forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA predstavlja: Alvar Mayor 3 & 4
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 15:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote



„Smrt je moćan neprijatelj, zar ne, Alvare Mayoru?“

"Ako jedan čovjek sanja da mu drugi čovjek čini zlo, a ovaj drugi sanja da čini zlo prvom, zbrojena sila dva sna omogućuje da se ostvari odsanjano."

Alvar Mayor je remek-djelo Carlosa Trilla i Enriquea Breccie smješteno u Peru u doba španjolskih konkvistadora. Prateći protagonista otkrit ćemo svijet istovremeno udaljen i blizak našemu, u kojem pustolovina prelazi u čaroliju, a snovi na nevjerojatan način postaju stvarnost.

http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=11&TitleID=90
http://www.fibra.hr/index.asp?cat=6&SeriesID=11&TitleID=91

Trouble will find me

d.r.p
Senior Member

1598 Posts

Member since 09/08/2007

Posted - 31/08/2009 : 15:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send d.r.p a Private Message  Reply with Quote
Ovo se čekalo!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 31/08/2009 : 17:05:59  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message  Reply with Quote
Bravo!
Go to Top of Page

elva
Junior Member

391 Posts

Member since 22/01/2006

Posted - 31/08/2009 : 17:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Send elva a Private Message  Reply with Quote
Ma šta reći Markose,svaka čast!
Alvar Mayor i Tiki stavljeni na listu,od ovog me još jako zainteresiralo Mort Cinder i Fulu,a bogami i Sharaz-De.
Poslušat ću još koju kritiku.
Ah,kako bi bilo lijepo imati dovoljno love,da samo mogu reći ja hoću ovo SVE!Ovdje i sada!:-)
Hvala ti Markose na uvidu u kulturu stripa.
Strip albumi su mi postali posebni dragulji...

Ja ili drugi,razlike su to posrijedi.
Pa ti kontaj sada,šta je sve to šta nas djeli.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 31/08/2009 : 17:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
E Hvala Bogu da i to jednom izađe!
Samo, kad ih možemo očekivati u BG?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/08/2009 : 18:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ovo ce mi biti prvi kompletni serijal koji cu sakupiti. ;-)
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 31/08/2009 : 18:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ovo ce mi biti prvi kompletni serijal koji cu sakupiti. ;-)


i jedan od najboljih
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 31/08/2009 : 19:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Ovo je sjajno!
Go to Top of Page

rommel
stripovi.com suradnik



Croatia
7428 Posts

Member since 26/11/2001

Posted - 31/08/2009 : 20:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send rommel a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by srdjandj

E Hvala Bogu da i to jednom izađe!
Samo, kad ih možemo očekivati u BG?




Nikad. Rommel je kupio citavo izdanje (placeno kesom!!) i sad ce po aukcijama dilati iducih par godina.


da da...dobro igras...ali najkasnije sutra cekam da se javis po svoje primjerke - cijena sitnica
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 31/08/2009 : 21:24:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Odabir za naslovnicu i nije baš nešto

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 31/08/2009 : 21:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
Serijal koji sam pratio jos kao klinac premijerno na stranicama Denisa i odusevljavao se tim fantasticnim svetom najzad zaokruzen u celinu dostojnu jednog takvog remek dela...Zaista vise nemam reci kojima bih zahvalio Markosu...ma sta neko mislio o njemu,ma koliko se ne slagao sa njim oko nekih stvari,covek je definitivno zasluzio sve moguce pohvale i slavu...zluradi i nedobronamerni mogu da se puse,Fibra je dokazala da je Najbolja...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3122 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/08/2009 : 21:41:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by Mord

Ovo ce mi biti prvi kompletni serijal koji cu sakupiti. ;-)


i jedan od najboljih



Definitivno.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 21:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Odabir za naslovnicu i nije baš nešto


Imali smo jedno petnaestak varijanti i na kraju izabrali ove dvije koje su nam bile najbolje. Malo je siromasniji izbor u ove dvije knjige, Breccia je u prve dvije definitivno bio inspiriraniji. Eventualno mogu poslati probne varijante da vidite, pa ocijenite sami jesu li ove koje smo izabrali najbolje ili ne.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2009 : 22:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
Zaista vise nemam reci kojima bih zahvalio Markosu...ma sta neko mislio o njemu,ma koliko se ne slagao sa njim oko nekih stvari,covek je definitivno zasluzio sve moguce pohvale i slavu...zluradi i nedobronamerni mogu da se puse,Fibra je dokazala da je Najbolja...


Samo ti opleti i s kritikama, kad zasluzim.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Shuckey
Average Member



Croatia
711 Posts

Member since 18/12/2008

Posted - 01/09/2009 : 07:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Shuckey a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Odabir za naslovnicu i nije baš nešto


Eventualno mogu poslati probne varijante da vidite, pa ocijenite sami jesu li ove koje smo izabrali najbolje ili ne.



