forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 142

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2014 : 09:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote


I? Ce Human jos biti na playeru? ;P


Nazalost, novi Cynic mi se nesto previse i ne svidjaju, ali je prvi album jos ono... tras trg zwonk cink dung tak tak brz... kvackarije i sivancije.


Mozda je Rob najznaniji, ali ima znanih i na BM sceni, poput Gaahla. ;)


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2014 : 13:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Naravno, to ništa ne mijenja jer je ''Human'' odličan album iako je ''Individual Thought Patterns'' nešto najbolje što sam čuo u death metalu... samo što sam ja u zadnjih nekoliko godina orijentiran pretežno na black pa više niti ne znam što se događalo na death sceni u tom vremenu.
Čuo sam da je i Gaahl u toj ekipi ali on mi je ionako najslabiji vokal kojega je Gorgoroth imao... Hat i Pest su puno bolji. Ovog novog još nisam čuo jer bend još ništa nije snimio s njime, samo znam da dolazi iz Kragujevca.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 22/05/2014 : 14:18:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I meni je ITP najbolji Death album, ali hebiga, daleko je to od "najboljeg DM albuma" svih vremena. Meni, naravno. ;P

Sto se BM tice, u posljednjih par godina su me bacili s nogu (i pretukli, odvukli u svemir i nazad - nazad?) samo jos ORANSSI PAZUZU i DEATHSPELL OMEGA. Najjebolje!!
Mada i nije tipican blekk, dapace.

Pastirikonj me razocarao (ne toliko smjer u koju sta zaplula nego realizacija).



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 22/05/2014 : 22:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Masa tih norveških BM bendova je otišla u kurac na novijim radovima a Satyricon, Burzum i Darkthrone su najveća razočaranja za mene, bilo bi bolje da su raspustili bendove i osnovali druge ako su baš htjeli eksperimentirati.
Finska scena se bolje drži i meni je posebno draga mada se i tu zna desiti slučaj da bend kada promijeni vokal (tu sam posebno osjetljiv) ili ubaci veću količinu modernizacija meni jednostavno opadne zanimanje za njega.
Ali uvijek mi ostane užitak otkrivanja nekih novih bendova koji svakodnevno nadolaze.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/05/2014 : 20:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

old skool shit, acojonante e aplastante banda, spric bejbi!

http://portal.xtreemmusic.com/streaming-en-exclusiva-del-album-completo-de-rude-soul-recall/


naslovnica ispod prstiju old skul fakera i fart maestra Dana Seagravea




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 23/05/2014 20:51:22
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/05/2014 : 15:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
naslovnica je vrh,mal me logo bode u oči
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 24/05/2014 : 16:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Rude zvuči ko Pestilence. Ona iskrenija faza, ne ova comeback plastika danas.

quote:
Originally posted by Poli


Sto se BM tice, u posljednjih par godina su me bacili s nogu (i pretukli, odvukli u svemir i nazad - nazad?) samo jos ORANSSI PAZUZU i DEATHSPELL OMEGA. Najjebolje!!
Mada i nije tipican blekk, dapace.


Oba benda su jako zanimljiva, jedino mi je noviji DSO prekaotičan. Dođe mi ko matematika. Treba uzet vremena i koncentracije za slušat.
Jesi slušao Blut aus Nord možda?
Ak nisi evo par linkova:
catchy->

meditativna->


Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 24/05/2014 16:56:25
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 24/05/2014 : 19:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

jedino mi je noviji DSO prekaotičan. Dođe mi ko matematika.


Koji albumi konkretno?

Recimo Diabolus Absconditus mi je nesto najbolje od njih. Ali dobro, stvar zapravo i nije toliko nova.

U vezi DSO mi se uvijek nekako upali i Gorguts lampica (ovo post razdoblje, mada je Obscura "napravljena" vec '94), a danas vidim sliku Luca sa DSO majicom. Pa i on prica francuski. :)
No, u Gorguts su mi jos uvijek najdrazi na prvom (i drugom) albumu. Jos se sjecam kad je '98 izasla Obscura i podjelila fanove. Vise od polovice je obrnulo hrbat, a danas je to vec kultni album.


