forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate VELIKI BLEK-Blek fanovi
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 95

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 22/04/2017 : 21:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Nisam. Samo je naslovna moja.



i slag na torti serijala ta naslovnica..vrhunsko,bravo Bane, ja ti se divim care...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mogorovic
Advanced Member

3012 Posts

Member since 02/08/2013

Posted - 22/04/2017 : 23:02:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mogorovic a Private Message  Reply with Quote
Ipak odvjetnik Connoli prefino izgleda. Pamtimo ga kao rugobu krumpirasta nosa, izbačene brade i neuredne kose. Ovdje više izgleda kao perfidni zakulisni igrač, stereotipne fizionomije, kakva odgovara takvim likovima.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/04/2017 : 00:12:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by zlatan bihac
blek 171...ujedno i zadnji broj bleka u izdanju if edizioni


Pa jesu li objavili one dvije epizode?


nisu...u ovom zadnjem broju, koliko sam shvatio,nema stripova, već razni popisi, biografije,neke skice, crteži i slične stvari..kako je već i ranije najavljeno, od juna kreće kinowa, i izgleda da će ići pod istom numeracijom kao blek, to jest, da će prvi broj kinove ustvari biti broj 172, nešto slično kao što su uradili kad je mark završio pa oni nastavili na onim falco biancom...pitao sam zašto nisu izdali one dvije epizode, rekoše mi da ih imaju u planu ovo ljeto, ili na jesen izdati u nekoj posebnoj ediciji, šta god to bilo...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18384 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 23/04/2017 : 06:41:30  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
E da je od pocetka umjesto onog MSTuona crtao naslovnice nas Bane...to bi bila simfonija od stri...od Bleka.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16367 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 23/04/2017 : 10:01:58  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by zlatan bihac
blek 171...ujedno i zadnji broj bleka u izdanju if edizioni


Pa jesu li objavili one dvije epizode?


nisu...u ovom zadnjem broju, koliko sam shvatio,nema stripova, već razni popisi, biografije,neke skice, crteži i slične stvari..kako je već i ranije najavljeno, od juna kreće kinowa, i izgleda da će ići pod istom numeracijom kao blek, to jest, da će prvi broj kinove ustvari biti broj 172, nešto slično kao što su uradili kad je mark završio pa oni nastavili na onim falco biancom...pitao sam zašto nisu izdali one dvije epizode, rekoše mi da ih imaju u planu ovo ljeto, ili na jesen izdati u nekoj posebnoj ediciji, šta god to bilo...


Baš glupo. Možda onda Blek bude išao kao dodatak Kinovi.
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/04/2017 : 11:26:09  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
moguće je onda da bi te dvije epizode išle kao dodatak..nisu na vrijem izgleda nabavili ta dva broja u lms izdanju, a nije sad da su nešto rijetki brojevi,ima ih po 1-2 eura na svakom koraku.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 23/04/2017 : 12:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

E da je od pocetka umjesto onog MSTuona crtao naslovnice nas Bane...to bi bila simfonija od stri...od Bleka.


Baš, Mastantuono je uništio i Bleka i Mikija, i samo zbog onakvih groznih naslovnica neki su odustali od uzimanja tih serijala.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 23/04/2017 : 13:20:25  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
a mogli su pomaknuti kinowu za jedan mjesec, i izdati te dvije epizode u još jednom broju, prije ovog zadnjeg...
evo i jedne Banetove neiskorištene naslovnice koju su mogli upotrijebiti za taj broj.



Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 24/04/2017 : 01:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
@Zlatan

iskoriscene

http://www.ifedizioni.it/if/index.php/it/vetrina/il-grande-blek/il-grande-blek-riedizione-n-163-890-895-898-901-905-911-detail

http://www.ifedizioni.it/if/index.php/it/vetrina/il-grande-blek/il-grande-blek-riedizione-n-149-detail
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/04/2017 : 11:00:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
...greška u koracima...bio sam ubijeđen da je jedna od one četiri šta su bile na forumu u crno bijeloj verziji ostala neiskorištena...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 24/04/2017 : 15:08:58  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
evo još 4 naslovnice...mislim da nije nijedna iskorištena od ovih samo ne znam ko je/su crtač/i...


Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 25/04/2017 : 00:03:24  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Sibin Slavkovic.
If Edizioni narucio ali se preracunao pa ih je sve strpao kao ilustracije
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 25/04/2017 : 22:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Sibin Slavkovic.
If Edizioni narucio ali se preracunao pa ih je sve strpao kao ilustracije


ima još jedna ilustacija, ali su nju iskoristili u ovom predzadnjem broju šta je u koloru..moguće je da su u if edizioni računali da će se pronaći više onih izgubljenih i neobjavljenih epizoda i da će to objaviti..izgleda od toga nema ništa, jer je navodno dosta tih nacrtanih epizoda stradalo u požaru u dnevniku..
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 26/04/2017 : 01:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
...rekoše u if edizioni da kinowa definitivno ide pod istom numeracijom kao blek, pa će tako broj 172 biti prvi broj kinowe sa njegovim naslovnicama..one dvije preskočene epizode yu bleka iz lms će izaći u narednih par mjeseci, navjerovatnije u dva broja, i to sa blekovim naslovnicama, kao specijalno izdanje...tako da će vjerovatno dvije od ove gore četiri ilustracije iskoristiti kao naslovnice..

kad se već trude u if izdanju da izdaju baš sve od bleka, možda bi mogli izdati i jedno specijalno izdanje(slično ovom zadnjem broju) koje bi sadržavalo sve izbačene stranice od strane samog if edizioni, jer su u dosta brojeva, pogotovo kod francuskih epizoda, smanjivali broj stranica sa 75 na 74.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 26/04/2017 : 03:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
[/quote]
...jer je navodno dosta tih nacrtanih epizoda stradalo u požaru u dnevniku..
[/quote]
Nista od stripova nije izgorelo u tom pozaru. Radnicki univerzitet u kome je bila redakcija Dnevnika je izgoreo 2000. godine kada je Dnevnik vec uveliko bio van pameti. Dnevnik je bio na osmom spratu (ili na desetom), a izgoreli su 12. i oni iznad njega.
Originali su mnogo pre toga stajali neobezbedjeni u ormanima koji su stajali u hodniku. Vecina autora su podigli svoje crteze ali su neke epizode (medju kojima i moje dve iz strip zabavnika) ukradene. Na osnovu posrednih cinjenica, pretpostavlja se da je te originale ukrao sin Ozirisa i Izide, ali nema dokaza za to.

Edited by - cat claw on 26/04/2017 03:19:51
Go to Top of Page

morski
Senior Member



2650 Posts

Member since 09/08/2014

Posted - 26/04/2017 : 10:25:01  Show Profile Show Extended Profile  Send morski a Private Message  Reply with Quote
koji brojevi ludensa i/ili if edizioni-ja pokrivaju ove dole:

