forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - site
 Prijedlozi, komentari, kritike
 Dodavanje nove aukcije - Trajanje
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 03/12/2009 : 23:14:46  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
Markose,ima li sanse da se ovde dodaju i sati..npr:7dana 12 sati
Zasto? Zato sto evo recimo ja bih zelio da moje aukcije zavrsavaju negde u popodnevnih sati,a narednih dana nemam uslovi da ih postavljam u to vreme..

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/12/2009 : 11:08:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
hm. Vidjet cu.

Trouble will find me
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 04/12/2009 : 18:19:20  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Opcija se zove"planiraj vrijeme aukcije" i naplacuje se u normalnom svijetu
Znaci,ako zelis ujutro postaviti aukciju a da ti starta navece,to moras platiti
Go to Top of Page

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 04/12/2009 : 21:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
Platicu ako treba svabo...bar cu moci cesce da postavljam,zapravo moci cu kad god pozelim..
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 05/12/2009 : 12:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Pa ne samo ti Kerberu,nego svi,kuzis

Dalje sad bi bilo dobro:

1.) Jednim klikom ostaviti npr.20 komentara(5+)ili sta vec

2:) Napraviti opciju "Galerija slika"takozvana,gdje bi covjek mogao postaviti vise slika ,npr 12 komada,na aukciji
Kad se prodaje komplet(Globinjo npr.)postave se slike na aukciji,a ne da se mora po forumu ici i traziti slike po stranicama
Naravno i to kosta"u normalnom svijetu"
Prva slika besplatna ,a sve ostale npr., po cijeni od 1 kune,pa ko voli neka izvoli i istice ono sto prodaje

3.)Jako vazno po meni bi bilo sljedece:
Postavljanje aukcije sa pocetnom cijenom od jedne kune besplatno,a u slucaju da zelis postaviti sa pocetnom od 10,100 ili 1000 kuna,to bi se trebalo u svakom slucaju naplacivati.
Tim bi se izbjegle neke nebulozne pocetne cijene i u topic "smijesne aukcije"nebi se postavljale iste(malo sale)
Takodje opcija"kupi odmah" kao i "rezervna cijena"se treba naplatiti
Sa ovim opcijama bi aukcije dobile na zivosti i vecoj posjecenosti!!
Ja npr.,otvorim "sve aukcije x prodavaca"i kad prvu aukciju vidim cijenu previsoku,ja odmah odustajem od daljnjeg pretrazivanja,i toga x prodavaca ocjenjujem kao"preskup"
E sad taj "X prodavac" da mora platiti proviziju na te svoje visoko-postavljene cijene,svaki put kad postavlja iste,garantujem da bi se razmislio prije bi tako nesto uradio!!!
Mozda ovo sve nece "piti vode" kod uvazenih clanova foruma(posebno prodavaca jakih),ali eto,to je moje misljenje,nista vise,ili bolje receno par prijedloga,kakav i naziv topic nosi
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 11/12/2009 : 20:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Opcija 2 je najrealnija, nisam je dodao u novom sajtu, ali cu je dodati prvom prilikom.
Ali 3 vjerojatno necu napraviti, iako je to pravilo na velikim sajtovima, bas iz tog razloga kojeg spominjes, ali ipak ne.
1 je komplicirano za izvesti, trenutno. Mada, mozda bi mogao nesto smisliti.

Trouble will find me
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 11/12/2009 : 22:49:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Pa ne samo ti Kerberu,nego svi,kuzis

Dalje sad bi bilo dobro:

1.) Jednim klikom ostaviti npr.20 komentara(5+)ili sta vec

2:) Napraviti opciju "Galerija slika"takozvana,gdje bi covjek mogao postaviti vise slika ,npr 12 komada,na aukciji
Kad se prodaje komplet(Globinjo npr.)postave se slike na aukciji,a ne da se mora po forumu ici i traziti slike po stranicama
Naravno i to kosta"u normalnom svijetu"
Prva slika besplatna ,a sve ostale npr., po cijeni od 1 kune,pa ko voli neka izvoli i istice ono sto prodaje

