forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 13 - Evropa
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

JefCostello
New Member



257 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 07/10/2009 : 21:24:45  Show Profile Show Extended Profile  Send JefCostello a Private Message  Reply with Quote
Ja nista ne primecujem da se odlepilo, kako to izgleda i da li se pojavljuje naknadno tj. odlepljuje naknadno ili moze odmah da se vidi?

"Comics will be the culture of the year 3794"
Salvador Dali
Go to Top of Page

prihvati
Starting Member

30 Posts

Member since 24/05/2006

Posted - 07/10/2009 : 21:58:28  Show Profile Show Extended Profile  Send prihvati a Private Message  Reply with Quote
Pravo da ti kazem ni ja nisam primetio dok nisam kod kuce pazljivo pregledao primerke. Kod mene su to "mehurici" velicine 1 sa 2-3cm, odlepljene plastike od kartona korica. Uglavnom se nalaze na zadnjoj strani stripa, pri vrhu, na mestu gde se korica "lomi", odnosno gde je onaj zljeb za savijanje strana. Mislim, no big deal, ali moze da zasmeta kada se oprostis od 200 evra za 7,8 stripova. Vazno je da nece ici dalje tj. da se nece odlepiti sa cele korice. Valjda.
Markos- hvala na brzom odgovoru i ponudi. Sacekacu neko vreme, nadam se da nece biti potrebe za zamenom. U svakom slucaju za pohvalu je tvoj profi odnos prema kupcima.
Pozz
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2009 : 22:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A sto da radim, greška je greška i tu se nema što. Iako nije moja, nego tiskare, kupca to ne zanima (niti ga treba zanimati), odgovoran je izdavač. Jedino što mogu ponuditi je zamjenu za primjerke bez greške, ako ih ima, ili, u suprotnom, povrat novca.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/10/2009 : 22:13:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by JefCostello

Ja nista ne primecujem da se odlepilo, kako to izgleda i da li se pojavljuje naknadno tj. odlepljuje naknadno ili moze odmah da se vidi?


Evo jedna stara slikica koja to ilustrira, mada nije dovoljno velika, ali nemam sad kod sebe nijedan primjerak da slikam u vecoj rezoluciji.

Radi se o malom "mjehuriću" u tom pregibu, koji se nalazi na naslovnici ili na stražnjoj korici.

Trouble will find me
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22140 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/10/2009 : 00:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Poli

Ja sumnjam, ali to je cisto osobno misljenje. Po meni je ovaj kraj vise pravi kraj, ali dobro je to Lavric napravio. Barem kako ja vidim, Ziletu nije vise nista ostalo, ni zelja za zivotom.
Ne znam kako bi se ovo moglo nastaviti.


Pa na primjer osveta nije dovrsena.
Stric je jos uvijek ziv
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10969 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 11/10/2009 : 14:13:25  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message  Reply with Quote
kako se prodaje ovo?
čitam na Buhovoj stranici več dvaput SPET NA ZALOGI :)

moram nabaviti, da ne ostanem bez :)
Go to Top of Page

Obelix
Average Member



Serbia
537 Posts

Member since 06/04/2009

Posted - 11/10/2009 : 14:41:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Obelix a Private Message  Reply with Quote
Da, ja sam isto primetio te mehurice, ali tek kada sam cuo od vas, pa pogledao. Meni ne smetaju, samo da se ne prosire dalje.

Teorije nam pomazu da podnesemo nepoznavanje cinjenica
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/10/2009 : 14:59:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jang

kako se prodaje ovo?
čitam na Buhovoj stranici več dvaput SPET NA ZALOGI :)

moram nabaviti, da ne ostanem bez :)


Pa prodaje se jako dobro, da! Ali, iskreno, sumnjam da bas trebas _toliko_ zuriti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 13/10/2009 : 12:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message  Reply with Quote
Pročitano! Evropu preporučujem svim stripoljupcima!

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 13/10/2009 : 17:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Gde se ovo moze naci u Srbiji i po kojoj ceni (koliko strana...)??

