forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 punishment for punisher
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/11/2009 : 09:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
Nakon preganjanja sa Normanom Ozbornom i njegovim freak avengersima evo dokle je potonuo ovaj nesrećnik:



Da li je potreban ikakav komentar?
A neki je trend u zadnje vrijeme da se i u Marvelu I DC-iju sve živo konvertuje u kojekakve zobmije i frankenštajne. Užas!!

...

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/11/2009 : 09:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
A Daken ga je tako fino istranžirao u prethodnom broju da je sve prskalo...

...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/11/2009 : 10:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
ma katastrofa, zgadiše mi inače omiljenog lika i taj regularni serijal ni ne mislim dalje pratiti; a mislio sam da ne može gore od onih bljuvotina s anđelima iz 90ih.

po meni, jedini pravi Punisher je MAX verzija.
ne znam samo kako stvari stoje sa resetiranjem serijala, nisam još čitao prve brojeve; nadam se samo da i to neće potonuti odlaskom Ennisa (iako, koliko sam vidio, najavio je povratak u budućnosti).

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 24/11/2009 : 15:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by fler

ma katastrofa, zgadiše mi inače omiljenog lika i taj regularni serijal ni ne mislim dalje pratiti; a mislio sam da ne može gore od onih bljuvotina s anđelima iz 90ih.

po meni, jedini pravi Punisher je MAX verzija.
ne znam samo kako stvari stoje sa resetiranjem serijala, nisam još čitao prve brojeve; nadam se samo da i to neće potonuti odlaskom Ennisa (iako, koliko sam vidio, najavio je povratak u budućnosti).



Zaista. Ovo je gore i od Ghost Rider-a, sto je tesko postici.

Remender ponavlja gresku fanovima omrazenog Punisher War Journal-a v2 (u kome je, cudna mi cuda, bio kreativni konsultant).
Pun kao superheroj jednostavno ne funkcionise.

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 24/11/2009 : 16:14:45  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message  Reply with Quote
Ovo stvarno izgleda jadno. Kud jos napisase ''FrankenCastle'' u dnu... Sledeca epizoda ce se vjerovatno zvati ''Mladi FrankenCastle'' :)
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 24/11/2009 : 18:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Drago mi je da je ova tema pokrenuta, zaista su upropastili stvar onako svojski...
Što se Punisher MAX serijala tiče, nadam se da će biti dobro pošto je rebutovan, mada po meni za tim nije bilo realne potrebe, jer serijal ni na koj način nije ni zastranio niti šta blizu, ali se nadam da će ovo osveženje doneti dobra, jer je prvi protivnik u novom serijalu jako respektabilan!

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1956 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 24/11/2009 : 19:38:38  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
ma, to sa Kingpinom je baš ono što mene pomalo brine, kako i Skappy kaže - Punisher jednostavno teško da može (ozbiljno) funkcionirati uz svijet superheroja; odnosno, barem MAX verzija - MK je bio više sprdnja, zabavan al totalno neozbiljan i u kontrastu sa samim likom.
a War Journal v2 je bio dno dna, skroz sam ga i zaboravio.

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

Man_of_Steel
Advanced Member



Serbia
3708 Posts

Member since 24/10/2007

Posted - 24/11/2009 : 19:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Man_of_Steel a Private Message  Reply with Quote
Ja ću ovih dana da krenem sa MAX serijalom, prva tri HC-a (četvrti i peti na putu), ali po nekim epozodama koje sam čitao sa marvelovog sajta i recenzijama radi se o neponovljivom serijalu.

MK neću ni probati, pročitao sam par brojeva- Crtež mi je bio nepodnošljiv (u poređenju sa MAX-om), a i priča je bila nešto ofrlje, loše povezano i smandrljano.

Whenever You need hard center, I will be there...
Go to Top of Page

vope
Senior Member



Montenegro
2965 Posts

Member since 21/12/2006

Posted - 24/11/2009 : 20:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send vope a Yahoo! Message  Send vope a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Man_of_Steel

Ja ću ovih dana da krenem sa MAX serijalom, prva tri HC-a (četvrti i peti na putu), ali po nekim epozodama koje sam čitao sa marvelovog sajta i recenzijama radi se o neponovljivom serijalu.




Prvih dvadeset epizoda MAX-a koje sam pročitao su više nego dobri. Sad tragam za ostalih 50 i kusur brojeva.

...
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 27/11/2009 : 14:12:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
Marvel svakih par dana dotakne dno sa nekim od svojih junaka, al stvarno.

