forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koji strip ste danas kupili, ukrali, dobili... :)
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 511

Beren
Advanced Member



Montenegro
3793 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 13/09/2020 : 10:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Beren a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PijaniPatak

@Beren
You're in for a treat :)
Zavidim ti ako se još nisi overio Čudotvorcem. Vrhunski strip-trip

Ja ću na Poreklo malo da pričekam



Tek ću da čitam u kompletu.
Dugo sam ga mjerkao, pa kad je iskočila povoljna prilika uzeh ga konačno.

Moja domovina je mene dala ovu koru bijelog hleba, sretne ljude, srecnu mladost, velik komad vedrog neba...
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2020 : 17:46:36  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Beren

quote:
Originally posted by PijaniPatak

@Beren
You're in for a treat :)
Zavidim ti ako se još nisi overio Čudotvorcem. Vrhunski strip-trip

Ja ću na Poreklo malo da pričekam



Tek ću da čitam u kompletu.
Dugo sam ga mjerkao, pa kad je iskočila povoljna prilika uzeh ga konačno.



Ja sam ga uzeo jos kad je izasao na Sajmu pre 2 godine. Ali nikako da pocnem sa citanjem.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 13/09/2020 : 18:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Going, uhvati se Miraklmena odmah, Mur na kreativnom vrhuncu, jednostavno savršenstvo od stripa. Ako sam za nekoga siguran da će ga MM oduvati, to si ti ;)
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 13/09/2020 : 18:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

Going, uhvati se Miraklmena odmah, Mur na kreativnom vrhuncu, jednostavno savršenstvo od stripa. Ako sam za nekoga siguran da će ga MM oduvati, to si ti ;)



Hocu! Samo da se zavrsi ovaj ispitni rok i ludila i da onda mogu na miru da uzivam u citanju takvog stripa, bez da mi svaki trenutak iz podsvesti iskacu stvari koje bi pre trebalo da radim umesto da citam strip i da me grize savest.
Kad sam u ispitnom roku najvise mi odgovara pred spavanje jedna stara Sclavijeva ili Chiaverottijeva prica Dilana Doga pred spavanje taman da vidim kakvih sve horor uzasa ima, pa me to opusti da mogu normalno da spavam.
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 13/09/2020 : 20:26:48  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
@going
Nek' ti Cudotvorac bude prva kvacica nakon polozenog ispita (fige drzim!!!sretno!). Buduci da volis Mocvarka, sropostotna je sigurica da ce da ti legne.
Inace, izvini, i meni je bila vremenska frka kada si mi pisao ovde pre par stranica pa nisam ni odgovorio. Procitao sam Crno ogledalo i Zemlju jedan (ala!!!) i javim se sto pre sa utiscima.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

Zlix
Senior Member



Serbia
1737 Posts

Member since 20/03/2006

Posted - 13/09/2020 : 20:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlix a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by going going

Hocu! Samo da se zavrsi ovaj ispitni rok i ludila i da onda mogu na miru da uzivam u citanju takvog stripa, bez da mi svaki trenutak iz podsvesti iskacu stvari koje bi pre trebalo da radim umesto da citam strip i da me grize savest.



Au, znam kako ti je, ja baš danas s poslednjim završio. S tim što je kod mene obrnuto - po glavi mi se motaju stripovi dok radim ono što treba. Konačno imam malo vremena da se posvetim stripovima.

IG: @bricktoygrapher
Go to Top of Page

zo
Average Member



Bosnia and Herzegovina
619 Posts

Member since 10/01/2008

Posted - 13/09/2020 : 21:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send zo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Paka01

Već nekoliko godina mjerkam ovaj Nausicaa box set i nikako da se odlučim na kupnju. Prelijepo izgleda.


quote:
Originally posted by naker

Takođe, skuplja mi prašinu na wishlisti već odavno

Odlična nabavka, Nausicaa je sjajna stvar


Imajte na umu da je ovo izdanje staro nekih osam godina. Pitanje je koliko će još dugo biti dostupno.



Bushido, ako nije tajna, koliko je love bila i odakle si naručivao? Kada sam zadnju put gledao bila je cca 50 $

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - zo on 13/09/2020 21:58:02
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 13/09/2020 : 22:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zo

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by Paka01

Već nekoliko godina mjerkam ovaj Nausicaa box set i nikako da se odlučim na kupnju. Prelijepo izgleda.


quote:
Originally posted by naker

Takođe, skuplja mi prašinu na wishlisti već odavno

Odlična nabavka, Nausicaa je sjajna stvar


Imajte na umu da je ovo izdanje staro nekih osam godina. Pitanje je koliko će još dugo biti dostupno.



