forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate VELIKI BLEK-Blek fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 95

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2009 : 11:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
Netko će se zgrozit, netko nervozno reagirat ali neka, mislim da i naš
omiljeni junak(razumem da ne svima), zaslužuje svoj topic gdje će se
najavljivat njegova redovna i specijalna izdanja.Mnogi su ga prerasli iaku su ga u mladosti rado čitali, uz Zagora kažu(a to je težko provjerit)u Dnevniku je bio najprodavaniji i najčitaniji junak pa od
toga i pregršt njegovih izdanja, čak su i Yugo avtori radili na njemu.
Ko ne pozna legendarnih esse-geese epizoda TREČI ČOVJEK,KRIK SOVE,JEZERO LEŠINARA,BLEK U MIŠOLOVCI,BUNAR SMRTI...pa kasnijih PRIČA O VELIKOM BLEKU,ZLATNA MUNJA,FANTASTIČNI KIŠOBRAN,OPERACIJA OKULTISKAF pa sve do sijajnih Yu crtača.I dok je 90-tih Blek na kapalju izlazio u Sloveniji(Bucik preko 40 brojeva),kod Porina(nekih 15 brojeva)i u Srbiji, u izdanjima koja nisu bila vrijedna tog junaka, Ludens nas je obradovao po meni idealnim izdanjem if edizioni kuče koje izlazi jako uspješno i danas, čak je dobra prodaja natjerala Bernarda na specijal izdanja.Jedno od njih ovih je dana na kioscima,iako crta Cedroni(meni ne i najomileniji) strip je pravi povratak u nostalgiju a za mlađe i dobar primjer kojim stripom započeti u mladim danima, da bi prerasli u prave stripofile.
Jeste naivan, staromodan i ponekad dosadan ali je još uvijek VELIKI
BLEK.Evo nam topic pa nek se izgubi među bezbroj Zagorovima.Nek Zagor
sazna da nije samo on velik.

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2009 : 11:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
ih,zaboravit Wizardovog Bleka, i on gura dosta sporo ali valjda sigurnim korakom.

ps.Valjda je več vrijeme za novog Wizard Bleka a?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7589 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 10/09/2009 : 13:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
blek definitivno zaslužuje svoj topic,pogotovo nakon ova dva specijala koja su izašla u kratko vrijeme mada ja i dalje mislim da to na žalost nije zbog ubrzanja već zbog ''duga''od prošle godine kad nije bilo blek specijala.
mada ne bih imao ništa protiv da griješim.
da budem iskren,epizode essegessa koje su sad kod ludensa pri završetku i koje su izlazile u početku lms za mnoge su budile nostalgiju jer u to vrijeme su bili djeca i prvi put su se susretala blekom,za mene i nemaju toliku vrijednost jer nisam ni bio rođen kad su te epizode izlazile kod nas,a 95 % tih istih sam tek sad prvi put čitao jer samim tim što su to epizode oko 100 i 200 lms bilo ih je teško naći barem u mom kraju(prije nekog vremena imao sam ponudu od jednog svog sugrađanina koji pripada staroj gardi čitalaca, za prvi broj velikog bleka iz lms.čovjek je nekad bio veliki zaljubljenik u stripove,ali je vremenom sa tim prestao i bio mu ostao samo taj i još jedan stari zagor lms.međutim nisam se dokopao tog broja jer je malo veća cijena bila od realne u igri).
uglavnom,sad idu epizode koje sam čitao i koje će mi biti drago pročitati ponovo,i koje ću (da ne zaboravim i to)imati sve u kolekciji u malo drukčijem izdanju od lms,ali isto tako u jako dobrom izdanju.
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4351 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 10/09/2009 : 13:46:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message  Reply with Quote
Iako sam uvek više voleo Komandanta Marka, rado sam čitao i Velikog Bleka. Najbolja epizoda mi je Priča o Veliko Bleku i Zlatna Munja, mada je možda malo preterana što nije čest slučaj u ovom stripu ( kad se samo setim 7 džinova). Ne mogu da se setim svih epizoda koje su mi se sviđale, ali da spomenem Saratogu, U praskozorje, Okultisovo detinjstvo...

