forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Fibra predstavlja: Orka specijal 2: Maus
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

Milazzo
Senior Member



Croatia
2112 Posts

Member since 30/01/2008

Posted - 07/11/2009 : 14:57:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Milazzo's Homepage  Send Milazzo a Private Message  Reply with Quote
Kao prvo sve pohvale ovom izdanju. Bas sam ga pregledao nakon sto sam se vratio s CRŠa i stvarno izgleda mocno! Svaka cast na takvom izdanju...

Kao drugo :) imam jedno pitanje:
-Zasto je "Maus" (Orka Specijal) manjeg formata od Tri npr. "Tri sjene" (Orka specijal 7) i "Sam samcat" (Orka specijal 6)?

https://www.instagram.com/wanderereclectic/ // https://abadon.hr/
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 07/11/2009 : 16:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
zato i je specijal,
jer su nejednakih, tj. neubicajenih, tj. specijalnih formata
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2009 : 08:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
to su originalni formati, Maus nismo smjeli mijenjati ni da smo htjeli.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 08/11/2009 : 12:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Moram priznati da su mi nekako draži ovi "A5" formati, jer su lakši za čitanje u krevetu

No sikiriki
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/11/2009 : 12:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Ovo je B5, ali dobro, da, slazem se.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 08/11/2009 : 20:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Pohvale za izbor naslovnice.
Da ne spominjemo kako je teško prevesti 'my father bleeds history', a da zvuči pristojno.
Ima li kakvih članaka u novinama?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 08/11/2009 : 21:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
predstavljanje je bilo jako lijepo
a saznali smo i još drugih korisnih informacija
meni najvažnije ono o L&R, darko dovrši to :-))


if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 08/11/2009 : 21:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Lektorira se :D

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 08/11/2009 : 22:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message  Reply with Quote
Upravo pročitao.

Jaka priča, crtež malo šepa jer fali emocija na licima. Sve u svemu jako zadovoljan.
Ipak, pomalo teško za čitati, jer priča nije baš sva ružičasta, tako da se treba pripremiti i treba biti
u điru za čitati.

No sikiriki
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 09/11/2009 : 00:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Baš bio prilog o Mausu na HRT-u u Vijesti iz kulture...

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/11/2009 : 08:56:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Pohvale za izbor naslovnice.
Da ne spominjemo kako je teško prevesti 'my father bleeds history', a da zvuči pristojno.
Ima li kakvih članaka u novinama?


http://www.jutarnji.hr/-spiegelmanov--maus---majstorska--proza-o-svijetu-koji-je-ubijen-holokaustom/340126/

Trouble will find me
Go to Top of Page

ninel
Senior Member



Serbia
1576 Posts

Member since 16/11/2004

Posted - 09/11/2009 : 09:06:17  Show Profile Show Extended Profile  Send ninel a Private Message  Reply with Quote
Odličan tekst Mikija Jergovića sa sjajnim završetkom u poslednjem pasusu.

http://www.youtube.com/watch?v=SSRVtlTwFs8&feature=related
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/11/2009 : 10:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
odličan tekst, velika je stvar kada se u jutarnjem piše o stripu na ovaj način
jedino bi ispod slike trebalo pisati art, a ne vladek spiegelman

ja predviđam drugo izdanje do mafesta

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 09/11/2009 : 16:55:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message  Reply with Quote
Pročitao preview i kupiću čim stigne u Beograd!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7887 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 07/12/2009 : 22:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message  Reply with Quote
prijevod je odličan
ne znam je li to greška, ali u jednom kadru je tekst u novinama koje vladek čita na slovenskom, ako je namjerno ostavljeno, onda je lijepa posveta slovencima koji su pomogli s materijalima

a sam strip, to je zaista veliko djelo, strašna tema ispričana iskreno i bez poštede za bilo koga
stripovski jezik originalan da ne može originalniji, a mene najviše oduševilo stavljanje maske svinje, kada židov glumi da je poljak

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
28972 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 07/12/2009 : 22:20:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Greška:(