Bushido, ako nije tajna, koliko je love bila i odakle si naručivao? Kada sam zadnju put gledao bila je cca 50 $


Ne računajući poštarinu, sam strip me koštao 38.50 funti na britanskom Amazonu.

https://www.amazon.co.uk/gp/product/1421550644/ref=ppx_od_dt_b_asin_title_s01?ie=UTF8&psc=1

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins

Edited by - Mr. Bushido on 14/09/2020 00:09:33
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 17/09/2020 : 13:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Snajderov trk na Betmenu kompletiran (na nem.)
Doomsday clock part 2 stigao sa kutijom jeeej
Zagor i Dragonero piče sigurnim gazom, tako mi Khame Darkvuda
Stvorenje iz močvare za učenje flore, faune, masnog horora, paklene rime i opičenog seksa na nemačkom jeziku, u smislu proširivanja terminologije.



























DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 17/09/2020 : 13:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message  Reply with Quote
quote:
Zagor i Dragonero piče sigurnim gazom, tako mi Khame Darkvuda

Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 19/09/2020 : 16:07:02  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 20/09/2020 : 23:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote
E moj Patak, pa skoro sve to DC-evo mogao si uzeti i od Čk, da podržiš malo domaćeg izdavača.
Uzmi mene patriotčinu kao uzor.
Imao sam ih sve na njemačkom (neke još imam), a zatim, kako su čarobnjaci šta izdali, odmah kupio njihovo a njemačko prodao. ✌🏼

Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

PijaniPatak
stripovi.com suradnik



Germany
10029 Posts

Member since 20/02/2010

Posted - 21/09/2020 : 09:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send PijaniPatak a Private Message  Reply with Quote
Ih, bre, od mene većeg patriote teško da ćeš naći... u tom zdravom smislu, barem. Ne tučem se po stadionima i trgovima ;)
Ovde me dušmani utamničili, ne smem da rizikujem posao ili 14 dana neplaćenog odsustva zbog karantina, pa se domaća izdanja gomilaju po kutijama mog prijatelja i dobavljača dok im se moj gepek ne otvori (zbilja, jbt, moram kupiti gepek).

Ali generalno, što se tiče gore izloženog:

Zagora posedujem u VČ OP izdanju, no Nolitta je brat u nas prevodilački neispoštovan (što se tiče masnoće izražaja), pa mi je poseban gušt imati ga na italijanskom. Ludensovih škrabotina se ratosiljam kad god imam ikakvu bolje prevedenu zamenu u bilo kojem drugom cb izdanju. Oni su kriminal za mozak.
Stvorenje iz Močvare posedujem u DW izdanju, ova dva sam uzeo jer se još uvek učim nemački (govorno i čitalački sam negde između b2 i c1)
Betmen Poslednji vitez na zemlji, Metal i Betmen koji se smeje su u testnom čitanju, svačije ocene su ovakve ili onakve... Ako sam se zeznuo kupovinom, makar mi je bilo korisno zbog nemačkog.

Snyderov trk na Betmenu je na našem jedva dotaknut. A skupljanje i čitanje istoga mi je na nemačkom baš baš dobro došlo.

Generalno se silujem da Betka čitam auf deutsch. Jezički nivo mu je najviši. Npr. Dylan Dog br.1 je izašao u izdanju EdiLingua za kurseve nivoa B1, cenim da su i ostali SBE stripovi na tom negde nivou. Moore, Miller i ostala klasična kompanija 80-ih su malkice više, neki stabilan B2 (izuzetak Watchmeni i Stvorenje iz Močvare) Sočni su, čitaju se bez velikih poteškoća, ali nisu prezahtevni. Snyderov Batman je, pak, prilično izazovan. Kao i Sandman u određenim momentima, ali njega sam već skupio na tri i pol jezika

Uglavnom, druga mi je godina ovde, i kombinujem ugodno sa korisnim preko stripova ne bih li što pre usvojio jezik domorodaca. A sistem već pali, kao što sam i očekivao. Tako sam i italijanski naučio

P.S. kriv sam po stavkama Betmen Zemlja jedan, Crno ogledalo i Doomsday clock. Prva dva ću verovatno da uzmem od fibre jer su priče cene i formata dostojne. Doomsday clock sam malo prenaglio sa kupovinom na engleskom ali se ne kajem. Još sam ljut na ČL zbog pucanja korica u Nadzirača u samo dva otvaranja.

