forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Book Depository
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 98

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2021 : 14:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Jest, naplatio je naš mali PDV na knjige, cijena se povećala.
Ne može nikako biti 25%, na knjige je 5% kod nas, a u UK je nula.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
342 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 22/07/2021 : 15:04:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Jest, naplatio je naš mali PDV na knjige, cijena se povećala.
Ne može nikako biti 25%, na knjige je 5% kod nas, a u UK je nula.



5% je na knjige stručnog, znanstvenog, umjetničkog, kulturnog i obrazovnog sadržaja, udžbenike za pedagoški odgoj i obrazovanje, za osnovnoškolsko, srednjoškolsko i visokoškolsko obrazovanje, osim onih koje u cijelosti ili većim dijelom sadrže oglase ili služe oglašavanju te osim onih koje se u cijelosti ili većim dijelom sastoje od videozapisa ili glazbenog sadržaja.

25% je na sve ostalo, beletristiku, romane, stripove itd. Dosta se ljudi borilo i bunilo oko toga, ali ništa.

No mislim da je općenito od 1.7. ako trgovina NE NAPLATI PDV unaprijed kod nas će lupati 25% na sve, bez obzira ide li 25% ili ne.

Naravno ako knjižica spada u prvu skupinu knjiga onda je 5%, a ako ne, onda 25%. ALI ako i spada u drugu skupinu, a Amazon naplati 5% unaprijed (pošto oni ne razlikuju knjige od "knjiga") onda kod nas ne bi trebalo ništa dodatno plaćati (osim možda onu novu naknadu za sortiranje, ali ne znam još točno kako to ide za pošiljke kojima je PDV već naplaćen).


Filmovi, serije, super-heroji, stripovi - moj youtube kanal:
https://www.youtube.com/c/kanal301
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2021 : 15:07:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Hvala na detaljnu pojašnjenju, znao sam ugrubo razliku, ali ti si naveo sve detaljno.
Dakle, spada u prvu skupinu, riječ je o znanstvenoj literaturi (Povijest V2).
Kako rekoh, baš me zanima što će učiniti, pa javim.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 22/07/2021 : 15:27:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Spectre

Uglavnom ja za sada nisam imao problema iako sam se orijentirao u zadnje vrijeme više na njemačke i europske dućane (a na žalost Buecher.de me iznevjerio jer je od 1.7. prestao primati narudžbe van DE i AT. )



Ajd ako ti nije teško navedi neke dućane koje koristiš. Tnx!
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 22/07/2021 : 15:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Jbt, kakve zavrzlame .. čitava znanost oko kupovine.

Sjećam se divnih vremena u kojima su tiskovine bile pod nultom stopom PDVa,
pa naručiš odakle god hoćeš a jedina briga je cijena dostave.
Dok neki pametnjaković iz Vlade nije negdje uskliknuo "Eee, ne bi više išlo!".

Uglavnom, da otprilike sumiramo za nadalje:
jedina "sigurna" kupnja su EU Amazoni/trgovine?
A BD/Blackwells/Zavvi ako prođe - prođe?

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2021 : 16:33:24  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Niko jos nije napisao da je platio nesto dodatno kupivši sa BDa.Imamo samo zahtjeve za računom od 2 člana:felagund,verab.
Čekamo njihovo slijedeće javljanje s rezultatom🙂

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2021 : 16:34:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ali je Vice platio i sa Zavvija i s Amazona, što nije smio nikako.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 22/07/2021 : 16:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Možda san ja samo pehist. :)

Činjenica je da su stvari postale nestabilnije i da je svaka narudžba potencijalna komplikacija. Mislin da nam je svima gušt nešto naručit i iščekivat taj lipi paket knjiga/stripova/filmova. Kad ti dođe taj poštanski papirić sitničavosti s novim iznosom koji tribaš platit prije preuzimanja, a već si navodno to platija prilikom online kupovine, taj gušt bude ubijen.


EDIT: zato su mi draži Amazon Kindle, Comixology, Webtoon Line i Marvel Unlimited. Digitalna era. ^^

And like that... he's gone.

Edited by - vice on 22/07/2021 16:48:38
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2021 : 16:52:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Je, definitivno.
Mislim da ću sve to staviti u duboku hibernaciju.
Zavvi mi je jedino mjesto za steelbookove, ali što mogu.
Još su me iznervirali što sam imao jednu otkazanu narudžbu, refundiraju cijenu, ali bez PTT koje su naplatili. Nije do 40 kn nego do principa, tužio sam se ali bez rezultata. Mislim, platio sam 40 kn doslovce ni za što.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2021 : 16:53:27  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Curunir

Ali je Vice platio i sa Zavvija i s Amazona, što nije smio nikako.