LMS
248 - Rodi u akciji ............................... EsseGesse
252 - Crni orao ............................... EsseGesse
304 - Mali traper ................................ / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
309 - Covek ptica ................................ / Crtež: J.Y.Mitton / Naslovna: B.Plavšic
321 - Virtuoz Okultis ......................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
329 - Zavera .................................... / Crtez: J.Y.Mitton / Naslovna: B.Plavšic
337 - Hromi Daba ...................................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
348 - Okultisov dvojnik ............................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
349 - Okovani Blek ................................ / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
410 - Blekova senka ..................................... / Crtež: C.Tota / Naslovna: B.Plavšic
413 - Baron Okultis ................................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
414 - Zarobljenik Velikog Bleka ......................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
416 - Sabljom na tvrdavu ..................................... / Crtež: J.Y.Mitton / Naslovna: B.Plavšic
421 - Dvostruka igra ..................................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
424 - Rodijevi podvizi ............................................ / Crtež: C.Tota
435 - Zaliv ajkula ................................................ / Crtež: J.Y.Mitton
441 - Pljacka dijamanata ........................................... / Crtež: A.Amouriq / Naslovna: B.Plavšic
465 - 7 džinova ................................... / Crtež: A.Amouriq
467 - Gušterova glava ........................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: B.Plavšic
477 - Sedam podviga ............................. / Crtež: A.Amouriq / Naslovna: B.Plavšic
482 - Jedini izlaz .............................. / Crtež: C.Cedroni
519 - Tvrdava straha ....................................... / Crtež: A.Amouriq / Naslovna: B.Plavšic i B.Kerac
535 - Brodski tovar ............................. / Crtež: C.Cedroni
542 - Crni plašt ................................ / Crtež: C.Cedroni
552 - Pobesneli mustang ....................................... / Crtež: A.Amouriq
561 - Nahoce .................................... / Crtež: C.Cedroni
594 - Blekov protivnik .......................... / Crtež: C.Cedroni
608 - Strava i užas ............................ / Crtež: C.Cedroni
624 - Okultisove carolije ....................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: P.Koza
631 - Alisa i rodoljubi ......................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: S.Žunjevic
638 - Cangovo kraljevstvo ....................... / Crtež: C.Cedroni
640 - Poslednji plotun ........................... / Crtež: A.Amouriq / Naslovna: M.Ivanovic
642 - Osveta Brzog Jelena ....................... / Crtež: C.Cedroni
645 - U kandžama ................................ / Crtež: C.Cedroni
652 - Surova ucena .............................. / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: M.Ivanovic
656 - Satikana skvo ............................. / Crtež: A.Amouriq / Naslovna: M.Ivanovic
664 - Palikuca .................................. / Crtež: C.Cedroni
673 - Varalica .................................. / Crtež: C.Cedroni
686 - Ranjeni dabar ............................. / Crtež: C.Cedroni
689 - Tabas Kabas ............................... / Crtež: A.Amouriq
709 - Teror gusara ................................ / Crtež: A.Amouriq
712 - Maskirani Blek ................................. / Crtež: A.Amouriq
724 - Sedam života ................................. / Crtež: A.Amouriq
743 - Kristalna muzika .................................... / Crtež: A.Amouriq
815 - Svi protiv Bleka ........................... / Crtež: C.Cedroni / Naslovna: M. i P.Ivanovic
822 - Dvostruki špijun ........................... / Crtež: C.Cedroni
846 - Izgubljeni puk ............................. / Crtež: C.Cedroni
855 - Blekov dug ................................. / Crtež: C.Cedroni
857 - Zatvorenik severne kule ................................. / Crtež: A.Amouriq / Naslovna: D.Ivkovic
866 - Naslednici .......................................... / Crtež: A.Amouriq
882 - Skriveno blago ............................. / Crtež: C.Cedroni

PORIN
1. - Njihalo strave * .............................. Tekst: M.Torelli / Crtež: J.Y.Mitton
3. - Zlatni oblaci *
4. - Opsadno stanje * ............................ / Crtež: C.Cedroni
5. - Sinovi zmaja * ............................ / Crtež: J.Y.Mitton

HORUS
2. - Opsadno stanje (P-PO 4) ............................. / Crtež: C.Cedroni
4. - Kula smrti (P-PO 1) ............................. Tekst: M.Torelli / Crtež: J.Y.Mitton
6. - Rodijeva izdaja * ............................... / Crtež: C.Cedroni
9. - Blekov zarobljenik (P-LMS 414) ................................................ / Crtež: C.Cedroni
12. - Baron Okultis (P-LMS 413) ................................................ / Crtež: C.Cedroni
13. - Sabljom na tvrdavu (P-LMS 329) ............................................. / Crtež: J.Y.Mitton
16. - Zaliv ajkula (P-LMS 435 , poslednja stranica nije objavljena) ........................................... / Crtež: J.Y.Mitton
5. - Slučajni lopov *

WIZARD
2. Opsadno stanje (P-PO 4 / HO 2) ............................ / Crtež: C.Cedroni
3. Opsadno stanje - 2 dio (P-PO 4 / HO 2) ............................ / Crtež: C.Cedroni
4. Rodijevi podvizi (P-LMS 424) ........................... / Crtež: C.Tota (u dnosu na LMS ovaj Wizardov ima 4 stranice manje,izbačeni neki djelovi kaiševa od strane 71 do 76!)
5. Sedam podviga (P-LMS 477) ................................. / Crtež: A.Amouriq

P.S. u nedelju cu da objavim novi Bonelli spisak na linku u potpisu, te stoga zelim da zamolim sve one koji imaju ikakvih informacija prvenstveno o izdanjima Velikog Bleka i Kapetana Mikija, pa onda i ostalima, naravno, da mi pomognu da upotpunimo spisak/popis epizoda sto tacnijim podacima. hvala!

