forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko stripova imate u kolekciji?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

konj87
Starting Member



Croatia
22 Posts

Member since 08/05/2010

Posted - 02/07/2011 : 23:00:08  Show Profile Show Extended Profile  Send konj87 a Private Message  Reply with Quote
oko 340, 8 mjeseci, kao klinac sam posuđivao od frenda
Go to Top of Page

krem
New Member



Bosnia and Herzegovina
105 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 04/07/2011 : 23:08:48  Show Profile Show Extended Profile  Send krem a Private Message  Reply with Quote
nesto vise od 700
Zagor, Tex, Dylan Dog, Alan Ford, Ken Parker, Magicni Vjetar, Dampyr
sakupljat poceo 2000.

Edited by - krem on 24/07/2011 03:20:08
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 05/07/2011 : 10:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message  Reply with Quote
Ja imam negdje već oko 800. Tristotinjak Zagora, dvjesto-dvadeset-i-nešto AF, te još neke manje kolekcije od šezdesetak do sto brojeva ovih drugih junaka...

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 08/07/2011 : 16:00:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
I kod mene je neka manja kolkecija, poosto sam i ja relativno novi.Mozda neke 2 godine skupljanja ... a u kolekciji imam nekih 100-ak libellus izdanja (Tex, Magicni, Mister No, Ridjobradi ...) oko 450 zagora SD i ludens, nekih 15-ak Tex Giganata od strip agent, Traper Keri ove dvije knjige i Tarzan 2 knjige...
Imao sam nekih 1500 ali sve sam skupljao, pa dok se nisam odlucio sta da skupljam, da ne bude samo gomilanje.Znaci ukupno nekih 600-tinjak stripova.



http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 08/07/2011 : 21:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
I ja sečem kolekciju. Prvi su otpali Mark i Zagor (osim OP VČ).

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/07/2011 : 21:52:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Imao sam najviše preko 1500. Sada sve manje i manje. Smanjujem kvantitet i pojačavam kvalitet.
Da imam prostor koji sanjam, imao bih puuuuno više.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 08/07/2011 : 21:53:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Garfield_Mo

I kod mene je neka

manja

kolkecija, poosto sam i ja relativno novi.Mozda neke 2 godine skupljanja ... a u kolekciji imam nekih 100-ak libellus izdanja (Tex, Magicni, Mister No, Ridjobradi ...) oko 450 zagora SD i ludens, nekih 15-ak Tex Giganata od strip agent, Traper Keri ove dvije knjige i Tarzan 2 knjige...
Imao sam nekih 1500 ali sve sam skupljao, pa dok se nisam odlucio sta da skupljam, da ne bude samo gomilanje.Znaci ukupno nekih 600-tinjak stripova.




Samo to imaš...

Trljam ruke.
Go to Top of Page

masija
Junior Member



Montenegro
312 Posts

Member since 11/05/2008

Posted - 09/07/2011 : 08:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send masija a Private Message  Reply with Quote
Imao sam preko 1000 (to sam sakupio veoma brzo). Sad ne uzimam sve sto izlazi, vise od pola stripova sam poklonio, mali broj prodao i sad kao i Obi smanjujem kvantitet i pojacavam kvalitet. :)

Captain America
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1555 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 09/07/2011 : 11:27:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message  Reply with Quote
Trenutno imam oko 250-300 komada.....
Prije ih je bilo više ali sam ih rasprodao jer sam shvatio da neke vjerojatno nikad niti neću pročitat.
Sad su mi ostali i kupujem samo one koji me zanimaju.....

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 09/07/2011 11:28:25
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 09/07/2011 : 13:28:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Primećujem da većina nas u poslednje vreme teži kvalitetu nego kvantitetu što nije loše...

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/07/2011 : 16:05:05  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Primećujem da većina nas u poslednje vreme teži kvalitetu nego kvantitetu što nije loše...


Jeste, biti rob skupljanja nekih stripova što ih nikada ni ne pročitaš je i meni strano. Ali ko zna, i to može u budućnosti nekom dobro doći...možda...

