forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ocenjivanje stripova - blamaza
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kerber
Senior Member



Fyro Macedonia
1723 Posts

Member since 22/03/2006

Posted - 25/01/2010 : 01:55:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kerber a Private Message  Reply with Quote
Da,po meni sve ovo ocenjivanje u stilu 3.6 ili 4.9,je prava blamaza,lepo smo imali 4,4-,3+ itd....zasto nam ovo treba?i dosad smo imali velike razlike u kriterije ocenjivanja,a sad jos i ovo,ko moze jamciti da ima toliko ostro oko da oceni dali je neki strip ocuvan za 4.2 ili 4.3??
Da me ne shvate krivo oni koji su poceli sa ovaj nacin ocenjivanja,ali po meni nije u redu.Jednostavno,svi moramo imati bar priblizne kriterije,a ovako ce se razlike samo povecati..

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 25/01/2010 : 02:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message  Reply with Quote
dobro, jebiga, i meni je to blesavo, ali zato imaš sliku. what you see is what you get.

Edited by - byoman on 25/01/2010 02:27:07
Go to Top of Page

www2
Senior Member



Croatia
1040 Posts

Member since 11/02/2009

Posted - 25/01/2010 : 06:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send www2 a Private Message  Reply with Quote
Mislim da je to više manje sve dosta neobjektivno.....nekome je neki strip recimo -3 a ja ga vidim kao solidnu 4.....tako da...
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 25/01/2010 : 07:36:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Ocenjivanje sa "vidi sliku" je najcesto (ne uvek) strip koji na slici izgleda kao dobro ocuvan, ali je primerak koji bas i ne moras imati u svojoj kolekciji dobro ocuvanih stripova.
Sto se tice tvoje brige Kerberu, bez brige. Furaj ti tvoj nacin ocenjivanja i niko nece biti povredzen. :--)))

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

dcarapo2
Advanced Member

Argentina
3770 Posts

Member since 27/01/2004

Posted - 25/01/2010 : 08:50:17  Show Profile Show Extended Profile  Send dcarapo2 a Private Message  Reply with Quote
kerber je u pravu..to s 4.2 i slično je obično preseravanje

zato oni koji misle,cijene rijeci gospodnje jer ako si u kremenadli ,nisi za kobasice
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 25/01/2010 : 08:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Pa ne slazem se bas - tj. sto se tice ocenjivanja sad u pravu je.
Ali ako (kako sto sam vec milion puta procitao na forumu) se ustanovi neki kriterium onda kad vidis 4.2 znas tacno sta je to. A ovako i 5 kad vidis ne znas dali je 5 ili je glanc ili je obicni 2+. Sve ovisi od prodavaca, kako on to vidi.
A ja znam sta tacno boli kerbera :-)))

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 25/01/2010 : 08:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message  Reply with Quote
Uh, ja pročitao naslov topica kao Ocenjivanje stripova - Blažina.

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 25/01/2010 08:55:40
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 25/01/2010 : 09:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Da nebi bilo krivo ni jednim ni drugima,evo da dam jedan prijedlog.

Ocjenjivajte stripove i pravite slike kao "Pajini Antikviteti" i nikom nece biti krivo,siguran sam 100 %.Pa covjek je ili bolje kazati,ljudi su, pravi profesionalci koji stvarno nastoje da im kupac bude zadovoljan.A ne kao neko,bubne 500 kuna pocetna cijena,slika nikakva,mutna,od blica se pola stripa ne vidi itd..to je preseravanje
Ako zelimo biti realni ,objektivni i sve ostalo sto spada pod jednu jedinu rijec,a to je...posteni,preuzmimo svi kriterij"Pajini Antikviteta",i sigurno nece biti problema
Covjek meni proda strip pod 4+,ja kad ga dobijem,to je po meni ocjena 5,a kad mi proda strip ocjenjen sa -5,to je po meni cisti glancer,aaaa kad proda ocjenu 5,to bude glanc nad svim glancerima ovog svijeta
Mislim,ovo je moje misljenje,koje ce siguran sam podrzati 99 %forumasa.Ko bi rekao da nije tako,nije u redu,odmah kazem unapred.Pa slika vrijedi onih 20 ili 30 kuna pocetne cijene,jer je takva cista,izostrena,da se strip tako vidi dobro,kao da ga,maltene,u ruci imas

Svaka cast djeckiklap,klap,klap
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 25/01/2010 : 09:20:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
Nadam se da sa klap, klap klap nisi pojeo decke.
Kad se bre ti ukljucis kad se mi spremamo za idemo???