Kompletni popis Bonelli stripova u Excelu
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/04/2017 : 14:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
forumaš kruger je bio započeo uporedbu i popis, i nešto je uradio i stavio u podforum popisi, biografije, ali nije još do kraja završio..ja sam radio popis yu bleka, mada ni on nije 100% tačan, jer sam ga radio tako što sam sa stranice if edizioni upoređivao nazive epizoda, nisam imao izdanje if pa da budem potpuno siguran u to, a if je pravio greške jer je stavljao pogrešne nazive pojedinih epizoda, autora,(u to sam se uvjerio kad sam na fb vidio neke druge stranice stripova) pa će taj popis i uporedba biti tačna tek kad budemo imali i mi te stripove, ili ako nađem na netu negdje talijanska izdanja i uporedim sve to.

šteta za te nestale i ukradene epizode, jer ovo je bila dobra prilika da se izda to napokon, ovako će stajati negdje u ormaru i teško da će to ko izdati...
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 27/04/2017 : 17:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:


šteta za te nestale i ukradene epizode, jer ovo je bila dobra prilika da se izda to napokon, ovako će stajati negdje u ormaru i teško da će to ko izdati...



sve te epizode su objavljene u italiji, po tome i znamo ko je imao lepljive prste ...... mozda poneka nije, ali je IF kasnije popunio sve rupe osim te dve koje spominjete...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 27/04/2017 : 18:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:


šteta za te nestale i ukradene epizode, jer ovo je bila dobra prilika da se izda to napokon, ovako će stajati negdje u ormaru i teško da će to ko izdati...



sve te epizode su objavljene u italiji, po tome i znamo ko je imao lepljive prste ...... mozda poneka nije, ali je IF kasnije popunio sve rupe osim te dve koje spominjete...



po raznim intervjuima koje sam čitao sa YU autorima velikog bleka, i prema još nekim informacijama koje sam dobio, napravio sam neki spisak od 10-15 epizoda koje ni if edizioni nije objavio a za koje autori tvrde da su ih uradili..naravno,tu ne računam one dvije epizode koje su preskočene od strane if edizioni, jer su one izašle u lms izdanju i ne spadaju ovu kategoriju ''nestalih i izgubljenih''...



NEOBJAVLJENE I IZGUBLJENE EPIZODE


75. Metak za izdajnika.................Tekst: S.Obradović / Crtež: M.Lebović

76. ??????????........................Tekst: ????? / Crtež: S. Pejak

77. ?????????? .......................Tekst: ????? / Crtež: S. Pejak

78. ??????????.....................Tekst: ????? / Crtež: M.Lebović

79. ??????????.....................Tekst: ????? / Crtež: M.Lebović

80. ?????????? .....................Tekst: ????? / Crtež: M.Lebović

81. ??????????........ Tekst: M.Milanović / Crtež : D.Ivković

82. ??????????........ Tekst: M.Milanović / Crtež : D.Ivković

83. ??????????........ Tekst: M.Milanović / Crtež : D.Ivković

84. ??????????........ Tekst: M.Milanović / Crtež : D.Ivković

85. Blekov dvojnik.................Tekst: Predrag Ivanović/ Crtež: Predrag i Miodrag Ivanović.

86. ??????????.................Tekst: Miodrag Milanović / Crtež: Miodrag Ivanović.

87. Tajanstvena pećina.................Tekst: Petar Aladžić / Crtež: Stevan Brajdić
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5818 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 28/04/2017 : 15:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
na ovo nemam komentar, ne znam cak ni sta da mislim... U svakom slucaju, cini mi se prevelik broj neobjavljenih epizoda. Narocito je sumnjivo da se ne zna naziv epizode ili scenarista. Svaki crtac je znao sta je nacrtao i ciji je scenario... nisu valjda ti autori bas tako izlapeli...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 28/04/2017 : 18:36:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by morski

koji brojevi ludensa i/ili if edizioni-ja pokrivaju ove dole:

LMS
248 - Rodi u akciji ............................... EsseGesse
252 - Crni orao ............................... EsseGesse




po popisu koji je radio Kruger ovo su brojevi koje ludens nije izdao, a tiče se esegesea...

