forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford Klasik - Pohvale, greske, caskanje...
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 05/02/2010 : 11:51:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Kao klinca me je uvek mucilo kako se Jeremija pojavljuje na slici, a nije zarobljen. Rec je o epizodi broj 77, Podruznica. Umesto Jeremije, Nosonja na ispravljenoj verziji. Jos jedan razlog za kupovati klasik, tu gresku su Italijani ispravili

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 05/02/2010 11:52:30
Go to Top of Page

zorglub
Average Member



Serbia
529 Posts

Member since 02/09/2008

Posted - 05/02/2010 : 13:15:31  Show Profile Show Extended Profile  Send zorglub a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Razmisljam kolika je u stvari prevara SC Alan Ford. Navuces se da kupis, smatrajuci da je kvalitet na odredjenoj razini, mislis super, pristojna cena (160 dinara, 1,6 evra) i onda ocaj... I sta da rade ljudi koji imaju SC? Da ga ne citaju uopste? I onda pricati o popularizaciji stripa medju mlade?! Ja sam KONJ, pa kupujem tvrdokoricene, a ne mogu svi (i ne zele)... Ispada da je cela gungula napravljena da ti kupis meki, vidis da to ne valja (ali kako si se vec navukao na drogu), onda predjes na HC i placas 3 puta skuplje strip! Cudi me da se NIKO za ovih 6 godina nije pobunio i rekao, "Ovo je neka debela prevara u pitanju!"



Meni se, sa druge strane, čini da su jeftina mekokoričena izdanja koja se raspadaju i imaju gomilu tipfelera i drugih grešaka baš u duhu Alan Forda.

Odjednom mi se život proširio.

Kupindo
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 05/02/2010 : 13:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Odradjena 5 brojeva, 3, 25, 72, 74 i 77.

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 06/02/2010 00:54:51
Go to Top of Page

Magico_Vento
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1181 Posts

Member since 10/01/2010

Posted - 07/02/2010 : 14:42:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Magico_Vento a Private Message  Reply with Quote
Strip Dan osvete ne znam koji je broj SS-a original broj 122 stranice 14 i 15 Alonije kaze da ima poker kraljeva a dole se vidi poker keceva na stolu

Nije klasik al eto doci ce i ovaj broj na red kroz godinu-dvije

Nemam potpis...

Edited by - Magico_Vento on 07/02/2010 14:44:21
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 25/02/2010 : 11:45:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Posle polozenog ispita, nastavljam sa propustima i pohvalama u domacim izdanjima AF po Brixijevom prevodu

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 01/03/2010 : 12:18:19  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
Zar tamo u AF Klasik 3, strana 97, tabla 2, treba ići Alanov oblačić?Nije li ono odsjaj od šibice? :)

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

il cattivo
Average Member



Croatia
858 Posts

Member since 25/05/2005

Posted - 01/03/2010 : 12:19:07  Show Profile Show Extended Profile  Send il cattivo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by il cattivo

Zar tamo u AF Klasik 3, strana 97, tabla 2, treba ići Alanov oblačić?Nije li ono odsjaj od šibice? :)


Pardon, vidim dolje oblačić

To really live you must almost die
And it happened just that way with me
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 01/03/2010 : 12:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Sugerirajte mi ako primetite neku gresku, malo je tezak posao za jednog coveka, treba da pregledam dva izdanja istovremeno i da uocavam greske Vrlo verovatno da sam i u pobrojanim izdanjima negde napravio propust i gresku nisam uocio

