici npr. bookdepoa uk.co. jeftinije je...
Merci!



Mislim da sam ja dao poprilično precizno objašnjenje na prošloj stranici.

Glavni razlog takvih fluktuirajućih cijena je njihovo ustrajanje da je poštarina tobože besplatna, no naravno da nije, nego je uključena u cijenu. Cijena se automatski postavi prema tvojoj lokaciji, koju oni odrede putem IP adrese, što nije baš najpouzdanije. Kada bi radili onako kako rade svi ostali webshopovi, tj. da odrede ukupnu cijenu (koja uključuje i poštarinu) tek kada upišeš adresu na koju želiš primiti paket, onda im očito cijela ta priča o besplatnoj poštarini ne bi prolazila.

Također se može dogoditi i da daju dodatne popuste za određene regije u različitim trenucima.

Zašto je jeftinije za US od recimo Hrvatske (iako se šalje iz UK skladišta)? Sigurno imaju puno više pošiljaka koje dnevno šalju prema US pa imaju i isposlovane povoljnije cijene poštarina prema toj zemlji.

Pomoću VPN-a ili tzv. proxyja se možeš spojiti na internet "posredno" (zato se zove proxy) tako da prema van izgleda kao da si lociran u nekoj stranoj zemlji. Ti izravno komuniciraš sa serverom koji je u Americi recimo (preko VPN-a, virtual private network, sigurna enkriptirana veza), a onda server u tvoje ime komunicira sa ostatkom interneta, tako da ostatak interneta ne zna da si ti zapravo u Hrvatskoj. Ljudi to inače koriste ako žele anonimno surfati po webu ili ako žele pristupiti nekim sadržajima koji su zaključani za određene regije.

Edited by - Wolfman on 12/04/2018 10:58:20
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 12/04/2018 : 11:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message  Reply with Quote
Ne šalju samo iz UK skladisca! Dobivao sam iz Book Depository i iz adrese u AUSTRIJI npr.
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 12/04/2018 : 11:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by markolar

Ne šalju samo iz UK skladisca! Dobivao sam iz Book Depository i iz adrese u AUSTRIJI npr.


To sam i napisao: "Nema pravila da li je ta zemlja bliža Engleskoj iz koje se, uglavnom, distribuiraju knjige za Evropu ili ne."

Rezime: ja nikako nisam provalio kako određuju cene. Naime, nekad je za neki strip cena bez proxija manja, nego ako se recimo pristupa preko Amerike, pa posle par dana poraste par evra, a za Amere pojefitini par evra, itd... Ja nisam uspeo da provalim rezon.

Zaključak: ako si stripljiv prvo sačekaj kupon, koji opet ponekad daju, a onda proxi, pa provrti nekoliko zemalja, pa kupuj.

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 12/04/2018 : 12:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
USA i UK su u99% slučaja najjeftinije.
Njemcima kolko sam primjetio je skoro najskuplje, njima i Francuzima.

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/04/2018 : 19:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Creepera je klinjo postavio u kadar.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/04/2018 : 19:47:39  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Hvala na infoima ljudi!

Kad je bal,neka je bal!
Bas snimam komplet od "Prince Valianta" od oko 70€,pa ako bi islo ovim posrednim postupkom za kojih 30-40% manje,hmm! Uaj not!

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/04/2018 : 19:48:58  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
Poli,a kaj ti je ono na boxu,otpali pimpek od Hulka,kad ga je Thor zveknuo?

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37326 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 12/04/2018 : 20:04:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Mislis Veliki Teks!?


Jer za Creepera sam napisao (ne poznajes Minecraft)?
https://minecraft.gamepedia.com/Creeper


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15017 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 12/04/2018 : 20:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by emirem

Poli,a kaj ti je ono na boxu,otpali pimpek od Hulka,kad ga je Thor zveknuo?




10.08.2003..''Kada nepravda postane zakon, otpor je tvoja dužnost.".
AJMOOOOOOOO CREME DE LA CREME HRVATSKE LIGE DINAMOOOOOOOOOOOOOO
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 12/04/2018 : 20:30:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by KuntaKinte

Stvar je prosta: kad si na netu, tvoj računar ima neku globalnu adresu koja je sastaljena od 12 cifara od kojih su prve 3 oznaka zemlje iz koje pristupaš netu. Ovo može da se zamaskira tim nekim programima koji ti promene te prve tri cifre i onda te svi "vide" kao da pristupaš netu iz neke druge zemlje.

To je za BD bitno jer su oni barabe, pa se cene razlikuju za isti strip od zemlje do zemlje. Nema pravila da li je ta zemlja bliža Engleskoj iz koje se, uglavnom, distribuiraju knjige za Evropu ili ne.

Zato uzmeš neki program, ja koristim TunnelBear, podeseš da si iz recimo Amerike i onda ti cena za neki strip umesto 20e ako si iz Hrvatske, bude recimo 15e. Ja obično proverim cene za Ameriku (obično najjeftinije), Englesku, Holandiju i Nemačku.
Onda se uloguješ i kupiš. Iz iskustva, bitno je da cene gledaš pre nego što se uloguješ, jer koliko sam primetio, kad se loguješ, pa izloguješ, BD nekako zapamti tu prvu adresu sa koje si pretraživao, bez obzira da li je Mozilla, Chome ili neki treći bourser, pa ti šiba tu prvu cenu stalo, dok se ne restartuješ.



U mojoj firmi se spaja na internet preko Danske. Kada sam sa posla bacio pogled na bookdepository i vidio cijene u prosjeku 30% manje od onih za Hrvatsku nemalo sam se iznenadio.

