forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tonnineli - Zagor kakvog volim
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2009 : 19:41:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Volim Zagora i vrlo ga rado čitam. Kroz moje ruke prošlo je sigurno nekoliko hiljada stripova, uživam u svemu i svačemu, trošim jako puno novca na nešto što se više ni ne može nazvati hobijem već strašću, ali junaka iz Darkwoodske šume uvijek se sjetim. I to vrlo često. Kod mene nostalgija igra veliku ulogu i da mi netko sada da, ne samo Zagora, nego i strip općenito prvi put u ruke, ne znam kako bih reagirao. Ali onaj dječak u meni koji nikada nije odrastao najviše svoja sjećanja veže uz vječito pravednog crvenokošuljaša i njegovog smotanog prijatelja Chica. Znam da ima mnogo nedostataka, ali kao što rekoh, što sam dalje vezan za nešto, to mi više znači. A sa njim sam više od dvadeset i pet godina.
Blueberyja čitam jer je dobar strip. Zagora čitam zbog izrazito duge tradicije čitanja, nostalgije, ha, a nešto i zbog samog stripa:))
Tonnineli je uvelike zaslužan za moju ljubav prema stripu. Nisam to kao klinac, naravno ni znao ni kužio, tek sam kasnije počeo razvrstavati epizode po scenaristima. U to doba, epizode poput Opklade za strah, Gospodara vremena,Vatrenih bikova, Ljudi iz ambisa, Jednookog Džeka, Rendala mutanta... su bile neponovljivo iskustvo za sve nas.
Sve u svemu, imao je nekoliko promašaja, to stoji.Ali ako maknemo Sveto drvo, Željeznog narednika i možda još jednu - dve epizode, dobivamo sijaset vrlo dobrih do odličnih pustolovina Duha sa sjekirom.

Sa Tonninelijem sam odrastao.
Nije bio jedini. Nije bio najbolji.
Ali je ostavio trag.


P.S. Eto malo statistike; dolje su prosječne ocjene recenziranih Tonninelijevih epizoda. Izgleda da se ljudima sviđaju:))




vatrena voda
Prosječna ocjena: 87%

kameni ubica
Prosječna ocjena: 77%

Ljudi iz ambisa
Prosječna ocjena: 74%

Voz smrti
Prosječna ocjena: 73%

Vatreni bikovi
Prosječna ocjena: 68%

U šakama robijaša
Prosječna ocjena: 75%

Zver iz Valoka
Prosječna ocjena: 77%

Banda Staklenog oka
Prosječna ocjena: 74%

Divlje staze
Prosječna ocjena: 81%

Slepilo
Prosječna ocjena: 59%

Pretnja nad Blek riverom
Prosječna ocjena: 75%

Rečna avet
Prosječna ocjena: 70%

Sveto drvo
Prosječna ocjena: 54%

Željezni narednik
Prosječna ocjena: 57%

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 20/11/2009 20:17:21

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 20/11/2009 : 19:52:56  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
Lijepo si ovo slozio, hajde ubaci se u diskusiju:
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=35633&whichpage=10

od nabrojanih su meni Sindrom Belzebub i Vatrena Voda vrhunski stripovi.
Odlicni su Vatreni bikovi, kao i Divlje staze, ciji je jedini nedostatak premal broj stranica jer se ovako nesto moglo rasiriti na jos 100njak stranica.Slepilo i Ljudi iz ambisa su mi isto izuzetno dobri.
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 20/11/2009 : 19:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Da,samo prva(najbolja od ovih) nije njegova

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 19:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Da, prva, i najbolja je Buretova, njegov prvenac!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

Rick
Average Member

Serbia
900 Posts

Member since 21/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 19:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Rick a Private Message  Reply with Quote
Vatrena voda je odlična priča! U stvari, više od toga!

"Duh Sa Sekirom nikada nije zaista napustio Darkwood. I dalje pazi na svoje kraljevstvo i nasledje. I ponekad se javi, kao pozdrav, ili opomena, kako kome."
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 20/11/2009 : 19:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message  Reply with Quote
Ali kužim te apsolutno, meni je npr. Tomb Raider ,kad već pričaš,ostala u tako dobrom nostalgičnom sjećanju da mi znači puno,puno više od obične igrice.. on-topic...

David Hayter: Legend is nothing but fiction, someone teels it, someone else remembers, everybody passes it on [/font=Trebuchet MS]
Solidus Snake: Brother, this is a whole different game from Liquid!

Don`t do lunch! That`s like the express lane to the friend zone!
-Ryan Reynolds-

Edited by - npetros2@htnet-dsl on 20/11/2009 20:00:54
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2009 : 20:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by npetros2@htnet-dsl

Ali kužim te apsolutno, meni je npr. Tomb Raider ,kad već pričaš,ostala u tako dobrom nostalgičnom sjećanju da mi znači puno,puno više od obične igrice.. on-topic...