Ne znam za taj zavi ali BD šalje tiskanice a amazon pakete s brojem za praćenje.Možda je stvar u tome?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10364 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2021 : 17:01:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message  Reply with Quote
Ma ti Briti samo stvaraju probleme.
Treba ih razjebati na 4 male državice, ako može i više, ekonomski okupirati i poticati da se međusobno kolju.
Hm. Zvuči poznato.

Ne upuštajte se u raspravu s budalama, spustit ce vas na svoju razinu, a potom vas zatuci iskustvom.
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 22/07/2021 : 22:43:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Evo me. U subotu sam otisao na izlet 5 dana - 5 nac parkova (plitvice, sj. velebit, paklenica, krka, kornati) i sinoc se vratio.
Uglavnom, lik iz Rhea-e me kontaktirao i poslao:

quote:
Poštovani,



ovim putem Vas želimo obavijestiti da Vam je pristigla pošiljka koja je zadržana na carini zbog potrebe za obavljanjem carinskih formalnosti. U prilogu dostavljamo dokumentaciju pristiglu uz Vašu pošiljku na temelju koje se ispunjava dokumentacija za uvozno carinjenje (carinska punomoć).



Molimo Vas da nam pošaljete na broj faksa 01/6606-300 ili na e-mail adresu robert.talevski@rhea.hr niže dokumente:



∙ kompletno ispunjenu carinsku punomoć i kopiju osobne iskaznice,

∙ račun za carinjenje pošiljke na kojom je iskazana vrijednost robe i vrijednost shipping-a odvojeno ili dokaz za carinu da je shipping bio free

∙ potvrdu o izvršenoj uplati za robu u inozemstvo (redak sa stanja kartice,PayPal, order confirmation, i sl.).

· Kada pošaljete svu potrebnu dokumentaciju, dobit ćete predračun na kojem se vidi točan iznos Vašeg troška.

U slučaju nepodnošenja carinske deklaracije u roku od 10 dana pokrenut će se postupak vraćanja pošiljke pošiljatelju.

Molimo da potvrdite primitak obavijesti.





Usluga carinskog posredovanja za pošiljke do 160,00 KN (22,00) vrijednosti robe je 50,00 KN + PDV te 5%PDV na vrijednost pošiljke

Plaćanje usluga nije moguće izvršiti putem kreditnih kartica niti putem Revolut aplikacije i kartica za digitalno bankarstvo. Moguće je plaćanje Internet bankarstvom, u pošti ili banci.





Zbog trenutne situacije vezane za COVID-19 molimo klijente da se komunikacija odvija isključivo putem e-maila ili telefona jer je pristup našim poslovnim prostorijama ograničen za vrijeme trajanja pandemije.

Zahvaljujemo Vam se na suradnji te nas u slučaju dodatnih pitanja slobodno kontaktirajte.



https://carina.gov.hr/pristup-informacijama/propisi-i-sporazumi/carinsko-zakonodavstvo/carinski-postupak-u-postanskom-prometu-2718/2718

https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta-iz-inozemstva/442





Robert Talevski

Brokerage Clerk


Kada sam poslao screenshotove te 4 narudzbe, dobio sam 4 maila s kolicinom para koje trebam uplatiti.
Za narudzbu od 88,67HRK uplatio im 66,93, za narudzbu od 95,11HRK uplatio im 67,26, za narudzbu od 116,00HRK uplatio 68,30 i za narudzbu od 110,54 HRK uplatio 68,03. Sve u svemu jako skupo.

Vidio sam da se nesto pisalo, al nemam sad vremena detaljno citati, jel ima sanse da ako trazim BD, da ce mi oni refundati to?

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2021 : 22:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Brale,ti si naivniji od francuske sobarice:)
Pa jesi li imao 4 narudžbe pojedinačne ili jednu sa 4 stripa?
Ako si rekao da je s BD narudzba a oni šalju pojedinacno obda je njima stigla 1 posiljka.Zasto si im poslao sve 4?
Ovako su ti naplatili sve 4 a možda ti one tri dodu bez ičega.

Ja sam fetišist papira!

Edited by - jaki on 22/07/2021 23:03:25
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 22/07/2021 : 23:14:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Brale,ti si naivniji od francuske sobarice:)
Pa jesi li imao 4 narudžbe pojedinačne ili jednu sa 4 stripa?
Ako si rekao da je s BD narudzba a oni šalju pojedinacno obda je njima stigla 1 posiljka.Zasto si im poslao sve 4?
Ovako su ti naplatili sve 4 a možda ti one tri dodu bez ičega.



