forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Koji OS koristite ?
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Shtef
Junior Member

Croatia
315 Posts

Member since 01/09/2007

Posted - 13/12/2009 : 20:32:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Shtef a Private Message  Reply with Quote
Ljudi koji su probali Mac laptope nece kasnije kupit ni jedan drugi. Jesu malo skuplji ( 30 % ) , ali dobijes kvalitetu. Ne ruse se sistemi , a kad se ufuras i programi su jednostavniji.
Sawitchu , bi li radje kupio za kolekciju strip kojem svako malo ispadne stranica , ili cvrst HC , koji je malo skuplji ?
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/12/2009 : 20:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Meni je XP odlican... Ja na mom Asus lapu imam konstantno otvoreno bar 10 prozora i sve radi kao Doksa.. Nije u tome poenta.. Dobro, da su Vista i ME golo govno, to znamo svi.. Ali ti ja govorim za preskupo placanje harvera kod Mac-a..
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/12/2009 : 20:36:23  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message  Reply with Quote
Vista i Ubuntu 9.10.

"I'm not saying I'm Batman. I'm just saying nobody has ever seen me and Batman in a room together."
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9543 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 13/12/2009 : 20:41:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message  Reply with Quote
ja koristim vistu, i ne primecujem nikakvu razliku, cak i ne znam zasto uopste ljudi pljuju toliko
jedino sto mi ide na zivce, je to sto svaku neku akciju moram da potvrdim dvaput, eto....sto je birokrata, jebem mu mamicu

a sto se Maca tice, od gomile ljudi sam cuo da je neuporedivo bolji od PCa, i da ne zale ni jedne pare sto su dali za njega. dijapazon ljudi ide od obicnih 20godisnjaka koji igraju igrice i igraju se u photoshopu, pa sve do grafickih dizajnera.

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/12/2009 : 20:56:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by sawitch

Meni je XP odlican... Ja na mom Asus lapu imam konstantno otvoreno bar 10 prozora i sve radi kao Doksa.. Nije u tome poenta.. Dobro, da su Vista i ME golo govno, to znamo svi.. Ali ti ja govorim za preskupo placanje harvera kod Mac-a..



okrenimo to kao što kaže Shtef: jel bi kupio strip sa mekanim koricama koji je ujedno i jeftiniji (PC) ili strip sa tvrdim koricama koji je skuplji (Apple).

recimo ja bi kod stripa uzeo mekane korice ali kod hardvera apple. jel ti znaš da odkada sam prešao na linux doma da u početku nisam znao kako potrošiti višak vremena


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/12/2009 : 21:30:10  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A i nije bas tako.. Pa evo moj Asus za koji su svi tvrdili da je govno radi kao lud.. A jeftiniji je duplo od Mac-a.. Za 2 godine sam ga ugasio mozda 10 puta plafon.. Non-stop radi.. Izlizao sam skoro sve tastere, pa i celo kompa od dlanova... Izgleda uzasno ali radi kao svajcarski sat... I sad je kao neki Mac bolji od ovoga a duplo je skuplji, ma da... Meni ovde nisu ispadali listovi, niti se odlepljivalo nesto...
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 13/12/2009 : 21:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
a gle, ja radim na mac miniju 2ghz i gigom rama i jako rijetki petki su da se sruši a imam otvoreno i po nekoliko aplikacija

mac mini ti je oko 4000-5000 kn :)


Ja sam na laptopu dual core 2GHz 3 Giga rama, retki su slucajevi da mi se srusi a imam vise otvorenih aplikacija. A platio sam ga 3500 hiljade kuna.

quote:
a što se tiče bisera kako ti kažeš, vidio sam ja šta je stroju bilo i kako je izgledao jer je korisnik pušio


Ma daj ostavi se tih prica. Aj bas, kako je izgledao? Gore od moje stare mahine tesko. A i da je gori, da odbijaju da ga servisiraju? Alo bre svileni, stavi rukavice i baci se na posao, sta kenjas tu.

quote:
a koja je to politika Applea? da imaju provjeren hardware koji radi? to da nemožeš sam sklopit svoju mašinu ili kaj im je defaultni browser safari a ne IE?