O tome se radi

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4692 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 20/11/2009 : 20:11:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message  Reply with Quote
Kaspere, reaguj!

Meni nijedna od ovih prica nije neka, Vatrena Voda i Kameni Ubica su mi ajde-neki-prosek, ostalo je (po meni) glupo i dosadno.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

dzoni
Advanced Member

Serbia
4323 Posts

Member since 11/09/2006

Posted - 20/11/2009 : 20:13:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dzoni a Private Message  Reply with Quote
sindrom belebub je burattinijev
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2009 : 20:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Evo ispravljeno

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 20/11/2009 : 20:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message  Reply with Quote
Meni se Tonnineli nikada nije bog zna kako sviđao,mislim da ima dosta boljih scenarista od njega.
Dobro je počeo,i taj prvi set epizoda zaključno sa Opkladom za strah je bio zaista odličan,ali je onda posle totalno podbacio i tek poneku dobru epizodu odradio.Videlo se da kasnije nije imao ni ideja,pa je krao priče iz raznih knjiga,filmova.Kameni ubica,Pljačkaši đavolje doline,Voz smrti,to su sve ukradene ideje i scenariji.Imao je tu i tamo još nekih dobrih epizoda,ali to je u ono vreme već bila retkost.
A zaista je bio dobro počeo,sve te početne epizode su mu bile izvanredne,a onda se polako spustio kod drugog susreta sa Zimskom zmijom,da bi već sledeća priča bila katastrofa.Rečna patrola je bila takođe solidna,a onda je krenulo totalno brljavljenje.
Jeste on obeležio jedan period,ali valjda zato što nije bilo nikoga boljeg,ili bar nije dobio šansu.Na kraju,sva sreća da se tu negde pojavio i Ade Capone koji je pisao mnogo bolje priče.

Edited by - tumen on 21/11/2009 03:13:07
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 20/11/2009 : 20:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
Svakako je Caponeov rad pridonijeo boljem ukupnom dojmu cjelog tog razdoblja. Smrtonosna potraga, Sveti breg Zlokobno predskazanje i Demoni ludila (Sclavi, naravno) samo su poboljšali cijelo to razdoblje.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

REJS
Senior Member



Serbia
2891 Posts

Member since 17/03/2008

Posted - 20/11/2009 : 21:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit REJS's Homepage  Send REJS a Private Message  Reply with Quote
To je Zagor period koji je bio sasvim zadovoljavaljuci,ako nista imao je dusu. Ovi danas sve imaju istorijske podatke,tehnicke podatke, matematicku tacnost,komentarisu se dimenzije Zagorovih noga,boja zuba.A svi zaboravljaju da u ovom vremenu velikih strip entuzijasta,modernih autora, koji kao sto oni kazu pomeraju granice Zagora,jos nijedan nije napisao jednu pisljivu pricu koja bi ostavila nekog velikog traga u novijevoj Zagor Istoriji.
Car je go,Car je go.

http://www.youtube.com/watch?v=C5qbvnqMClk

Izbacite Facepalm sprecite sukobe,givnite sansu miru !!!


Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10848 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/11/2009 : 22:35:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message  Reply with Quote
Tonnineli - Moc nikad porazenoga

Mmmm.. imacu materijala da radim... divno, divno. Tonchi... Stvarno sam u zadnje vreme u frci... selim se, frka oko auta, stalno negde za vikend van grada (sutra okrecem jagnje na Divcibarama), poso, kuci slabo stizem na net. Obecavam vam jedan lep topic negde pocetkom (najkasnije sredina) decembra, a dotle deca nek se igraju . Zivite jos dve, tri nedelje u miru, slozi, bratstvu . Moj topik ce biti surov, pravican, ostar... onakav kakav treba da bude.

