forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate VELIKI BLEK-Blek fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 95

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/12/2014 : 20:46:43  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by ddeki

Ja kao veliki fan Bleka prvi ne bi uzimao takvo izdanje, jer imam sve od LMS i Ludensa, ali bih zato izdanje u koloru kupio bez razmisljanja...


evo ti prilike:
http://www.stripovi.com/aukcije/blek-lot-od-59-stripova-u-boji-bignottijeve-naslovnice/9528807/



Ovo ne bih nikad kupio. Ovde je kolor katastrofalan. A posto slika govori vise od reci evo i jednog primera:



http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 12/12/2014 : 22:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by writer

Upravo sam pročitao Bleka u izdanju Tampografa, A4 tvrdokoričen, epizode 'Divlja mačka' i 'Slomljeno srce'. Mogu vam reći da su epizode simpatične, i nisu baš nimalo naivne. To je reprint starih brojeva, verovatno ih je većina vas čitala.


Iz strip zabavnika.
Koji šok je bija kad sam vidija da Blek ljubi tamo neku ženskinju



da, dotad si mislio da se samo muški ljube

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 12/12/2014 : 22:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
yu devil

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 12/12/2014 : 23:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ne mogu vjerovati da se ne sjećate tih Dnevnikovih luksuznih izdanja. Čak su bila reklamirana u LMS, ZS i Strip zabavniku. Na reklamama su bila čak uslikana i u otvorenom položaju, na nasumce odabranim obojanim stranicama. Može biti, da je, zbog izuzetno visoke cijene, projekt propao, ali su definitivno bili otisnuti barem probni otisci, jer su bili obilato reklamirani, sa mnoštvom fotografija! Pri tom, naravno, ne mislim na 200-tu Zagorovu epizodu "Prokleto blago". To je izdanje ispod svih kriterija (još ga čuvam!), na onom ružnom kartonu i koloru otisnutom na recikliranom papiru u jeku socijalističke ekonomske krize! Fuj! Da ne govorim o cenzorskoj smijuriji, kada su originalnu lubanju na sanduku sa zlatnicima, s naslovnice, skinuli i umjesto nje naškrabali nekakav ćup! Kada se ni Jaki tih luksuznih izdanja ne sjeća, kvragu mu sva njegova guglanja i zbirke!
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 12/12/2014 : 23:21:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic

Ne mogu vjerovati da se ne sjećate tih Dnevnikovih luksuznih izdanja. Čak su bila reklamirana u LMS, ZS i Strip zabavniku. Na reklamama su bila čak uslikana i u otvorenom položaju, na nasumce odabranim obojanim stranicama. Može biti, da je, zbog izuzetno visoke cijene, projekt propao, ali su definitivno bili otisnuti barem probni otisci, jer su bili obilato reklamirani, sa mnoštvom fotografija! Pri tom, naravno, ne mislim na 200-tu Zagorovu epizodu "Prokleto blago". To je izdanje ispod svih kriterija (još ga čuvam!), na onom ružnom kartonu i koloru otisnutom na recikliranom papiru u jeku socijalističke ekonomske krize! Fuj! Da ne govorim o cenzorskoj smijuriji, kada su originalnu lubanju na sanduku sa zlatnicima, s naslovnice, skinuli i umjesto nje naškrabali nekakav ćup! Kada se ni Jaki tih luksuznih izdanja ne sjeća, kvragu mu sva njegova guglanja i zbirke!



Kako moze da se seca necega sto nije nikada izaslo! To je bila samo obicna reklama. A uzorci pitaj boga odakle... Uzmi samo najavu za V. Bleka. Reklama za Blekov strip, a strane iz stripa o K.Marku....
Nista od ovoga nikada nije izaslo. To je projekt koji nikada nije zaziveo....

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/12/2014 : 00:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mogorovic
Kada se ni Jaki tih luksuznih izdanja ne sjeća, kvragu mu sva njegova guglanja i zbirke!


Sinko,,daj i meni malo tih čarobnih gljiva

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 13/12/2014 : 13:19:55  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by mogorovic
Kada se ni Jaki tih luksuznih izdanja ne sjeća, kvragu mu sva njegova guglanja i zbirke!