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/02/2010 : 16:26:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Uh, meni se ovaj Punisher unutar Marvel univerzuma dopada... Ima svoju paralelnu MAX seriju za one koje vole realnije i ne žele se opterećivati Punisherovom ostavštinom od prije, a imaju i ovu superherojsku Dark Reign. Scenaristi će valjda ići takvim načinom dokle god se može. Navodno se ljudima dopao ovakav Punisher, neka novija izdanja su bila rasprodana. Jest malo djetinjasto što se punisher nateže s Ligom čudovišta, no krajnji rezultat i nije baš tako loš. Drugi storyarc unutar ovog Punisher Dark Reigna mi je bio odličan.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 18/02/2010 : 17:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
meni je baš odlično da su napravili nešto s ovim likom. naravno, da je trebao da umre več više puta, ali svaki put kad bi se vratio bio je jadniji (ok ennisov marvel knights je bio odličan). ovo sa frankencastel je bar zabavno. ako se nekome ne svidja ima još uvijel MAX, a regularni frank stvarno takav nije morao više postajat. živio je u svijetu gdje pola ljudi leti, gori, ima djecu koja je starija od njih, se pretvara u zelena čudovišta, naravno da je morao on postat nešto više od samog sebe. meni se svidja, šta još hočete više nego punisher-a kao frankenstain-a koji puca u naci zombie? još jednu priču kako frank ubije cjelu italiansku mafiju?

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/

Edited by - sloppy on 18/02/2010 17:52:26
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 20/02/2010 : 02:36:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

meni je baš odlično da su napravili nešto s ovim likom. naravno, da je trebao da umre več više puta, ali svaki put kad bi se vratio bio je jadniji (ok ennisov marvel knights je bio odličan). ovo sa frankencastel je bar zabavno. ako se nekome ne svidja ima još uvijel MAX, a regularni frank stvarno takav nije morao više postajat. živio je u svijetu gdje pola ljudi leti, gori, ima djecu koja je starija od njih, se pretvara u zelena čudovišta, naravno da je morao on postat nešto više od samog sebe. meni se svidja, šta još hočete više nego punisher-a kao frankenstain-a koji puca u naci zombie? još jednu priču kako frank ubije cjelu italiansku mafiju?



Izgovoreno kao pravi ne-fan koji ne-kapira lik, niti mu je stalo do toga. Sto je i ok, mnogi u stripu traze sarenu i zaboravljivu, krvavu razonodu. Ali, postoje Marvelova izdanja koja vec usluzuju takve ukuse a pri tom su i dobri stripovi u svom zanru- X-force, Terror Inc. , etc.

Punisher vec ima dugu istoriju, razvijenu mitologiju i izgradjenu atmosferu (unutar i MAX i regularnog kontinuuma). Zasto se zajebavati sa konceptima koji savrseno funkcionisu i imaju kultni status?

Iz tog ugla, ova verzija Pun-a je na nivou parodije koju kao da su osmislili Beavis & Butthead. Cak i ne tako originalne - fanovi se sa mucninom secaju one grozote "Cistiliste" sa kraja 90-ih kad Frank postaje undead...duh osvete (ali bukvalno) i, uzarenih, svetlecih ociju i fluorescentnog tena kao u najjeftinijim horror filmovima italijanske c-produkcije, roka superheroje pistoljima izlivenim od ektoplazme. FrankenCastle se cita kao remake najjeftinijih i najgorih epizoda, samlevenih u pojeftinjeno bajkovitom mikseru Dr Seuss uz elemente horora, superherojstine, smrdljivih carapa, svasta nesto, a potom nezgrapno slepljenih u ruzno, iskarikirano cudoviste od ideje. Brrr.

Ovo bi moglo proci kao "What if...?" eksperiment za jednokratno, kratko zgrazavanje... ali nikako redovni serijal, koji bi, navodno, trebao da razvija lik i obogacuje njegovu istoriju. Umesto sto sabotira fanovima kultnu ikonu da bi se privukla publika kojoj je lik bez sljastece sminke i tranvestitsko kicastog make-overa bio neprivlacan.


