forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 bonelli i autori bivse sfrj.
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/12/2009 : 15:06:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Renky


Pa ima sigurno godinu dana ako ne i više. Iako u Bonelliju plaču za njim.



Ni na kraj pameti mi nije bilo,valjda zato sto radi naslovne za LL izdanja.
Stvarno steta
On i Perovic su me odusevili u LL knjizi MV 23(valjda 23?)
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11085 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 08/12/2009 : 15:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

I treba da placu. Umesto vrsnog crtaca imaju urednika ciji je ego veci od poznavanja stripa.


Da, budaletina! Ono bijaše moj imenjak? A?

"Zlocin je spomenuti reci "velikani" i "umetnost" u kontekstu sa Zagorom, veruj mi..." - Manhunter
Go to Top of Page

Born To Run
Average Member



901 Posts

Member since 05/01/2009

Posted - 08/12/2009 : 16:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Born To Run a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by Renky


Pa ima sigurno godinu dana ako ne i više. Iako u Bonelliju plaču za njim.



Ni na kraj pameti mi nije bilo,valjda zato sto radi naslovne za LL izdanja.
Stvarno steta
On i Perovic su me odusevili u LL knjizi MV 23(valjda 23?)



Ovih dana sta god mi zapadne pod ruke od americkih stripova ima na sebi Parlov. Y - Parlov, Punisher - Parlov ....

Please allow me to introduce myself
I'm a man of wealth and taste
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22166 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 08/12/2009 : 18:35:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

Za Bonelija sam uradio svega jednu probu za Martija s kojom nisam prosao ali sam na osnovu nje dobio da nacrtam jednu epizodu za Zonu X s kojom takodje nisu bili zadovoljni ali mi nikad nisu rekli sta im smeta.
Sve u svemu, suvise sam malo radio za njih da bih imao bogznasta da ispricam.





Meni isto nije jasno sta im se nije svidjelo na ovoj tabli.
Ovo izgleda fenomenalno, posebno Diana je melem za oci.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/12/2009 : 18:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
Pa mozda je u tome problem, svi bi gledali samo Dijanu...
Serijal bi se danas zvao Diana Lombard Mystere!

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 08/12/2009 : 18:48:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message  Reply with Quote
Samo da prokomentarisem i ja da je ova tabla super.
Ni meni nisu jasne neke stvari,npr.zasto ovo nije proslo a znamo cega smo se sve nagledali bas kod MM
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18434 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 08/12/2009 : 18:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message  Reply with Quote
što su šašavi ti Rimljani!
daj tu epizodu Zone X Dadu da je objavi ko specijal i netko obavi colorisanje.
Uspjeh zajamčen.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 08/12/2009 : 20:09:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

Pa mozda je u tome problem, svi bi gledali samo Dijanu...
Serijal bi se danas zvao Diana Lombard Mystere!



Nemas pojma koliko je to ustvari dobra ideja. Predlozi Boneliju pa da pravimo spin-off Martija.
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 08/12/2009 : 20:30:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
Ja bih to kupovao :D Ozbiljno. Pogotovo sa sexy Dianom.

Edited by - Grujah. on 08/12/2009 20:30:54
Go to Top of Page

mlLandj3
Average Member



Serbia
680 Posts

Member since 22/09/2009

Posted - 09/12/2009 : 09:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mlLandj3's Homepage  Send mlLandj3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Grujah.

Ja bih to kupovao :D Ozbiljno. Pogotovo sa sexy Dianom.



još bolje Dirty Diana, u čast rahmetli Michaela Jacksona
Go to Top of Page

Škrky
Junior Member



Croatia
410 Posts

Member since 11/11/2008

Posted - 09/12/2009 : 11:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Škrky's Homepage  Send Škrky a Private Message  Reply with Quote
Imate dovoljno drolja po stripovima, ne kvarite mi Dianu!!! >:)

Odgovorno tvrdim da sam možda u pravu!
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 13:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Po scenariju, Diana je trebalo da izigrava drocu da bi izvukla podatke od nekog profe podatke zasto je ona crkvica na Kozjaku iznad Kastel Starog u obliku pentagrama.
btw, Diana je pokvarena do koske, ali izbegavaju da prikazu taj mracni deo njene licnosti.
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 15:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote



Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 15:31:54  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Jedna od zamerki na ovu tablu je bilo to da nisam iscrtao linije od dabldekera iza dzentlmena - u prostoru izmedju tela i ruke sa kisobranom. E, tu mi je onda puko film.