Ne, nikada nisam koristio ni jedan appleov proizvod. IE, safari, isto mi je, i ovako bih skinuo to i stavio firefox. Politika applea? To sto je isti komp duplo skuplji, tj u cenu ulazi "to da imas Mac". To sto ne mozes sam da sklopis svoju masinu, ne mogu da odem u radnju i uzmem novu komponentu koja mi se svidja i ugradim je, a ako nesto rikne grdno si se zajebo. Te kampanje poput one koju sam gore naveo, gde oni pokusavaju da ti nametnu svoje stavove - sa kojima se uglavnom ne slazem - i koje me gotovo uvek podsete na South Park epizodu "Smug Alert"; tipicni "we care for enviroment" shit. Reklame od kojih mi se prevrce zeludac; prvo osobe koje pricaju, kako pricaju i uopste taj stav, svi moraju biti "cool" i "hip" (a ja sam sve samo ne to). Tipa ovo: http://www.youtube.com/watch?v=l2-UuIEOcss&feature=related ii jos gore ovo: http://www.youtube.com/watch?v=lX8rhxvTVlM&feature=related + sto su svi u tim reklamama IDIOTI - kada tip kaze kako nije moga da prikljuci kameru na PC, a onda je uzeo Mac, i samo povezao kameru firewireom i radilo je. NO SHIT! Pa isto to radi i na PCu.
To sto su stereotipi tacni. Jedina dva lika koja ja znam da poseduju Mac spadaju u one ljude koje ne mogu da svarim: jedan je tip koji je clan raznih organizajica, uglavnom evropsko-orijentisanih, pohadja seminare i kenja po radionicama i a u stvari ne radi nista, a drugi je pedercic.

quote:
@Grujah: bez kojeg komada windowsa nemožeš?


Ne mnogo. Igrica. Photoshopa (ok, ima ga na OSXu, nema na linuxu). Na MS VSC++ sam baaash navikao, ali ne bi bio problem da switchujem na nesto drugo. Windows drzim samo da se igram

quote:
Ljudi koji su probali Mac laptope nece kasnije kupit ni jedan drugi. Jesu malo skuplji ( 30 % ) , ali dobijes kvalitetu. Ne ruse se sistemi , a kad se ufuras i programi su jednostavniji.


Meni se u poslednjih par godina jednom srusio sistem (kad sam iz sebi nepoznatih razloga uradio automatic updates) i to je po dana posla da vratis.


I naravno da bi uzeo u SCu, zato sto je HC isto proseravanje kao i MAC, da platim samo "da imam HC".

Edited by - Grujah. on 13/12/2009 21:31:10
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/12/2009 : 21:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
no dobro u daljnju raspravu neću ulazit ali da je win smeće to je

opet možemo povući paralelu i između bilo kojeg skupljeg auta i jefitnijeg, koja svrha kupit skuplji auto kad ima istu svrhu kao i jeftiniji

odustajem od rasprave jer nema se svrhe raspravljat sa ljudima koji nisu probali išta drugo osim prozora, a linux je opet druga priča jer prije nije bio namijenjen bio za desktop nego za server


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39392 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 13/12/2009 : 22:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
A jebiga brate... Ti si zadovoljan izdrzljivoscu svog hardvera, ali ti ja govorim da sam i ja... Tako da ti to poredjenje ne pije vode...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 13/12/2009 : 22:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
ah još jedna dosadna rasprava u koju sam ušao bezveze :facepalm:


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

kandraks
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3911 Posts

Member since 16/03/2009

Posted - 13/12/2009 : 22:57:45  Show Profile Show Extended Profile  Send kandraks a Private Message  Reply with Quote
Windows XP Proffesional, 2002 Edition, SP3...

Dagda, Gospodaru Noci, obasjaj svoga slugu jer on ce zlatnim srpom Druida ubrati Svetu Imelu koja otvara Vrata Nadnaravnog Svijeta...Vrata koja vode do Bogova!!!
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4208 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 26/05/2016 : 01:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message  Reply with Quote
vise komada
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000