forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Orka 15 - Mort Cinder
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote


“...raspravljao sam s Oesterheldom tri mjeseca, dok pri­ča nije nastala kakva je nastala. Ja sam se bacio na stva­ranje junaka, ali onako, na hladno, nije mi us­pi­jevao... Onda sam mu rekao: Vidio sam kako si po­čeo priču, neka se Mort Cinder ne pojavljuje na pr­vih pet­naest ili dvadeset stranica, nego samo starac. A starac želim biti ja!”

Londonskog antikvara Ezru Winstona misteriozni znakovi odvode do grobnice pogubljenika po imenu Mort Cinder. Mort se vraća iz smrti kako bi odvukao Ezru u sumorne avanture i kako bi mu pričao priče koje su se dogodile u davnim vremenima. mort cinder, remek-djelo scenarista héctora germána oesterhelda i crtača alberta breccije, prvi put se pojavio 1962. godine u časopisu Misterix. Ovom se knjigom ovaj klasik svjetskoga stripa vraća domaćoj publici i to po prvi put u kvalitetnom i reprezentativnom izdanju dostojnom svog ugleda.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=3&TitleID=80

Trouble will find me

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 31/08/2009 : 15:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Pitanje...

Da li je otisak jednak onome u previewu, odnosno da li ću morati okretati strip da to čitam?

Jel to sad izašlo?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:32:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DeeCay

Pitanje...

Da li je otisak jednak onome u previewu, odnosno da li ću morati okretati strip da to čitam?

Jel to sad izašlo?


Da.
Da.
;)

Trouble will find me
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 31/08/2009 : 15:45:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
otisak mi deluje ko da ga je stampao veseli cetvrtak

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:53:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ne razumijem.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 31/08/2009 : 16:23:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
deluje mi bledo, verovatno je zbog skena ne zbog otiska

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 16:30:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Nije blijedo, danas sam listao strip cim je dosao iz tiskare i crna je odlicna, iako materijali koje smo dobili nisu bas savrseni, ali trenutno u svijetu ne postoje bolji, a tesko da ce i postojati, iz razloga koji su navedeni u uvodniku.

Trouble will find me
Go to Top of Page

alexts
Advanced Member



Serbia
6580 Posts

Member since 25/09/2005

Posted - 31/08/2009 : 17:22:20  Show Profile Show Extended Profile  Send alexts a Private Message  Reply with Quote
Breccin stil,često bez ivičnih linija i sa ovlaš potezima punijih linija, može se laicima učiniti kao loš otisak.
Go to Top of Page

Dante1
New Member



Croatia
106 Posts

Member since 06/10/2008

Posted - 31/08/2009 : 21:24:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dante1 a Private Message  Reply with Quote
Savršeno. Glavni kandidat za strip izdanje godine.
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2300 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 31/08/2009 : 21:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Nekada,kao veoma mlad citalac,nisam voleo ovaj strip,iako su ga vec tada neki hvalili...kasnije,svako novo citanje Morta ostavljalo bi neko novo i pozitivno iskustvo,da bi u zrelim godinama shvatio svu genijalnost ovog stripa...uz Alvara,za mene,remek delo argentinskog i svetskog stripa...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7053 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/08/2009 : 22:48:51  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Ovo mi je super izgledalo jos u preview-u.
Oesterheld je stvarno znao stvoriti atmosferu!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4603 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 03/09/2009 : 18:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message  Reply with Quote
o-dli-cno!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/09/2009 : 10:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine

Nekada,kao veoma mlad citalac,nisam voleo ovaj strip,iako su ga vec tada neki hvalili...kasnije,svako novo citanje Morta ostavljalo bi neko novo i pozitivno iskustvo,da bi u zrelim godinama shvatio svu genijalnost ovog stripa...uz Alvara,za mene,remek delo argentinskog i svetskog stripa...


ista stvar - nekako mi crtež nije bio privlačan i znao sam ga preskočiti u stripotekama uz komentar opet taj mort cinder...a onda kako sam uvjek iznova listao stripoteke jednom se odvažih i na čitanje i oborilo me s nogu već taj prvi put - tako da sam drugim očima počeo gledati i na crtež - više nije bilo opet taj mort c. već kad će više...
gledajući ovu divnu knjigu ostao sam bez riječi...ali one su ionako suvišne neka ezra priča ja ću ga uvijek slušati i ponovo i ponovo i ponovo....
Go to Top of Page

HC
Average Member



Croatia
942 Posts

Member since 28/11/2006

Posted - 05/09/2009 : 12:07:58  Show Profile Show Extended Profile  Send HC a Private Message  Reply with Quote
Pročitao preview, crtež i ono okretanje strana mi nije baš po volji, ali priča bi mogla biti dobra, možda i kupim.
Jesam li ja jedini kome se čini da Gand i rommel uzdižu u nebesa sve što "FIBRA predstavlja", siguran sam da bi oduševljenje bilo isto i da fibra objavi zagora
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 05/09/2009 : 12:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by HC

Pročitao preview, crtež i ono okretanje strana mi nije baš po volji, ali priča bi mogla biti dobra, možda i kupim.
Jesam li ja jedini kome se čini da Gand i rommel uzdižu u nebesa sve što "FIBRA predstavlja", siguran sam da bi oduševljenje bilo isto i da fibra objavi zagora


ja uzdižem u nebesa sve što mi valja bez obzira tko to izdaje...ne znam da li ces naci ijednu moju recenicu di hvalim zagora kroz sve ove godine...gand bi - gand je lud za zagorom ovo mu je samo šminka
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/09/2009 : 12:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Krivo ti se cini, nisu samo oni, ima tu još sumnjivaca. Tko zna kakvi su to dealovi u pitanju. Jebote, kakvo je vrijeme došlo, teorije zavjere na sve strane, ne mozes nesto pohvaliti da se odmah ne traze skrivene namjere. Evo, ja sam nedavno pročitao Gandovu zadnju knjigu , "Blockbuster", i bas sam se spremao napisati par riječi o njoj i onda sam pomislio kako ce netko "pronicljiv" sigurno dobaciti nesto tipa "gle kako se medjusobno hvale".