Edited by - swamp thing on 09/07/2011 16:05:31
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 09/07/2011 : 16:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by mikado

Primećujem da većina nas u poslednje vreme teži kvalitetu nego kvantitetu što nije loše...


Jeste, biti rob skupljanja nekih stripova što ih nikada ni ne pročitaš je i meni strano. Ali ko zna, i to može u budućnosti nekom dobro doći...možda...


Kada sam ponovo počeo prije 6-7 godina skupljao sam sve što mi padne šaka. Pa sada imam komplet Zagor extra 1-180, komplet Zagor extra 1-100, komplet Zagor extra 1-30...
A ne čitam Zagora. A s obzirom da su Zagora extra već svi kompletirali te uz prisustvo ove divne krize, ne mogu dobiti iole realnu cijenu za te komplete.
No, ja sam strpljiv momak.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 09/07/2011 : 16:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by mikado

Primećujem da većina nas u poslednje vreme teži kvalitetu nego kvantitetu što nije loše...


Jeste, biti rob skupljanja nekih stripova što ih nikada ni ne pročitaš je i meni strano. Ali ko zna, i to može u budućnosti nekom dobro doći...možda...


Kada sam ponovo počeo prije 6-7 godina skupljao sam sve što mi padne šaka. Pa sada imam komplet Zagor extra 1-180, komplet Zagor extra 1-100, komplet Zagor extra 1-30...
A ne čitam Zagora. A s obzirom da su Zagora extra već svi kompletirali te uz prisustvo ove divne krize, ne mogu dobiti iole realnu cijenu za te komplete.
No, ja sam strpljiv momak.


A ja već htjedoh reći da ih daš ispod cijene
Go to Top of Page

Garfield_Mo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1258 Posts

Member since 11/06/2009

Posted - 09/07/2011 : 16:37:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Garfield_Mo's Homepage  Send Garfield_Mo a Private Message  Reply with Quote
Jasta je nego manja kolekcija, kad gomila ljudi ima par hiljada, ili desetine hiljada stripova ... (upoznao sam ih dosta sto ima tako veliku kolekciju)

Naravno da se ide na kvalitetu.Obicno u pocetku se skuplja sve i svasta, samo se gomila, dok se malo ozbiljnije ne udje u skupljanje, pa onda se rijesava dobar dio toga i uzima ono sto se voli i po mogucnosti neka kvalitetnija izdanja.I ja sam mozda za godinu dana iskupio 1500, a sad nakon neke 2 godine imam oko 600 ... Uz to imam i jos nesto knjiga, a i tu je slican slucaj i knjiga sam se dosta rijesio pa mozda sad imam nekih 100-150 knjiga ...
Ubrzo bi se trebale raditi police, sto jedva cekam, pa kad se to uradi uslikat cu :)
Vidio sam dosta zanimljivih polica na voajer, ali ja bi volio nesto zatvorenog tipa sa poluzamracenim staklima ...


http://www.mostrip.ba/

https://www.facebook.com/KLUBMOSTRIP/

Edited by - Garfield_Mo on 09/07/2011 16:38:50
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 09/07/2011 : 17:26:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by swamp thing

quote:
Originally posted by mikado

Primećujem da većina nas u poslednje vreme teži kvalitetu nego kvantitetu što nije loše...


Jeste, biti rob skupljanja nekih stripova što ih nikada ni ne pročitaš je i meni strano. Ali ko zna, i to može u budućnosti nekom dobro doći...možda...


Kada sam ponovo počeo prije 6-7 godina skupljao sam sve što mi padne šaka. Pa sada imam komplet Zagor extra 1-180, komplet Zagor extra 1-100, komplet Zagor extra 1-30...
A ne čitam Zagora. A s obzirom da su Zagora extra već svi kompletirali te uz prisustvo ove divne krize, ne mogu dobiti iole realnu cijenu za te komplete.
No, ja sam strpljiv momak.



