forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 |
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4606 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 11/11/2009 : 15:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Ja sam odrastao na engleskim crtanim filmovima, tako da mi ni srpska ni hrvatska nisu, sto bi rekao Samuraj, ono kako ja njih cujem.
Ali ipak sam vise odgledao na kasetama one stare (Simic i co.) i uopste mi nije toliko lose.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 11/11/2009 : 18:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by Bachy

quote:
Originally posted by Lord Vader89

jedinu prituzbu koju bih ja uputio jeste ta da su crtaci glupi, glupi, glupi, i da ne zasluzuju da nose diznijevo ime!



Disney je radio crtiće za djecu...
Teletabisi su animirani (i odraslima jako glupi) za djecu!
Činjenice govore i u prilog tome da meni animirani Asterix, Lucky Luke... nije nešto zbog toga što je prilagođen djeci, dok sam Asterixov strip nije strip za djecu (barem po mojem mišljenju - ne znam koliko će se ostali složiti s time). U stripovima ima puno, puno činjenica i raznoraznih stvari koje djeca ne mogu razumjeti!



ne kapiram stvarno sta si hteo da kazes, no mozda nisi ni ti mene skapirao.
dakle, rekoh da su ovi (tzv. diznijevi) crtaci koji danas idu na sprskoj nacionalnoj televiziji jedno najobicnije djubre, i da ne zasluzuju da nose njegovo ime.

dakle, ni o asteriksu, ni o talicnom....



aha...
Sorry ne gledam vašu TV pa...
Moja kritika je ima dobru namjeru...



apsolutno, nego videh da se nismo sporazumeli, pa reko da se sporazumemo


Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16442 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 12/11/2009 : 08:26:43  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Nije urbana legenda, ali nije 5. oktobar... Bombardovanje RTS-a '99, tada su izgorele trake sa crtanim filmovima... Meni je oduvek hrvatska sinhronizacija bila odlicna, bilo je toliko crtana u bivsoj Jugi koji su radili, He-man, recimo... Tad je i televizija Beograd to radila profesionalno, mozda se stvari kod nas promene na bolje...


Na forumima o crtanim filmovima kažu da je to izmišljotina, crtane filmove sa starom sinhronizacijom su prikazivali i 2001, a navodno više neće jer se boje onda postati dostupni na internetu.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 12/11/2009 : 08:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
a sto je najgore od svega - uveliko su dostupni

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 12/11/2009 : 10:28:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Bob Rok

Nije urbana legenda, ali nije 5. oktobar... Bombardovanje RTS-a '99, tada su izgorele trake sa crtanim filmovima... Meni je oduvek hrvatska sinhronizacija bila odlicna, bilo je toliko crtana u bivsoj Jugi koji su radili, He-man, recimo... Tad je i televizija Beograd to radila profesionalno, mozda se stvari kod nas promene na bolje...


Na forumima o crtanim filmovima kažu da je to izmišljotina, crtane filmove sa starom sinhronizacijom su prikazivali i 2001, a navodno više neće jer se boje onda postati dostupni na internetu.


To je tek izmisljotina, malo glup razlog . Pustali su, ali u okviru Trezora... Dostupni na netu? Pa, i ovako su dostupni, stave crtani sa Boomeranga i prekriju je sinhronizacijom. Mozda, ali ja crtani nisam video od '99. Jedino ako nemaju prava ili imaju tehnickih problema sa trakama...

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 14/11/2009 : 02:35:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message  Reply with Quote
Stari sinhronizovani crtaci su izgoreli u rts u 1999. i to je sigurna informacija....stvari koje se sad nalaze na netu su uglavnom radovi entuzijasta koji sa starih vhs kaseta skidaju ton(sinhronizaciju) i lepe na dvd snimke istih crtaca koje skidaju sa neta!!!

tako sa mja pronasao skoro celu plavu princezu!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

Le Samourai
Senior Member



2871 Posts

Member since 14/10/2008

Posted - 14/11/2009 : 03:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Le Samourai a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

tako sa mja pronasao skoro celu plavu princezu!!!

Dokle cesh ce vishe time hvaliti?!
Go to Top of Page

Mord
Advanced Member

Croatia
3125 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 02/12/2009 : 18:17:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Mord a Private Message  Reply with Quote
Ne znam kakvi su ostali ali finding nemo u hrv. prijevodu je bomba. Slucajno sam pogledao, iako obicno gledam u originalu.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4281 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 06/11/2010 : 17:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by teller

Živjelo bratstvo i jedinstvo bivše exYuge.Ono što političari ne mogu uspjeva stripovima.

Komuniciramo na jugoslovenskom
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 06/11/2010 : 23:03:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mord

Ne znam kakvi su ostali ali finding nemo u hrv. prijevodu je bomba. Slucajno sam pogledao, iako obicno gledam u originalu.



meni su svi disneyevi crtani filmovi sinkronizirani na hrvatski odlični. hrvatske verzije crtića poput spomenute potrage za nemom, priče o igračkama, aladdina su mi bile jednako super kao i original. premda, kako se ono kaže 'original je nenadmašan', moram priznat da su meni osobno neki bili i bolji od originala (odnosno sinkronizacija određenih likova). u kralju lavova (jedinici) npr. je meni rakan rushaidat, koji je glumio odraslog simbu, bio puno bolji od matthewa brodericka. kao i siniša popović, koji je glumio scara, od jeremyja ironsa.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000