Sve sto mogu reci je da sam, iz mog dosadasnjeg iskustva, zaključio da slični ljudi vole slične stvari (filmove, stripove, muziku, knjige itd itd) i da onda lakse sklapaju prijateljstva jer se bolje razumiju. Ja i Gand smo prijatelji (mada, virtualno, jer smo se vidjeli dvaput u životu po pola sata) baš zato što dijelimo slične svjetonazore i ukuse i obostrane reakcije na tuđi rad su isključivo plod uvjerenja i ničeg drugog. Isto vrijedi i za Rommela, naravno... ( i za Morda i za kena2 i još hrpu ljudi za koje bi se moglo reći da su Fibrini fanovi i moji prijatelji)

Trouble will find me
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 06/09/2009 : 10:34:35  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message  Reply with Quote
Da li sve to i pročitaš, ili samo slažeš na policu? Ako počitaš, kad nalaziš vremena???
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by HC
Jesam li ja jedini kome se čini da Gand i rommel uzdižu u nebesa sve što "FIBRA predstavlja", siguran sam da bi oduševljenje bilo isto i da fibra objavi zagora



Hehe, nije bas.
Kupujem skoro pa sve albume na trzistu; Fibra, Libellus, Beli put, Strip Agent. Ono sto mi se svidi pohvalim, ono sto mi se ne svidi, presutim. Rijetko kad ces naci na moj post u kojem kritiziram neki strip. To sto se meni nesto ne svidja, ne zelim da bude razlog da time odbijem nekog kupca. S druge strane ako me nesto zaista odusevi, to zelim i podijeliti s ljudima. (Morta jos nisam procitao, al me pere odusevjenje samim izlaskom, kao sto me puca nova tura Thorgala.)

To sto cesce hvalim Fibrine albume samo znaci da me oni cesce pogadjaju za razliku od ostalih izdavaca.

Inace, ima naravno i Fibrinih albuma koji mi ne leze, to su svi oni koje jos nisam komentirao. Jasno da necu reci koji su to, kao sto necu reci ni za ostale strip izdavace. Prevelik je trud u tom poslu da bih ga omalovazavao svojim ukusom.




Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 06/09/2009 : 11:50:07  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message  Reply with Quote
Uuu, ovo mi se sviđa!
Crtež i priča u ovih prvi 40tak stranica su odlični!!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7427 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 07/09/2009 : 22:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
inache par godina prije mort cinder je bio predložen jednom izdavaču (sve sabrane epizode u tvrdim koricama) ali srećom isti nije našao interes (ni) u tome jer ga vjerojatno (što vjerojatno?) ni dan danas ne bi imali
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 11/09/2009 : 10:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Pogledao preview - nema kazala priča?
Htio sam pogledati koliko ih ima, koliko je koja dugačka i vidjeti što sam od toga već čitao u Stripoteci.
Morot Cinder je odličan potez!

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/09/2009 : 12:09:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Da, nismo stavili kazalo, mozda je to greska, sorry. Uglavnom, to je sve objavljeno u Stripoteci, nema novih priča.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6027 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 24/09/2009 : 10:21:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message  Reply with Quote
Upravo završio priču o zatvoru.Što reći..moćan,premoćan strip,sigurno jedan od najboljih koje sam ikad čitao.Onaj uvodni dio i nisam baš najbolje razumio i moram ga ponovno pročitati,ali kad Mort Cinder krene Ezri pričati priče..e to je super,možda će ovo glupo zvučati ali stvarno se dobiva feeling da je Mort Cinder doista bio tamo i sve to vidio,toliko je to dobro i moćno napisano.O crtežu ne treba previše pričat,mislim da je ovo jedan od rijetkih crteža koji me na momente doslovno uplašio(npr. kad Ezra susreće ljude olovnih očiju na groblju) što automatski znači da je opako dobar.
Imam još nekoliko stranica do kraja knjige i to ću baš polako, sa užitkom.Ali u svakom slučaju Mort Cinder predstavlja (još jedan)biser kolekcije.

A našao sam i jedan tipfeler,naime kad prof.Angus priča pored trojice ljudi olovnih očiju,treba pisati da onaj nogometaš igra u Wolverhamptonu ;-)))))))

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28912 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 24/09/2009 : 10:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
To je tipfeler samo za pasionirane ljubitelje kladionica, nama obicnim smrtnicima je to u redu:)

Trouble will find me
Go to Top of Page

dugapuška
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
429 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 03/10/2009 : 22:05:27  Show Profile Show Extended Profile  Send dugapuška a Private Message  Reply with Quote
Odličan strip. Nekad davno sam ga u Stripoteci preskakao, kao izgleda i večina, a sada sam baš guštao. Dostojan "nastavak" Osterheldovog putnika kroz vrijeme započetog u Eternautu. Svaka čast!

www.rdv.ba
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 04/10/2009 : 09:16:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Kupio i ja. Prelistao sam ga i Breca me je odusevio.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

zare80
Average Member



Serbia
584 Posts

Member since 22/09/2008

Posted - 07/10/2009 : 18:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zare80 an AOL message  Send zare80 a Yahoo! Message  Send zare80 a Private Message  Reply with Quote
Fantazija od stripa koju sa procitao u dahu. Prosto mi je bilo zao kada je dosao kraj. Oesterheld je fantastican
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000