forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 05/03/2023 : 20:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
Lepo izgleda, nema šta, ali nisam neki fan.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/03/2023 : 21:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ne patim previše od tih deluxe izdanja, ali davno sam se počastio s Eddie's Archive, prelijepo izgleda cijela kutija.


Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 05/03/2023 : 21:55:46  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Imaš možda onaj Senjutsu box?
Ne patin ni ja od toga al nekad uzmen nešto limitirano.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 05/03/2023 : 22:03:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Nemam, nisam odavno kupio ništa muzike.
Mada, taj box izgleda jako lijepo, mislio sam se bi li ga kupio kad je bio najavljen, al ipak sam preskočio.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/03/2023 : 17:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

i vani je

Minenwerfer - Feuerwalze (2023)




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13369 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 06/03/2023 : 23:36:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

quote:
Originally posted by Imrahil
Šta je problem sa dotičnim? Znam ga po onom Global metal-u jedino, nisam ispratio ostalo.


Nije problem s njim. On je takav kakav jest, fejker. Nego sam ja problem jer preko nekih stvari ne mogu prijeći.
Ma zajebavam se malo , u onom dokumentarcu prije toga "Headbangers journey" nije uopće stavio doom nego je Candlemass, Witchfinder General, Opeth! itd stavio pod stoner metal Jebo te stoner. I bila je hrpa takvih gluposti, više se niti ne sjećam... Ozzyja stavio pod shock rock itd
Pa mi se aktivira ptsp kad na listama ne vidim doom a vidim hrpu tih američkih galamdžija.



Aha, nisam ispratio taj dokumentarac a sudeći po tvom opisu i bolje
Global metal mi bio ok, bilo fino videti metalce iz "ne metal zemalja" i čuti njihove priče.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 07/03/2023 : 16:53:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

a tu su i novi Enslaved

ENSLAVED - Heimdal (2023)




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/03/2023 : 09:46:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/03/2023 : 07:31:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ako vam je imalo poznata legendarna norveska grupa Emperor, onda poznate i vokalista Ihsahna. Covjek ima svoj projekat Ihsahn vec neko vrijeme, i danas radi stvari poput...




Rekao bih vise u stilu Ulver (mada ne bas doslovno), znaci pop reference, ali dobro ispalo.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 09/03/2023 : 10:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Znači kliknem na Ihsahna i nakon 20 sekundi pomislim "jbt pa ovo je ripoff Kenta"
I sad proguglam i skužim da ovo zaista jest Kent cover. Fino, malo će se popularizirati taj bend među metalcima, što je svakako potrebno jer je Du & jag doden pravo remek djelo. Doduše, niti drugi albumi ne zaostaju.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/03/2023 : 11:35:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da sam jedno bar 10 puta pokušao "ući" u Ihsahnovu solo diskografiju i nikako da poslušam više od jednog albuma.
Jako kompleksna muzika, a rijetko sam raspoložen za takav đir proga... Ne znam ni sam zašto, s obzirom da jako volim sva četiri Emperorova albuma, koliko god bili različiti jedan od drugoga.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1971 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 10/03/2023 : 13:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

Znači kliknem na Ihsahna i nakon 20 sekundi pomislim "jbt pa ovo je ripoff Kenta"
I sad proguglam i skužim da ovo zaista jest Kent cover. Fino, malo će se popularizirati taj bend među metalcima, što je svakako potrebno jer je Du & jag doden pravo remek djelo. Doduše, niti drugi albumi ne zaostaju.




Ej, fala na preporuci
Sjajno je ovo.

