forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 AVATAR
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 28/12/2009 : 10:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by King Warrior

prica vidjena x puta, od pocetka do kraja svaki minut se moze unaprijed reci sta ce se desiti.U centru paznje su sp.efekti koji su stvarno dobri, medjutim za 10 godina ovaj film vise nece imati nista sto ga odvaja od drugih.Familijski film, ok za pogledati,ali nista vise.



ponekad se uistinu zapitam za svoju inteligenciju jer kao i mnogo puta do sada nisam bio sposoban u svakoj sekundi predvidjeti što ide dalje...slažem se da su neke niti vodilje priče poznate iz mnoštva literature, filmova i serija, ali da je baš apsolutno sve poznato i predvidljivo s time se nebi složio.
Ponekad mislim da sam na forumu teorijskih matematičara koji mogu predviđati budućnost pa se ozbiljno zapitam za svoju budućnost i egzistenciju jer ja to nisam sposoban.




a sta da se radi, ni ja nisam sposoban reci kako ce vrijeme sutra biti,niti koje ce dionice porasti/pasti, a ima ljudi koji to mogu. Nema to veze sa vidovitosti.Iskustvo jednog velikog film freaka i mozda si u pravu pa i stvar inteligencije. Mozda kad pogledas jos par hiljada filmova razvijes taj osjecaj, mozda i ne.



vidim, nisi shvatio ironiju
pogledao sam u životu par hiljada filmova, pišem filmske tekstove u jednom eminentnom časopisu, godinama sam radio u videoteci...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 28/12/2009 : 10:42:40  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

quote:
Originally posted by King Warrior
Mozda kad pogledas jos par hiljada filmova razvijes taj osjecaj, mozda i ne.



Kad pogleda par tisuca filmova, znat ce unaprijed sto ocekivati od Avatara, za razliku od ljudi koji su pohrlili u kina i izasli razocarani.






ovo je nekako najtočniji opis
a tu ima nešto i od one inteligencije koju sam spominjao

Edited by - darth-vader on 28/12/2009 10:43:28
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22146 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 28/12/2009 : 12:27:54  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by darth-vader

quote:
Originally posted by King Warrior

prica vidjena x puta, od pocetka do kraja svaki minut se moze unaprijed reci sta ce se desiti.U centru paznje su sp.efekti koji su stvarno dobri, medjutim za 10 godina ovaj film vise nece imati nista sto ga odvaja od drugih.Familijski film, ok za pogledati,ali nista vise.



ponekad se uistinu zapitam za svoju inteligenciju jer kao i mnogo puta do sada nisam bio sposoban u svakoj sekundi predvidjeti što ide dalje...slažem se da su neke niti vodilje priče poznate iz mnoštva literature, filmova i serija, ali da je baš apsolutno sve poznato i predvidljivo s time se nebi složio.
Ponekad mislim da sam na forumu teorijskih matematičara koji mogu predviđati budućnost pa se ozbiljno zapitam za svoju budućnost i egzistenciju jer ja to nisam sposoban.




a sta da se radi, ni ja nisam sposoban reci kako ce vrijeme sutra biti,niti koje ce dionice porasti/pasti, a ima ljudi koji to mogu. Nema to veze sa vidovitosti.Iskustvo jednog velikog film freaka i mozda si u pravu pa i stvar inteligencije. Mozda kad pogledas jos par hiljada filmova razvijes taj osjecaj, mozda i ne.



vidim, nisi shvatio ironiju
pogledao sam u životu par hiljada filmova, pišem filmske tekstove u jednom eminentnom časopisu, godinama sam radio u videoteci...