Trouble will find me
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 12/12/2009 : 22:54:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message  Reply with Quote
evo i ovde
daklem za mene debelo najupečatljiviji strip koji sam pročitao ove godine

ono osta sam ko trica

neko je gore reko da slabo emocije prikazuje
neznam , mene je baš i fasciniralo kako se "jednostavnim" crtežom emocije itekako vide

kad ce mirko i Slavko od prvog broja
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 23/03/2010 : 12:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message  Reply with Quote
Bezveze strip ,ovo samo malo da vas trznem.
Sta da kazem o ovom stripu,genijalno to je nedovoljno za ovaj strip.
Procita se dosta stripova,prilikom citanja se uziva ili polu-uziva,dok ovaj strip je nesto sto ce mi ostati u sjecanju(vjerovatno) cijelog zivota.
Gledajuci patnje,,miseva,,vrti se po glavi da li je moguce sve to izdrzati a ne ekplodirati,istopiti se,isceznuti....
Dok surovost ,,macaka,,prelazi sve granice surovosti tu mora biti umijesan sami sejtan da bi se dostigao taj nivo.
Zasluzena nagrada za ovaj strip,steta za svakog stripoljupca da ne procita ovo remekdijelo.

Porter

Edited by - Porter on 23/03/2010 12:19:46
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 22/08/2010 : 16:51:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Konacno sam procitao Fibrinog Mausa. Ranije sam citao izdanje B 92., ali samo prvi knjigu. Citanje celokupnog dela je bacilo i novo svetlo na ovaj strip.
Ustvari, ovo je strip koji je zanrovski na tragu Svagdanje borbe, Gospodina Zana, Oficanog holivudskog filma... To je i zanr koji najvise volim-obican zivot, obicnih ljudi. Maus se desava u ekstremno vreme, pa su takvi zivoti i razmisljanja ljudi.
Ne bih rekao da je Spigelman napravio kriticki osvrt prema svojoj zajednici time sto je svog oca prikazao u svoj njegovoj sitnicavosti. Mislim da je i tu sitnicavost hteo da prikaze kao posledicu tragicnih dogadjaja, spojenu sa predrasudom o skrtosti Jevreja.
Sve u svemu, ovaj strip jeste zasluzeno pobedio u izboru za izdanje godine.

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

Raspucin
Senior Member



Barbados
2411 Posts

Member since 17/10/2006

Posted - 22/08/2010 : 18:10:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Raspucin's Homepage  Send Raspucin a Yahoo! Message  Send Raspucin a Private Message  Reply with Quote
Interesuje me i kako prodjoste sa Spiglmanom u pogledu fontova? Jel nije imao zamerki?

JUUUUUGOOOSLAAAAVIIIIJOO NA NOGE
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/08/2010 : 00:21:16  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
žanr "običan život, običnih ljudi" je najpipaviji žanr, tako lako se manipuliše emocijama i idejama kroz ovakve priče...
no bolje da ne čačkam mečku...

izgleda da se ovo samo meni nije svidelo...

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 26/08/2010 : 01:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis

žanr "običan život, običnih ljudi" je najpipaviji žanr, tako lako se manipuliše emocijama i idejama kroz ovakve priče...
no bolje da ne čačkam mečku...

izgleda da se ovo samo meni nije svidelo...




Maus ne prikazuje običan život običnih ljudi nego židova u nacističkoj njemačkoj i njihovo preživljavanje logora i posljedice koje su iz tog preživljavanja proistekle....ništa obično ja tu nisam vidio

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/08/2010 : 01:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
obrati pažnju na navodnike, Inguze! oni nečemu služe!
i čitaj prethodne postove, i oni nečemu služe!

<<Maus ne prikazuje običan život običnih ljudi nego židova u nacističkoj njemačkoj...>>
židovi nisu obični ljudi???

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page

Ignus
Senior Member



1357 Posts

Member since 22/06/2009

Posted - 26/08/2010 : 01:18:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Ignus a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by noemis
židovi nisu obični ljudi???



ti misliš da su bili u nacističkoj njemačkoj? i da su ih nacisti doživljavali kao obične ljude?

Zar nitko nece pomoci udovicinu sinu?

Edited by - Ignus on 26/08/2010 01:20:05
Go to Top of Page

noemis
Senior Member



Serbia
1320 Posts

Member since 11/05/2010

Posted - 26/08/2010 : 01:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send noemis a Private Message  Reply with Quote
ček, sad mi ništa nije jasno! je ´l to empatija koju je proizveo strip preinačila "doživljaj" da je reč o običnim ljudima (jevrejima) te čitaoci stripa vide ("doživljavaju") jevreje onako kako su ih "doživljavali" nacisti... c-c-c

bajdvej - ne znam kako su nacisti "doživljavali" jevreje (tj, nas), ali ako ti znaš... samo napred

"Ja se mnogo bojim ljudi koji hoce da usrece narod... ...niko nema prava da silom svog suseda cini srecnim."
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000