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 25/01/2010 : 09:25:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Pa moram i sam da bjezim ubrzo,tako da nije strasno

Nego,posto si "novi",pogledaj slike i ocjene gore navedenih djecaka
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/01/2010 : 10:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
Ocjenjivanje stripova je uvijek delikatna stvar, najviše radi nekih padobranaca koji su prije nego što su uvedene slike nerealno ocjenjivali stripove. I sam sam jednom to napravio i to ne iz nekog razloga za dodatnom zaradom nego iz neznanja, priznao sam svoju grešku, objektivnije počeo ocjenjivat stripove i to je to.
Bio je jedan dobar topic o tom ocjenjivanju stripova http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36015 i šteta šta se ideja nije razvila....
Mislim da bi bilo dobro da se da neka što je realnije moguća ocjena stripa i pobliže opišu mogući nedostatci, ali onaj koji kupuje skup strip će vjerovatno od prodavača tražit dodatne slike i tako se uvjeri u kvalitetu stripa koji kupuje.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 25/01/2010 : 10:57:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Pa moram i sam da bjezim ubrzo,tako da nije strasno

Nego,posto si "novi",pogledaj slike i ocjene gore navedenih djecaka



Ma gledao sam Pajini antikviteti, decki izgledaju profesionalno, ali do sad nisam imao posla s njima.

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 25/01/2010 : 13:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

Ocjenjivanje stripova je uvijek delikatna stvar, najviše radi nekih padobranaca koji su prije nego što su uvedene slike nerealno ocjenjivali stripove. I sam sam jednom to napravio i to ne iz nekog razloga za dodatnom zaradom nego iz neznanja, priznao sam svoju grešku, objektivnije počeo ocjenjivat stripove i to je to.
Bio je jedan dobar topic o tom ocjenjivanju stripova http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36015 i šteta šta se ideja nije razvila....
Mislim da bi bilo dobro da se da neka što je realnije moguća ocjena stripa i pobliže opišu mogući nedostatci, ali onaj koji kupuje skup strip će vjerovatno od prodavača tražit dodatne slike i tako se uvjeri u kvalitetu stripa koji kupuje.



Škicnuo sam gore navedeni topic. Nisam primijetio da spominju utore.
Koliko po Vašem mišljenju jedan "krvnički" utor može smanjiti ocjenu stripa kojem inače osim toga nema mane?

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2285 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 25/01/2010 : 14:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
Pa ja sam jednom stripom imao sreće,baš što se tiče slike,kupio sam prvi broj Vjesnikovog Alan Forda za samo 150kn,slika je bila jako loša,od blica je strip bio kao izlizan,izbljedio,i sve neravnine i pukotine su došle do izražaja,strip nije izgledao ni za 3,no kako su drugi primjerci dosezali cijenu i do 500kn,ja sam ovaj odlučio kupiti samo da ga imam bez obzira na očuvanost,(a i konkurencija je bila slaba),no kada sam ga dobio bio sam ugodno iznenađen strip je puno bolji nego na slici,uopće nije spucan,niti izbljedio,uz manje popravke sad je očuvan pa i za solidnu 4.No to je bila iznimka,češće mi se događalo da sam kupio strip koji je slabije očuvan i (ocijenjen),nego na slici .Neke sam morao ponovno kupovati,a neke(jeftinije)sam bacio u smeće,obično stariji stripovi imaju uništen ili nakošen bok,što se na slici često ne primjeti,pa sada kad nisam siguran obično prije kupnje kontaktiram prodavača da mi pošalje bočnu sliku stripa,jer po njoj se može vidjeti stvarno stanje stripa,zato su najbolje slike gdje se na stripu vidi i bočna i prednja stana,da-malo prije spomenuti Pajini antikvinteti rade uglavnom takve slike,no i ostali veći prodavači rade dobre,ja svoje aukcije kad postavljam(a nije ih bilo puno),gledam naći zlatnu sredinu,niti previše sakriti,niti previše pokazati na slici,a ocijenu dajem realnu,(suklado očuvanosti stripa) i dosad se nitko nije bunio.