3.)Jako vazno po meni bi bilo sljedece:
Postavljanje aukcije sa pocetnom cijenom od jedne kune besplatno,a u slucaju da zelis postaviti sa pocetnom od 10,100 ili 1000 kuna,to bi se trebalo u svakom slucaju naplacivati.
Tim bi se izbjegle neke nebulozne pocetne cijene i u topic "smijesne aukcije"nebi se postavljale iste(malo sale)
Takodje opcija"kupi odmah" kao i "rezervna cijena"se treba naplatiti
Sa ovim opcijama bi aukcije dobile na zivosti i vecoj posjecenosti!!
Ja npr.,otvorim "sve aukcije x prodavaca"i kad prvu aukciju vidim cijenu previsoku,ja odmah odustajem od daljnjeg pretrazivanja,i toga x prodavaca ocjenjujem kao"preskup"
E sad taj "X prodavac" da mora platiti proviziju na te svoje visoko-postavljene cijene,svaki put kad postavlja iste,garantujem da bi se razmislio prije bi tako nesto uradio!!!
Mozda ovo sve nece "piti vode" kod uvazenih clanova foruma(posebno prodavaca jakih),ali eto,to je moje misljenje,nista vise,ili bolje receno par prijedloga,kakav i naziv topic nosi


1. Ima smisla, ali nije to toliko važno (ne dešava se svaki dan).
2. Može biti korisno, ali prije će biti opterećenje servera. Dodatne slike se mogu tražiti naknadno.
3. Plaćanje provizije bez obzira da li se proda ili ne, bi već u startu otežalo i odbilo mnoge. Opstali bi samo veliki prodavači. Onima malima, koji se ne vide toliko dobro, postalo bi neisplativo. Ako je to cilj aukcija onda...

Čuli ste za izraz: Ako nije pokvareno, ne popravljaj. Moje skromno mišljenje je da ne treba uvoditi tako drastične promjene na inače solidne aukcije.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 11/12/2009 22:52:18
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 12/12/2009 : 21:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote

Imao sam prilike traziti dodatne slike jedne prilike a covjek mi poslao paket od svih mogucih slika koje je ikad imao
I na moje pitanje sta je ovo sve,on je odgovorio:
Trazi ili ostavi sve,nemoj me daviti
I da se traze slike,malo je to nepotrebno strahovanje,jer neznas na kakvog ces covjeka naici
Znaci,galerija slika u svakom slucaju je potrebna

Takodje naplatiti sve sto nije pocetna 1 kuna,ili jos bolje,naplatiti sve sto nije pocetna do 50 kuna ili??
Tad bi se "maleni spasili propasti"
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 12/12/2009 : 22:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
Sve dodatne opcije ok ali... Spasivši "malene" od propasti gubi proviziju od "velikih". Koje sranje predlažete... Najbolje da naplaćuje svaki klik za ulaz na aukciju... Svaki pregled, ma dajte!

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 12/12/2009 : 22:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky

Sve dodatne opcije ok ali... Spasivši "malene" od propasti gubi proviziju od "velikih". Koje sranje predlažete... Najbolje da naplaćuje svaki klik za ulaz na aukciju... Svaki pregled, ma dajte!


Eh, dobri stari dani kada je u burzi bio podforum "Ponuda"

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 12/12/2009 : 23:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Renky

Sve dodatne opcije ok ali... Spasivši "malene" od propasti gubi proviziju od "velikih". Koje sranje predlažete... Najbolje da naplaćuje svaki klik za ulaz na aukciju... Svaki pregled, ma dajte!


Eh, dobri stari dani kada je u burzi bio podforum "Ponuda"


Eh, tad je i hosting kostao 100 eura godisnje, sad kosta 250 eura mjesecno. Sajt svakodnevno trpi, u prosjeku, 90.000 pokušaja provaljivanja...

