forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 Problem sa laptopom
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 29/12/2009 : 11:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by milkywaymanser

quote:
Originally posted by rommel

quote:
Originally posted by milkywaymanser

Da pitam i ja nesto: desktop racunar mi je povezan sa adsl modemom (ili kako se vec to zove) kablom koji je dugacak 35m i radi odlicno. Kad na isti taj kabl koji iscupam iz mrezne kartice) povezem laptop, on ne vidi da je bilo sta ukljuceno (kaze da mrezni kabl nije ukljucen). Mrezna kartica je ok, kad laptop odnesem u sestrinu sobu u kojoj se nalazi modem i kad ukljucim njen kabl, net na laptopu radi. Da li je moguce da signal u tih 35 metra kabla toliko oslabi da ga ovaj mucenik ne vidi? Ako jeste, sta da mu radim?
Unapred hvala!



ILI NE KUZI RUTER PA MU TREBA DRIVER ZA NJEGA ILI NEMA INSTALIRAN PPPOE PROTOKOL?
a i default gateway mu mora biti ip adresa routera



Kad ga odnesem kod sestre u sobu i prikljucim na isti modem koji i ja koristim (pri tome napravim sve moguce kombinacije kablova) on radi kako treba. Uh, gde mi je stari dobri xp, vec bi pala reinstalacija [:-)]



Ja sam sinoc ima isto problem. Tj prikljucio sam laptop na drugi kabl i nije mogao da uspostavi vezu (I dalje mi nije jasno zasto, kad su oba ista, Xoveri, samo drugi proizvodjac). Vista je bila u pitanju. Problem sam resio restarovanjem konekcije - Disable pa Enable pa repair. A pre toga sam i modem restartovao.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/12/2009 : 12:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by manhunter

Hvala svima, odoh sutra na servis...


ako imas garanciju super, ako nemas izvucice ti bagra 50-70% od cijene novog laptopa.Aj bas javi sta je bilo i koliko su ti naplatili.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/12/2009 : 15:52:57  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by King Warrior

quote:
Originally posted by manhunter

Hvala svima, odoh sutra na servis...


ako imas garanciju super, ako nemas izvucice ti bagra 50-70% od cijene novog laptopa.Aj bas javi sta je bilo i koliko su ti naplatili.





Evo me, vratio se.
Nije ništa strašno bilo. Prvo su pomislili da je mainboard ili grafička, izvukli su sve delove, očistili ih, vratili- i sad sve radi!!!! Kažu da se to često dešava,da mainboard i grafička naprave neki kontakt i blokiraju komp. I da, nisam ništa morao da platim!?!!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 29/12/2009 : 16:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message  Reply with Quote
zar ima danas jos tako postenih ljudi?!
Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 29/12/2009 : 16:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kvar graficke se manifestuje obicno ranije i pocnu boje da brljave pa tek onda dodje do blackouta.. Za ovo prvi put cujem.. Drago mi je da si resio problem..
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/12/2009 : 16:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
Pa i nije bila grafička povarena, jednostavno su mainboard ili grafička pravili neki spoj, i blokirali sve.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 29/12/2009 : 16:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote

Nego, jedno drugo pitanje: već duži period mi ne radi dvd/cd rezač. Rekli su mi da je to kod Viste čest slučaj, kada se instalira neki program koji nije "microsoft certificated", prvo što vista uradi je da isključi tu komponentu(??). Čak su odbili da uzmu lap na servis zbog toga, zato što je jedino rešenje prebaciti sve te programe i fajlove na externi disk, i onda u device manager ponovo aktivirati rezač.
Evo, sad sam kupio HDD i valja prebaciti 120GB tamo preko...
Ima li neko pojma koji bi to program (od onih najkorišćenijih) mogao da dođe u sukob sa Vistom?

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25129 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 30/12/2009 : 13:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Citav je svijet u sukobu s Vistom, odkantaj to od sebe.




Ma videću koliko se isplati da pređem na W7, i da prestanem da se nerviram više.


Inače, čisto ako nekome može biti od koristi, rešio sam i ovaj problem sa dvd rezačem: u registryju, pod ključem za dvd device sam izbrisao "upper i lower filters", i sad radi.

Najzad ću imati novu muziku u autu!

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

sawitch
Advanced Member



Serbia
39976 Posts

Member since 17/11/2007

Posted - 30/12/2009 : 13:38:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sawitch a Private Message  Reply with Quote
Kod tebe svaki dan novi problem..
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2340 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 31/12/2009 : 01:42:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Gand

Citav je svijet u sukobu s Vistom, odkantaj to od sebe.


Isprva se ni meni nije sviđao taj os, no, on nije tu da mi se dopada - već da radi, a isplatio je sebe nakon jedne sedmice; šta je to što tera korisnike od ovog oesa?

Konkretno, tebe, baš?

Sorry za off, nameran je, znatiželjan sam.

Piši propalo!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000