Edited by - cat claw on 09/12/2009 15:47:03
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2009 : 15:34:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by Dado

Pa mozda je u tome problem, svi bi gledali samo Dijanu...
Serijal bi se danas zvao Diana Lombard Mystere!



Nemas pojma koliko je to ustvari dobra ideja. Predlozi Boneliju pa da pravimo spin-off Martija.


Pa ima ona jedna epizoda Diane Lombard, mislim broj 30 u Zoni X, Sinovi izgubljenog svijeta ili tako nekako...
Ocito im se nije svidjelo kao spin-off...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 09/12/2009 : 15:35:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Fantastičan crtež; kada samo pomislim ko sve crta Martija dođe mi da zaplačem. Stvarno mi nije jasno kako ovo nije prošlo!!!???

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2009 : 15:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
I je li ovo Neretva ispod starog mosta presusila?
Tko ce sad skakati s mosta...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 15:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote


Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2009 : 15:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
I je li ovo Neretva ispod starog mosta presusila?
Tko ce sad skakati s mosta...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 15:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Dado

I je li ovo Neretva ispod starog mosta presusila?
Tko ce sad skakati s mosta...



To je recica u Riomagioreu/
A skakace crtaci koje je Boneli odbio
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 15:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Objasnjenje za odbijanje ove table je bilo najoriginalnije: SUVISE JE AMERICKA! Da, i rekli su jos da brodovi nisu dovoljno scientificofantazione.


Edited by - cat claw on 09/12/2009 15:45:03
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 09/12/2009 : 15:44:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by cat claw

quote:
Originally posted by Dado

I je li ovo Neretva ispod starog mosta presusila?
Tko ce sad skakati s mosta...



To je recica u Riomagioreu/
A skakace crtaci koje je Boneli odbio


Ja vec mislio kako se ono MM i Java utrkuju tko ce prvi do cevapa...
Mada mi je onaj nadpis TRATORIA iza ledja udarao u oci,
ali rekoh sigurno netko otvorio talijanski restoran u Mostaru...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 16:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Tja. Oni uopste nisu ni gledali likove, kompoziciju, proporcije ili vernost referensne pozadine. Dzaba Riomagiore iscrtan do zadnjeg crepa, odmah su se uhvatili da u Martiju nema maskiranih superheroja i da nije primereno za Javu da nosi majicu sa natpisom Metallica. Ko da je to bilo bitno, ionako nije bilo crtano po nekom scenariju. Neverovatno odsustvo smisla za humor i realnost. Krstio sam se dva dana.
Onda su mi poslali scenario za one table u Londonu i te table su uglavnom bile kritikovane zato sto sam na dva mesta ubacio vezne kadrove i time pokazao da ne postujem scenario. Plus gluposti za dabldeker, da je previse close-upova (?) i da seljani ne trce dovoljno ubedljivo. Izgleda da imaju formular za odbijanje radova
Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7893 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 09/12/2009 : 16:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message  Reply with Quote
bane svaka cast!ponovicu!puno,puno bolje od mnogih crtaca u bonelliju,a kako bane nije nastavio to je bas misterija?
pa cak i da padne neka kritika od bonellija,ovo je ipak dobro za tu vrstu serijala.ne bi zeleo da nabrajam lose crtace italijanske skole,a ima ih previse?nervira me sto je komercionalno, balkanska strip scena na minimumu?neki su bas uspeli kao parlov i perovic,ali ima jos dosta slicnih,al nemamo pravog gazdu!
da se neko borio za strip jos pre 20-30god.imali bi kvalitetnu skolu stripa.sad u vreme informatike pojavljuju se dobri autori,ali im treba puno veci rad da bi nekako od toga ziveli.
p.s-a gde nam je plavsic,s.obradovic...........
Go to Top of Page

cat claw
Advanced Member



5821 Posts

Member since 06/10/2007

Posted - 09/12/2009 : 16:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Send cat claw a Private Message  Reply with Quote
Uzgred, to sto scenarista nema pojma koliko ima mesta na zadnjim sedistima automobila i da je savrseno nemoguce da zenska spakuje Martija na pod, urednike uopste nije interesovalo.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000