Edited by - bvagner3 on 25/01/2010 14:11:08
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/01/2010 : 14:19:06  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Shiva314

quote:
Originally posted by PAJDO

Ocjenjivanje stripova je uvijek delikatna stvar, najviše radi nekih padobranaca koji su prije nego što su uvedene slike nerealno ocjenjivali stripove. I sam sam jednom to napravio i to ne iz nekog razloga za dodatnom zaradom nego iz neznanja, priznao sam svoju grešku, objektivnije počeo ocjenjivat stripove i to je to.
Bio je jedan dobar topic o tom ocjenjivanju stripova http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=36015 i šteta šta se ideja nije razvila....
Mislim da bi bilo dobro da se da neka što je realnije moguća ocjena stripa i pobliže opišu mogući nedostatci, ali onaj koji kupuje skup strip će vjerovatno od prodavača tražit dodatne slike i tako se uvjeri u kvalitetu stripa koji kupuje.



Škicnuo sam gore navedeni topic. Nisam primijetio da spominju utore.
Koliko po Vašem mišljenju jedan "krvnički" utor može smanjiti ocjenu stripa kojem inače osim toga nema mane?




Po meni utor smanjuje barem za 10% (onako odokativno) ocjenu očuvanosti stripa, a o stripu zavisi koja je cijena u pitanju.
Ostalih 90% bi bilo jeli hrbat iskrivljen, ispadaju li stranice, jeli išaran, vidi li se crta od čitanja, i još neke druge stvari.
To sa utorima mi posebno ide na živce jer LUDENS neće, nemože ili ne želi stavljat stripove u vrećice kao što radi VČ ili odnedavno Libellus, pa nać lipo očuvan primjerak na trafici je lutrija, a da ne govorim na Hvaru gdje postoje 4 trafike...

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 25/01/2010 : 14:20:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Preselis se tamo gdje ima 8 trafika
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/01/2010 : 14:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Preselis se tamo gdje ima 8 trafika



Misliš da bi onda bilo bolje
A šta ću kad mi je lipo ovdi

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 25/01/2010 : 14:28:42  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Lipo je liti,zimi mislim nije,ubi bura
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/01/2010 : 14:30:41  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Lipo je liti,zimi mislim nije,ubi bura



I nema toliko bure, u biti Hvar je jako specifičan po pitanju vremena. Puuuuuuno sunca ovdi, klima ugodna, je prohladno ali to je normalno za ovo doba godine. A liti....to je neka druga priča
Ali kakve ovo veze ima sa ocjenjivanjem stripova

In spite of my rage I´m still rat in a cage...

Edited by - PAJDO on 25/01/2010 14:31:36
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 25/01/2010 : 14:38:50  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO

quote:
Originally posted by bihac-una

Lipo je liti,zimi mislim nije,ubi bura



I nema toliko bure, u biti Hvar je jako specifičan po pitanju vremena. Puuuuuuno sunca ovdi, klima ugodna, je prohladno ali to je normalno za ovo doba godine. A liti....to je neka druga priča
Ali kakve ovo veze ima sa ocjenjivanjem stripova



Pa i ja se pitam,malo reklame,ha?
Nego,meni licno utori ne smetaju,strip je nov,tvrd,cvrst i na utore ne obracam paznju uopste.Smeta mi ono pucanje korica,ali kod novi stripova toga nema.Npr..kod mene u Bihacu,ima kioska na svakom cosku,ono nisam vidio nigdje na svijetu,da onoliko nekakvih kioska ima,stvarno previse,nenormalno.Ali......,dobra stripa za lika nidji

Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/01/2010 : 14:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Pa i ja se pitam,malo reklame,ha?
Nego,meni licno utori ne smetaju,strip je nov,tvrd,cvrst i na utore ne obracam paznju uopste.Smeta mi ono pucanje korica,ali kod novi stripova toga nema.Npr..kod mene u Bihacu,ima kioska na svakom cosku,ono nisam vidio nigdje na svijetu,da onoliko nekakvih kioska ima,stvarno previse,nenormalno.Ali......,dobra stripa za lika nidji





Da, ali zar ti ne bi bilo lipše vidit i imat strip u odličnom stanju, još ako si kolekcionar, a znam da jesi i to još plaćaš uredno taj strip na kiosku.
Mislim da bi to trebalo odradit s malo više ljubavi i sve bi bilo ok.


