forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Nipper
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Author Previous Topic Topic Next Topic  

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 09/01/2010 : 16:25:45  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Ovaj strip sam imao u svih 20 brojeva, koliko je tada izaslo pod izdanjem Slobodne Dalmacije, kraj mi je bio nekako mutav, pa me zanima dal je to zaista kraj Nippera, ili je on u Engleskoj imao jos nastavaka.
Ako da koliko i postoji li to gdje za kupit.

hvala

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 09/01/2010 : 16:30:00  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
hm sad sam vidio da se potezala tema vec i da zapravo nitko nezna tocno sto je bilo sa stripom :D
al ako se u medjuvremenu netko novi nasao pa zna, neka se javi :D
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 10/01/2010 : 10:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
U Engleskoj više nije postojala zainteresiranost za dotični strip, pa se tako prestao i tiskati!
Inače, jedan od mojih omiljenih stripova djetinjstva!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 10/01/2010 : 12:52:06  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
znaci svega 20 brojeva je izaslo ? jer nekako mi je ostalo u glavi da je bas u Nipperu pisalo nesto u stilu da ima jos brojeva....
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/01/2010 : 13:17:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

znaci svega 20 brojeva je izaslo ? jer nekako mi je ostalo u glavi da je bas u Nipperu pisalo nesto u stilu da ima jos brojeva....



je toga se i ja sjecam....wikipedia ima unos o nekom Nipperu (britanski strip) ali to nije taj...

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/01/2010 : 13:33:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message  Reply with Quote
Nipper vani nije izlazio kao magazin nego u ccasopisima SCORCHER & SCORE. Pisao ga je Tom Tully (ako guglate njegovo ime s nazivom stripa dobit chete relevantnije podatke nego samo s "Nipper" ssto znacci "Klinjo"), a Solano "Eternaut" Lopez, prvi crtacc, ga je radio June 1971 - Oct. 1974, po (mislim) 2 stranice tjedno. E, za nastavljacce trazzite sami jer ja moram na ruccak ... U principu, ako nadjete koliko su izlazili ccasopisi, a u domachim izdanjima otkrijete po koliko je stranica issao (vidi se gdje je napetost za kraj), dade se izraccunati koliko je objavljeno i ssto je preskocceno.

Kuriozitet: u Francuskoj je kratko izlazio kao "Trois Pommes" (tri jabuke = metar i zzilet).

mcn

Zar danas još niste bili na www.darkomacan.com ? *** Moje aukcije: http://www.stripovi.com/index.asp?page=auction-search&Action=1&Seller=mcn
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 10/01/2010 : 13:35:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by mcn

Nipper vani nije izlazio kao magazin nego u ccasopisima SCORCHER & SCORE. Pisao ga je Tom Tully (ako guglate njegovo ime s nazivom stripa dobit chete relevantnije podatke nego samo s "Nipper" ssto znacci "Klinjo"),



Ne ako guglamo Nipper Lawrence...

doduse, osim podatake o casopisima gugle ce izbacit i telefonske brojeve nekih ljudi i geneaolgije porodica...tako da ima materijala za svakoga

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 10/01/2010 : 13:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message  Reply with Quote
a ne ako u gugl ukucaš samo "nipper" dobiješ ovo kao prvi link

http://en.wikipedia.org/wiki/Nipper


Moj strip
Moje aukcije
Go to Top of Page

prop_ovednik
Senior Member



Croatia
1305 Posts

Member since 13/01/2008

Posted - 10/01/2010 : 20:55:38  Show Profile Show Extended Profile  Send prop_ovednik a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

znaci svega 20 brojeva je izaslo ? jer nekako mi je ostalo u glavi da je bas u Nipperu pisalo nesto u stilu da ima jos brojeva....



Vidiš, meni upravo obratno: sjećam se dobro zadnjeg pasusa, kada Nipperu prijatelj novinar govori kako će metode novog trenera odvesti ekipu u propast (U predzadnjoj, 19. epizodi, otišao je legendarni trener, Stewart, ako se ne varam)...

To je bio kraj, a na stranici do pisalo je kako "...je to to, došlo je vrijeme rastanka, jer tu završava i originalna priča, u nadi da ćemo se sresti ako se nastavi!"...

Citat nije nužno 100% precizan!
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 10/01/2010 : 22:34:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message  Reply with Quote
U izdanju SD zavrsava bezveze(nedoreceno) no ona starija izdanja(mislim da ih je bilo 17 ili takodjer 20 brojeva Sportske biblioteke)zavrsavaju tako da se na terenu pojavi Gosp. Roy iz Roversa i kaze da cemo se na neko vrijeme oprostiti od Nippera i pratiti avanture Roya i ekipe!Jos mi te zadnje 2-3 pasice izgledaju kao nadocrtane(vjestom rukom urednika/izdavaca).
Skoro da bi se kladio u zivot da tako zavrsava,al proslo je 25-30 god. od kad se to citalo!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 11/01/2010 : 15:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
hm ovo za Roy Rovers se ne pojavljuje u SDu, a ako se ne varam u broju 20 je receno nesto u stilu, saznali smo samo da je Blackport nakraju uspio opstati, te da se stari trener vratio... haha:D