Vic:
Prilazi pandur kiosku i pita prodavačicu:
- je l' izašao Blek Stena?
- nije, odgovori ona
- opkolite kiosk!!!!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2009 : 17:43:41  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
dobar vic dessa, da nije bio taj pandur Crveni mundir/odora?
i ja volim Marka, čak mi i mlečni Kapetan Miki nije loš, postavičemo topice i za njih ne
brinite, zašto bi bilo zapostavljeni ni krivi ni dužni.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/09/2009 : 17:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je Blek super.. 90% je uzas, pogotovo onaj EsseGesse i Yu ali ima epizoda koje mogu svaki dan da citam.. Evo na brzinu koje su mi najbolje:

Tabas Kabas
Sabotaza u luci
Operacija opera
Grad bez sunca
7 dzinova
7 podviga
Blek u Londonu i Od Londona do Skotske
Saratoga
Prica o Velikom Bleku i Zlatna munja

itd...

Edited by - sawitch on 10/09/2009 17:49:09
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/09/2009 : 17:50:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
Ajd nek netko od vas ultimativnih fanova napravi usporedni popis Ludens - LMS.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/09/2009 : 17:59:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
bija ti je usporedni popis u istoimenome topicu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/09/2009 : 18:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
ima ovdje neki napola napravljen:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22672
...ali ciljam na kompletni popis.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/09/2009 : 18:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
na taj san u mislija al izgleda da je kruger zakaza

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/09/2009 : 18:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
nagovarao sam ginka da mi dopusti da mu kopam po LMS-ovima i napravim spisak, ali mi nije dao :)
uvrečićio ih je i neda... hehe

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4546 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 10/09/2009 : 19:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Blek nije Bonelli

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

mezzano
Senior Member



Serbia
1241 Posts

Member since 26/06/2007

Posted - 10/09/2009 : 19:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mezzano a Private Message  Reply with Quote
Meni je Blek bio, u detinjstvu bio rame uz rame sa Zagorom. I bas sam se obradovao kad je Horus poceo da ga ponovo izdaje. Na zalost to nije potrajalo dugo. Sad od Wizarda sam kupio samo prvi broj, i ne znam da li da nabavljam ove koji su do sada izasli?! Nemam ja nista protiv Bleka, jeste da je dosta naivan, ali od stripa ne ocekujem pretaranu "ozbiljnost", tako da je Blek OK.
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/09/2009 : 20:12:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

... 90% je uzas, pogotovo onaj EsseGesse i Yu...







Meni je,pak,Yu Blek najomiljeniji deo Blek "kolekcije"! Em me veze za detinjstvo,em su te Yu epizode imale nesto "nase",Okultis i Rodi su uvek imali neke "nase" dosetke,a makljaze su bile surovije nego kod ostalih scenarista ! Mikicine epizode su mi uvek bile najzanimljivije-kada Blek lema uvek je moglo da se vidi par komicnih,krezavih mundira!
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2009 : 20:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
hvala na podržci svima i u ime trapera,a ko je ikad tvrdio da je Blek Bonelli krešo moj?
al je dobar ko da je iz Bonelli škole.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/09/2009 : 20:24:51  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
@Pajtos

Meni su Francuzi najjaci kada je u pitanju Blek...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18327 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 10/09/2009 : 20:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
u međuvremenu uspeo da razvozlam i drugu priču Most na rijeci Green u Blek specialu ZAKON SJEVERA,to je epizoda MOST U VAZDUHU 472 broj LMS...razvozlao bi i ostale dvije al mi Blek
kolekcija LMS nije pri ruci, ali su sve tri iz ovog specijala objavljena u LMS.Cedroni mi je
u ovom specijalu sasvim pristojan,ali čekam sa nestrpljenjem Mittona, koji je to umjetnik crteža.
Uvjerit čete se brzo.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/09/2009 : 20:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Znamo
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 10/09/2009 : 21:01:53  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

u međuvremenu uspeo da razvozlam i drugu priču Most na rijeci Green u Blek specialu ZAKON SJEVERA,to je epizoda MOST U VAZDUHU 472 broj LMS...razvozlao bi i ostale dvije al mi Blek
kolekcija LMS nije pri ruci, ali su sve tri iz ovog specijala objavljena u LMS.Cedroni mi je
u ovom specijalu sasvim pristojan,ali čekam sa nestrpljenjem Mittona, koji je to umjetnik crteža.
Uvjerit čete se brzo.