Ne mogu baš stalno slušati kojekakvu pržionu,
treba mi ponekad i nešto lakše, čak popasto -
a da nije retardirani mainstream.
Valjda uslijed morbidne znatiželje, proletim povremeno
aktualnim top-listama čisto da vidim što se danas sluša
.. i ubijem si preko nekoliko sivih stanica,
kakve su to grozote bokte AAAAAAA.
aaaAAAAA


Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 10/03/2023 : 15:14:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ej super! Stvarno mi je drago da ti se svidjelo, :)) doista bi više ljudi trebalo znati za taj bend.
Da, treba nekad malo odmoriti uši a u popu ima genijalnih stvari no to što kažeš- teško je probijati se kroz tu gomilu bezdušnog mainstreama.
Moja top 3 benda kad mi se ne sluša pržiona su:

Kent
Lasten Hautuasmaa
Ianva

Ovaj zadnji bi ti se mogao svidjeti, imaju dosta filmski, Morriconeovski zvuk, naravno ako ti ne smeta previše naglašeni talijanski. Vjerujem da je i to dosta velik problem kod svih tih kreativaca- često su bezkompromisni i ne žele se prikloniti engleskom jeziku, a onda se slabo pročuje za njih van granica.
Za Madrugadu si vjerujem čuo, a i ima dosta fanova tu na forumu.

@Paka: slažem se. meni je ista situacija. Dosta sam slušao njegov After ali to samo zato što zvuči kao metalizirani Van Der Graaf Generator. Ali osim tu i tamo koje normalnije stvari koje se nađu na svakom albumu generalno mi kod njega ima previše sastojaka. Što bi se reklo manje je više, a Ihsahn ga bogme voli pretjerat sa sastojcima.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 10/03/2023 : 16:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Interesantna stvar kod Ihsahna je to što mu solo karijera doslovno djeluje kao nastavak Emperora. The Adversary skroz normalno funkcionira kao nastavak Emperorovog posljednjeg albuma, Prometheus. Sad me naložila ova priča, mogao bih se opet upustiti u preslušavanje njegove diskografije

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37355 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 10/03/2023 : 23:10:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Neki domaci u Americi.
https://www.metal-archives.com/bands/Smrt/3540510219

A mjuza nije losa.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 11/03/2023 : 09:24:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Švedski heavy metal bend Enforcer su napokon najavili novi album, Nostalgia, i izbacili artwork i prvi singl.
Već su mi godinama top šta se tiče tradicionalnog heavy/speed metala i iskreno se nadam da će povirit i u Hrvatsku ili Sloveniju na novoj turneji. Strašno bi ih volio vidjeti uživo, njihov drugi album, Diamonds, meni osobno upada u top 3 heavy metal albuma objavljena u zadnjih 20 godina.




Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 21/03/2023 : 22:58:45  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 21/03/2023 : 23:26:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Eh, onako... Ništa posebna.
Mislim, ovaj Immortal više nema smisla otkad je i Horgh zaratio s Demonazom. Ovo je sad čisto solo projekt i to je to.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/03/2023 : 09:39:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Odlična stvar!
Meni ima smisla Nije da Horgh nije imao svoju ulogu u bendu ali Demonaz je oduvijek bio srž čak i kada se to nije vidjelo prema van.
Kod Immortala je jedini problem što njihov stil nema baš puno mogućnosti ići u širinu pa eto teško da može biti nekog wow efekta.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/03/2023 : 09:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Ma ima, kako nema Meni je recimo At the Heart of Winter najbolji njihov album (i jedan od najboljih BM albuma uopće) i volio bi čuti još nešto slično od njih, baš takvog nekog izričaja s dužim pjesmama. Mada, i (za mene) osrednji Immortal je idalje jako dobar Immortal tako da svejedno jedva čekam cijeli album. Zanima me oće li nastupati uživo ikako... Demonaz ne može svirati gitaru koliko se sjećam, pa sad boga pitaj na šta će to ličiti.

Nego, Cromwell, spominjao si ono da ti je Elusive God bio dobar?
Izbacili su live album s nekog festivala u Češkoj prošle godine, jesi slušao? Odlično zvuče:
https://elusivegod.bandcamp.com/album/doom-in-bohemia

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa

Edited by - Paka01 on 22/03/2023 09:43:51
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/03/2023 : 11:12:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Auuu bome ovo zvuči duplo bolje nego sa albuma. Fala na infu, obično ne doživljavam live albume ali ovo ću slušati budući da sam studijskom albumu zamjerao jedino preispolirani zvuk što se u liveu poprilično izgubilo. Zakon!