A da ovo za Schorcher i Score sam nasao preko stranice Roya Roversa
Go to Top of Page

dalibor7
Starting Member

Croatia
8 Posts

Member since 17/12/2003

Posted - 29/10/2010 : 12:42:02  Show Profile Show Extended Profile  Send dalibor7 a Private Message  Reply with Quote
Koliko sam ja shvatiom, izlazio je u "Score'n'Roar", tamo negdje dok ne igraju sa Hanchester Unitedom, pa je taj strip prešao u "Score", pa u "Scorcher" te naposlijetku u "Scorcher and Tiger". Zbog tih mergera, jako ga je teško poloviti. Najkasnije što sam uspio nači jest download nekog Scorcher and Tiger-a iz 1. mjeseca 1975. U tome se nalazi dio kada je Nipper dobio u glavu pa nije vidio dobro, a za to vrijeme ga je maltretirao onaj novinar Crawford jer je Nipper lovio rekord u broju golova u sezoni. Mislim da je to tamo oko 12-13-og broja od ukupno 20 (po SD). Znači trebalo bi tražiti Scorcher & Tigere iz godina 1976 i kasnijih. Nisam uspio ništa pronaći, ali možda netko drugi bude bolje sreće. Zahvalan sam za svaku informaciju.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/02/2014 : 13:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Nipper: 1970-1972 / [Francisco] Solano [Lopez] & [Tom] Tully.
Zagreb: Strip non stop, 2014.
224 str.: ilustr.; 35 cm.



E sad, još nam samo trebaju kolekcije serijala Roy of the Rovers i Captain Tsubasa, čime će stripovski nogometni trijumvirat biti kompletan.

Izdavač je dobro tempirao izdanje, s obzirom da je ovo godina svjetskog nogometnog prvenstva.

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

ivan_micic
Senior Member



Croatia
2327 Posts

Member since 19/12/2007

Posted - 17/02/2014 : 14:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ivan_micic a Private Message  Reply with Quote
kad ovo čudo izlazi? i koji je to izdavač strip non-stop?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 17/02/2014 : 14:18:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by ivan_micic

kad ovo čudo izlazi? i koji je to izdavač strip non-stop?


Neka nova izdavačka kuća.

http://www.stripnonstop.hr/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 17/02/2014 : 16:00:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
A di ih nanjuši Bušido
Nego,sad Nipper vodi bitku sa Zagorom u konkurenciji nikad lošiji strip sa više izdanja u Hrvatskoj.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8199 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 17/02/2014 : 18:00:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message  Reply with Quote
Jakša, znaš li izves one vodoravne škarice?

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 17/02/2014 : 23:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message  Reply with Quote
Bem ti, prvi broj Nippera izišao je negdje na proljeće 1978., valjda mjesec-dva prije početka Svjetskog prvenstva.
Zahvaljujući dobrom tajmingu postigao je golemu popularnost, navodno su naklade bile jako velike a svi mulci su pokušavali izvoditi Nipperove poteze.
Imao sam tada još 8 godina, a stara mi ga je kupila nakon što me pokupila u bolnici poslije operacije bruha.
Kad sam došao kući, najprije sam pojao punu zdjelu guste juhe a onda krenuo čitati Nippera.
Tako su mi barem pričali, jer se sjećam samo mutno.
Inače, Nipper je prije toga izlazio kao dnevni strip u Slobodnoj Dalmaciji, a kad je krenuo kao strip-magazin naslijedio ga je Bernard Prince, pa poslije njega strip Željka Lordanića kojeg se više ne sjećam.
Koja je to tuga bila kao je na dnu posljednje stranice 17. broja u kadar ušetao Roy iz Roversa, pa ga je Nipper najavio kao svog nasljednika od slijedećeg broja.
Roy je možda bio i bolji strip, korektnije crtan svakako, ali mi nikad nije legao jer Nippera nikad nisam prežalio.

Danas ga nemam, ono izdanje od prije 20 godina mi nekako nije leglo koliko god se trudio, a ako ga sad objave u kvalitetnom izdanju i recimo bez očajnih diletantskih docrtavanja, znam da mu neću moći odoliti.




Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

nikia
Junior Member



Serbia
404 Posts

Member since 22/11/2008

Posted - 18/02/2014 : 08:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send nikia a Private Message  Reply with Quote
Volio sam ga kad sam bio mali.I sada imam oba izdanja.Staro 1-17 i ono novije 1-20.Ovo drugo je kraće za par strana.Nisam ga čitao još od 80-tih.

Zaboravio da se potpiše.
Go to Top of Page

Lastan
Senior Member



1096 Posts

Member since 22/07/2011

Posted - 19/02/2014 : 18:36:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Lastan a Private Message  Reply with Quote
...Uskoro...



NIPPER
c/b...224 stranice
Album 1 (period 1970 - 72)*
Cijena: 150,00 kn (na promociji popust 20%)*****

www.lastan.hr
https://www.facebook.com/lastan.striparnica






Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12785 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 29/10/2014 : 14:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message  Reply with Quote
Evo nam stranice.

http://www.stripnonstop.hr/

Ima i foršpana.

http://www.stripnonstop.hr/category/download/

Comics is any art you can read. -- Sean T. Collins
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25906 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 29/10/2014 : 14:53:30  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
ali nema cijena
aha.pronašao

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 29/10/2014 14:55:39
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000