DNEVNIK CITANJA:
Etika junaštva i deklišeizirani koreni u “Zagor prica...”

Edited by - PijaniPatak on 21/09/2020 10:03:15
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 21/09/2020 : 23:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote





Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/09/2020 : 00:20:34  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
@ Mr. Bushido, kako ti se dopala ova Nimona?
A kako Marada?

Have mercy
Go to Top of Page

naker
Advanced Member



3512 Posts

Member since 05/06/2020

Posted - 22/09/2020 : 07:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send naker a Private Message  Reply with Quote
Sjajna zabava je Nimona, nedavno je iščitah
Go to Top of Page

jagodanbg
Senior Member



2449 Posts

Member since 17/07/2019

Posted - 22/09/2020 : 11:02:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jagodanbg a Private Message  Reply with Quote





Edited by - jagodanbg on 22/09/2020 16:21:51
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/09/2020 : 16:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

@ Mr. Bushido, kako ti se dopala ova Nimona?
A kako Marada?


Marada je jedan solidan, zabavan fantasy s prekrasnim crtežom. ZBILJA prekrasnim crtežom.

A Nimona je remek-djelo, zabavan i emotivan strip s upečatljivim likovima. Međutim, poznavajući tvoj ukus, mislim da ti se Nimona ne bi svidjela.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
11663 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 22/09/2020 : 20:52:28  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

@ Mr. Bushido, kako ti se dopala ova Nimona?
A kako Marada?


Marada je jedan solidan, zabavan fantasy s prekrasnim crtežom. ZBILJA prekrasnim crtežom.

A Nimona je remek-djelo, zabavan i emotivan strip s upečatljivim likovima. Međutim, poznavajući tvoj ukus, mislim da ti se Nimona ne bi svidjela.


Ne da mi se nije svidjela, nego katastrofa od stripa.
Remek-djelo veliš. Morat ću je uzeti opet u ruke da vidim što sam to propustio.

Marada solidna, slažem se.

Have mercy
Go to Top of Page

going going
Advanced Member



Serbia
11344 Posts

Member since 24/04/2012

Posted - 23/09/2020 : 03:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send going going a Private Message  Reply with Quote
[/url]






Ovog puta vise Amera nego Francuza, nadam se u sledecoj turi da ce biti vise obrnuta situacija.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12777 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 23/09/2020 : 10:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by izivko

@ Mr. Bushido, kako ti se dopala ova Nimona?
A kako Marada?


Marada je jedan solidan, zabavan fantasy s prekrasnim crtežom. ZBILJA prekrasnim crtežom.

A Nimona je remek-djelo, zabavan i emotivan strip s upečatljivim likovima. Međutim, poznavajući tvoj ukus, mislim da ti se Nimona ne bi svidjela.


Ne da mi se nije svidjela, nego katastrofa od stripa.
Remek-djelo veliš. Morat ću je uzeti opet u ruke da vidim što sam to propustio.


Sumnjam da će ti se svidjeti na drugo čitanje, jer stilski, tematski i svjetonazorski nije po tvom ukusu.

Ali u svakom slučaju, Nimona je odličan strip. Pravo osvježenje.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

Lex
New Member



Serbia
194 Posts

Member since 12/09/2004

Posted - 23/09/2020 : 16:49:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Lex a Private Message  Reply with Quote
Da se zapljunem i ja u ekipu koja je lepo obrstila Stripomaniju! :)


Kick You Down Like Gravity!
Go to Top of Page

Dukidule
Advanced Member



Chile
4039 Posts

Member since 20/05/2014

Posted - 23/09/2020 : 23:11:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Dukidule a Private Message  Reply with Quote



Za koga ja navijam samo je moja stvar.
A ljubav je jedna, jedina...
Go to Top of Page

Peyo
Advanced Member



Croatia
10047 Posts

Member since 28/10/2005

Posted - 23/09/2020 : 23:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Peyo a Private Message  Reply with Quote
Dule, ti bi mogao pokrenuti svoj Amazon !

Za ove neke BD naslove ne znam ni ja !
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 24/09/2020 : 19:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote










Stigao i Konan...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page
Page: of 511 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.87 seconds. Snitz Forums 2000