Hej, to bi bilo super!

Hrvoje Bratanic AKA Shuckey AKA Crtowat AKA No-Fun
Go to Top of Page

THeMiSFiT
Average Member



Croatia
686 Posts

Member since 02/07/2006

Posted - 01/09/2009 : 10:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit THeMiSFiT's Homepage  Send THeMiSFiT an ICQ Message  Send THeMiSFiT a Private Message  Reply with Quote
I onda kukom i motikom.

Strip Knjižara Palach / WEB SHOP: http://www.strip-knjizara.hr/
Go to Top of Page

nika331
Senior Member



Croatia
1375 Posts

Member since 13/10/2006

Posted - 01/09/2009 : 12:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit nika331's Homepage  Send nika331 a Private Message  Reply with Quote
meni paše ta sanjarska južna Amerika ..... yeeey!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 01/09/2009 : 15:54:08  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by axle munshine
Zaista vise nemam reci kojima bih zahvalio Markosu...ma sta neko mislio o njemu,ma koliko se ne slagao sa njim oko nekih stvari,covek je definitivno zasluzio sve moguce pohvale i slavu...zluradi i nedobronamerni mogu da se puse,Fibra je dokazala da je Najbolja...


Samo ti opleti i s kritikama, kad zasluzim.



Ne,zaista,sem druzenja na ovom i nekim drugim strip forumima nikada se nismo upoznali niti imam potrebe da te hvalim vise nego sto zasluzujes.Da ima razloga za kritiku budi uveren da bi je sigurno i bilo.Ovih dana,nakon sto si sve ovo objavio,razmisljam,gledajuci vecinu izdanja koja si izdao,i ne mogu da se nacudim kako si sve to uspeo.Za samo nekoliko godina izdao si knjige kao sto nisu neki strip izdavaci decenijama...i to kakve knjige,kakvi naslovi,skoro sve sami neotkriveni hitovi i mala i veca remek dela.To su cinjenice koje niko ne moze da ospori,ako je objektivan i dobronameran.Da ima vise takvih "malih" izdavaca na prostoru exYu verovatno bi bili u prvih pet evropskih strip trzista...samo se nadam da sva ova sranja,kriza i pad standarda,nece uticati na tebe u tolikoj meri da odustanes od puta kojim si krenuo...zelim da sve sto si planirao izguras do kraja na tvoju a i nasu radost...u to ime ziveli...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2009 : 17:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
A pa evo, zaredalo se par grešaka, taj nesretni Barberian (evo, OPET sam ga krivo napisao!), krivi Ken uvodnik, par tipfelera i pravopisnih/tehničkih gluposti ... nije da nema razloga za kritiku. Nadam se da ću uspjeti izvući pouku iz toga. U biti, tu lezi i dio odgovora na tvoju konstataciju - vjerojatno ovako dalje neću moci jos dugo. Bez obzira na krizu i pad standarda, sve me ovo previse iscrpljuje, i fizicki i psihicki i financijski. Previše naslova, previse posla, previse briga. Izdržao sam tri godine, trebaju mi još barem tri da pozavršavam sve s čim se krenulo u realizaciju, a da ne govorim o svemu što sam zamislio. Ali, očito moram nešto promijeniti, ako mislim prezivjeti te naredne tri godine. A jedino što ima smisla i sto je izvedivo je malo usporiti. Mada, s druge strane, trenutno je toliko loptica u zraku, toliko toga u pripremi, a ja sam toliko nestrpljiv i hoću odmah i hoću sve da mi se čini da samo sam sebe zavaravam s tim usporavanjem. U svakom slučaju, kad objavim zadnjih 7 Kenova, moja inicijalna misija je završena i sve što napravim nakon toga je samo plus.

Trouble will find me
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/09/2009 : 18:33:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Ma naslovnice su OK.
Go to Top of Page

soulfly tribe
Average Member



Croatia
754 Posts

Member since 26/02/2009

Posted - 01/09/2009 : 19:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send soulfly tribe a Private Message  Reply with Quote
konačno alvar i fulu
Go to Top of Page

cbarks
Junior Member

Slovenia
339 Posts

Member since 22/09/2002

Posted - 01/09/2009 : 20:12:36  Show Profile Show Extended Profile  Send cbarks a Private Message  Reply with Quote
@ Markos: ti samo uspori nema problema, ali ne zavaravaj se misija još nije ni blizu kraju. Ima tamo vani još sigurno milijun stripova koji zaslužuju da se jih objavi i to u ovakvim ultimativnim izdanjima.