''Epizode koje nisu izašle u Ludensu:



LMS ( od eseGese ):
244. ( str. 44 – 111 ) 248. ( str. 3 – 5 ) = 71 str.
248. ( 5 – 85 str. ) = 81 str.
248. ( 85 – 107 str. ) 252. ( 3 – 54 str ) = 74 str.
252. ( 55 – 107 str. ) 256. ( 3 – 24 str. ) = 75 str.
256. ( 99 – 107 str. ) 260. ( 3 – 68 str. ) = 77 str. ''


znači, 5 priča...pitao sam urednika if edizioni da li su oni esegese bleka izdali samo u onih 26 brojeva, to jest, od broja 20 pa do 45 u if izdanju, završno sa epizodom šumski jurišnici gdje je i ona kratka priča ''mali traper'', ili su ga izdavali i u prvih 19 brojeva ili kasnije, pa ako kaže da je samo to od esegesea, onda postoji mogućnost da if nije izdao sve od esegese bleka... danas sam čitao jedan intervju sa urednikom dnevnika gdje se spominju neke naknadne epizode bleka od esegesea, pa možda to ima veze...

evo odlomka;

''Intenzivno ste sarađivali sa stranim izdavačima...

Sa Bonelijem smo održavali stalne kontakte, jer smo imali dosta junaka – Zagora, Teksa, Komandanta Marka... Imali smo vrlo dobre odnose. Jednom prilikom pozvao sam Bonelija i Sartorisa da budu gosti Dnevnika. Bio je neki jubilej... Oni su bili stvarno oduševljeni jer nisu znali kako izgleda naša produkcija ovde.
Često smo putovali u Italiju, nekad našim autom, nekad avionom. Baš smo često putovali. Čak mi je to pred kraj karijere i dosadilo pa sam molio Stanojeva da umesto mene šalje nekog drugog. Putovanja su uvek bila zanimljiva i uvek su nas veoma lepo dočekivali. Sećam se da nas je Boneli vodio na večere po ekskluzivnim restoranima, pio se viski na flaše... Saradnja je bila dobra!
Često sam odlazio i u Dardo. Jednom prilikom smo na neki čudan način, u nekom magacinu, našli zaostale epizode Velikog Bleka, za koje ni Sartoris nije znao! Bavio sa nekim drugim poslovima, automobilizmom... Ja sam bio van sebe od sreće! Jer, pored Branka, pored Sibina, imali smo još i te epizode!
''


možda su to te epizode koje su izdali samo u dnevniku, dok ih talijani i francuzi nisu izdali, pa samim tim ni if edizioni..

Edited by - zlatan bihac on 28/04/2017 19:05:21
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/05/2017 : 21:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
rekoše u if izdanju da su sve što je bilo od esegesea izdali u 26 brojeva i da je to sve od esegesea, što se tiče bleka i da ne postoji više, od broja 20 do 45, samim tim i ludens je sve izdao u 26 brojeva sve to tako da da ovih 5 priča šta su išli u LMS izdanju u brojevima od 244 do 260, a šta ludens nije izdao po svemu sudeći nije crteža od esegese...malo sam ćitao ranije postove o tome, i dosta je podjele oko toga, jer iako stoji u popisu da su to crtali esegese trojka, ima forumaša koji tvrde da u tih 5 priča nisu oni crtači..ja nisam neki ekspert u tome, ali ni meni ne izgleda da su to oni crtali..evo sad stavim prve stranice od tih epizode pa da vidimo šta ko misli...
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 01/05/2017 : 21:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote








Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 01/05/2017 : 23:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message  Reply with Quote
Iako su skenovi loše kvalitete može se skužiti da te epizode nisu radili EsseGesse.
Ova scena gdje Occultis puši lulu mi je jako poznata i velika vjerojatnost da je tu epizodu Ludens objavio.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

zlatan bihac
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7612 Posts

Member since 24/03/2009

Posted - 02/05/2017 : 00:01:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatan bihac a Yahoo! Message  Send zlatan bihac a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by DODSFERD

Iako su skenovi loše kvalitete može se skužiti da te epizode nisu radili EsseGesse.
Ova scena gdje Occultis puši lulu mi je jako poznata i velika vjerojatnost da je tu epizodu Ludens objavio.


meni je poznata ova prva stranica gdje ovaj nož proleti kraj bleka,ali ne znam odakle..po Krugerovom popisu, ovih 5 priča je neobjavljeno, a svaka od ovih 5 stranica šta sam postavio je prva stranica te priče...e sad, kod nekih od ovih 5 priča počinje na drugoj a kod nekih na trećoj pasici...

za ovu scenu sa lulom si u pravu,to je zadnja pasica jedne druge priče koju je ludens objavio u broju 25. ostale dvije pasice su početak neobjavljene priče od strane ludensa.
Go to Top of Page
Page: of 95 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000