forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Glazba
 Metal & co.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author  Topic Next Topic
Page: of 142

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/04/2018 : 23:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je ravno 30 godina od izlaska Iron Maiden albuma Seventh Son of a Seventh Son. To je meni po kvaliteti 3. album benda, a bolji su samo The Number of the Beast i Somewhere in Time.
Možda bi i bolje kotirao da na njemu nema one gluposti pod imenom Can I Play with Madness koja totalno odudara od ostatka, ali je zato naslovna stvar stvarno vrhunska.



Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 11/04/2018 : 23:54:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Kada bih morao izabrati najbolju stvar na albumu onda bi izbor vjerojatno pao na ovu, unatoč tome što joj sami početak nije nešto.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 12/04/2018 : 12:25:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message  Reply with Quote
Ovaj album mi nije medju prvih 7 Maidena
Prosjek

https://www.facebook.com/Comicator/
https://www.instagram.com/comicator_stripfestival/
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/04/2018 : 14:32:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Zna li itko da li postoji aplikacija slična shazamu koja je posebna dobra kod prepoznavanja black metala (jebiga, znam da tražim nemoguće).
Kod ovog slučaja shazam nije od nikakve koristi a radi se o sljedećem; još tamo 2001. sa radijske emisije Lobotomija snimio sam (naravno, na kazetu) album za kojega nikako ne mogu otkriti o čemu se radi. Taj mjesec je voditelj emisije bio odsutan pa je njegov ''zamjenik'' puštao muziku bez ikakvih najava. Znao je puštati albume u cijelosti, tako sam ih snimio dobar broj a poslije otkrivao o čemu se radi ako je bio neki meni nepoznati bend.
S vremenom sam riješio sve nepoznanice osim tog jednog albuma koji me muči već 17 godina. Svakih par godina ga puštam, tako mi je i danas došao u ruke pa sam čvrsto odlučio da konačno riješim taj misterij.
Začuđujuće zvuči podatak da u svojoj kolekciji imam 1100 black albuma a ovaj nije među njima, ali opet ne vjerujem da se 2001., kada je internet bio u povojima, u radijskoj emisiji puštalo nešto toliko opskurno i potpuno nepoznato.
Ovako po mojoj procjeni mogu reći da je gotovo sigurno kako nije u pitanju ni norveški ni finski bend, više mi vuče na švedski zvuk kao što je recimo kod Setheriala ili Dark Funerala (dobro, nije baš toliko brzo, ali opet shazam bez problema prepoznaje Setherial). Album ima 8 stvari i traje oko 40 minuta, da barem znam ime jedne od njih brzo bih otkrio o čemu se radi...

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 12/04/2018 : 17:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Odi na r/Metal pa pitaj, po svoj prilici bi netko mogao znati.

Ako ga već ne koristiš, Reddit okuplja ogromnu masu ljudi
i generalno je sjajan za bilo kakva pitanja.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/04/2018 : 21:47:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Uspio sam saznati podatak koji me zanimao, na kraju je ispalo puno jednostavnije nego što sam mislio. Pogodio sam da se radi o Šveđanima, u pitanju je bend In Aeternum i njihov 2. album The Pestilent Plague.
Trebalo je samo imati dobru polaznu točku a tu sam upotrijebio malo improvizacije; u prvoj pjesmi na albumu se nekoliko puta spominje riječ Division (a nije Panzer ) pa sam pretpostavio da se ona nalazi i u samom imenu pjesme.
Otišao sam na metal enciklopediju, uključio napredno pretraživanje, upisao ''division'' u rubriku ''song title'' a ''black'' u ''genre'' i onda odabrao pretraživanje full-length izdanja (pretpostavio sam da nije nikakav demo, kompilacija, EP ili nešto slično).
Rezultat pretraživanja je bio ovakav https://www.metal-archives.com/search/advanced/searching/songs?songTitle=division&bandName=&releaseTitle=&lyrics=&genre=black&releaseType%5B%5D=1#songs i dalje je išlo k'o podmazano. Bilo je potrebno nekoliko minuta klikanja da naletim na album The Pestilent Plague, čim se otvorio popis pjesama znao sam da se radi o njemu i nisam ni trebao tražiti potvrdu po youtubeu.
Što se tiče benda In Aeternum; naravno da sam čuo za njega i to puno prije nego sam 2008. uveo internet, mislim da je magazin United Forces na svojim počecima izlaženja objavio intervju sa tim bendom. Kasnije sam na metal enciklopediji prilikom pretraživanja povremeno znao naletjeti na ime In Aeternum, ali se nikada nisam odlučio da poslušam nešto od njih baš zbog toga što je pisalo da sviraju black/death, a takvo miksanje žanrova sam u većini slučajeva zaobilazio.
Ne znam kakvi su ostali albumi, ovaj The Pestilent Plague je puno više black nego death, iako se prilikom slušanja u digitalnom obliku sa boljim zvukom primjećuju povremeni uleti death elemenata, za razliku od slušanja na kazeti koja je zbog šumova pojačavala black ugođaj.
Uglavnom, skinuo sam sve In Aeternum albume, ali čisto sumnjam da će mi neki drugi biti približno dobar kao The Pestilent Plague koji je stvarno poseban zbog više razloga.
Na kraju trebam iskazati veliko divljenje za najbolju enciklopediju sa najboljim načinom pretraživanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 12/04/2018 : 21:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Red je da stavim uvodnu stvar albuma kada mi je već toliko pomogla u traženju.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 13/04/2018 : 08:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Gledao sam In Aeternum tamo u 90-ima u Lj. Ne sjecam se paketa, mozda su dosli sa Absu? A nesto se dobro i ne sjecam samog koncerta. Ali mislim da je bilo vise ljudi nego na Setherial (a i tu su Hrvati cinili nekih 20% publike; kolega iz Cresa je srusio mikrofon usred koncerta kada se popeo da zapjeva :D).






Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10112 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 13/04/2018 : 09:11:20  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Danas je ravno 30 godina od izlaska Iron Maiden albuma Seventh Son of a Seventh Son. To je meni po kvaliteti 3. album benda, a bolji su samo The Number of the Beast i Somewhere in Time.
Možda bi i bolje kotirao da na njemu nema one gluposti pod imenom Can I Play with Madness koja totalno odudara od ostatka, ali je zato naslovna stvar stvarno vrhunska.




Can I play with madness je bez ikakve sumnje najgora pisma na albumu, ali meni ne odudara toliko od ostatka. Tipična Adrian Smith pisma.
S vrimenon san skužija da su mi Smithove pisme uvik najgore na albumu, a Harrisove najbolje. Razlog zašto The nuber of the beast nema slabu točku je vjerovatno taj šta je Harris napravija skoro cili album.
Seventh son mi je dobar album, ali meni daleko najlošiji iz zlatnog perioda osandesetih. Previše klavijatura.

E da, jedino šta vridi kod Can I play with madness ja Graham Chapman iz Pythona u ulozi profesora.

Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 13/04/2018 09:12:02
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/04/2018 : 20:54:34  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Meni Can I Play with Madness najviše odudara zbog potpuno drugačije atmosfere u odnosu na ostatak albuma.
Nekako mi vuče na veseliji ugođaj, a ja nikako ne volim vesele pjesme.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 13/04/2018 : 21:12:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli


Gledao sam In Aeternum tamo u 90-ima u Lj. Ne sjecam se paketa, mozda su dosli sa Absu? A nesto se dobro i ne sjecam samog koncerta. Ali mislim da je bilo vise ljudi nego na Setherial (a i tu su Hrvati cinili nekih 20% publike; kolega iz Cresa je srusio mikrofon usred koncerta kada se popeo da zapjeva :D).


Izgleda da je Setherial ipak nešto poznatiji od In Aeternuma, ako ništa drugo barem ga shazam dobro prepoznaje.
Baš sam provjerio i većina stvari sa albuma The Pestilent Plague se može pronaći na youtubeu, ali jedva da koja ima poneki komentar.
Nasuprot tome, ovaj (također nepoznati) bend nikada nije snimio album, ali zato ima čak 5 video uradaka koji su pretrpani komentarima, eto što znači kada u bendu imaš ovakav bombončić.
https://www.youtube.com/watch?v=5uBgxgsRQXA
https://www.youtube.com/watch?v=k6xBhv21kEE
https://www.youtube.com/watch?v=0MjyGPp__-w
https://www.youtube.com/watch?v=44Xoeo0VM2Q
https://www.youtube.com/watch?v=dfLizRdx0iU

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 14/04/2018 : 15:40:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
S.O.B.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/04/2018 : 21:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Danas je 20 godina od izlaska Helloween albuma Better Than Raw.
U sjećanju mi je ostao kao najbolje izdanje sa Derisom (do albuma Rabbit Don't Come Easy jer ono poslije nisam slušao) na kojem se nalaze 3 odlične stvari.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/04/2018 : 22:10:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ovdje posebno do izražaja dolaze izvrsne solaže, pogotovo na središnjem dijelu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/04/2018 : 22:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ova stvar pokazuje kako jedan običan i ograničen žanr kao power (neka se ne naljute fanovi istog) ipak može ponuditi nešto iznad svoje kategorije, definitivno najbolji trenutak na albumu.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4206 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 15/04/2018 : 08:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote




Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/04/2018 : 22:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Rijetkost je da nepoznati BM bend snimi video, evo jednog ruskog u prirodnom okruženju.
Sudeći po samom početku čovjek bi rekao kako je u pitanju čisti atmospheric, ali se ipak radi o post-blacku. Nisam imao puno dodira sa tim podžanrom, prije nekih godinu dana sam slušao austrijski Ellende koji se pokazao po mojem ukusu.
Ovaj video me natjerao da poslušam cijeli album Ultara pod imenom Kadath, nije loše ali meni osobno Ellende osjetno bolji (barem je takav prvi dojam).


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/04/2018 : 23:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Na njemački Krater sam naletio zato što je snimio split sa Silberbachom, pa nije bilo teško pronaći i ovaj video.
Video je sasvim pristojan, a što se tiče muzičkog dijela nije mu baš trebala ona solaža koja uopće ne paše za ovakav žanr.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/04/2018 : 23:42:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Još jedan njemački bend i nešto iz zaboravljene arhive krljave produkcije.
Skidao sam diskografiju Barad Dura i baš se poveselio slušanju ovog demoa na gom playeru kad ono šipak, na Yandexu je neki ''pametnjaković'' prijavio datoteku i link za skidanje je blokiran.
Ne razumijem takve pacijente, kao ni one što ripaju muziku na 128 Kbps pa si nekad baš prisiljen slušati takvo bogatstvo zvuka.


Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/04/2018 : 07:55:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote

Ima među post stvarima stvarno odlicnih. Tako u black kao u rock vodama. Ali ni sam nisam pretjerano plivao u tim vodama, pa sam siguran da me jos stosta ceka za otkriti.



A kako stojis sa Wolves in the Throne Room? Dosta cenjeni su, ali si nisam nikada uzeo dovoljno vremena za ozbiljnije preslusanje. No, nisu me nervirali kada bi ih slusao.


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 16/04/2018 : 08:59:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
jedno pitanje u vezi koncerta Iron Maiden u Areni Zagreb: dali postoje nekakve fan ulaznice ili samo ovo obično sranje koje ti naprintaju na Eventimu??
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37325 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 16/04/2018 : 09:57:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

jedno pitanje u vezi koncerta Iron Maiden u Areni Zagreb: dali postoje nekakve fan ulaznice ili samo ovo obično sranje koje ti naprintaju na Eventimu??


Moze ti izzy nacrtat Eddyja na ulaznicu, jel bi to bilo dovoljno?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

izzy
Starting Member



Slovenia
52 Posts

Member since 02/04/2007

Posted - 16/04/2018 : 11:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send izzy a Private Message  Reply with Quote
Za Split so bile fan ulaznice, ako si jih kupio direktno od organizatora. Sve ostalo je eventim sranje :D

If you would tell me, just what my life means.... Walking a long road, never reaching the end
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3054 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 16/04/2018 : 12:31:09  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Danas je ravno 30 godina od izlaska Iron Maiden albuma Seventh Son of a Seventh Son. To je meni po kvaliteti 3. album benda, a bolji su samo The Number of the Beast i Somewhere in Time.
Možda bi i bolje kotirao da na njemu nema one gluposti pod imenom Can I Play with Madness koja totalno odudara od ostatka, ali je zato naslovna stvar stvarno vrhunska.






Album izašao taman u doba kad sam s počeo upoznavati sa metal opusom i prvi koji sam kupio (nakon toga i "....and justice for all" od Metallice), tako da mi je ostao u nekom posebnom sječanju, posebno naslovna stvar..... Nažalost, s ovim albumom za mene prestaje njihovo najbolje razdoblje, sve do Brawe new world koji ih vraća u dane stare slave...... Srećom, u Areni nas čeka očito stara playlista.....

„And I know what I want….When the timing is right…Then I'll take what is mine…I am the clansman“
"...gdje god da te život nosi, uvijek moraš znati 'ko si..."
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 16/04/2018 : 15:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Tako nekako, No Prayer for the Dying je jako slab a ni Fear of the Dark nije puno bolji, osim naslovne i još 2-3 stvari (prije svih Be Quick or Be Dead) nema nešto posebno vrijedno, više od polovice albuma je prosječni ili slabo.
Iznenadio sam se kada je izašao Brave New World, nisam bio očekivao tako dobar album a stvar Nomad mi je ostala u sjećanju kao vrhunac tog izdanja.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page
Page: of 142  Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000