Edited by - kasper on 20/11/2009 23:44:42
Go to Top of Page

Bruce Springsteen
Advanced Member



5545 Posts

Member since 28/10/2008

Posted - 21/11/2009 : 01:29:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Springsteen a Private Message  Reply with Quote
Marcello Toninelli je imao tu „nesreću „ da bude jedan od glavnih naslednika Nollite posle njegovog povlačenja sa pisanja scenarija Zogorovih priča. Prvu priču koju je napisao objavljena je u periodu jun-avgust 1982.godine od broja 203 (drugi deo) do broja 205 (prvi deo) original, kod nas objavljena u ZS 672-673 „Velika protuva/Kobna mreža“. Narednih deset godina Toninelli je glavni scenarista Zagora, sve do broja 332 (drugi deo) do broja 334 (prvi deo) original, kada mu se pojavljuje i poslednja priča, objavljena u periodu mart-maj 1993.godine, kod nas objavljena u LU 85-87 „Željezni narednik“. Toninelli je ostao upamćen kao glavni scenarista Zagora kada je Zagor početkom devetesetih ušao u toliku krizu da je serijal bio pred gašenjem, što bi se verovatno i deselo da se nisu pojavila dva mlada scenarista Moreno Burattini i Mauro Boselli, koji su svakako najzaslužniji što danas Zagor i dalje iz meseca u mesec ima svoje nove brojeve, nove priče. A, Marcello Toninelli da li je stvarno bio slab autor Zagora, ili je to bio splet nesrećnih okolnosti, breme nasledstva Nollite, koji je do danas ostao nezamenjiv i najbolji pisac Zagorovih priča? To svakako ostaje pitanje za sve nas koji smo od najranijih dana svoga detinjstva pa do danas rasli uz Zagorove priče! Toninelli je ukupno napisao 42 priče Zagora, u 89 broja regularne serije i tri prva broja Specijal Zagor. Sve njegove priče objavljene su kod nas i to:

1. Kobna mreža (ZS 672-673)
2. Jednooki Džek (ZS 703-705)
3. Ubica iz Darkvuda (ZS 714-716)
4. Rendald Mutant (ZS 724-726)
5. Timber Bil (ZS 733-735)
6. Prognani iz Darkvuda (ZS 744-745)
7. Glasnik Manitua (ZS 746-747)
8. Gavranova pera (ZS 763-764)
9. Žrtva Ki’noah (ZS 769-773)
10. Zagorov dvojik (ZS 782-783)
11. Veribadovo oružje (ZS 786-788)
12. Rečna patrola (ZS 791,793)
13. Nepoznati svet (ZS 796-798)
14. Zagorov zakon (ZS 809-810)
15. Pleme Sauka (ZS 844-845)
16. Ratnik Pekot (ZS 852-854)
17. Neumoljivi Zagor (ZS 873-874)
18. Kameni ubica (ZS 881-882)
19. Pljačkaši Đavolje doline (ZS 893-894)
20. Osveta Crne ruke (ZS 902-903)
21. Zlatno runo (ZS 908-910)
22. Jeti (ZS 917-918)
23. Klanac bele smrti (ZS 925-926)
24. U šakama robijaša (ZS 952-953)
25. Tonkino proklestvo (ZS 960-962)
26. Ugašarov ultimatum (ZS 972-974)
27. Pleme drvenih lisica (ZS 981-982)
28. Ljudi žabe (ZS 1006-1007)
29. Banda staklenog oka (ZS 1018-1019)
30. Spasilac Onandaga (ZS 1025-1026)
31. Mrtvačka glava (ZS 1032-1033)
32. Divlje staze (ZS 1040-1041)
33. Svadbeni nakit (ZS 1047-1048)
34. Slepilo (ZS 1054-1055)
35. Pretnja nad Blek riverom (ZS 1085-1087)
36. Rečna avet (ZS 1099-1101, SD 1-3)
37. Sveto drvo (LU 74-75)
38. Željezni narednik (LU 85-87)
39. Trka sedam strelica (LUSP)
40. Kožno lice (ZSSP 1, Horus SP 1, LUSP)
41. Kamen ubica (ZSSP 2, LUSP)
42. Grad iznad svetova (VČSP 2, LUSP)

Moje je mišljenje da je Toninelli bio solidan scenarista Zagorovih priča, da među napred navedenih priča ima onih koje su izuzetno kvalitetne, možda ne za prvih deset, ali svakako odličnih.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 21/11/2009 : 01:49:02  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message  Reply with Quote
Meni je Tonnineli takodje prilicno dobar u bar pola prica koje je napisao
Go to Top of Page

Guzonjin sin
Starting Member



Serbia
96 Posts

Member since 27/10/2008

Posted - 21/11/2009 : 03:28:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Guzonjin sin a Private Message  Reply with Quote
Ovo su sve one epizode koje sam obozavao kao klinac
Kad se setim samo kako sam uzivao dok sam citao Nepoznati svet

Mrzim duge postove
Go to Top of Page

tiberije
Average Member



USA
789 Posts

Member since 08/06/2007

Posted - 21/11/2009 : 03:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send tiberije a Private Message  Reply with Quote
Dovoljno je pogledati u moj potpis, ali da kazem ono sto sam sto puta rekao. Zbog Toninelija,Sclavija i Castelija sam zavoleo Zagora jer kada sam ja poceo da ga citam Nollita je vec prestao da ga pise. Cini mi se da sam poceo sa Sclavijevim Na Krilima Noci koji je ujedno i prvi strip koji mi je kupljen. Ubrzo nakon toga je krenuo Tonineli sa izvanrednik nizom epizoda koji je odrzao gotovo do samog kraja, mada je istina da je u zadnje dve godine bio ispod standarda koje sam postavio sa pricama kao sto su Zrtva Ki Noah, Vatreni Bikovi, Prokleta Zemlja, Ratnik Pekot, Jednooki Dzek, Zamka za Zagora...
Istina je da je i Tonineli imao promasaja ali kada se covek dohvati nekih nivih epizoda (setimo se samo one mini sage o Profesoru Rihteru koju su zamesili Buratini i Boseli), te epizode danas deluju kao klasici.