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 13/10/2009 17:15:54
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 13/10/2009 : 17:16:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Moze se naci u striparnicama Darkwood i Alan Ford, a cijenu ne znam.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 13/10/2009 : 17:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Hvala, sad vidim da je kod vas cena 100 kuna, ovde je verovatno oko 1200 dinara.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

goksi
Senior Member

Serbia
1940 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 13/10/2009 : 17:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send goksi a Private Message  Reply with Quote
Kuna je više od 12 dinara, skoro 13. Imaš na naslovnoj strani knjižare alanford cene za ova izdanja. U darkvudu su verovatno nešto niže ili iste, ne bih znao.

- Alvar Mayor 3, 4 Cena svaki: 1.595 dinara
- Sharaz-De Cena: 1.995 dinara
- Tiki Cena: 1.295 dinara
- Fulu Cena: 1.995 dinara
- Mort Cinder Cena: 1.995 dinara
- Mali Blues sa zapadne obale Cena: 995 dinara
- Evropa Cena: 1.295 dinara
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16201 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 13/10/2009 : 21:53:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message  Reply with Quote
Hvala

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/10/2009 : 15:50:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Pročitano u cugu! Preporučljivo i zadovoljan sam no više crtački ( iako mi je cilo vrime iz podsvjesti iskaka Malik i njegov Arči Keš ) nego scenaristički. Ima zgodnih doskočica u dijalozima i to spašava stvar a i kraj je sasvim ok i greška bi bilo nastavljati ovu priču ( to spominjem zbog nekih komentara ).Ovakvih i sličnih priča načitali smo se, a na žalost i još uvik ih čitamo svakodnevno u crnim kronikama no Toto i dalje ostaje u vrhu mojih favorita i s nestrpljenjem očekujem neki novi album.

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Nostromo
Junior Member



Croatia
476 Posts

Member since 16/12/2008

Posted - 20/10/2009 : 20:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Nostromo a Private Message  Reply with Quote
Odlična je Evropa! Sad pročitao i stvarno me je ugodno iznenadio ovaj strip. Bit će film od ovoga, sigurno. E, da, jedina mala greška je da su Češka i Slovačka na onoj karti na predlistu (valjda se tako zove druga i treća stranica?) još uvijek Čehoslovačka :).

There Is a Light That Never Goes Out
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2009 : 00:15:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Pročitano u cugu! Preporučljivo i zadovoljan sam no više crtački ( iako mi je cilo vrime iz podsvjesti iskaka Malik i njegov Arči Keš ) nego scenaristički. Ima zgodnih doskočica u dijalozima i to spašava stvar a i kraj je sasvim ok i greška bi bilo nastavljati ovu priču ( to spominjem zbog nekih komentara ).Ovakvih i sličnih priča načitali smo se, a na žalost i još uvik ih čitamo svakodnevno u crnim kronikama no Toto i dalje ostaje u vrhu mojih favorita i s nestrpljenjem očekujem neki novi album.



Da budem malo zlocest. Mozda ovakvih tema ima u crnim kronikama, ali ovako dobro ispricanih teko da ima u bilo kojem mediju.

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/10/2009 : 00:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Zašto zločest?

Pa naravno da u ck nećeš čitati literarne radove. Mislim da san bija jasan, ako nisan, sorry

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1870 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 21/10/2009 : 06:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Nostromo

Odlična je Evropa! Sad pročitao i stvarno me je ugodno iznenadio ovaj strip. Bit će film od ovoga, sigurno. E, da, jedina mala greška je da su Češka i Slovačka na onoj karti na predlistu (valjda se tako zove druga i treća stranica?) još uvijek Čehoslovačka :).



Da, dok je medjutim Kosovo nezavisna drzava. I to je pitanje za Marka, je li moralo tako, pogotovo obzirom da se u albumu govori o periodu do 2000. godine. Inace sam veoma prijatno iznenadjen ovim stripom. Nakon Rdeceg alarma prvo od Lavrica sto mi se svidelo. Dinamicna prica, koja tera citaoca napred i izvanredan crtez Evropu mi u ovoj turi guraju ispred Malog Bluesa. Pa hajde da napravim onda osvrt na celu poslednju Fibrinu turu.

