forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 142

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 10/06/2017 : 10:59:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/06/2017 : 22:16:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Malo se podsjećam drugog po redu Mercenary albuma Everblack a ujedno i zadnjeg koji nešto vrijedi, iako je puno slabiji od fantastičnog prvijenca First Breath isto toliko je bolji od svih sranja koje su napravili nakon njega ('ajde, i treći 11 Dreams ima 2-3 dobre stvari).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/06/2017 : 22:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Nekad jako draga stvar, ali sa današnjeg stajališta moram priznati da su se ovdje počeli pojavljivati prvi problemi koji su kasnije skroz sjebali ovaj bend.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 23/06/2017 : 05:12:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote

Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 24/06/2017 : 20:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prošlo je 25 godina od izlaska albuma Utopia Banished koji nije stekao slavu prijašnjeg Harmony Corruption (s pravom), ali može se naći nekoliko zapaženijih stvari na njemu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 25/06/2017 : 16:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
Ja mislim da Benediction i dan danas pate sho nisu snimili album kao što je Utopia Banished.
To se najbolje vidi po onome što su uradili sa Ashen Epitaph/Grotesque EP-ijem. Totalni uticaj Utopie.
Da su iole nastavili u tom pravcu ... uh! Ingram ih verovatno ne bi ni napustio.

Jedinu stvar koju cenim od njih nakon 1994. je Down on Whores.


Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 26/06/2017 : 13:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni se taj album The Dreams You Dread nikad nije sviđao, dok mi je recimo Grind Bastard bio dosta dobar u ono vrijeme, što je opet teško objasniti jer su oba stilski slična.
Možda je stvar u tome što me za Grind Bastard veže jedna vrsta uspomena, a svi albumi koje sam slušao u određenim okolnostima su ostavljali bolji dojam na mene, barem je tako bilo dok nisam prešišao 30-u.
Ipak, najbolji Benediction je bez konkurencije Transcend the Rubicon, a album tako podsjeća na period Napalm Deatha s početka 90-ih.
Naravno, sve ovo govorim s vremenskim odmakon jer Benediction gotovo da nisam slušao u zadnjih 10-ak godina, ne znam kakve bih danas imao dojmove a vjerojatno bih se teško mogao natjerati ozbiljnije slušati taj bend.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Vlladimir
Senior Member



2045 Posts

Member since 26/08/2009

Posted - 26/06/2017 : 14:09:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlladimir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Meni se taj album The Dreams You Dread nikad nije sviđao, dok mi je recimo Grind Bastard bio dosta dobar u ono vrijeme, što je opet teško objasniti jer su oba stilski slična.
Možda je stvar u tome što me za Grind Bastard veže jedna vrsta uspomena, a svi albumi koje sam slušao u određenim okolnostima su ostavljali bolji dojam na mene, barem je tako bilo dok nisam prešišao 30-u.
Ipak, najbolji Benediction je bez konkurencije Transcend the Rubicon, a album tako podsjeća na period Napalm Deatha s početka 90-ih.
Naravno, sve ovo govorim s vremenskim odmakon jer Benediction gotovo da nisam slušao u zadnjih 10-ak godina, ne znam kakve bih danas imao dojmove a vjerojatno bih se teško mogao natjerati ozbiljnije slušati taj bend.



Sumirajući Benediction,

Subconscious Terror i Transcend the Rubicon su mi gotiva, pogotovo potonji, Ashen EP mi je bio super, dok je ''Dreams'' imao samo Down on Whores koja me je ponela.

The Grand Leveller nisam baš progutao, par stvari tu i tamo... ali onako... u odnosu na prvi i treći album.

Na Grindu sam ih već gubio iz vida, al su mi opet upali u fokus kad su izbacili Organised Chaos, najvise zbog toga sto je Dave otisao, pa kao da cujem novog pevaca. Medjutim, onako, Charon mi je bila ok pesma i Temple of Set, ali po meni već je sve bilo gotovo... Killing Music sam možda jednom uspeo da preslušam, naporan album.

Ipak, pored svega navedenog, u lepom sećanju mi je ostao koncert iz 2004. u Beogradu. Ludnica kompletna.

Ana Tomaskovic kraljica!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/06/2017 : 15:08:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/07/2017 : 23:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je ravnih 30 godina od izlaska albuma Scum, Napalm Death prvijenca.
Prvi dio albuma sa Nicholas Bullenom na vokalu meni je bolji nego ostatak sa Lee Dorrianom, i evo naslovne stvari koja spada u taj dio.






Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/07/2017 : 23:24:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ova stvar je ušla u Guinnessovu knjigu rekorda kao najkraća ikad snimljena, stručnjaci su izračunali da traje 1,316 sekundi.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/07/2017 : 23:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Još jedna obljetnica albuma prvijenca, u pitanju je 25 godina od izlaska Immortalovog Diabolical Fullmoon Mysticism, njihovog najboljeg izdanja uz Pure Holocaust.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/07/2017 : 23:58:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Odlična stvar koja zatvara album.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/07/2017 : 00:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

vidim da ste lepo krenuli sa klasicima



Benediction mi se nikada nisu toliko dopali, da bi doslo do onoga "klika", slusao, slusao, ali ... ostali smo na tome, pokusajem

Transcend mi se mozda najvise dopao, tada u srednjoj skoli pogotovo I bow to none (vise zbog naslova vjerujem :D)



a kod ND mi je jos uvijek najjaci album Fear, Emptiness Despair ... nazalost ih tada '94 nisam gledao u Lj ali sam to popravio 2 godine kasnije kada su dosli sa At The Gates (sisali su ND samo tako) na turu Diatribes (taj mi je isto sasvim ok, podosta catchy album bi se moglo reci)

zanimljivo da su pokusali i sa legendarnim Morrisoundom i tako napravili skoro pa klasican US sytle album (Harmony Corruption), sa par legendi na back vokalima i najznanijom stvari Suffer the children - posto sam oduvijek preferirao americki DM preko svedskog recimo, trebao bi mi to biti najbolji album, ali ... ipak to nije. mislim, je ok, ali nisu to oni, po meni su ND bas pravi bas na FED albumu i dalje - tu na FED su bas dobro zezili, atmosfera je teska (skoro tjeskobna - mislim, kako kome :D), i nema prestanka do kraja




kod Immortal mi se jos uvijek najvise dopada BB (pa vise sam DM nego BM :D), mada je PH odlicna klasika, BitN isto legendaran iako mi pomalo smeta sound, ponajvise bubnjeva, AtHoW vec prvi korak ka vise heavy black formuli, ali epsko, catchy ...



Sinister Bastard Saints bi jos uvijek trebao imati majicu doma (ako je nisam poklonio bratrancu), a Hate je jeben album ... bas sam ih danas slusao, te presao njihove obrade klasika ... aha, ako bi netko kupio Cross the Styx na vinilu, moze mi se javiti ;)
Slovenka (Alesa) se vjencala sa Aadom i preselila gore, a kolega Robi (bubnjar iz Scaffolda) je jedno vrijeme igrao s "njima" u Supreme Pain, pa ih nekako smatram domacima




ajmo se prisjetiti jos jednih staraca ... prva dva albuma su vjecni klasici, a vratili su se ... opasni! novi album cepa gace!

oduvijek su imali svoju melodiku, ali dobro ukomponiranu da nije smetala (barem meni nije, kome obicno previse melodicne nana nana stvari smetaju), plus odlicni muzicari, catchy stvari ... samo nikada se nisu probili u prvu ligu (sta god bi to vec znacilo ... a ono, paaare)









a onda je dosao treci album naslovljen "In mourning" ... u zalosti ... i zbilja je nekako takav, nema vise toliko catchy stvari, osjeca se da se nesto zbilo ... pojma nemam sta su tada imali, da li je netko umro ili su ih cure napustile, ali to je njihov ...AJFA na Metallica prijevodu ... pa onda prekid, i povratak sa starim demo snimcima i live materijalom, pa novim stvarima tu i tamo, sve do prosle godine kada su napravili jebeno odlican album (vucem se za uci, ali tek sada sam ga otkrio, posto sam vec skoro zaboravio na decke, sjecam se jedino EP-ja Ruins of Humans iz 2013

a kakav je to samo novi album ... uff uff!




evo, stavit cu samo dvoje stvari, ova prva mi je na playlisti vec dva dana (kao i cjeli album), koji stimung i kakav sound! bas prilici naslovnici i samom tekstu, apokalipticno, catchy, epsko ali istovremeno i brzo gdje treba, vrhunski!






a ova Bathory obrada (među boljima ako ne najboljima, no posto ih ima toliko ...)









aaaah, trebam zavrsiti jos jednom klasikom iz Finske (za sve koje vole Demigod) ... mislim da znam pola stvari na pamet (tekstove), toliko su mi glavu zavrtjeli tada ... ovo je izaslo na 3" CD-u :D ... a stvar Heroes In Godly Blaze je skoro pa ko himna ('96 ili je bilo '97/'98 su trebali doci u Slo sa Avulsed, Deeds of Flesh i jos nekim bendom, ali je glupavi promotor zajebao i otisao na Dynamo ili negdje a mi se bzvz vozili u Ormoz, posto nije javio da je otpalo)





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 08/07/2017 : 14:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
@Poli i meni je Fear Emptiness Despair najjaci ND a na njemu Plague rages

jos malo klasike
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 08/07/2017 : 17:21:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Aaah, i to je klasiqi, samo takav.
Secam se da je tada ('95) bila turneja Suffocation, Deicide i Konkhra. E, da su dosli i kod nas.