Trouble will find me
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 13/12/2009 : 08:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Kako god hocete,meni je samo neshvatljivo da neko moze traziti za jedan strip 100 Eura a da za to nista ne plati
To ne postoji nigdje na svijetu!!!
Primjer:
Odes na pijacu da nesto prodas pa moras placarinu ili stand platiti,tako je svugdje da se placa i to je fakt

E zasto bi onda na stripovi.com(najpopularnijem strip sajtu u Ex Yu)bilo besplatno postavljati svoje predmete???Mislim na pocetne visoke cijene
E kad si tako pohlepan(X prodavac),(mogu biti i ja sutra),da trazim odmah na startu 100 Eura za strip,e onda trebam biti spreman i platiti 10 kuna za tu moju pohlepnost,to je moje misljenje i tako treba da bude po meni

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/12/2009 : 10:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Postoji.
Imaš oglasnik Njuškalo gdje možeš prodavati po bilo kojoj cijeni pa ništa ne plaćaš.
Plaćaju se samo istaknuti oglasi i slično...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 13/12/2009 : 10:50:45  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Ne,nisam tako mislio kako si ti razumio
Naravno da ima sajtova koji su potpuno besplatni pa do oni koji naplacuju samo osnovne stvari
Ja sam mislio na vodece sajtove nekih regiona(sto je slucaj stripovi.com u tom svijetu na podrucju Ex drzave)
Znaci na takvim sajtovima se tako radi i to su sve normalne pojave sa kojim se ljudi brzo pomire i shvate da je to realnost
Npr.po mojoj procjeni 90% prodavaca koriste sajt stripovi.com,ostali neka koriste sta zele,ali na tim drugim sajtovima,jednostavno promet ljudi posjetioca je u uporedbi sa stripovi.com drasticno manji,takodje broj postavljenih stripova i svega ostalog
Da ne duzim,svejedno mi je stvarno radi ovog,bolje bi bilo da nisam nista ni rekao,jer odmah se "neki srde"
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/12/2009 : 11:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Ne srdi se nitko, samo raspravljamo. Na kraju će biti kako Marko odluči, a mi ćemo se adaptirati. Ja kao osoba koja nema puno novca zastupam svoje viđenje, dok ti sa druge strane...
Da se postavi plaćanje svake postavljene aukcije, broj aukcija bi se dobrano stanjio pa samim tim i ponuda stripova. Meni se plaćanje postotka na prodane stripove čini sasvim logično i ok.(mada ja stvarno ne znam kako je u svijetu).
Mislim da je Njuškalo također ima veliki promet, ali naravno nije specijaliziran za stripove (već služi za sve).

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 13/12/2009 : 11:23:23  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Ma naravno,neka odlucuju oni koji imaju mogucnost!
Mislim da je nebitno u svemu ovome "ko ima vecu ili manju kupovnu moc".
A na kraju krajeva,niko nema tako puno para od nas ovdje,neko manje,neko malo vise ali sve su to granice normale
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/12/2009 : 11:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Ma naravno,neka odlucuju oni koji imaju mogucnost!
Mislim da je nebitno u svemu ovome "ko ima vecu ili manju kupovnu moc".
A na kraju krajeva,niko nema tako puno para od nas ovdje,neko manje,neko malo vise ali sve su to granice normale


O novcu (kupovnoj moći) se na žalost ne mogu složiti. Imam relativno malo novca (minimalac zarađujem), a hobi skupljanja stripova je dosta skup i izaziva ovisnost. Da bih se uspio baviti tim hobijem, ja moram sjeći krajeve, štedjeti, vješto baratati kupovinom i prodajom. Da nisam takav, ne bih imao lijepu kolekciju kakvu imam. Tako da je meni svako cjenovno olakšanje dobrodošlo i obratno...
Kada bih stvarno imao novaca, ja ne bih ni prodavao, već bih sve što mi ne treba poklonio. No, to na žalost nije slučaj...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 13/12/2009 : 11:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
E sad da bih poklonio,iskreno da ti kazem,ja nebih
Nekim posebnim ljudima koji mi nesto znace u zivotu ili recimo djeci moje familije sire koji vole strip,inace ne
Zasto??
Iz jednog prostog razloga ,sto sam i ja sve platio i to gorko platio
E sad radi toga samo,sto ja mozda"imam para"malo vise nego drugi,nije razlog da ih dijelim dzabe!!