Sinko,,daj i meni malo tih čarobnih gljiva



Dijete drago, i sam sam rekao da, vjerojatno zbog izuzetne skupoće projekta, isti nije zaživio u komercijalnom smislu. No, znajući da tih godina računalna tehnika na Balkanu nije egzistirala, osim u velikim poduzećima s primitivnim računalima veličine hladnjaka ili sobe s hladnjacima (a ZX-Spectrum je bio u povojima, kao čudo tehnike!), razvidno je jasno da su bili otisnuti probni otisci, jer se nije moglo (zbog nedostatka ranije spomenute računalne tehnike) simulirati izdanje na reklami, nego je moralo biti tiskano i uslikano! To je pouzdano, jer je u balončićima upisan domaći tekst. Činjenica, da nije izdanje bilo u prodaji, ne znači da nije tiskano u ograničenoj probnoj nakladi, bar u pokušaju! Volim juhu od gljiva, i to gustu, a obično ih jedem na pizzi!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/12/2014 : 13:26:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
čovječe ne budi uporan u haluciniranju.
sječaš se nepostojećeg, i to krivo za cijelo desetljeće.
tehnologija ipak nije bila na razini kamenog doba, sve je to bila obična reklama.
bilo bi lijepo da si napisao "ups, ja sam mislio da je to bilo u prodaji".
i ništa više.
kakva ograničena probna naklada. svašta.
ovako podsjećaš na nekoga tko bulazni u objašnajvanju da 2 + 2 u dekadskom sustavu ne mora biti 4, a mora.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 13/12/2014 : 13:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

yu devil



beše davno, sad je rh devil

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 13/12/2014 : 21:36:27  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

čovječe ne budi uporan u haluciniranju.
sječaš se nepostojećeg, i to krivo za cijelo desetljeće.
tehnologija ipak nije bila na razini kamenog doba, sve je to bila obična reklama.
bilo bi lijepo da si napisao "ups, ja sam mislio da je to bilo u prodaji".
i ništa više.
kakva ograničena probna naklada. svašta.
ovako podsjećaš na nekoga tko bulazni u objašnajvanju da 2 + 2 u dekadskom sustavu ne mora biti 4, a mora.



Čak su vršene i uplate za najavljenu pretplatu dotičnih izdanja! Halucinirao ja ili ne riječi "tiskati" i "izdati" nemaju isto značenje. Ilustracije male, samo sjećanje na čuveni, posljednji, u ograničenoj nakladi tiskani, a nikada izašli, 103. broj Neugebauerovog "Zabavnika". Najavljen za izlazak 9. svibnja 1945, tiskan je u samo 10-ak tisuća primjeraka (a prosječna naklada nekih brojeva je bila 70 000 primjeraka!), rotacija je zaustavljena 8. svibnja, ulaskom partizana u Zagreb. Tiskana naklada nikada nije izašla u prodaju. Po saznanjima samog Rudija Aljinovića, većina tiskovine je izrezana u stari papir, a samo rijetki primjerci, koje danas ljubomorno čuvaju najzagriženiji kolekcionari, preživjeli su! Koliko li je tiskovina u povijesti tako završilo, da nisu ugledale svjetlo dana. Na koncu, ponavljam još jednom, i sam sam izrazio sumnju u realizaciju izdanja oko kojeg se prepiremo, što ne znači da nije tiskano nekoliko oglednih primjeraka. To je praksa kod nekih izdanja. Nemojte mi govoriti da nije i da pričam gluposti, jer imam osobna iskustva s tim stvarima. Bio sam član uredničkog vijeća više izdanja koja su izašla najprije u probnoj nakladi, a kasnije u punom planiranom obujmu. To, naravno, ne znači da sam u pravu i kod ovog Dnevnikova pokušaja, ali tko zna? Zašto ste sigurni da ste baš vi u pravu, a ne da, neki čičica, prijevremeno umirovljeni Dnevnikov skladištar ili sitni knjigovođa, samozadovoljno, u svojem potkrovlju prebire po luksuzno opremljenom koloriranom izdanju, koje ima samo on. I nitko više..
Go to Top of Page

Dwayne_Looney
Advanced Member



6585 Posts

Member since 15/10/2014

Posted - 13/12/2014 : 22:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dwayne_Looney a Private Message  Reply with Quote
Zvučiš samouvjereno.
Ipak, to srećom nije moje doba pa čekamo odgovor jakija i Curunira

loading...
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/12/2014 : 12:44:47  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
Da se podsetimo kako je to bilo...





Posto ni Kita ni Bleka nisu imali u boji, koristili su Mikijevog i Markovog kartonca. Dakle nije postojalo bilo kakvo odstampano izdanje, cak ni kao prototip....

Na kraju je ostalo sve samo u najavi....

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153

Edited by - ddeki on 15/12/2014 12:58:43
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 15/12/2014 : 13:33:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Ddeki, pa od kuda si iskopao ovo.
Da su ta izdanja tada zaživjela danas bi oni koji bi ih prodavali na aukcijama zgrtali masne pare jer bi vjerojatno bila i teže nabavljiva od pojedinih ZS i LMS.
Tko bi rekao... pa i sam Dnevnik je priznao da su njihova izdanja na novinskom papiru podložna propadanju.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

ddeki
Advanced Member



3297 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 15/12/2014 : 14:10:40  Show Profile Show Extended Profile  Send ddeki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ddeki, pa od kuda si iskopao ovo.
Da su ta izdanja tada zaživjela danas bi oni koji bi ih prodavali na aukcijama zgrtali masne pare jer bi vjerojatno bila i teže nabavljiva od pojedinih ZS i LMS.
Tko bi rekao... pa i sam Dnevnik je priznao da su njihova izdanja na novinskom papiru podložna propadanju.