He he, imao sam home made majicu sa OUTC motivom. Na prednoj strani naslovnica, a na leđima ... pa, varianta unutarnje naslovnice. Oni koju znaju, znaju o cemu pricam. I malo je reci da se nasao neko ... "uvređen", ali hebiga. Imao sam i drugu majicu sa napisom cetvrte pesme, tu je tek bilo problema. Ah, ti mladacki ludi srednjeskolski dani.




@FED album - ne znam zasto, ali posebno mi se dojmio Fasting on deception. Malo je reci da znam tekst na pamet.





A za ovaj album me isto vezu lepe uspomene (jos uvek mi je najdrazi, iako produkcija nije top notch, mozda). Sa njim sam skocio na "Immolation vagon", totalno zaluđen. '96 su dosli u Ljubljanu po prvi put (bili su na turneji sa Cannibal Corpse - njihov drugi dolazak) i tada je na drugoj kitari bio jos Thomas pa sam iz njegovih ruku uzeo majicu sa ovom naslovnicom. Ta majica me i danas prati na koncertima, i jos uvek je u dobroj (skoro odlicnoj formi, izgleda pravi kvalitet). A Immolation su mi i danas jedan od (naj)drazih bendova koje iznimno cenim. A sa Bobom sam napravio verovatno i najduzi intervju (45 min, nekih 16 stranica je doslo na kraju, coveku se osusilo grlo pa dobro da ne peva ).





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 14/07/2017 : 23:20:56  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


vidim da ste lepo krenuli sa klasicima


a kod ND mi je jos uvijek najjaci album Fear, Emptiness Despair



Meni su prva dva najdraža, a od ovih iz DM faze Utopia banished.
Najdraža ND pisma:

Ritam ubija, zvuk vrh, tekst fenomenalan
Svaki put ko budala urlan ono "Guided, or could this mean misguided".

Šta se klasika tiče, u zadnje vrime dosta slušan Holy Moses prva tri albuma, a danas san naletija na ovaj klasik:

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 15/07/2017 : 17:12:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Svaki put ko budala urlan ono "Guided, or could this mean misguided".



He he, je, ovaj tekst dobro ide s ritmom, i meni se uvijek peva u glavi.







Ne znam tacno zasto, ali danas pogledao ovaj doku ... zanimljiv ... na neki nacin. Je, novinari bas zagazili u govna, tupavi kakvi jesu. No, i Gaahl je svojstven i poseban. Ona cutnjava na kraju ... epski!
A i tko bi rekao da je jedan homo toliko agresivan, jel?






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/07/2017 : 15:55:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

I, imamo neke komentare na posljednje Ulver?

Trenutno slusam album po prvi put, ali ... jebacki! A i tekstovi.





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

dante
Senior Member



Croatia
2478 Posts

Member since 16/01/2008

Posted - 20/07/2017 : 20:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dante a Private Message  Reply with Quote
Ubio se Chester Bennington, pjevac Linkin Parka.

These pretzels are making me thirsty...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 21/07/2017 : 20:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote













drukcije na netu se moze naci vec i nova Morbid Angel pjesma (sa koncerta), ali ... kao mozda jedan od najvecih fanova MA mogu (vam) reci samo, ne trudite se



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 23/07/2017 : 12:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

jedna za Dodu? (drukcije clanovi ovog banda su svirali ma svugdje u poznatijim BM bandovima)











te jos jedni Arapi (iz Iraka, kao npr. i Seeds Of Iblis) sa veliki kohones ... tekstovi u opisu





Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/07/2017 : 18:25:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Prije 20 godina ''između šumovitih brda'' je izašao prvijenac benda Kampfar i vjerojatno najbolji pagan black album ikad snimljen pod imenom Mellom skogkledde aaser.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 28/07/2017 : 18:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Vrhunski, riječi su suvišne.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37324 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 29/07/2017 : 16:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Dods, poznajes ove decke? Vjerojatno.





te najnovija stvar
https://youtu.be/0-xQIIj7x3Q



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 29/07/2017 16:17:10
Go to Top of Page
Page: of 142  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000