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 04/03/2010 : 22:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
Hm evo cisto da kazem da skupljam sc Alane i da su sasvim ok. Doduse zaista pazim dok ih citam, al nijednom mi se nije dogodilo da mi ispadaju stranice ili nesto slicno.
Klasik je super jer zaista ima kontinuitet i nadam se da ce potrajati i do ovih sugavih extra brojeva koji su naravno totalno smece, no eto cisto da svi budu lijepo zuti u kolekciji.
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 04/03/2010 : 22:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message  Reply with Quote
A sto se greski tice, evo jedna koja mozda nije bas za ovaj topic al eto....
Naslovnica 84. Narednik Gruber --- malo mi ide na nerve je narednik Gruber na toj slici uopce ne lici onome u stripu, al eto, ocito ima super moci kamelona, jer u broju 82. Putovanje raketom na stranici 104 nema lijevu a na stranici 108 desnu ruku... pa ajde
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 04/03/2010 : 23:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Hm evo cisto da kazem da skupljam sc Alane i da su sasvim ok. Doduse zaista pazim dok ih citam, al nijednom mi se nije dogodilo da mi ispadaju stranice ili nesto slicno.
Klasik je super jer zaista ima kontinuitet i nadam se da ce potrajati i do ovih sugavih extra brojeva koji su naravno totalno smece, no eto cisto da svi budu lijepo zuti u kolekciji.


Hm... Zavidim ti Da je meni zapala takva kolekcija, verovatno se ne bih saltovao na HC. Slazem se, stvarno je super i izdanje koje me je vratilo stripu. E sad, da li je to dobro ili ne, vreme ce da pokaze

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 05/03/2010 : 00:03:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A sto se greski tice, evo jedna koja mozda nije bas za ovaj topic al eto....
Naslovnica 84. Narednik Gruber --- malo mi ide na nerve je narednik Gruber na toj slici uopce ne lici onome u stripu, al eto, ocito ima super moci kamelona, jer u broju 82. Putovanje raketom na stranici 104 nema lijevu a na stranici 108 desnu ruku... pa ajde


Zanimljivo... Stavicu je, naravno, ne pisu se samo greske SA, nego i Vjesnika i Italijana... Cilj mi je da ako se ikada bude pravilo novo izdanje ili reprinti da imamo zapisane propuste i tako da olaksamo posao izdavacu. Strip to kao umetnost zasluzuje, a narocito ovakav strip. A i ne volim povrsnost, ako se latis da radis nesto, prethodno dobro prouci stivo, napravi plan, ne dopusti tipfelere i pusti izdanje u svet... Mene bi bilo sramota kao izdavaca da konstantno gutam slova ili da imam duple strane, strane koje nedostaju i tako to. To znaci da sutra mogu uzmem Atlas Sveta, a unutra nedostaju 3 kontinenta, a karte se ne vide najbolje, jer se radila jeftina stampa. Smesno

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 19/03/2010 : 15:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

A sto se greski tice, evo jedna koja mozda nije bas za ovaj topic al eto....
Naslovnica 84. Narednik Gruber --- malo mi ide na nerve je narednik Gruber na toj slici uopce ne lici onome u stripu, al eto, ocito ima super moci kamelona, jer u broju 82. Putovanje raketom na stranici 104 nema lijevu a na stranici 108 desnu ruku... pa ajde




Zanimljivo, ovo nisam nikada skužio...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/04/2010 : 14:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Dodat broj 13, "Golf"

Mackin rep u SS ceo, u SA isecen.


Nedostaje slovo R u natpisu kafane.




Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 17/04/2010 15:27:54
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 17/04/2010 : 15:09:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
ti u strip agentu fakat imaju hrpu nepotrebnih grešaka (pogotovo onih koje se tiču teksta), mogli su ih s lakoćom ispraviti, samo da su si više dali truda.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 17/04/2010 : 15:12:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

Hm evo cisto da kazem da skupljam sc Alane i da su sasvim ok. Doduse zaista pazim dok ih citam, al nijednom mi se nije dogodilo da mi ispadaju stranice ili nesto slicno.
Klasik je super jer zaista ima kontinuitet i nadam se da ce potrajati i do ovih sugavih extra brojeva koji su naravno totalno smece, no eto cisto da svi budu lijepo zuti u kolekciji.


istina, ni meni isto ne ispadaju stranice. ona KLASIK izdanja s mekim uvezom su lošija, ali poanta je u tome da trebaš pazit

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

drogsy
stripovi.com suradnik



Croatia
4703 Posts

Member since 27/12/2009

Posted - 17/04/2010 : 15:26:10  Show Profile Show Extended Profile  Send drogsy a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Dodat broj 13, "Golf"

Mackin rep u SS ceo, u SA isecen.