Btw, trenutni MAX serijal "Kingpin" je odlican- likovi, tempo price, atmosfera, bizarni super-realizam, sve je savrseno izvedeno u duhu Punishera. Prelepo je lud i jeziv. Toplo preporucujem.

http://theauthority.ws/

Edited by - Skappy on 20/02/2010 02:38:36
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 20/02/2010 : 04:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
bla, bla, bla. ko prvo ja sam veliki fan punisherja ali mi nikako nije biše funkcionirao u regular marvel universe. mislim šta je radio poslednje vrijeme? pucao po "superherojima". ako su skoro svi likovi proživjeli neku metarmofozu (dobru ili lošu) zašto se jadni frank samo jednom pretvori u duha osvete (i da to je bilo loše čitao sam kad je izašlo) i onda da ga se ne dira više. regularni marvel universe (616) je morate priznati "goofy" i frank samo ko frank tamo nema ništa više da traži. meni je ovo što su učinili s njim fenomenalno.
MAX izdanje je druga priča i tu mu nisu napravili baš ništa i ako hoču "kapirati lik" mogu čitat to. i da aaron je odličan ali me dillon več od preachera malkice smara.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Skappy
New Member



229 Posts

Member since 07/09/2008

Posted - 21/02/2010 : 14:56:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Skappy's Homepage  Send Skappy a Private Message  Reply with Quote
quote:

bla, bla, bla. ko prvo ja sam veliki fan punisherja ali mi nikako nije biše funkcionirao u regular marvel universe.
meni je ovo što su učinili s njim fenomenalno.



Aha. Pravi fan. Kao sto je i ovo pravi Punisher.

http://theauthority.ws/
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 21/02/2010 : 16:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
OMG

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 21/02/2010 : 16:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
zar nije? ko je izdavač pravog punishera onda, da ja i to provjerim? ako hočeš reči da je pravi punisher onaj iz MAX imprinta, tamo se nije promjenio. a u regular universe je to ili da ga upošte nema.
a mislim, da če se vrlo brzo vratiti u prošli dosadni status quo i da je to samo jedan story arc s kojim če nači način, da ga opet ožive. to da su ga i kako su ga ubili se moralo dogodit (osim da su ga ako se mene pita morali ubit sa nekim drugim likom)
ako čitaš šta se sad dešava sve svodi na to, da če se vratit dobri stari frank i u šareni svet kostima i opet postat samo čovjek sa željom, da ubija samo obične kriminalce.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 21/02/2010 : 17:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message  Reply with Quote
hehe evo poceo i ja citati Punishera i to odmah marvel knights i max, sve prije toga mi je bilo zamorno. Stripovi su super zabavni i odlicni za slobodno vrijeme. Lik kao lik nema neku dubinu, sjedne, smisli plan, pobije sve zivo, rekne nesto u fazonu ''It was a good kill'' i ode. Budimo realni on je Marvelova verzija Tex-a. Mogu ga raniti, izbosti al sve u svemu to je to, marvel je pokusao da napravi tu neki twist ali je pokusaj ispao jadan...

Toliko od mog pokusaja isticanja ocitog...
A hardcore Castle fan necu biti nikad

Seeing things differently can open new paths.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 23/02/2010 : 12:13:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
Ma Punisher u zombie verziji,daaaaaaaj...

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

sloppy
Average Member



703 Posts

Member since 23/07/2002

Posted - 23/02/2010 : 12:48:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit sloppy's Homepage  Send sloppy a Private Message  Reply with Quote
nije u zombie verziji nego u frankenšajn verziji :P. zombie nije postao ni u marvel zombies.

http://tdksonomatopeia.blogspot.com/
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 23/02/2010 : 13:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
uh,oh,po naslovnici sam pogreshno zakljuchio,odbila me da dalje istrazhujem,moje isprike.u svakom sluchaju katastrofa.

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page

kenan92
Junior Member



Bosnia and Herzegovina
388 Posts

Member since 26/01/2010

Posted - 23/02/2010 : 15:07:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit kenan92's Homepage  Send kenan92 a Yahoo! Message  Send kenan92 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sloppy

nije u zombie verziji nego u frankenšajn verziji :P. zombie nije postao ni u marvel zombies.

da tačno. u Marvel vs Army of Darkness su pojeli zombiji i isu ga htjeli pretvoriti u jednog od njih....

Here at last, dear friends, on the shores of the Sea, comes the end of our fellowship in Middle-earth. Go in peace! I will not say: do not weep;for not all tears are an evil."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/02/2010 : 08:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
Ono čudovište je samo faza transformacije u novog Punishera... Imat će veći kapacitet za bodycount, a u #17 već će se mislim nanovo roditi ko stari, no očito promijenjeni Punisher, na ko zna kakvoj psihološkoj osnovi. Mislim, zašto ne po ponekad dati mašti na volju?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 24/02/2010 : 16:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message  Reply with Quote
To je o.k ali zashto stalno ista mashta sa svim tim silnim reinkarnacijama?

Nil sciri quisquis putet,id qudque nescit an sciri possit,quo se nil scire fatetur.
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000