Da, danas se naveliko fura ta "matematicki" progresivni avantgardni (post) black, francuska BM scena je izrazito plodna. Trza se i na Portal, Svartidaudi etc. ali da su me bas iscipelarili, to su uradili jedino DSO. Dopadljive strukture, teraju te (me) da kopas i kopas dalje (kao u zlatnoj dobi Suffocation sa Pierced from within). Plus ta "mistika" u vezi clanova, neigranja u zivo, filozofija (mada iskreno, i ne da mi se nesto previse citati tekstove dandanas), sve tako jednostavno ali ipak izgleda efektivno.

BAN sam nazalost sve skupa premalo poslusao, najvise ono rano '95 black razdoblje (stari prdez sam izgleda), ove novije albume sam prerijetko preletio da bi si uspio stvoriti neko misljenje. Nekako me sve skupa zagolicalo ali ... nije (jos) bilo vremena? Dopada mi se pravac kojim su posli. :)

Ah da, jos jedan band kojega mi je iznimno zao: Ved Buens Ende. Na pocetku sam cak trebao jako dugo da se naviknem da album, toliko su me ubili demom. Ok, imamo tu Virus ali ipak ... ja bi jos VBE.



Kod ovih Rude me vokalista iz prve sjetio i na van Drunena. Osjeca se ta primarni, neobrađeni, iskreni old skool feeling.





Drukcije sam danas slusao:

http://www.invisibleoranges.com/2014/04/album-debut-lord-mantis-death-mask/


http://www.steelforbrains.com/post/82406647189/lord-mantis

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 24/05/2014 : 19:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
ovo

razara
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 25/05/2014 : 11:14:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by Cromwell

jedino mi je noviji DSO prekaotičan. Dođe mi ko matematika.


Koji albumi konkretno?

Recimo Diabolus Absconditus mi je nesto najbolje od njih. Ali dobro, stvar zapravo i nije toliko nova.


Uh, meni je baš taj najkritičniji. Još na Fasu (ponajviše drugi dio albuma) već treba biti skoncentriran. Paraceltus se sjećam da mi je već normalniji i vrijedi obratiti pažnju na bass ali jedini kojeg baš često slušam je Si Monumentum.
Od Gorgutsa volim samo prva dva. Za Obscuru nikak da uhvatim volje i živaca ali budem jednog dana. Suffocation se više ne sjećam što sam preslušavao, znam samo da mi je to pak zvučalo malo groovasto, prenapucano/"široko"...

Slažem se da, francuzi imaju fantastičnih stvari.
https://www.youtube.com/watch?v=UdjkLu7dFxY - bassljaža kakvu volim
https://www.youtube.com/watch?v=BK06oNB7QKQ - flamenco death. Imam tu kazetu koja mi se izlizala od slušanja. Predobro
...a još su tu i Necrowretch i Aurvandil
quote:
Originally posted by Poli
BAN sam nazalost sve skupa premalo poslusao, najvise ono rano '95 black razdoblje (stari prdez sam izgleda), ove novije albume sam prerijetko preletio da bi si uspio stvoriti neko misljenje. Nekako me sve skupa zagolicalo ali ... nije (jos) bilo vremena? Dopada mi se pravac kojim su posli. :)

Ah da, jos jedan band kojega mi je iznimno zao: Ved Buens Ende. Na pocetku sam cak trebao jako dugo da se naviknem da album, toliko su me ubili demom. Ok, imamo tu Virus ali ipak ... ja bi jos VBE.


Rano razdoblje BAN-a mi je solidno do ponekad vrlo dobro. Ali prava stvar su: Cosmosophy, Memoria Vetusta II i The Work Which Transforms God. Pa kad će ti se dat slušat obrati pozornost. :) Sva tri su toliko različita u zvuku i stilu a opet su po atmosferi jako bliski.
VBE je vrh!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 25/05/2014 : 18:13:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Hocu jos preslusati BAN, hocu. ;)

Ovi Impureza zanimljivi, na trenutke privuku Nile u misli (nazalost, koliko god bili dobri, jos uvijek mi je prvi album naj naj, uprkos produkciji), pa onda eluti flamanco, pa opet ... :)

Poslije Obscure su pak postali vise accessible, vise catchy riffova i ritma.