Smanji cijenu, nema ti druge (i za trejdove i za trejdove)

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/07/2011 : 13:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
Obi, načekat ćeš se da ta kolekcija dođe do neke pristojne cijene... Ja osobno je za te pare nikad ne bi dao, ali ja sam drugo, skupljam Zagora.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/07/2011 : 13:28:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ponavljam:
Ja sam strpljiv momak...
Svake godine uspijem prodati bar jedan Bonelli komplet po cijeni koju sam zamislio. Prvo mi kažu bla bla bla, preskup si, ne može to tako, spusti cijenu. I onda mi se javi čovjek i kupi po mojoj cijeni. Ja se samo smješkam i znam da se strpljenje isplati, da svaka roba ima svojeg kupca i da uvijek uspijem prodati manje više kako sam htio. Najvažnije je da se nipošto ne slušaju ljudi koji ti govore da nešto ne možeš uraditi.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/07/2011 13:34:43
Go to Top of Page

Davor2403
Average Member



Bosnia and Herzegovina
764 Posts

Member since 24/08/2010

Posted - 24/07/2011 : 13:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Davor2403 a Private Message  Reply with Quote
Iskreno Obi-wan bez ikakve uvrede tebi kao pojedincu ili bilo kome drugome, ali tako bi volio da Ludens krene ponovo reprintati neka svoja izdanja, pa da se prestane ljude pljackati cijenama tipa 200 kuna za specijal "Nulta Godina Darkwooda" (halo!), maxi broj 1 100 kuna, ili cijenama od 40-50 kuna za dobro ocuvane brojeve koji su prvi izlazili kod Ludensa (extra brojeve od 76 do 106 recimo)...

A ako bi se to dogodilo, onda nek ljudi koji zele imati ta izdanja slobodno placaju i duplo vise od toga...
Mislim mogu shvatiti hajde tu Zlatnu seriju, neki brojevi su izlazili i prije 40 i vise godina, i prakticno ih je nemoguce nabaviti pa ako netko hoce to imati neka izvoli - ali izdanja koja su izlazila prije manje od 10 godina nabijati na preko 100 i vise kuna je suludo! Pa koliko smo puta tu po forumu goovrili, da ima ljudi koji specijale koji su izlazili medju zadnjima i koji se mogu naci po remitendi i koji su kostali po 25 kuna puna cijena stavljaju recimo na 35 kuna pocetna...?!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16944 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 24/07/2011 : 17:44:16  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Iskreno Obi-wan bez ikakve uvrede tebi kao pojedincu ili bilo kome drugome, ali tako bi volio da Ludens krene ponovo reprintati neka svoja izdanja, pa da se prestane ljude pljackati cijenama tipa 200 kuna za specijal "Nulta Godina Darkwooda" (halo!), maxi broj 1 100 kuna, ili cijenama od 40-50 kuna za dobro ocuvane brojeve koji su prvi izlazili kod Ludensa (extra brojeve od 76 do 106 recimo)...

A ako bi se to dogodilo, onda nek ljudi koji zele imati ta izdanja slobodno placaju i duplo vise od toga...
Mislim mogu shvatiti hajde tu Zlatnu seriju, neki brojevi su izlazili i prije 40 i vise godina, i prakticno ih je nemoguce nabaviti pa ako netko hoce to imati neka izvoli - ali izdanja koja su izlazila prije manje od 10 godina nabijati na preko 100 i vise kuna je suludo! Pa koliko smo puta tu po forumu goovrili, da ima ljudi koji specijale koji su izlazili medju zadnjima i koji se mogu naci po remitendi i koji su kostali po 25 kuna puna cijena stavljaju recimo na 35 kuna pocetna...?!



Meni je drago da su Nulta godina Darkwooda i prvi extra Zagor priča postigli tolike cijene... Ja ih ionako ne bi dao ni za 2 puta toliko...
Go to Top of Page