Nedostaje slovo R u natpisu kafane.




Klasik je ovaj lijevi ?

Go kneel and weep
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/04/2010 : 15:28:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
Ne, klasik je desni. SA je pravio greske

Takodje, postoje ispustena slova ili menjane recenice koje u sutini ne menjaju smisao, pa nisam hteo da cepidlacim i njih stavljam

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 17/04/2010 16:08:25
Go to Top of Page

danielp
Senior Member



Serbia
1346 Posts

Member since 29/05/2004

Posted - 17/04/2010 : 20:56:59  Show Profile Show Extended Profile  Send danielp a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Kao klinca me je uvek mucilo kako se Jeremija pojavljuje na slici, a nije zarobljen. Rec je o epizodi broj 77, Podruznica. Umesto Jeremije, Nosonja na ispravljenoj verziji. Jos jedan razlog za kupovati klasik, tu gresku su Italijani ispravili


Haha ovo za Jeremiju je i mene nerviralo
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2281 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 17/04/2010 : 21:38:40  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

Dodat broj 13, "Golf"

Mackin rep u SS ceo, u SA isecen.


Nedostaje slovo R u natpisu kafane.





A kako je u originalu?(mislim Talijanskom),jer znali su u Vijesniku dota toga raditi na svoju ruku,izbacivati stranice,(i cijele epizode)zbog cenzure ili sl.,npr.mjesto slike Hitlera nacrtana je raketa,itd.Da li su ovdje u Vijesniku docrtali mačku rep,ili su u SA skratili mačku rep,ili bili vjerni Talijanskom originalu ?,jer ok je Brixyev prijevod,ali su ipak u Vijesniku radili neke bespotrebne prerade(u prvom redu slika).

Edited by - bvagner3 on 17/04/2010 21:39:52
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 17/04/2010 : 21:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
To stvarno ne znam Moguce je, ali cini mi se da je iseceno... Mozda i gresim

Stavljen br. 14 - 1,2,3,4

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.

Edited by - Bob Rok on 18/04/2010 23:49:22
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/04/2010 : 21:57:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
e a koja je razlika između onih KLASIK i SUPER KLASIK epizoda?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

Rock.Bob Rock
Senior Member



Croatia
1146 Posts

Member since 25/03/2009

Posted - 19/04/2010 : 21:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Rock.Bob Rock a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Darth Ivan

e a koja je razlika između onih KLASIK i SUPER KLASIK epizoda?



nikakva, superklasik ima prefiks super

.
Go to Top of Page

Bob Rok
Advanced Member



4922 Posts

Member since 11/03/2009

Posted - 19/04/2010 : 21:58:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rok a Private Message  Reply with Quote
U "Super" Nema razlike Cak ni tipfelere nisu ispravljali (svuda) Valjda sad hoce I u SK seriji je, bar meni, bolji papir

Ja se zovem El-Muhammed, iz plemena starih Azra, sto za ljubav zivot gube i umiru kada ljube.
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 19/04/2010 : 22:03:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message  Reply with Quote
quote:
Originally posted by Bob Rok

U "Super" Nema razlike Cak ni tipfelere nisu ispravljali (svuda)


lijenčine
sad u ovim kasnijim izdanjima ima manje grešaka, ali opet...fulali su u nečemu što su mogli ispravit bez problema...
jel izašla sad možda SK zoo simfonija na kioske (isto bi i "opasnost iz svemira" trebala izać, tj. već je trebala)?

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Reply to Topic
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000