Ah, ne sjedaju ti Suffo previse? Opcenito nisam toliki fan NYC scene ali Pierced from within mi je mozda i jedan od najboljih DM albuma svih vremena. Svaki put mogu naci nesto novo na albumu. A Immolation? Za njih imam samo duboki respect, i dandans. Kupili su me sa Here in after in od tad sam njihov. '01 sam cak 45min secirao Boba u intervjuju, skoro ponestalo covjeku glasa na kraju, pa smo se zezali da je jos dobro da ne pjeva. :D


Ma kako ti se ne svidja Diabolus Absconditus!?!?!?!? Citam tu i tamo po netu pljuvacinu po toj stvari ali meni je vrh, otkin. Sve stima, i tempo changes, laganini izmedju, atmosfera, sve. Ne mogu se je prenaslusati.


Dva banda kojih mi je isto zao danas, iz Finske: Adramelech i Demigod. :(



He he, a uvijek je dobro cuti neku zajebanciju od nekoga iz NOR scene u vezi KoK danas, eurovizijski metalci. :D
Mada su mi prvi album, pa Armada i EP jos uvijek zakon, naveliko. Steta ih je. Za Obsidiana znam da se pali i na goa trance (tu se "kuzimo" :D), ali to sto rade danas ... jao jao, pa ne moze se to slusati. Ko paucina, gdje god padne suvise je.


P.S. Thanx za Tempel SAS. Preslusao jucer, ludo dobro. Band koji obecava.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 25/05/2014 18:15:46
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 25/05/2014 : 21:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
ma super je tempel ,odma sam si i ploču uzeo da mogu štemat na gramafonu s dedom
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 26/05/2014 : 14:02:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
@Poli: Ajd poslušat ću taj Suffo i Diabolus bolje, sljedeći put kad me primi. Da i spomenuo si čitanje tekstova- heh ja već valjda 10 godina uopće ne čitam tekstove makar volim da ih bude u originalu, ako ga već kupim. Dovoljno mi je da znam koncept ali za čitat sam lijen 100%.

Immolation je zakon! Close, Failures i Here (tim redom) jako volim. Prvi i ovo kasnije sam slušao ali nije me baš primilo, zasmeta mi sound ili preglasni vokal pa izgubim volju. Ne kažem da je to novo lošije ili nešto ali često samo prijeđem na nešto drugo. To je to prokletstvo svedostupnosti u današnje vrijeme. Moguće da su mi i zbog toga ova 3 najbolja jer se to slušalo dok internet nije bio baš sveprisutan.
Intervju? Paranoid ili neki papirnati fanzin?
Adramelech i Demigod mislim da nisam slušao ali znam da su kultni. Meni je pak žao za Demilich.

Bok, kako si.
Go to Top of Page

krem
New Member



Bosnia and Herzegovina
105 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 27/05/2014 : 23:46:40  Show Profile Show Extended Profile  Send krem a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 28/05/2014 : 08:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Cromwell

@Poli: Ajd poslušat ću taj Suffo i Diabolus bolje, sljedeći put kad me primi. Da i spomenuo si čitanje tekstova- heh ja već valjda 10 godina uopće ne čitam tekstove makar volim da ih bude u originalu, ako ga već kupim. Dovoljno mi je da znam koncept ali za čitat sam lijen 100%.

Immolation je zakon! Close, Failures i Here (tim redom) jako volim. Prvi i ovo kasnije sam slušao ali nije me baš primilo, zasmeta mi sound ili preglasni vokal pa izgubim volju. Ne kažem da je to novo lošije ili nešto ali često samo prijeđem na nešto drugo. To je to prokletstvo svedostupnosti u današnje vrijeme. Moguće da su mi i zbog toga ova 3 najbolja jer se to slušalo dok internet nije bio baš sveprisutan.
Intervju? Paranoid ili neki papirnati fanzin?
Adramelech i Demigod mislim da nisam slušao ali znam da su kultni. Meni je pak žao za Demilich.



He he, i ja sigurno barem 10 godina vise ne citam tekstove. Ono, bacim oko tu i tamo, pogotovo ako me nesto zanima, ali... nikako kao nekada.


Tu smo istih misli sto se dostupnosti do svega tice u danasnje vrijeme. Moze to biti i plus (hrpa informacija, demo snimaka i bootlega o kojima smo mogli vise manje samo sanjati u 90-ima), ali je istovremeno i minus, nestrpljivost pa se odmah skoci na sljedecu stvar/album/band, mozes si d/l tonu albuma ali tko ce to onda sve preslusati, pogotovo "kvalitetno". Ali jebiga, to je danasnji instant svijet.