It´s a must for every serious collector!!
Go to Top of Page

axle munshine
Senior Member



Serbia
2305 Posts

Member since 14/06/2006

Posted - 01/09/2009 : 21:30:23  Show Profile Show Extended Profile  Send axle munshine a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos

A pa evo, zaredalo se par grešaka, taj nesretni Barberian (evo, OPET sam ga krivo napisao!), krivi Ken uvodnik, par tipfelera i pravopisnih/tehničkih gluposti ... nije da nema razloga za kritiku. Nadam se da ću uspjeti izvući pouku iz toga. U biti, tu lezi i dio odgovora na tvoju konstataciju - vjerojatno ovako dalje neću moci jos dugo. Bez obzira na krizu i pad standarda, sve me ovo previse iscrpljuje, i fizicki i psihicki i financijski. Previše naslova, previse posla, previse briga. Izdržao sam tri godine, trebaju mi još barem tri da pozavršavam sve s čim se krenulo u realizaciju, a da ne govorim o svemu što sam zamislio. Ali, očito moram nešto promijeniti, ako mislim prezivjeti te naredne tri godine. A jedino što ima smisla i sto je izvedivo je malo usporiti. Mada, s druge strane, trenutno je toliko loptica u zraku, toliko toga u pripremi, a ja sam toliko nestrpljiv i hoću odmah i hoću sve da mi se čini da samo sam sebe zavaravam s tim usporavanjem. U svakom slučaju, kad objavim zadnjih 7 Kenova, moja inicijalna misija je završena i sve što napravim nakon toga je samo plus.



Ma pusti tipfelere,samo kad nisi nalepio neku nalepnicu preko korica sve je ostalo ok...
I nemoj sad da mi siris tu neki defetizam,nema predaje...kakvo sad usporavanje,zar nisi letos kritikovao Radicev tekst oko usporavanja,jos smo i polemisali oko toga i bio si tako uverljiv da ne treba stati...nesto se promenilo ocigledno...mada,razumem situaciju,nije da ne razumem,cak mnogo bolje nego sto mislis...svi mi prolazimo kroz ovu opstu krizu i samo se nadam da cemo je uspesno prebroditi...mozda je neko resenje za rasterecenje da prosiris i krug saradnika,ljudi sa foruma koji mogu pomoci a da to ne predstavlja neki znacajan finansijski izdatak...previse si stvari natovario sam sebi na vrat i to jeste ogroman teret...podeli poslove sa sardnicima i bice mnogo lakse...sve se moze kad se hoce...

...BD, c'est la vie...
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/09/2009 : 21:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Markos
Ali, očito moram nešto promijeniti, ako mislim prezivjeti te naredne tri godine. A jedino što ima smisla i sto je izvedivo je malo usporiti.



To je najbolje i za tebe a i za nas.
Pored ovakvog tempa ja sam potpuno izgubio interesovanje za fibru. Tolka produkcija stripova da mi je najlakse da izaberem par i na ostalo zaboravim.
Pauza ili sporiji tempo dali bi nam sansu da konsolidujemo redove i vise kupujemo.

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 01/09/2009 : 22:00:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
ma nije uvreda nego sala
evo obrisao sam

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/09/2009 : 22:07:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by axle munshine
Ma pusti tipfelere,samo kad nisi nalepio neku nalepnicu preko korica sve je ostalo ok...


Ah. Ja, nakon Barberiana, praktički više nemam pravo nikome ništa prigovoriti. Pa ću se toga pokušati i držati ubuduće. Inače, situacija s tim koricama je kompliciranija nego što izgleda. Naime, nije problem tiskati korice ponovo, to nije neki strašan trošak, ali samo ako se greška otkrije prije uveza. Ako se otkrije nakon uveza, onda se mora sve tiskati ponovo, i strip i korice. A kako tisak iznosi otprilike 60% troškova izrade stripa, ponovni tisak cijelog stripa bi značio da se to izdanje praktično nikad neće pokriti (tj. hoće na 80 i više posto prodanih primjeraka). S današnjom krizom, u toj se situaciji teško odlučiti na ponovni tisak.

quote:
Originally posted by axle munshine
I nemoj sad da mi siris tu neki defetizam,nema predaje...kakvo sad usporavanje,zar nisi letos kritikovao Radicev tekst oko usporavanja,jos smo i polemisali oko toga i bio si tako uverljiv da ne treba stati...nesto se promenilo ocigledno...


Mozda je to samo umor, ne znam. Bio sam sedam dana na moru i kad sam se vratio, dočekalo me more posla sa svih strana. Dodje ti da pukneš. Ali dobro, valjda ce biti bolje kad prodje ovaj prvi val posla.

quote:
Originally posted by axle munshine
mozda je neko resenje za rasterecenje da prosiris i krug saradnika,ljudi sa foruma koji mogu pomoci a da to ne predstavlja neki znacajan finansijski izdatak...previse si stvari natovario sam sebi na vrat i to jeste ogroman teret...podeli poslove sa sardnicima i bice mnogo lakse...sve se moze kad se hoce...



A nije isključeno, vidjet ću.

Trouble will find me
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000