Bio je topic o ovoj temi. A Attila77 je tu sve lepo objasnio...

http://ddeki.deviantart.com/gallery/
https://www.facebook.com/profile.php?id=100009518400153
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 15/12/2014 : 14:29:17  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
mogorovic ko Hrapa

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 15/12/2014 : 21:52:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
ne berite brigu.
on ce i za ovo pronaci kilometarsko nebulozno objasnjenje
rijec je o vrsti "nepogresivih i savrsenih".
sjecam se i kad je pobrkao brodolom aretuze. ma ne bi ga gospa sinjska uvjerila.
pa kad je pogrijesio u jeziku, kakvo mi je samo objasnjenje i opravdanje poslao.
"ma znam ja to, ali..."
pa milijun i jedna zamjerka organizaciji mafesta. što sam ne pokuša, majke ti ga.
a bilo bi bolje da pored zdravog zivota kojim se hvali jede malo više ribe.
uglavnom, nepodnosljiv do boli.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 15/12/2014 : 22:03:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

ne berite brigu.
on ce i za ovo pronaci kilometarsko nebulozno objasnjenje
rijec je o vrsti "nepogresivih i savrsenih".
sjecam se i kad je pobrkao brodolom aretuze. ma ne bi ga gospa sinjska uvjerila.
pa kad je pogrijesio u jeziku, kakvo mi je samo objasnjenje i opravdanje poslao.
"ma znam ja to, ali..."
pa milijun i jedna zamjerka organizaciji mafesta. što sam ne pokuša, majke ti ga.
a bilo bi bolje da pored zdravog zivota kojim se hvali jede malo više ribe.
uglavnom, nepodnosljiv do boli.




Papam ja više ribe od svih vas skupa!! A, prag boli mi je izuzetno visok, za razliku od mojega najboljeg jezikoslovca Curunira, čiji profesionalni rad izuzetno cijenim, ali se, siromah, odmah naljuti. Usput, toga s Brodolomom Aretuze, iskreno, uopće se ne sjećam
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7055 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 15/12/2014 : 22:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message  Reply with Quote
Koje razmjene komentara! Ubijate me!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 15/12/2014 : 22:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by D.J.

Koje razmjene komentara! Ubijate me!



D.J., daj, bogati, i ti se uključi, da se još bolje smijemo!!. Znaš što me je oduševilo!? Da Curunir sistematično prati i navodi moje postove, kojih sam se prisjetio tek kada sam ih vidio nabrojene u ovom njegovom zadnjem postu! Da čovjek ne povjeruje, čime se sve ljudi ovdje bave!? A, ja se jedva sjećam tih stvari! Jaki, ti si genijalac! Ma koja luda usporedba sa Hrapom!. Sirotog čovjeka ste izludili i, praktično, izbacili sa ovog foruma! A, ako bi mu itko morao zamjeriti, to je moja malenkost. Naime, moj strip "Prosci" trebao je izići u 4. broju ABC stripa, u kolovozu 1985. Naravno, broj 3 je bio posljednji broj, tako da moj strip nikada nije ni izašao. A, honorar, zbog kojeg mi je pismeno, ljubazno zatražio i žiro-račun, naravno, nikada nisam vidio!!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25856 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 16/12/2014 : 01:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A kako će ti platit kad ga nije objavio

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 16/12/2014 : 14:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

A kako će ti platit kad ga nije objavio




Ali ga nije ni vratio! A, poslao sam mu original. Vjerojatno je sve to izgorjelo u vihoru rata...
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2051 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 29/12/2014 : 22:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
BLEK N° 140 (If Edizioni)



La contessina di Russex ( - C. Cedroni)
Topovi za rodoljube (M. Milanović - M. Lebović) - Lunov Magnus Strip 838

Naslovnica: Jean Frisano

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2051 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 29/12/2014 : 22:47:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
BLEK N° 141 (If Edizioni)



Kula smrti (M. Milanović - Lj. Filipov) - Lunov Magnus Strip 861
Kraljevstvo rogatih (S. Obradović - S. Pejak) - Lunov Magnus Strip 851

Naslovnica: Jean Frisano

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Quebrasco
Stripovi.com suradnik

Croatia
2051 Posts

Member since 26/03/2008

Posted - 29/12/2014 : 22:48:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Quebrasco a Private Message  Reply with Quote
BLEK N° 142 (If Edizioni)



Blek sređuje račune (M. Milanović - M. Zarić) - Lunov Magnus Strip 872
Legenda o plavom varvarinu (S. Obradović - S. Pejak) - Lunov Magnus Strip 886

Naslovnica: Sibin Slavković

Takav je skot bio Alan
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 29/12/2014 : 23:09:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Dokle će ovo ići? Uvijek kad pomislim da su iscrpili sve žive epizode o Bleku koje postoje, oni ih izbace još.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page
Page: of 95 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000