Mali Blues je za mene malo razocarenje. Od toliko hvaljenog 'majstora Tardija' ocekivao sam vise. Crtez je tehnicki korektan, ali meni nijednom prilikom nije izazvao neko osecanje. Sto se scenaristickog dela tice, isto. Prica je ispripovedana bez mane, ali i bez posebnih vrlina. Sto rece Samuraj, egzistencijalni noar. I sa tim ne bih imao problem, volim i noar i bilo sta egzistencijalno, ali fali epitet 'osrednji'. Ali pretpostavio sam da ce ovo biti Samurajev favorit, iako sam mu rekao da mislim da je strip prosecan. Do sada sam se uverio da on na svojim omiljenim zanrovima, blago spusta kriterijume. ;)

Tiki je jedna prijatna, topla prica, koja mi vraca nadu u Berardi/Milaco albume. Ne racunajuci Kena, od dosadasnjih njihovih zajednickih dela samo mi je Tom's bar legao. Marvin me je razocarao, Filipini mlaki. Tiki je dobar, uzivao sam. Jedina mana je sto premalo traje. Iako ima stotinak stranica, Tiki je zapravo minijatura. Crtica.

Fulu je jako dobar. Podsetio me pomalo atmosferom i istorijskim kontekstom na Nosene vetrom. Ali Fulu mi je bolji. Ako ne iz nekog drugog razloga, onda zbog Risa. Covek je sjajan crno-beo, pa iako nisam ovo video u koloru, siguran sam da Dado&Dado nisu slucajno odlucili da jedino ovaj covek nacrta plakat u dve boje. ;)

Mort Cinder i Sharaz-de su slag na torti i zaokruzuju ubedljivo najjacu turu do sada. O ovim albumima ne treba previse pricati. Dovoljno su i vizuelno upecatljivi, od cega za strip ne moze biti bolje preporuke.

http://kamenje.blogspot.com/
https://stalker.rs/

https://www.facebook.com/Stalker-izdava%C4%8Dka-ku%C4%87a-139197274650766/
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 21/10/2009 : 09:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Zašto zločest?

Pa naravno da u ck nećeš čitati literarne radove. Mislim da san bija jasan, ako nisan, sorry



Bice sam ja onda krivo skuzija, sto i nije cudo nakon sinocnjih x pivi.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28936 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 21/10/2009 : 09:58:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dzimi Gitara

quote:
Originally posted by Nostromo

Odlična je Evropa! Sad pročitao i stvarno me je ugodno iznenadio ovaj strip. Bit će film od ovoga, sigurno. E, da, jedina mala greška je da su Češka i Slovačka na onoj karti na predlistu (valjda se tako zove druga i treća stranica?) još uvijek Čehoslovačka :).



Da, dok je medjutim Kosovo nezavisna drzava. I to je pitanje za Marka, je li moralo tako, pogotovo obzirom da se u albumu govori o periodu do 2000. godine.


Da, Slobo mi je rekao. Ja to, naravno, nisam ni primjetio, kao ni ČeškoSlovensko. Lavrič je imao ideju da stavimo kartu Europe i da ucrtamo Žiletov put, ali onda je rekao da bolje da to naprave čitatelji sami, a mi samo ponudimo kartu. Melina je pronasla negdje na netu dovoljno kvalitetan file kojeg se moglo obraditi za tisak, i stavila ga. I to je to. Nadam se da se nece naci netko tko ce traziti u ovome neku namjeru ili ne znam sto...

Trouble will find me
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11080 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 21/10/2009 : 10:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Moje gošće iz Češke su vrlo pogođene! Rekle su da nećemo nikad u Europu, još manje u Evropu
I dalje tvrdim da je za mene strip odličan u crtačkom smislu, priča tanana. Pretpostavljam da je ljudima zanimljivo sve što je domaće ( po radnji ) i da cilo vrime čitanja čekaju kad će naletit "ono nešto"... poznato. Film "Taken" je vrlo slične tematike iako nema izravnog dodira sa Balkanom.
No Lavrič je kralj!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/01/2010 : 14:38:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
Sve najbolje i Fibri

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29540 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/01/2010 : 20:01:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by lwood

Sve najbolje i Fibri




nešto si previše dobronamjeran
opet si počeo konzumirati?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46513 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/01/2010 : 20:06:47  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
ma ovo me drži od alkohola

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000