Iz ove vaše rasprave mi nije sasvim jasno da li bookdepository provjerava uplaćene cijene u odnosu na adresu na koju šalje paket ili ne, pa to prođe bezbolno i za sve slijedeće isporuke (znači platim dansku cijenu, a isporuka bude u Hrvatsku)?
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 12/04/2018 : 21:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote





"everybody's got a plan until they get hit"
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10753 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 12/04/2018 : 21:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Mislis Veliki Teks!?


Jer za Creepera sam napisao (ne poznajes Minecraft)?
https://minecraft.gamepedia.com/Creeper




Ma znam za igru minecraft, ali ne u detalje,ne znam likove iz igre, gledao na y-tubeu jednom i dobio sindrom pikselitisa.

"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

RAKOSI4
Advanced Member



4804 Posts

Member since 23/07/2016

Posted - 12/04/2018 : 23:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send RAKOSI4 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ReemCP









Remi odlična kupovina
Go to Top of Page

DiSkAcH
Advanced Member



Croatia
6057 Posts

Member since 05/12/2016

Posted - 13/04/2018 : 11:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Send DiSkAcH a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by KuntaKinte

Stvar je prosta: kad si na netu, tvoj računar ima neku globalnu adresu koja je sastaljena od 12 cifara od kojih su prve 3 oznaka zemlje iz koje pristupaš netu. Ovo može da se zamaskira tim nekim programima koji ti promene te prve tri cifre i onda te svi "vide" kao da pristupaš netu iz neke druge zemlje.

To je za BD bitno jer su oni barabe, pa se cene razlikuju za isti strip od zemlje do zemlje. Nema pravila da li je ta zemlja bliža Engleskoj iz koje se, uglavnom, distribuiraju knjige za Evropu ili ne.

Zato uzmeš neki program, ja koristim TunnelBear, podeseš da si iz recimo Amerike i onda ti cena za neki strip umesto 20e ako si iz Hrvatske, bude recimo 15e. Ja obično proverim cene za Ameriku (obično najjeftinije), Englesku, Holandiju i Nemačku.
Onda se uloguješ i kupiš. Iz iskustva, bitno je da cene gledaš pre nego što se uloguješ, jer koliko sam primetio, kad se loguješ, pa izloguješ, BD nekako zapamti tu prvu adresu sa koje si pretraživao, bez obzira da li je Mozilla, Chome ili neki treći bourser, pa ti šiba tu prvu cenu stalo, dok se ne restartuješ.



U mojoj firmi se spaja na internet preko Danske. Kada sam sa posla bacio pogled na bookdepository i vidio cijene u prosjeku 30% manje od onih za Hrvatsku nemalo sam se iznenadio.

Iz ove vaše rasprave mi nije sasvim jasno da li bookdepository provjerava uplaćene cijene u odnosu na adresu na koju šalje paket ili ne, pa to prođe bezbolno i za sve slijedeće isporuke (znači platim dansku cijenu, a isporuka bude u Hrvatsku)?



Evo ti moj primejer, idem sad zanjde kupit Tom Raider Archives Vol4, cijena čak i na usa 40+$, na UK 32$. Ideš platit i on ti na to doda porez jer kaže zbog adrese na koju naručuješ. U mom slučaju je to bilo 1 ili 1,5$, ništa strašno i ni blizu 25%.
Kupujem već skoro godinu i pol od tamo i to svaki put iz ''druge zemlje'', a i hrpu puta su mi poslali satrane knjige/stripove pa su mi ih ili slali ponovo ili su mi vratili određeni dio iznosa.
Dakle sve 5, i dosta user/balkanjero style friendly

-Hi Honey, did you miss me?
-With every bullet so far...
Go to Top of Page

KuntaKinte
Senior Member



Serbia
1680 Posts

Member since 25/09/2007

Posted - 13/04/2018 : 11:10:26  Show Profile Show Extended Profile  Send KuntaKinte a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Peyo
Iz ove vaše rasprave mi nije sasvim jasno da li bookdepository provjerava uplaćene cijene u odnosu na adresu na koju šalje paket ili ne, pa to prođe bezbolno i za sve slijedeće isporuke (znači platim dansku cijenu, a isporuka bude u Hrvatsku)?


Tako je, prođe "bezbolno".

Svih mi helanki Fredija Merkjurija!
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10043 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 13/04/2018 : 12:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Hvala na informaciji DiSkAcH i KuntaKinte.

Sad još da proučim TunnelBear, pošto mi nije zgodno da to radim na kompjuteru na poslu.
Go to Top of Page

Bachy
Senior Member



Croatia
1695 Posts

Member since 06/05/2009

Posted - 14/04/2018 : 19:29:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Bachy a Private Message  Reply with Quote










Oj, budi svoj!
Go to Top of Page

Dr. Zistis
Advanced Member



5246 Posts

Member since 06/10/2011

Posted - 14/04/2018 : 23:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Zistis a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy













Nice
Go to Top of Page

ReemCP
stripovi.com suradnik



Croatia
12497 Posts

Member since 03/01/2018

Posted - 16/04/2018 : 11:21:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ReemCP a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by RAKOSI4

Remi odlična kupovina


Hvala Rakosi od Bleka mi sad fali 18 i 52, valjda ce se naci.

"everybody's got a plan until they get hit"

Edited by - ReemCP on 16/04/2018 11:22:32
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 17/04/2018 : 20:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Mala ali draga nabavka. Konačno evo ZS i u mene, a i "Golim rukama" što sam vrlo znatiželjan pročitati...




loading...
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.89 seconds. Snitz Forums 2000