talicnitom
Junior Member



Serbia
439 Posts

Member since 12/10/2006

Posted - 24/07/2011 : 21:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send talicnitom a Yahoo! Message  Send talicnitom a Private Message  Reply with Quote
Sasvim je logicno da cene nekih stripova rastu.To je zakon ponude i potraznje.Ako pojedini stripovi dostignu cifru od 50 kn, 100 kn ili 200 kn svaki put kada se postave i ne prodaju se ispod te cene onda ti stripovi i vrede toliko.I sigurno je da ce vredeti i ubuduce.Ukoliko prodavci na tu cifru stave koju kunu vise onda je samo do kupca da li ce platiti toliko ili ne.Ne mozemo se ljutiti na prodavace zbog toga.Kupci su ti koji diktiraju.
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11444 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 24/07/2011 : 21:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Ponavljam:
Ja sam strpljiv momak...
Svake godine uspijem prodati bar jedan Bonelli komplet po cijeni koju sam zamislio. Prvo mi kažu bla bla bla, preskup si, ne može to tako, spusti cijenu. I onda mi se javi čovjek i kupi po mojoj cijeni. Ja se samo smješkam i znam da se strpljenje isplati, da svaka roba ima svojeg kupca i da uvijek uspijem prodati manje više kako sam htio. Najvažnije je da se nipošto ne slušaju ljudi koji ti govore da nešto ne možeš uraditi.




Jebiga, ljudi ne znaju da mogu proć jeftinije pa se zajebu i kupe

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Kutuzov
Junior Member

370 Posts

Member since 06/05/2011

Posted - 25/07/2011 : 20:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kutuzov a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mikado

Primećujem da većina nas u poslednje vreme teži kvalitetu nego kvantitetu što nije loše...

Da svi teže kvalitetu, ali niko ne kaže šta je to kvalitet. Zaista relativna stvar. Ti si se odrekao Zagora, to kao nije kvalitet ?
Ljudi nemaju para a imaju interesovanja, otud prodaju stripove kako bi došli do drugih.
Go to Top of Page

Snake Plissken
Average Member



Serbia
707 Posts

Member since 05/07/2011

Posted - 25/07/2011 : 21:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Snake Plissken a Private Message  Reply with Quote
Ja sam se resio svih Zagora VCovih redovnih, kao i Dampira. Ostavio sam par VCovih OPova koje smatram dobrim (npr. SuperMajk), i par specijala (Vitezovi grala).

Moja ocena kvaliteta, tj. nekvaliteta : ako mi i posle nekoliko godina bude dobar, a da nije suva nostalgija, ostaje. Ako ga procitam jednom i vise nijednom u roku od godinu dana, onda mi ni ne treba. A ove Zagore i Dampire ni ne pogledah nakon pvog citanja, skontam da mi zauzimaju mesta.
Na primer Mister No prvih stotinak brojeva su kvalitet i to jurim VCove knjige jer mi se dopadaju i vracam im se.
Kvalitetom smatram i noviju produkciju Betmena DCovog od Milera pa nadalje (ne sve naravno), Zodorovskog, Dreda, Bluberija, Juliju, Lilit, Asteriksa, Talicnog, Karavan, od domacih Vekovnike, Beskrvne, moz i Dardanelije, generalno serijali koji nisu repetitivni i nemaju reciklirane zaplete godinama.

Bolje da skupljam ono sto cu citati iznova, no ovo da bi mi stajalo. To je moj kriterijum, pogotovo sto mesta preterano i nemam. Sad sam na svega dve stotine stripova otprilike...

Snake Plissken wasn't born.
He escaped from the womb.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/07/2011 : 21:38:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
prvo sam se riješio stotinjak kitova i blekova lms, pa svih teksova što sam imao, preko 600 komada, pa svih martija, oko 200, tako da sada moja kolekcija broji ispod 3000 komada, ali raste

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 25/07/2011 : 22:44:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Davor2403

Iskreno Obi-wan bez ikakve uvrede tebi kao pojedincu ili bilo kome drugome, ali tako bi volio da Ludens krene ponovo reprintati neka svoja izdanja, pa da se prestane ljude pljackati cijenama tipa 200 kuna za specijal "Nulta Godina Darkwooda" (halo!), maxi broj 1 100 kuna, ili cijenama od 40-50 kuna za dobro ocuvane brojeve koji su prvi izlazili kod Ludensa (extra brojeve od 76 do 106 recimo)...


Ne sikiraj se.
Ignoriraj nepristojne ponude te vrste i nema problema.
Ja ni u ludilu ne bih dao 200 kuna za Nultu godinu Darkwooda i baš me briga ako netko prodaje za toliko (sretno mu).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 15/08/2011 21:45:08
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000