4 pojedinacne narudzbe su bile, ne pitaj zasto, komplicirano je

P.S.: prije nego sam dobio mail, lik me nazvao na mob i rekao da su stigla 4 paketa s BD-a i je li to sve ili ocekujem jos

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 22/07/2021 23:15:27
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 22/07/2021 : 23:48:38  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Traži od BD da ti vrate pare.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 23/07/2021 : 00:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Opet Robert, muljator :D
Go to Top of Page

fler
Senior Member



Croatia
1970 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 23/07/2021 : 00:11:39  Show Profile Show Extended Profile  Send fler a Private Message  Reply with Quote
Nabijem im cijene usluge carinskog posredovanja.

Felagund, svakako traži pare od BD
(i ako nije problem, javi epilog).

Split your lungs with Blood and Thunder
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7264 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 23/07/2021 : 09:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message  Reply with Quote
Ovaj Robert mi već ide na živce, a nisan (još) ni ima posla s njim. :D

And like that... he's gone.
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2521 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 23/07/2021 : 09:29:22  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
epilog natezanja sa UPS-om (14 razmijenjenih mailova u 4 dana):

jučer:

- stigao mail s predračunom za carinjenje robe (ovaj put od Paole, ne Roberta). cifra: 69 kuna

- poslao mail i rekao im da račun slobodno proslijede BD, objasnio da sam naručio iz Njemačke, poslao u privitku sve potvrde

- dobio odgovor:

"Poštovani, Nažalost poslali su pošiljku u statusu da Vi plaćate. Mi ćemo otvoriti upit prema njima da vidimo hoće li oni htjeti snositi troškove."

danas:

sad Robert šalje mail:

-"Poštovani/a, obavještavam Vas da smo od pošiljatelja BookDepository, GB dobili odobrenje F/D autorizacije koja označava da će pošiljatelj pokriti uvozne troškove tako da će Vaše knjige biti poslane na Vašu kućnu adresu bez troška."

eto, na kraju je sve dobro završilo (hvala wolfmanu), ali sve skupa mi je izašlo na nos.
Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 23/07/2021 : 09:51:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by verab

epilog natezanja sa UPS-om (14 razmijenjenih mailova u 4 dana):

jučer:

- stigao mail s predračunom za carinjenje robe (ovaj put od Paole, ne Roberta). cifra: 69 kuna

- poslao mail i rekao im da račun slobodno proslijede BD, objasnio da sam naručio iz Njemačke, poslao u privitku sve potvrde

- dobio odgovor:

"Poštovani, Nažalost poslali su pošiljku u statusu da Vi plaćate. Mi ćemo otvoriti upit prema njima da vidimo hoće li oni htjeti snositi troškove."

danas:

sad Robert šalje mail:

-"Poštovani/a, obavještavam Vas da smo od pošiljatelja BookDepository, GB dobili odobrenje F/D autorizacije koja označava da će pošiljatelj pokriti uvozne troškove tako da će Vaše knjige biti poslane na Vašu kućnu adresu bez troška."

eto, na kraju je sve dobro završilo (hvala wolfmanu), ali sve skupa mi je izašlo na nos.



Woohoo, super!
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25863 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 23/07/2021 : 11:05:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message  Reply with Quote
Onda u čemu je stvar?
Ako će BD pokriti zasto nisu odmah pokrili?

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

verab
Senior Member

Croatia
2521 Posts

Member since 22/01/2015

Posted - 23/07/2021 : 13:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send verab a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by jaki

Onda u čemu je stvar?
Ako će BD pokriti zasto nisu odmah pokrili?




nemam pojma, rekao bih da love u mutnom pa ako nekog zajebu uljepša im se dan.


usput, taman stigao s pošte. podigao dvije BD pošiljke (27 i 38 eura) poslane iz GB. bez ikakvih troškova. pa sad ti budi pametan...

Go to Top of Page

Wolfman
Average Member



Croatia
965 Posts

Member since 13/07/2010

Posted - 23/07/2021 : 13:16:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Wolfman a Private Message  Reply with Quote
Čudna vremena, još će ljudi početi priželjkivati da im pošiljke stižu poštom
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
865 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 25/07/2021 : 21:28:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message  Reply with Quote
Dobio jucer od BD-a odgovor na mail da ce mi refundati troskove i dns mi stigao refund (iako nesto malo manji od onog koji sam ja platio, al nije mi se dalo zidoviti za 10kn po posiljci).

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

shalilo6
Average Member



Croatia
554 Posts

Member since 30/03/2017

Posted - 28/07/2021 : 09:45:20  Show Profile Show Extended Profile  Send shalilo6 a Private Message  Reply with Quote
Stigla maloprije knjiga od 25 eura poštom bez ikakvih carinskih zavrzlama. Ali knjiga je Star Wars pa možda...


Beware the Jabberwock, my son!

Edited by - shalilo6 on 28/07/2021 10:00:27
Go to Top of Page
Page: of 98 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000