Kako sam kazes,iziskuje puno,puno para,vremena,zivaca,rada i svega ostalog,pa sad da ih dijelim,de razmisli
Zajeban je to sport
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
859 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 30/12/2009 : 18:02:20  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Trebao sam biti narkoman, a ne stripoman.

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 17/01/2010 : 10:30:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Bas se slazem s vecinom onog sto je bihac predlozio, ali bih uveo i KAZNU za one koji daju ocenu "4.6" ili sl. stripu koji prosecno oko ne bi ni pogledalo, a na kraju jos stave "pocetnu" cenu od 750 kn i se cude sto se to ne prodaje. Ideja o naplacivanju pocetne cene iznad neke granice od 50 kn je bas kul, jer ce tako aukcije stvarno postati zesce.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 17/01/2010 : 13:00:30  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
ideja o naplaćivanju početne cijene je očajna.
već se naplaćuje provizija na dobijenu aukciju, to je dosta.
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 17/01/2010 : 13:26:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by byoman

ideja o naplaćivanju početne cijene je očajna.
već se naplaćuje provizija na dobijenu aukciju, to je dosta.



Ocajna?
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 17/01/2010 : 13:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
eno Renky je sve reka.

Ne može svatko stavit početnu od kune jer nije svatko dveribad pa da se ljudi povampire čim stavi novi strip na aukciju. Lako bi se moglo dogodit da taj strip za kojeg je početna cijena kuna i ode za kunu, a ja ako prodajem nešto na aukcijama, prodajem da bi mogao kupit nešto drugo, a ne virujem da se ova lipa libellusova i fibrina izdanja mogu za kunu kupit.

Edited by - byoman on 17/01/2010 13:43:23
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 17/01/2010 : 14:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message  Reply with Quote
Na eBayu se naplacuje pocetna cijena, a i na svim vecim aukcijama, ali dobro, oni si to mogu priustiti. Ideja je da ljudi stave sto realniju cijenu predmeta tako da su onda i vece sanse da se on proda, a ne da pretjeruju sa pocetnom cijenom i prodaju jednu tu istu stvar iznova i iznova po nekoj suludoj cijeni po kojoj je sigurno nece prodati (i tako samo u biti prave stetu aukcijama - opterecuju sustav nepotrebno). Ali meni to nije dobro jer bi to sigurno odvratilo puno ljudi od aukcija.

Trouble will find me
Go to Top of Page

giant
Average Member



Slovenia
875 Posts

Member since 22/10/2006

Posted - 17/01/2010 : 14:55:13  Show Profile Show Extended Profile  Send giant a Private Message  Reply with Quote
Inače je Elvis dao dosta dobre prijedloge...no, i meni se sada čini sistem aukcija OK , na kome funkcionira. Jedino bi se možda moralo uzeti malo više pažnje za aukcije, koje nemaju okačene slike, već imaju samo ocjenu pripisanu! Po mome mišljenju bi trebale biti i slike autora aukcija na takvom nivou, da se strip može vizualno ocjeniti od svakog posameznika (dakle da se vidi i bok i naslovna strana ukupno - 3d)- inače slede penali od,recimo 10 kuna, jer na kraju se ova roba prodaje i možda neki izvode namjerno takve slike, da se ne vide svi detajli-a kad dobijemo strip-katastrofa!
Inače još jednom - sada mi sve djeluje vrlo dobro i ne vidim razloga za neke drastične promjene.

Don`t piss down my back....and tell me it`s raining....
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 17/01/2010 : 18:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Pa da bi se spasili kupci svi(primjer Kraemera),gdje je covjek popusio par stotina Eura radi toga sto su slike bile slabe,ocjene visoke a ustvari niske,trebalo bi zabraniti D2 slike i one skenove koje ljudi prave,vec samo dopustiti slike D3 i napraviti galeriju slika,(pa makar bila i besplatna),gdje bi se moglo postaviti vise slika stripa iz raznih uglova i iznutra.Time bi se pomoglo neopisivo mnogo,nama kupcima.Iskreno da kazem,svaki put kada kupim "skupi strip",strepim dok ga ne pregledam,dali je onakav kako je i opisan
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000