"Pećina smrti", 3.priča u specijalcu je LMS 678 "Klejtonovi gusari". Ostaje dakle identificirati naslovnu "Zakon sjevera".

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/09/2009 : 21:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
šta fali YU Bleku??

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/09/2009 : 21:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je uzasan Yu Blek... Ne znam tacno sta mu fali ali znam da mi se ne svidja apsolutno ni jedna epizoda...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4654 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 10/09/2009 : 21:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message  Reply with Quote
@Sawitch
Pih...

Edited by - Pajtos on 10/09/2009 21:20:53
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/09/2009 : 21:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je uzasan Yu Blek... Ne znam tacno sta mu fali ali znam da mi se ne svidja apsolutno ni jedna epizoda...



o ovome ćemo morat ozbiljno porazgovarat

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39108 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 10/09/2009 : 21:54:24  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Hahahaha... Jebiga.. :)
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 10/09/2009 : 22:17:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by alen

ima ovdje neki napola napravljen:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=22672
...ali ciljam na kompletni popis.



Uskoro cu nesto azurirati
Go to Top of Page

lsvemir
Junior Member



Croatia
433 Posts

Member since 06/12/2001

Posted - 11/09/2009 : 09:00:06  Show Profile Show Extended Profile  Send lsvemir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Netko će se zgrozit, netko nervozno reagirat ali neka, mislim da i naš
omiljeni junak(razumem da ne svima), zaslužuje svoj topic gdje će se
najavljivat njegova redovna i specijalna izdanja.Mnogi su ga prerasli iaku su ga u mladosti rado čitali, uz Zagora kažu(a to je težko provjerit)u Dnevniku je bio najprodavaniji i najčitaniji junak pa od
toga i pregršt njegovih izdanja, čak su i Yugo avtori radili na njemu.
Ko ne pozna legendarnih esse-geese epizoda TREČI ČOVJEK,KRIK SOVE,JEZERO LEŠINARA,BLEK U MIŠOLOVCI,BUNAR SMRTI...pa kasnijih PRIČA O VELIKOM BLEKU,ZLATNA MUNJA,FANTASTIČNI KIŠOBRAN,OPERACIJA OKULTISKAF pa sve do sijajnih Yu crtača.I dok je 90-tih Blek na kapalju izlazio u Sloveniji(Bucik preko 40 brojeva),kod Porina(nekih 15 brojeva)i u Srbiji, u izdanjima koja nisu bila vrijedna tog junaka, Ludens nas je obradovao po meni idealnim izdanjem if edizioni kuče koje izlazi jako uspješno i danas, čak je dobra prodaja natjerala Bernarda na specijal izdanja.Jedno od njih ovih je dana na kioscima,iako crta Cedroni(meni ne i najomileniji) strip je pravi povratak u nostalgiju a za mlađe i dobar primjer kojim stripom započeti u mladim danima, da bi prerasli u prave stripofile.
Jeste naivan, staromodan i ponekad dosadan ali je još uvijek VELIKI
BLEK.Evo nam topic pa nek se izgubi među bezbroj Zagorovima.Nek Zagor
sazna da nije samo on velik.



- evo prije nego pomno i s užitkom pročitam ostali dio postova slijedi jedna velika pohvala (ja sam već odustao... prije) za objašnjenje pojma BLEK uopće; lijepo, lagano, bez uvreda ostalih junaka i njihovih obožavatelja koji čekaju na nož ovakve istinske i od srca izrečene riječi koje nas vračaju u mladost dok je 'strip-junak u nevolji' i čokolada bilo glavno sredstvo nespavanja ili rasprave; no danas su se vremena promijenila i mnogi bi trebali znati da oni žive u tom vremenu .... još jednom BRAVO 'teller' ...

- samo mali komentar mojeg avatara (zašto mi je najdraži ) zato jer je Zagor a to se ne vidi

Edited by - lsvemir on 11/09/2009 09:05:26
Go to Top of Page
Page: of 95 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000