Trazim ritam u koraku, usporavim ti hod

Edited by - tiberije on 21/11/2009 04:01:18
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7912 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 21/11/2009 : 09:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by REJS

To je Zagor period koji je bio sasvim zadovoljavaljuci,ako nista imao je dusu. Ovi danas sve imaju istorijske podatke,tehnicke podatke, matematicku tacnost,komentarisu se dimenzije Zagorovih noga,boja zuba.A svi zaboravljaju da u ovom vremenu velikih strip entuzijasta,modernih autora, koji kao sto oni kazu pomeraju granice Zagora,jos nijedan nije napisao jednu pisljivu pricu koja bi ostavila nekog velikog traga u novijevoj Zagor Istoriji.
Car je go,Car je go.


rejs sjajno!ovo je odlicno poredjenje kakvog danas zagora imamo.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/11/2009 : 09:33:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
Citat iz moje recenzije:
quote:
Scenarista Tonineli je svakako dobro poznat svim Zagorovim ljubiteljima, budući da i dan-danas izaziva velike podjele među zagorovcima. Dok ga jedni blate i grde, kao argument navodeći činjenicu da je na kraju njegovog razdoblja Zagor bio na rubu gašenja, sa jako malim tiražom, drugi poštuju njegov rad i hvale ga, tvrdeći da novim epizodama nedostaje duh njegovih epizoda. Ja spadam u drugu skupinu, budući da novijem Zagoru (po mom mišljenju), hronično nedostaje vesterna, Darkvuda, Indijanaca i dosta drugih darkvudskih elemenata koje znamo i volimo.

Jedan od bisera:

Edited by - Mhejl on 21/11/2009 09:46:40
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 21/11/2009 : 11:11:57  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Kad pogledam bolje epizode koje sam prve čitao, i ja sam odrastao na Toninelliju... Nollitine epizode su u moje vrijeme bile za mene već teže dostupnija roba, stari rariteti. Naravno, prije nisam uopće znao da Zagora pišu različiti autori, već sam na zagora gledao kao na jednu jedinstvenu cjelinu autora. Bio sam lud na fantastične priče, i na ovu sa žabama koju je mhejl stavio reply prije i put kroz egzotične predjele bio sam oduševljen. Vatreni bikovi su mi mislim bili prvi strip koji sam baš kupio...

No, sve je to lijepo, ali Marti Misteriju nitko od junaka nije mogao nadmašiti. Odvuijek mi je broj 1!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 21/11/2009 : 11:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message  Reply with Quote
Pa ovako brzinski, za mene su Divlje staze klasik -90%, Voz smrti i Nepoznat svet isto tako, ostalo vrlo solidno a najslabije epizode su specijalci (Kamen ubica je koma).

Viva Toninelli!

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 21/11/2009 : 12:39:35  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Mhejl

Citat iz moje recenzije:
[quote]
Jedan od bisera:
[


"Ukleta zemlja", jedna od najboljih epizoda
dobra,napeta i fino spakovana prica, gdje bas niti jedna minuta nije dosadna.

Edited by - King Warrior on 21/11/2009 12:40:43
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 21/11/2009 : 13:22:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by Mhejl

Citat iz moje recenzije:
[quote]
Jedan od bisera:
[


"Ukleta zemlja", jedna od najboljih epizoda
dobra,napeta i fino spakovana prica, gdje bas niti jedna minuta nije dosadna.


I meni se sviđa ta priča, ali vinjeta kada žaba skače na razbojnika je urnebesna!
Go to Top of Page

morrison
Advanced Member



Serbia
5142 Posts

Member since 29/01/2008

Posted - 21/11/2009 : 16:16:18  Show Profile Show Extended Profile  Send morrison a Private Message  Reply with Quote
I ja sam jedan od onih koji su se sa Zagorom upoznali preko Toninelijevih epizoda. "U zmajevom grotlu" mi je druga ili treca procitana epizoda Zagora. Za ovaj period imam samo reci hvale.

There ain't no grave gonna hold my body down.
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 21/11/2009 : 17:35:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message  Reply with Quote
Od njega sam pročita samo par priča.

Kamen ubica je nešto najgore.

Valjaju recimo "Kožno lice" i "Malečite".

E, da ne valja ni onaj spec "Krov na kraju grada"

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.84 seconds. Snitz Forums 2000