In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 25/01/2010 : 15:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by PAJDO
Po meni utor smanjuje barem za 10% (onako odokativno) ocjenu očuvanosti stripa, a o stripu zavisi koja je cijena u pitanju.
Ostalih 90% bi bilo jeli hrbat iskrivljen, ispadaju li stranice, jeli išaran, vidi li se crta od čitanja, i još neke druge stvari.
To sa utorima mi posebno ide na živce jer LUDENS neće, nemože ili ne želi stavljat stripove u vrećice kao što radi VČ ili odnedavno Libellus, pa nać lipo očuvan primjerak na trafici je lutrija, a da ne govorim na Hvaru gdje postoje 4 trafike...



Upravo to sam mislio. Sve ostalo da bi riječ rekao, ali utori... uff! Znači 10% dolje... Desilo mi se par puta da sam dobio strip sa tavim utorima da je u startu od mene dobio 3+, a još je bio i malo zgužvan... srećom je bio iz ljetnog kompletića na sniženju, a ne za ozbiljnu kolekciju.

I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

bihac-una
Average Member



Germany
979 Posts

Member since 13/07/2008

Posted - 25/01/2010 : 15:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bihac-una a Private Message  Reply with Quote
Pa gledaj,gore sam napisao"nidji dobra stripa za lika"

Ja inace ne kupujem stripove na kiosku,ovako na aukcijama,privatno ili ponekad u stripovi na kvadrat.Na kioscima ne,jer nisu dobri,kao sto se vec zna.U Hr.je situacija puno bolja,po moru i tako negdje uz put kroz Hr.pogledam po kioscima,lijepi su u odnosu na robu koja dolazi u BiH,tamo je,sramota je kazati,obicno smece.A pored toga,prodavaci to ne cuvaju,pa je to na suncu,na kisi itd..zalosno do kraja.Nema tu organizacije i discipline bolan,to je poenta.Ljubav je sentimentalni zakon,ova dva su puno bitnija,ali ih nazalost nema(organizacija,disciplina)
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 25/01/2010 : 15:10:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Zasto jednostavno ne napisete nedostatke stripa ako ih ima i opiste ga lijepo pa nek sami kupac procjeni za koliko je ocuvan,svako ima drugaciji princip ocjenivanja sto se tice prodavaca

Nemam potpis...
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 25/01/2010 : 15:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by bihac-una

Da nebi bilo krivo ni jednim ni drugima,evo da dam jedan prijedlog.

Ocjenjivajte stripove i pravite slike kao "Pajini Antikviteti" i nikom nece biti krivo,siguran sam 100 %.Pa covjek je ili bolje kazati,ljudi su, pravi profesionalci koji stvarno nastoje da im kupac bude zadovoljan.A ne kao neko,bubne 500 kuna pocetna cijena,slika nikakva,mutna,od blica se pola stripa ne vidi itd..to je preseravanje
Ako zelimo biti realni ,objektivni i sve ostalo sto spada pod jednu jedinu rijec,a to je...posteni,preuzmimo svi kriterij"Pajini Antikviteta",i sigurno nece biti problema
Covjek meni proda strip pod 4+,ja kad ga dobijem,to je po meni ocjena 5,a kad mi proda strip ocjenjen sa -5,to je po meni cisti glancer,aaaa kad proda ocjenu 5,to bude glanc nad svim glancerima ovog svijeta
Mislim,ovo je moje misljenje,koje ce siguran sam podrzati 99 %forumasa.Ko bi rekao da nije tako,nije u redu,odmah kazem unapred.Pa slika vrijedi onih 20 ili 30 kuna pocetne cijene,jer je takva cista,izostrena,da se strip tako vidi dobro,kao da ga,maltene,u ruci imas

Svaka cast djeckiklap,klap,klap


S ovime se u potpunosti slažem.Kad bi svi ocjenjivali stripove kao Paja, ne bi bilo nezadovoljnih.Ja sam isto po tom pitanju prerigorozan, ali ima ih koji su malo prelabavi.
Ako nemaju izoštreno oko, neka izoštre slike

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

PAJDO
Senior Member



Croatia
2236 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 25/01/2010 : 15:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send PAJDO a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo



S ovime se u potpunosti slažem.Kad bi svi ocjenjivali stripove kao Paja, ne bi bilo nezadovoljnih.Ja sam isto po tom pitanju prerigorozan, ali ima ih koji su malo prelabavi.
Ako nemaju izoštreno oko, neka izoštre slike
[/quot

Sve stoji, ali i npr. COLUMBO i dveribed su jako rigorozni po pitanju ocjenjivanju stripova. Ako se ne varam upravo je dveribed i uveo ocjenjivanje tipa 4.1 i sl.

In spite of my rage I´m still rat in a cage...
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000