Tako su i meni mozda najdrazi oni albumi koje imam jos na kazetama. A i rijetki bandovi koji su barem +20 godina na sceni, danas prave bolje albume nego nekada. Ima (mozda?) i iznimaka ali u neznatnim kolicinama.

Sa Immo sam imao srecu da sam ih gledao '96 (HIA turneja sa Cannibalima), kada je na turneji bio i Tom Wilkinson, iz njegovih ruku sam kupio majicu Here in After (cak sam mu podvalio nekoliko tolara premalo, rekao je da se ne kuzi u nas novac pa je samo pokupio sto sam mu dao). Bilo je ludo, krcato, preko 500 ljudi u dosta malom prostoru, a istovremeno i moj prvi put sa CC, jer ih '94 kada su bili prvi put nisam gledao (tada su dosli sa Samaelima i Desultory).

Nope, nije to bilo za Paranoid, mada se znamo s deckima. Recimo konkurencija u to vrijeme, kasnije sam otisao, plus jos nekoliko njih, i brzo zatim se webzine ugasio.



Demilich vokalista je masina za mljevenje.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 28/05/2014 : 16:31:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

[quote]Originally posted by Cromwell


Tu smo istih misli sto se dostupnosti do svega tice u danasnje vrijeme. Moze to biti i plus (hrpa informacija, demo snimaka i bootlega o kojima smo mogli vise manje samo sanjati u 90-ima), ali je istovremeno i minus, nestrpljivost pa se odmah skoci na sljedecu stvar/album/band, mozes si d/l tonu albuma ali tko ce to onda sve preslusati, pogotovo "kvalitetno". Ali jebiga, to je danasnji instant svijet.

A i rijetki bandovi koji su barem +20 godina na sceni, danas prave bolje albume nego nekada. Ima (mozda?) i iznimaka ali u neznatnim kolicinama.




samo da se ubacim i kažem +1
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 01/06/2014 : 10:44:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

sve karte bi mogle biti u pretprodaji vec rasprodane



koliko % odakle
https://www.facebook.com/MetalDaysFestival/posts/385767344894801




novi Opeth




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 02/06/2014 : 14:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
bio sam stavio neki dan link za novi opeth,al su ga ubrzo skinuli zbog a.prava.ugl meni se ne sviđa,makar mi je zadnji album bio ok
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/06/2014 : 14:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Svi su mi ok, ono nemam nikakvih zamjerki ni na sta, ali zapravo najcesce slusal "Deliverance" (i ponekad neki stariji).


Mozda posto ima nekih Morbid Angel elemenata, a ja sam freak na Morbidnu Anđelcicu.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 02/06/2014 : 14:52:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
čini se da je akerfelt skužio da ljudi nepuše baš prog rock foru pa pokušava kompromis mal ovog,malo onog.
deliverance mi nije nikad bio previse oduševio.malo me čak i produkcija kočila što me i čudi budući da je snimao fredman (atg-slaugter of soul,in flames-jester race,d.t.-the gallery).za mene su morningrise ili blackwater park vrh,ovisno o raspoloženju

Edited by - ŠAŠ on 02/06/2014 14:54:59
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 03/06/2014 : 10:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Novi Burzum (jucer izasao album), opet non-metal album.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ŠAŠ
Average Member



627 Posts

Member since 13/10/2013

Posted - 03/06/2014 : 11:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ŠAŠ a Private Message  Reply with Quote
preslušao sam ga već jučer i sviđa mi se.ima taj neki srednjovjekovni-umirujući štih.baš ona fora kakvu sad varg prodaje sa svojim nainom života

Edited by - ŠAŠ on 03/06/2014 11:22:03
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 03/06/2014 : 22:29:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Hail!

Bok, kako si.
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37354 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 04/06/2014 : 08:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

The second track from the 2014 Blut aus Nord/P.H.O.B.O.S. - Triunity split on Debemur Morti Productions. Izlazi 20. juna/lipnja.




http://www.metal-archives.com/albums/Blut_aus_Nord/Triunity/408121



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4120 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 04/06/2014 : 10:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message  Reply with Quote
Opa! Ovako na prvu zvuči jako dobro. Reskiji i realniji sound od zadnjih par izdanja.

Bok, kako si.
Go to Top of Page
Page: of 142 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.34 seconds. Snitz Forums 2000