ma jesam, samo sam ja onda sa slicnim uzvratio. Nema veze
Go to Top of Page

Nameless
Average Member

525 Posts

Member since 16/09/2009

Posted - 30/12/2009 : 12:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Nameless a Private Message  Reply with Quote
Odgledah i ja sinoc Avatar.Prica jeste ispricana 100 puta ali kao sto neko rece,sve su price vec ispricane i piscima jedino preostaje da stare price stave u novi kalup.Mislim da je Kameronu to ovdje poslo za rukom.Film je veoma gledljiv i ni na trenutak nije dosadan.Na'viji su mogli biti malcice originalniji (imao sam utisak da gledam sjevernoamericke indijance).Svidjela mi se njihova mitologija i ideja da je cijela planeta jedan ogromni zivi organizam..Pandora je nevjerovatno lijepo napravljena pogotovo one visece planine(ili viseci vrtovi).
Jos jedan plus filmu je to sto nema bespotrebne patetike,tj ima je u podnosljivoj mjeri.Kraj na prvi pogled djeluje kao hepiend,ali to u stvari nije hepiend vec pocetak kraja Pandore(Zemlje) kakvu znamo.
Sve u svemu jedan natprosjecno dobar holivudski blokbaster.Ni manje ni vise.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 30/12/2009 : 22:11:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Pogledao danas i pridružujem se onoj skupini forumaša koja je oduševljena filmom!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 30/12/2009 : 23:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Ma ja ga opet danas roknuo i bas sam uzivao. Mozda i vise nego prvi put, jer nisam trosio vrijeme na pusto odusevljavanje 3d-om, nego sam se opustio i gustao u filmu. Ma bas lijep, neopterecujuc film.

Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13368 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 31/12/2009 : 02:18:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message  Reply with Quote
Da ostavim i ja svoj komentar ovde i da kazem da je film fantastican

10/10 subjektivno naravno
Go to Top of Page

feniks
Senior Member

1917 Posts

Member since 08/05/2004

Posted - 03/01/2010 : 18:22:48  Show Profile Show Extended Profile  Send feniks a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Imrahil

Da ostavim i ja svoj komentar ovde i da kazem da je film fantastican

10/10 subjektivno naravno




Film je los objektivno
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2010 : 18:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
A sta ti je to lose, objektivno?

Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2010 : 19:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
neuvjerljivi likovi zemljana kao da su iz teksasa danas prebačeni u tu njihovu 2150 ili koju već godinu...

ako je fantastično predočio tu rasu i planetu mogao je vala i zemljane predočiti kao da je prošlo 150 god od Đorđa Buša :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7736 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/01/2010 : 19:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message  Reply with Quote
Pa fokusirao se na prikaz ljepote Pandore i života domorodaca. Koga briga za ljude, to već znamo.

Edited by - mpavin on 03/01/2010 19:24:04
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 03/01/2010 : 19:38:23  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by zeljko

neuvjerljivi likovi zemljana kao da su iz teksasa danas prebačeni u tu njihovu 2150 ili koju već godinu...

ako je fantastično predočio tu rasu i planetu mogao je vala i zemljane predočiti kao da je prošlo 150 god od Đorđa Buša :D


Zašto misliš da će Zemljani biti puno drugačiji za 150 godina, tj. prosvjećeniji o nekim stvarima? Možda i hoće, ali sumnjam da će pohlepa i beskrupuloznost u ostvarivanju nekih ciljeva (npr. zgrtanje što veće zarade pa i na račun očuvanja okoliša) isčeznuti.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/01/2010 : 19:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by zeljko

neuvjerljivi likovi zemljana kao da su iz teksasa danas prebačeni u tu njihovu 2150 ili koju već godinu...

ako je fantastično predočio tu rasu i planetu mogao je vala i zemljane predočiti kao da je prošlo 150 god od Đorđa Buša :D


Zašto misliš da će Zemljani biti puno drugačiji za 150 godina, tj. prosvjećeniji o nekim stvarima? Možda i hoće, ali sumnjam da će pohlepa i beskrupuloznost u ostvarivanju nekih ciljeva (npr. zgrtanje što veće zarade pa i na račun očuvanja okoliša) isčeznuti.


Ako bude Zemljana za 150 godina, biti će drugačiji.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/01/2010 : 19:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
Molio bih da mi netko razjasni 3D iskustvo.
Poneseš 3D naočare u kino i to je to?
Ili treba posebna verzija filma?
Ili treba posebno kino (gdje to ima u Hrvatskoj)?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 03/01/2010 19:52:25
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2010 : 19:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
Istina to za ljude, ali nije to puno drugacije od filmova inace, tako da se ne moze reci da je los nego u takvim segmentima standardan.

3d je kod ovog filma fenomenalna stvar, jer je cijeli non stop 3d, kao da si tamo. Inace je do sad u 3d filmovima bilo samo to da ti ponekad preleti neko govno ispred nosa, bezveze. Ovo je odlicno napravljeno. 3d naocale dobijes u kinu i vratis ih nakon filma. Naravno, treba posebna 3d verzija filma, jer postoji i standardna verzija. Igra u Cinestaru.

Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/01/2010 : 20:01:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
meni je gledanje 3D filmova bezveze
uopće nisam fasciniran
gledao sam par filmova u 3D i odlučio da odsad gledam standardni format
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2010 : 20:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
ja vjerujem da će biti drugačiji... idemo naprijed iako se ne primijeti nama sada ovdje

odbijam prihvatiti da će biti isti

vjerujem da je čovječanstvo napredovalo u posljednjih 150 godina

vjerujem i da će napredovati u sljedećih 150

kako reče da vinči jel on bijaše?

doći će vrijeme kada će ubijanje životinja (bilo kojeg života) biti jednako ubijanju ljudi


sada ne želim raspravljati o ekonomskoj isplativosti odlaska na planetu na kojoj se tek poslije otkrije taj blutonijum :D mozda taj dio nisam dobro shvatio

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 03/01/2010 : 20:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
Čovječanstvo je doista puno napredovalo u zadnjih 150 godina, na mnogim područjima, ali gramzljivost, pohlepa i grabež su ostali. Nisu svi ljudi takvi, ali takvi uglavnom dolaze na pozicije na kojima mogu ispoljavati te svoje osobine. Tako je uvijek bilo i bit će.
Zato mi likovi Zemljana u Avataru nisu neuvjerljivo prikazani.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 03/01/2010 : 20:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by dsormaz1

Čovječanstvo je doista puno napredovalo u zadnjih 150 godina, na mnogim područjima, ali gramzljivost, pohlepa i grabež su ostali. Nisu svi ljudi takvi, ali takvi uglavnom dolaze na pozicije na kojima mogu ispoljavati te svoje osobine. Tako je uvijek bilo i bit će.
Zato mi likovi Zemljana u Avataru nisu neuvjerljivo prikazani.


AKO bude Zemljana za 150 godina biti će drugačiji...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25895 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 03/01/2010 : 21:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

Molio bih da mi netko razjasni 3D iskustvo.
Poneseš 3D naočare u kino i to je to?
Ili treba posebna verzija filma?
Ili treba posebno kino (gdje to ima u Hrvatskoj)?


Dobiješ u kinu i vratiš nakon filma.
Normalno,posebna verzija filma.
Ne treba posebno kino(mada možda i ima posebnih za 3d ili će ih biti).

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 03/01/2010 : 21:45:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je gledanje 3D filmova bezveze
uopće nisam fasciniran
gledao sam par filmova u 3D i odlučio da odsad gledam standardni format



Pogledaj Avatar, pa odluci. Ono sto su do sad radili nema nikakve veze s onim sto Avatar nudi.

Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 03/01/2010 : 21:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by dsormaz1

Čovječanstvo je doista puno napredovalo u zadnjih 150 godina, na mnogim područjima, ali gramzljivost, pohlepa i grabež su ostali. Nisu svi ljudi takvi, ali takvi uglavnom dolaze na pozicije na kojima mogu ispoljavati te svoje osobine. Tako je uvijek bilo i bit će.
Zato mi likovi Zemljana u Avataru nisu neuvjerljivo prikazani.


AKO bude Zemljana za 150 godina biti će drugačiji...


Ma bit će ih.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/01/2010 : 21:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by supermark

meni je gledanje 3D filmova bezveze
uopće nisam fasciniran
gledao sam par filmova u 3D i odlučio da odsad gledam standardni format



Vidim, odustao si baš kad je u kina došao prvi pravi film ekskluzivno rađen za 3D. Budi normalan kao i svi drugi i odi pogledat to već jednom...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 03/01/2010 : 21:59:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message  Reply with Quote
mene ne interesuje 3 D :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29543 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 03/01/2010 : 22:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Maximuss

quote:
Originally posted by supermark

meni je gledanje 3D filmova bezveze
uopće nisam fasciniran
gledao sam par filmova u 3D i odlučio da odsad gledam standardni format



Pogledaj Avatar, pa odluci. Ono sto su do sad radili nema nikakve veze s onim sto Avatar nudi.



quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by supermark

meni je gledanje 3D filmova bezveze
uopće nisam fasciniran
gledao sam par filmova u 3D i odlučio da odsad gledam standardni format



Vidim, odustao si baš kad je u kina došao prvi pravi film ekskluzivno rađen za 3D. Budi normalan kao i svi drugi i odi pogledat to već jednom...



gledao sam i avatara
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000