Meni su At the Heart i Sonsi prije puno bolje kotirali nego zadnjih desetak godina. Sonse zapravo više uopće ne mogu slušat, ne znam uopće zašto.

Meni je redoslijed ovakav otprilike

1. Pure Holocaust
2. Damned in Black
3. Diabolical Fullmoon
4. Northern Chaos
5. At the Heart
6. Battles in the North
7. Blizzard Beasts
8. Sons of Northern
9.. All Shall Fall

Pa već dosta dugo Demonaz može svirati gotovo normalno, doduše nisam siguran da bi baš mogao izdržati tempo turneja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11442 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 22/03/2023 : 13:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
Zanimljiv redoslijed Baš mi je super vidjeti Diabolical tako visoko na listi, uvijek mi je bio drag album, a rijetko se priča o njemu.
Kod mene bi izgledalo ovako, poprilično drugačije

1. At the Heart of Winter - riffovi, kompozicije, melodije, ritam, sve top kvalitete
2. Battles in the North - možda realno ne spada ovako visoko, al to mi je prvi njihov album koji sam čuo i uvijek mi je ostao drag
3. Sons of Northern Darkness - jebiga, šta da kažem, volim kad Immortal ubacuje thrash elemente
4. Diabolical Fullmoon Mysticism - sirovo, skoro poluamaterski, a opet tako dobro i ugodno za slušati. Zadnja stvar s albuma mi je među top 5 njihovih stvari uopće.
5. Pure Holocaust - jako dobar balans između onoga što je bilo prije (Diabolical) i onoga što će tek doći (Battles)
6. Damned in Black - nije da mi je loš, već ga nekako uvijek smetnem, baš ga rijetko slušam, ne znam ni sam zašto
7. Blizzard Beasts - ima tu dobrih stvari (Mountains of Might), no produkcija ga je skroz upropastila
8. All Shall Fall - osim naslovne stvari teško da me išta tu oduševilo

Northern Chaos Gods ne mogu staviti nigdje jer sam ga poslušao doslovno samo jednom. Bio mi je dobar, al trebao bi ga ponoviti još koji put.

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 22/03/2023 : 20:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Bome visok postotak različitost redoslijeda haha Ali neka, to zapravo ide u prilog da u Immortalu svatko nailazi nešto drugo što mu se sviđa.

Da Diabolical je sirov, meni je relativno dugo trebalo da mi sjedne kako spada ali jednom kad me puknuo sam shvatio da ima itekakav replay value.
Čudi me za Damned in Black - meni baš taj zvuči najviše thrasherski i nikako da mi dosadi vjerojatno baš zbog toga što nije toliko catchy kao Sonsi.

Kad sam komentirao sa frendom Northern Chaos Gods složili smo se da je to ko Battles/Blizzard sa daleko boljim soundom, tako da to definitivno moraš preslušati još par puta.
Uzgred rečeno ne bih se bunio da Demonaz jednoga dana nanovo kompletno snimi ta dva albuma.

@Poli, wesskowaz (i ostali) - napišite svoj Immortal redoslijed. Baš da vidimo kako se diše...

Bok, kako si.
Go to Top of Page

wesskowaz
Advanced Member



Serbia
11206 Posts

Member since 10/07/2007

Posted - 22/03/2023 : 20:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send wesskowaz a Private Message  Reply with Quote
1. Pure Holocaust
2. At the Heart of Winter
3. Diabolical Fullmoon Mysticism
4. Sons of Northern Darkness
5. Battles in the North

Najdraža pesma - The Sun No Longer Rises

Dovoljno je pet.

https://striposlavija.blogspot.com/
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/03/2023 : 22:11:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
1. At the Heart
2. Pure Holocaust
3. Diabolical Fullmoon
4. All Shall Fall
5. Battles in the North
6. Northern Chaos
7. Damned in Black
8. Sons of Northern
9. Blizzard Beasts

Otprilike bi to bilo to.
Najbolja pisma : A Perfect Vision of the Rising Northland

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.61 seconds. Snitz Forums 2000